trądzik! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 17:05   #1
olgi2223
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1

trądzik!


witam,
Kilka lat zmagam się z trądzikiem. Próbowałam prawie wszystkiego, nic nie pomogło...co robić?
załączam zdjęcie mojego trądziku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tradzik2.jpg (47,5 KB, 59 załadowań)
olgi2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 17:35   #2
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: trądzik!

A co oznacza stwierdzenie, że próbowałaś już wszystkiego,bo ja zauważyłam, że u wielu osób oznacza to bardzo niewiele z tego, co można próbować.
Domyślam się, że próbowałaś już pewnie kosmetyków drogeryjnych, jak prawie każdy, podstawowych specyfików od dermatologa, które dostaje prawie każdy, może antybiotyku doustnie i zewnętrznie, diety na kilka dni, bratka i może jakichś drożdży jeszcze i przerzucenia się na kosmetyki mineralne... A opcji jest jeszcze dużo.

Krótko mówiąc napisz coś więcej.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 21:46   #3
LadyMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: trądzik!

Skoro od kilku lat się z tym zmagasz to zakładam że byłaś już u dermatologa i on Ci nie pomógł.
Moja historia była taka:
około rok próbowałam walczyć z trądzikiem domowymi sposobami i jak było już bardzo źle poszłam do dermatologa. Pani dermatolog przepisała mi Zineryt, strasznie skomplikowany, śmierdzący środek, ale po ok. 3 -4 tyg. trądzik zaczął znikać. Strasznie mi to wysuszyło skórę na twarzy, więc konieczne były jeszcze specjalne kremy z witaminą A itp. (do tego jeszcze mi kazał jeść pestki z dyni, ale nie wiem w jakim stopniu to mi pomogło )
Jak trądzik prawie praktycznie zniknął poszłam na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki z jakimiś tam maskami nawilżającymi i powiem Ci że wyglądam bardzo dobrze, a wydawało mi się że sprawa jest beznadziejna. Teraz jeszcze zastanawiam się nad mikrodermabrazją żeby usunąć drobne blizny potrądzikowe które mi jeszcze zostały.
LadyMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 15:07   #4
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: trądzik!

Cytat:
Napisane przez LadyMadonna Pokaż wiadomość
Skoro od kilku lat się z tym zmagasz to zakładam że byłaś już u dermatologa i on Ci nie pomógł.
Moja historia była taka:
około rok próbowałam walczyć z trądzikiem domowymi sposobami i jak było już bardzo źle poszłam do dermatologa. Pani dermatolog przepisała mi Zineryt, strasznie skomplikowany, śmierdzący środek, ale po ok. 3 -4 tyg. trądzik zaczął znikać. Strasznie mi to wysuszyło skórę na twarzy, więc konieczne były jeszcze specjalne kremy z witaminą A itp. (do tego jeszcze mi kazał jeść pestki z dyni, ale nie wiem w jakim stopniu to mi pomogło )
Jak trądzik prawie praktycznie zniknął poszłam na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki z jakimiś tam maskami nawilżającymi i powiem Ci że wyglądam bardzo dobrze, a wydawało mi się że sprawa jest beznadziejna. Teraz jeszcze zastanawiam się nad mikrodermabrazją żeby usunąć drobne blizny potrądzikowe które mi jeszcze zostały.
Zanim trafi się do dermatologa, uważam, że powinno się pójść do dobrej kosmetyczki, która doradzi odpowiednią pielęgnację domową i może zaleci jakieś zabiegi. Dermatolog często przepisuje od razu antybiotyki często nie skuteczne. Jeśli chodzi o pestki z dyni pomagają one pozbyć się pasożytów, które wydzielają toksyny a nas wysypuje. A jeśli chodzi o mikrodermabrazję to jednorazowy zabieg nic nie pomoże na jakiekolwiek blizny, trzeba ją wykonywać w serii lub kwasy. w przypadku mocniejszych blizn skuteczniejszy będzie laser.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 15:53   #5
AgataBm180
Placuszek racuszek
 
Avatar AgataBm180
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Latający Dywan
Wiadomości: 7 548
Dot.: trądzik!

Ja też myślałam, że w sprawie trądziku zrobiłam już wszystko, załamywałam ręce w czasie, w którym tak naprawdę wiele mogłabym zaradzić. Najgorsze jest poddawanie się, a niestety ze skórą jest tak,że trzeba próbować wielu, wieeelu rozwiązań, czasami na zasadzie prób - błędów. Ja długi czas męczyłam się specyfikiem z apteki bez recepty i marnie czekałam na rezultaty - były znikome. Potem poszłam do dermatologa, przepisana maść przynosiła rezultaty ale nie były aż tak zadowalające. Teraz mam zamiar ostro wziąć się za walkę z tym paskudztwem najważniejsza jest determinacja..
AgataBm180 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 12:15   #6
LadyMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15
Dot.: trądzik!

Cytat:
Napisane przez akusia1 Pokaż wiadomość
Zanim trafi się do dermatologa, uważam, że powinno się pójść do dobrej kosmetyczki, która doradzi odpowiednią pielęgnację domową i może zaleci jakieś zabiegi. .
Absolutnie się z Tobą nie zgadzam, przy trądziku takie zabiegi u kosmetyczki mogą go jeszcze bardziej podrażnić i roznieść to po twarzy. Myślę że lepiej jest iść do dermatologa, wyleczyć trądzik, a później u kosmetyczki usunąć pozostałości. Kosmetyczka jest dobra tylko w przypadku wyskakiwania pojedynczych pryszczy na twarzy co jakiś czas (np. zabieg kwasami) albo usuwanie blizn po trądziku lub zaskórników (mikrodermabrazja czy oczyszczanie manualne twarzy).
LadyMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.