Patenty na bycie NAJ :) - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-20, 14:51   #3181
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
też bym chętnie poznała
i ja....
raz jak spalam 12 godzin to nie mialam sincow ale to odpada w tygodniu heh
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 15:06   #3182
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

a ja muszę wykombinować to serum z witaminą C tylko za bardzo nie wiem jak

na sińce i cienie pod oczami poszukuję patentu bo żadne domowe nie działają
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 15:08   #3183
Aniela88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 715
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

cześć Dziewczyny

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle muszę przestawić się na kosmetyki dla dzieci. Planuję kupić krem, szampon i żel Hipp
Kosmetyki dla dzieci są świetne. Ja akurat gustuję w Babydream. Niedługo kupię żel do mycia.

Właśnie zafarbowałam włosy. Lubię jak mają taki intensywny kolor po farbowaniu i nawet lepiej się wtedy układają.

Ostatnio zauważyłam że moje paznokcie są niezwykle mocne, długie i wcale się nie rozdwajają. To pewnie dzięki zażywaniu witamin i minerałów, smarowaniu olejkiem rycynowym i temu, że mama mnie dobrze odkarmiła przez wakacje .
Aniela88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 15:22   #3184
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Mi po ciąży strasznie rozdwajały się paznokcie i wypadały włosy - jadłam skrzypowitę- jedno opakowanie wystarczyło, juz mi tak nie lecą ,ale znowu sobie kupię, a na paznokcie stosowałam odżywkę z wapniem- 1 dzień- 1arstwa, drugi - 2-ga, i tak przez kilka tygodni - jak odrastają i to źle wygląda to można zmyć delikatnym zmywaczem i od nowa- u mnie podziałało.
A co do sińców pod oczami - jeżeli to nie jest wina jakiejś choroby, to prawdopodobnie nie ma rady - skóra w tym miejscu jest cienka i przez nią przebijają naczynia krwionośne- taka uroda, u niektórych mocniej, u innych słabiej,jedyna rada to dobry korektor...
magtru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 15:51   #3185
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Me patenty:

Twarz:
-nakładanie na powiekę pielęgnującego, dość jasnego korektora, efekt pielęgnacji i rozświetlenia oka, taki "naturalny makijaż", do tego brązowy tusz, które podkreśla rzęsy, a nie wygląda tak sztucznie jak czarny
-biała kredka, w kąciku lub rozetrzeć na powiece, można eksperymentować, ciekawie wychodzi, albo np. z kolorowymi kredkami, którymi można podkreślić kolor oczu, np. fioletowa, granatowa, zielona
-Cevikap, Juvit, Cebion - kropelki z wit. C dla dzieci, do stosowania na twarz, na noc, jak serum witaminowe, lub można dodawać jednorazowo do kremu do rąk, do stóp, do balsamów (wit. C jako świetny antyoksydant) na pewno bardziej naturalnie i większe stężenie niż te pseudo witaminy w drogeryjnych balsamach
-masaż ust szczoteczką do zębów, usta są czerwone, krążenie poprawione, miękkie, gładkie i wypeelingowane, potem nałożyć można dobrą pomadkę: Carmex, Alterra, Tisane, lub maść z wit. A, wazelina, miód
-stosowanie kremu jako maseczki np. Ziaja Calma HLC, która może zapychać tłustą, ale przesuszoną cerę i dodać można np. kropelek z wit. C dla dzieci, lub innych, naturalnych, dostępnych substancji "pod ręką" do owej maseczki z kremu np. mocznik, miód, kapsułki Ananas NaturKaps, rozgnieciony banan, liście z aloesu, mleko
-znana maseczka z aspiryny lub tonik z aspiryny
-maseczka ze spiruliny
-pod oczy: maść z wit. A, pogrubia naskórek, cienie stają się mniej widoczne
-Borasol, który zawiera kwas borowy zwężający pory, do przemywania twarzy
-seria Fitomed - zawiera dobre toniki i szampony do włosów, a także 100% hydrolat z róży
-kapsułki Ananas NaturKaps zawierające bromelaine, używane jako peelingu enzymatycznego (rozłupać kapsułkę i nałożyć na skórę)
-polecane toniki: AA Help do skóry wrażliwej, fitomed, Garnier- Skóra wrażliwa, Ziaja Calma HLC, Ziaja ogórkowy
-olejek z drzewa herbacianego, dodawany do parówek (kilka kropel do parującej wody), do maseczek, kremów, toniku, punktowo na pryszcze i inne "niespodzianki"
-olejek grapefruitowy - do parówek, tonik z tego olejku (woda + 5 do 10 kropel), dobry do skóry tłustej
-baikaderm - dobry do cery z pojedynczymi pryszczami, leczy je
-zielona, biała glinka, sproszkowana, (kupić można w aptece, zielarskim) -najlepsze maseczki pod słońcem! lub gotowe np. Dermaglin, naturalne i świetnie działające
-Henna do brwi Delia
-woda termalna Avene - polecana przy wszelkich dolegliwościach skórnych
-maseczka z wody + mąka... masaż taką ciapą, oczyszcza i przede wszystkim matuje, dzięki skrobi zawartej w mące (można użyć przekrojonego, ugotowanego ziemniaka)
-dla problemowych cer, używanie płynów micelarnych, a nie używanie żelu, pianek i czegoś, do czego potrzebny jest kontakt wody ze skórą
-tonik do twarzy z ziół: np. rumianek, szałwia
-kozie mleko ze sklepu do przecierania twarzy, doskonale oczyszcza, nawilża, pielęgnuje
-maseczki z pomidora (dobra dla skóry dojrzałej lub trądzikowej) albo ogórka - odświeżają,
dostarczają cennych składników skórze
-jeśli mamy dostęp do świeżej papai lub ananasa - okładamy plastrami twarz- świetny peeling enzymatyczny
-"azulan" można nim rozjaśnić brwi, działa na skórę bakteriobójczo
-parówki do twarzy z ziół np. tymianek, szałwia – oczyszczają, potem maseczka zwężająca pory lub naturalna z kurzego białka- ściąga skórę
-dbanie także o szyje, plecy i dekolt

Włosy:
-jedwab do włosów, do końcówek rozdwojonych, do włosów puszących się, sterczących
-olej kokosowy do nawilżania skóry, włosów, stóp, rąk, całego działa, dla wygładzania i dla zapachu!
-płukanie włosów w zimnej wodzie, szczególnie skóry głowy, włosy mniej przetłuszczają się, są błyszczące
-płukanie włosów w płukance octowej (woda + ocet), lub dowolnej płukance ziołowej, np. rumiankowa, szałwiowa w zależności od potrzeb włosów
-przypudrowanie włosów, głownie skóry głowy, mąką, żeby się nie przetłuszczały w ciągu dnia, lub na noc by były na drugi dzień świeże (można przypudrować pudrem jedwabnym Haushki, pudrem bambusowym, pudrem Dry flo, pudrem dziecięcym, alkaginem, zwykłym do twarzy, który stał się zbędny lub okazał się za ciemny/ za jasny)
-Naturalne farbowanie włosów henną, amlą, indygo, basmą... włosy mają piękny, głęboki kolor, są dwa razy gęściejsze, mocniejsze, chronione przez tą roślinną farbę, jako że ona "owija" włos, a nie wnika w głąb można dowolnie mieszać, lub dodawać np. sproszkowanej papryki, octu, kawy, można uzyskać bardzo szeroką gamę kolorów... można takie proszki kupić przez internet lub w zielarskich, np. Chna firmy Eld jest naturalna, daje piękny rudy kolor (oczywiście w zależności od wyjściowego), nie dać się nabrać na chemiczne henny jakieś Venity itp.
-olej z korzenia łopianu do skóry głowy, bardzo dobrze odżywia, wyrastają nowe, małe włoski
-robienie maseczek z olejku rycynowego, oliwy z oliwek, z maseczki Glorii, żółtka, wit. A + E w z kapsułek, pod czepek foliowy, ręcznik i suszymy suszarką by składniki lepiej się wchłonęły
-jak jestem cały dzień w domu nakładam olejek rycynowy lub kokosowy, wieczorem zmywam

Ciało:
-masaż twarzy lub ud i pośladek w celu ujędrnienia kostkami lodu (można zamrozić np. sok z aloesu), działanie będzie lepsze)
-masaż gąbką Syrena CAŁEGO ciała, mniej ostrą stroną (po jakimś czasie staję się to przyjemnością! i nie podrażnia) a ostrzejszą stroną masaż pośladek, ud
-olejek lawendowy, z pestek winogron czy jaki dorwiemy, do twarzy, ciała, włosów, nawilża, natłuszcza skórę
-woda utleniona w żelu lub płynie - do rozjaśniania wąsika czy włosów na rękach
-wybielacz do włosów Sally Hansen, do wąsika albo można użyć do rąk, podobno świetny efekt niewidocznych włosków
-peeling z cukru (np. trzcinowego, lub zwykłego) lub soli lub kawy lub innych naturalnych drobinek + żel do h. intymnej, pod prysznic lub inny + wszystko co nam się nawinie i oczywiście nadaje się do peelingu
-stosowanie maści Cepan jako na rozstępy, dzięki cebuli, która leczy zbliznowacenia, (którymi są rozstępy)
-sproszkowane zielone algi(do kupienia w aptece): wymieszać z wodą i masować uda, pośladki, pozostawić, okryć folią, ogrzać i posiedzieć z tym, dobre na cellulit, ujędrnia
-dodawanie oliwki do żelu pod prysznic lub do wanny, skóra jest gładka i nawilżona lub smarowanie oliwką ciała jeszcze mokrego (oliwka wchłania się dużo głębiej)
-kąpiele dla stóp i rąk w misce: ciepła woda + miód, mleko, sok z aloesu, żel do kąpieli, cynamon
-parówka do twarzy: nachylić się nad gorącą wodą i okryć ręcznikiem, można dodać np. parę kropelek olejku grapefruitowego, a potem nakładamy maseczkę - lepiej się wchłonie, lepiej oczyści, lepiej zadziała
-parafina lub gliceryna: do kupienia w aptece za 2 zł jedna, nałożyć warstwę na stopy lub dłonie, założyć skarpetki lub rękawiczki i iść spać


Cała reszta:
-kapsułki firmy GAL: Dermogal A+E, witaminy do twarzy, (mogą zapychać twarz), można użyć do włosów lub paznokci, kapsułki keratynowe do paznokci i inne
-MSM - suplement diety dla sportowców dobry do tłustej cery, ogranicza przetłuszczanie
-picie drożdży, na włosy, skórę i paznokcie
-preparat Salfazin z cynkiem (suplement), na prawdę dobry ze względu na dużą ilość cynku, które reguluje gruczoły i działa na włosy, skórę, paznokcie, dodatkowo zawiera inne witaminy
-Guarana - w tabletkach, w herbacie- pobudza do działania jak kawa
-MOCZNIK - na mega przesuszoną skórę, twarde łokcie, pięty, przebarwienia, rozstępy, rogowaciejącą, łuszczącą się skóre, gotowy w kremie (np. Oxedermil) lub dodawanie 100% mocznika (np. z mazideł.com) do kremów
-żelatyna ze sklepu + wrzątek, takim glutem traktujemy paznokcie, które dzięki temu wzmacniają się dzięki wit. K i biotynie zawartej w żelatynie, można stosować też ostrożnie pod oczy jako żel
-oliwka Hipp - do zmywania makijażu, do ciała, do twarzy, do peelingów, do włosów, maseczek praktycznie wszędzie można ją dodać ze względu na skład: olej sezamowy i migdałowy
-stosowanie żeli bez SLS, silnego detergentu, które może być powodem wielu podrażnień, alergii
-lecytyna na pamięć i koncentrację, np. Lecytyna 1300 NaturKaps (polecam), Vita Buer lecitin
-oliwka z oliwek do paznokci, włosów jak i olejek rycynowy, tu nie ma się co rozpisywać
-mleko kokosowe, ryżowe, do włosów, dobrze odżywia i regeneruje, można użyć na twarz i ciało
-zielona herbata - jako tonik lub mgiełka do ciała, twarzy, zawiera antyoksydanty
-ocet jabłkowy bezpośrednio na twarz - oczyszcza, zakwasza, rozjaśnia, lub jako płukanka do włosów
-firma Oleofarm - zawiera np. sok z aloesu przydatny w pielęgnacji i gamę olei, które można użyć na włos, twarz i ciało
-przecieranie twarzy mlekiem, zwykłym, śmietanką, kozim, ryżowym, kokosowym, czy jakiego nie dorwiemy, można robić okłady rozjaśniające na oczy
-codzienny masaż skóry głowy + np. wcieranie żelu aloesowego Palomy, soku aloesowego połączonego z keratyną lub mocznikiem z mazideł.com, lub innych wcierek(sok z pokrzywy, czarnej rzepy, woda brzozowa), wyrastają nowe włoski, starsze włosy są silniejsze
-zasypka "alantan" na twarz lub skórę, na pryszcze, na podrażnienia po depilacji, zaczerwienienia itp.
-seria Babydream z Rossmanna (najlepsze składy), świetna dla każdego, nie tylko niemowlaka
-Żel aloesowy Palomy: można wcierać na skalp i dodać trochę mocznika (mnie włosy mniej się przetłuszczają, bo były chyba trochę przesuszone i wydzielały więcej łoju, do tego wyrosły nowe włoski), można zrobić spray z wody i tego żelu, używać jako żelu do golenia (polecam, zero podrażnień!), używać jako żel do włosów, jako serum do końcówek
-Zmieszanie mocznika z wodą, (w tym ok 40% mocznika) i smarować tym pięty czy miejsce, które chcemy złuszczyć, np. przebarwienia na stopach po odciskach
-Sudocrem na pojedyncze pryszcze - nie wysusza mocno, a działa dobrze, antyseptycznie, lub na krostki po depilacji i na ciele
-Codziennie po przyjściu do domu, kiedy wiem, że nie wychodzę, zmywam makijaż oliwką Hipp i przecieram twarz sokiem z aloesu, nakładam Humektan (prosta pielęgnacja najlepsza!), a także wcieram coś w skalp (np. olejek rycynowy, wodę brzozową, sok z aloesu, żel Palomy + mocznik), wcieram coś w końcówki (np. serum z Avonu, oliwe z oliwek, oliwke Hipp, olejek migdałowy, wit. A + E w kapsułkach) i spryskuje obficie włosy jakimś spray'em (np. Radical, Lilliputz, Gliss Kur, sok z aloesu +mocznik), a wieczorem myje
-FILTRY - do ciała i twarzy, (ubóstwiam jasną karnacje) Do twarzy używam LRP lub Hyseac- Uriage, na ciało Babydream SPF 50, skóra jest chroniona, wolniej się starzeje itp. itd., ale do tego trudno przekonać
-Sok z cytryny - dobry na włosy, jako płukanka, do toniku, do peelingów, oczyszcza, nabłyszcza, zawiera wit. C
-owsianka na śniadanie: dostarcza węglowodanów, w dzień nie jestem głodna, mam siłę i energie, szybko się ją przygotowuje, jest smaczna i zdrowa, najlepsza z suszonymi owocami i tymi świeżymi
-picie rano, na czczo wody z miodem
-zakup sokowirówki i robienie soków z jabłek, gruszek, bananów, brzoskwiń, porzeczek, śliwek czy co tam mamy dostępne, są smaczne i zdrowe
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 16:27   #3186
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

illegale czytałam to niecałe 10 minut i zastanawiałam się czy zapożyczyć sobie jakieś patent czy nie , oto te patenty które mi się spodobały
-biała kredka, w kąciku lub rozetrzeć na powiece, można eksperymentować, ciekawie wychodzi, albo np. z kolorowymi kredkami, którymi można podkreślić kolor oczu, np. fioletowa, granatowa, zielona- czyli że zamiast cieni używasz kredek i rozcierasz je ?
-Cevikap, Juvit, Cebion - kropelki z wit. C dla dzieci, do stosowania na twarz, na noc, jak serum witaminowe- same je stosujesz bez żadnych dodatków? jakie mają działanie? nie zapychają cię?
-oliwka Hipp - do zmywania makijażu, do ciała, do twarzy, do peelingów, do włosów, maseczek praktycznie wszędzie można ją dodać ze względu na skład: olej sezamowy i migdałowy- czy oliwka BD jest również tak dobra jak Hipp ?
-picie rano, na czczo wody z miodem- co to daje ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 17:08   #3187
imy
Zadomowienie
 
Avatar imy
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: małopolska/ Łódź
Wiadomości: 1 491
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

słyszłam o płukaniu jamy ustnej octem (?) o co chodzi? czym mozna płukać jame ustna?
__________________
http://kurmanuel.blogspot.com
blog kulinarny- zapraszam
Koktajl awokado
Zupa krem z dyni
Kurczak curry z ananasem i kukurydzą












imy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 17:08   #3188
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Jakiego korektora na powieki używasz?
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 17:43   #3189
iwwwonaa
Rozeznanie
 
Avatar iwwwonaa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: far away
Wiadomości: 756
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez Sandija Pokaż wiadomość

Lubię domowe odżywki - olejek rycynowy, piwo, oliwa z oliwek, cytryna w różnych proporcjach albo maseczkę 3minutową Pantene Pro-V "złota linia".
Piwo?

co zrobić?
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Phil Bosmans


JUŻ NIEDŁUGO BĘDĘ MAMUSIĄ!!!
iwwwonaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 17:56   #3190
ania z wzgórza marzeń
Zakorzenienie
 
Avatar ania z wzgórza marzeń
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 392
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez iwwwonaa Pokaż wiadomość
Piwo?

co zrobić?
wypić po paru włosy tak pieknie wyglądają

a serio płukać wlosy piwem, ponoć się blyszczą
__________________
należy kochac rzeczywistość, a nie urojenia...

Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem
Nie idź ścieżką, własną depcz, otwórz głowę
Zanim powiesz, zrozum, bądź
Nigdy nie burz, buduj, twórz
Smakuj, milcz, myśl i czuj
ania z wzgórza marzeń jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 17:57   #3191
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)


(to dla illegale)
Potężny spis!! Z wielu tych patentów sama korzystam i potwierdzam, że się sprawdzają.
Chciałabym tylko ostrzec szczupłe kobietki przed używaniem olejku grapefruitowego (o którym illegale dwa razy wspomniała) - jego zapach zmniejsza apetyt!! Podobno gwiazdy Hollywood noszą ze sobą fiolki tego olejku w torebkach i szprycują się nim kilka razy dziennie, żeby zabić uczucie głodu
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 18:01   #3192
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
illegale czytałam to niecałe 10 minut i zastanawiałam się czy zapożyczyć sobie jakieś patent czy nie , oto te patenty które mi się spodobały
-biała kredka, w kąciku lub rozetrzeć na powiece, można eksperymentować, ciekawie wychodzi, albo np. z kolorowymi kredkami, którymi można podkreślić kolor oczu, np. fioletowa, granatowa, zielona- czyli że zamiast cieni używasz kredek i rozcierasz je ?
-Cevikap, Juvit, Cebion - kropelki z wit. C dla dzieci, do stosowania na twarz, na noc, jak serum witaminowe- same je stosujesz bez żadnych dodatków? jakie mają działanie? nie zapychają cię?
-oliwka Hipp - do zmywania makijażu, do ciała, do twarzy, do peelingów, do włosów, maseczek praktycznie wszędzie można ją dodać ze względu na skład: olej sezamowy i migdałowy- czy oliwka BD jest również tak dobra jak Hipp ?
-picie rano, na czczo wody z miodem- co to daje ?
Tak, tych kredek używam zamiast cieni, robię takie kreski i je dokładnie rozmazuje, efekt jest trwalszy niż przy cieniach.

Tak, używałam samodzielnie aczkolwiek można z czymś mieszać np. Humektanem, mniej zapycha, ale gorsze działanie chyba. Z tych trzech podobno najmniej gliceryny (która właśnie zapycha) ma Cevikap, ale po jakimś czasie niestety zapychały, ale co dużo dobrego zrobiły. Nie wszystkich zapychają, czasem dopiero po dłuższym czasie stosowania.
Wit. C ma działanie rozjaśniające i dostarcza antyoksydantów skórze.

Oliwka BD też ma dobry skład i też można ją używać do wszystkiego, ale Hipp jest lepsza, ze względu na jeszcze prostszy skład.

Woda z miodem.. hmm nie wiem dokładnie, mi to mama zawsze szykuje i wszyscy to u mnie piją.
Znalazłam w necie takie coś: "Picie wody z miodem wzmacnia nasz organizm,poprawia samopoczucie, a także ułatwia wchłanianie różnych związków mineralnych."


dotka95 aktualnie tego: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21161
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 18:31   #3193
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Me patenty:


-MSM - suplement diety dla sportowców dobry do tłustej cery, ogranicza przetłuszczanie
co to za suplement??
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 18:52   #3194
hogatk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 468
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

illegal bardzo fajny spis

zadziwia mnie że tak dużo wiesz a tak młodo wyglądasz :P(jeśli swoje zdjęcie masz w avatarze )

podziwiam
__________________
Lo que no me mata, me fortalece!!


hogatk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 19:10   #3195
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

SweetPea dziękuje To była dla mnie sama przyjemność

nillka88 poszukaj w wyszukiwarce, tam będzie więcej info, ja sama tego nie stosowałam

hogatk@ :O dziękuje
tak, to moje zdjęcie 16 lat mam, wynika to z mojej takiej "pasji"
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 19:17   #3196
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Szkoda, myślałam, że ty stoswałaś właśnie już kiedyś się na to natknełam no ale to jest chyba lek na stawy
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 19:42   #3197
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Tak, tych kredek używam zamiast cieni, robię takie kreski i je dokładnie rozmazuje, efekt jest trwalszy niż przy cieniach.

Tak, używałam samodzielnie aczkolwiek można z czymś mieszać np. Humektanem, mniej zapycha, ale gorsze działanie chyba. Z tych trzech podobno najmniej gliceryny (która właśnie zapycha) ma Cevikap, ale po jakimś czasie niestety zapychały, ale co dużo dobrego zrobiły. Nie wszystkich zapychają, czasem dopiero po dłuższym czasie stosowania.
Wit. C ma działanie rozjaśniające i dostarcza antyoksydantów skórze.

Oliwka BD też ma dobry skład i też można ją używać do wszystkiego, ale Hipp jest lepsza, ze względu na jeszcze prostszy skład.
spróbuję z tymi kredkami

a ty jakich kropelek używasz? przy ich stosowaniu obowiązkowe są filtry?

ta ma podobnież lepszy skład niż Hipp'a
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cji-ciala.html
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 19:46   #3198
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość

(to dla illegale)
Potężny spis!! Z wielu tych patentów sama korzystam i potwierdzam, że się sprawdzają.
Chciałabym tylko ostrzec szczupłe kobietki przed używaniem olejku grapefruitowego (o którym illegale dwa razy wspomniała) - jego zapach zmniejsza apetyt!! Podobno gwiazdy Hollywood noszą ze sobą fiolki tego olejku w torebkach i szprycują się nim kilka razy dziennie, żeby zabić uczucie głodu

dzisiaj na TVN Style testowali preparat w sprayu, którego głównym składnikiem była kwaśna pomarańcza i miał on niby zabijać uczucie głodu, ale jak się okazało niestety, bezskutecznie także pic na wodę...
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 20:47   #3199
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
dzisiaj na TVN Style testowali preparat w sprayu, którego głównym składnikiem była kwaśna pomarańcza i miał on niby zabijać uczucie głodu, ale jak się okazało niestety, bezskutecznie także pic na wodę...
może kwaśna pomarańcza nie działa, tylko grapefrut, albo jakaś jego jedna odmiana?



Natknęłam się na pomysł, żeby kwas cytrynowy (można kupić w każdym sklepie, ma postać kryształków jak cukier) rozpuszczać w niewielkiej ilości hydrolatu i smarować tym twarz - podobno efekt jak przy peelingu chemicznym i jednocześnie tonizuje
Co o tym myślicie? Nie za duże ryzyko powstania przebarwień (jak to przy peelingach chemicznych), albo podrażnień?
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem

Edytowane przez Maggie93
Czas edycji: 2009-09-20 o 20:50
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 22:12   #3200
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-nakładanie na powiekę pielęgnującego, dość jasnego korektora, efekt pielęgnacji i rozświetlenia oka, taki "naturalny makijaż"
też mam korektor z oriflame, raz użyłam go troszkę pod oczy w celu zakrycia minimalnych cieni.. ale wysusza.. nie wiem czy można go stosowac na cienką skórę wokół oczu i na powieki.. przecież on ma wysuszac, bo jest na wypryski.. ja jestem na nie wg mnie już lepiej przypudrowac powieki zwykłym pudrem. Ale mogę sie mylic

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-biała kredka, w kąciku lub rozetrzeć na powiece, można eksperymentować, ciekawie wychodzi, albo np. z kolorowymi kredkami, którymi można podkreślić kolor oczu, np. fioletowa, granatowa, zielona
te kredki rozcierasz na całej powiece, tak jak cień?

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-znana maseczka z aspiryny lub tonik z aspiryny
czy to możliwe, żeby tonik z aspiryny podrażnił? używałam go tylko wieczorem, w sumie użyłam ze 2 razy i dostałam strasznego podrażnienia.. ale do tego mógł się też przyczynic peeling z kawy

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-jedwab do włosów, do końcówek rozdwojonych, do włosów puszących się, sterczących
-olej kokosowy do nawilżania skóry, włosów, stóp, rąk, całego działa, dla wygładzania i dla zapachu!
jaki jest najlepszy jedwab do włosów?
skąd wziąc olej kokosowy?

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-przypudrowanie włosów, głownie skóry głowy, mąką, żeby się nie przetłuszczały w ciągu dnia, lub na noc by były na drugi dzień świeże (można przypudrować pudrem jedwabnym Haushki, pudrem bambusowym, pudrem Dry flo, pudrem dziecięcym, alkaginem, zwykłym do twarzy, który stał się zbędny lub okazał się za ciemny/ za jasny)
nie widac tego pudru na ciemnych włosach?? jak go nakładac?

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-woda utleniona w żelu lub płynie - do rozjaśniania wąsika czy włosów na rękach
to jednak działa? ja kiedyś próbowałam i nic..

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-sproszkowane zielone algi(do kupienia w aptece): wymieszać z wodą i masować uda, pośladki, pozostawić, okryć folią, ogrzać i posiedzieć z tym, dobre na cellulit, ujędrnia
a to tak z ciekawości bo mnóstwo razy o tym czytałam: jaką folią? spożywczą? i jak to wygląda? nie spada? nie wyobrażam sobie jakoś..

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
-stosowanie żeli bez SLS, silnego detergentu, które może być powodem wielu podrażnień, alergii
a są takie? mam wrażenie że teraz wszystko jest z SLS..
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 07:56   #3201
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

jaki jest najlepszy jedwab do włosów?



*Catherrine*Wizażanki sobie chwalą Biosilk, też go używam - kupiłam w Rosmanie taka małą buteleczkę i uzywam od kilk m-cy a zuzyłam dopiero połowę...
magtru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 11:39   #3202
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez magtru Pokaż wiadomość
*Catherrine*Wizażanki sobie chwalą Biosilk, też go używam - kupiłam w Rosmanie taka małą buteleczkę i uzywam od kilk m-cy a zuzyłam dopiero połowę...
Niestety, Biosilk ma w swoim składzie alkohol, który jeszcze bardziej przesuszy włosy. Lepiej poszukać takiego, który alkoholu mieć nie będzie. (chociażby Joanna, jeżeli dobrze pamiętam... no i Tanita - do kupienia w Naturze za grosze ) Sprawdźcie KWC
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.




Edytowane przez otako
Czas edycji: 2009-09-21 o 11:43
otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 12:28   #3203
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Illegale, dobrze ze zrobilas spis, przypomnialaś mi o niektorych zapomnianych patentach
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 12:35   #3204
magtru
Rozeznanie
 
Avatar magtru
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 925
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

O! Dzięki! W takim razie muszę nastepnym razem sprawdzić skład.
magtru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 12:53   #3205
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Niestety, Biosilk ma w swoim składzie alkohol, który jeszcze bardziej przesuszy włosy. Lepiej poszukać takiego, który alkoholu mieć nie będzie. (chociażby Joanna, jeżeli dobrze pamiętam... no i Tanita - do kupienia w Naturze za grosze ) Sprawdźcie KWC

polecam joannę mam już trzcie opakowanie fajnie nabłyszcza i wygładza końcówki nie sądzę ,żeby miała jakieś duże działanie pielęgnacyjne,ale jest niezawodna jeśli chodzi u ujarzmienie zniszczonych,odstających koncowek
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 14:47   #3206
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Niestety, Biosilk ma w swoim składzie alkohol, który jeszcze bardziej przesuszy włosy. Lepiej poszukać takiego, który alkoholu mieć nie będzie. (chociażby Joanna, jeżeli dobrze pamiętam... no i Tanita - do kupienia w Naturze za grosze ) Sprawdźcie KWC
i jeszcze Marion, kiedyś używałam i był bardzo dobry nie zawiera alkoholu
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 16:53   #3207
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

nillka88 tak, to jest na stawy czy coś takiego, ale polcane też jest do przetłuszczającej się cery, bo zawiera białka serwatowate czy coś w tym rodzaju (one też wchodzą do suplementów przeciwtrądzikowych np. FaceOkey).

kasia9513 ja uzywałam właśnie Cevikapu, tak przy tym obowiązkowe są filtry.
A ta oliwka z serii "fur mama" to jest chyba nowość, nie widziałam jej jeszcze, ale też ma chyba dobry skład bo też same oleje (chyba) a nawet więcej.

asiulka123 skoro to był spray to na pewno miał jakieś domieszki, konserwanty, poza tym zależy na kim się testuje

Maggie93 byłoby świetnie gdyby ten kwasek cytrynowy działał a Ty przeczytałaś gdzieś o tym, czy jak?

*Catherrine* tak, właśnie, może wysuszać Ja używam i nic mi się nie dzieje, ale nie wiem czy to ten sam korektor, bo ja mam taki "starszy" i jak go zamawiałam wydawało mi się, że w środku to białe, to pielęgnujący olejek jest Teraz patrze, że w tych korektorach ma być ten z drzewa herbacianego... chociaż w katalogu i tak go już nie ma ;/ A do twarzy był świetny. Ale w tych kosmetykach orfilame'owskich tej niby "czystej natury" jest tyle co nic, napakowane konserwantami i innymi niepotrzebnymi składnikami.

Tak, kredki rocieram jak cień, na powiece.

Tonik z aspiryny może podrażniać - szczególnie gdy ktoś jest uczulony na salicylany lub przed użyciem już ma podrażnioną twarz.

Jedwab do włosów - ja używałam firmy WAX. Olej kokosowy można kupić w delikatesach, w sklepach zielarskich, czasem w zwykłym spożywczym.

Mam ciemne włosy i pudru mi nie widać. Chociaż mi się dosyć przetłuszczają i to wszystko pochłania, więc pewnie dlatego.

Woda utleniona działa, ale po dłuugim czasie i regularnym stosowaniu. Kiedyś jak używałam to wydawało mi się, że nie działa, jednak miałam te ciemne i długie i włosy i się wkurzyłam i po miesiący stosowania 1-3 razy dziennie widziałam dużą różnice.

Folią można spożywczą - najlepiej, chyba, że ma się jeszcze jakieś inne,byle folie, nie przepuszczają dopływu powietrza, owinąć uda i można na to jakieś grube rajstopy, albo getry np.

Można znaleźć takie bez SLS, wystarczy poszukać na wizażu, np. Babydream, Hipp, Ziaja Tintin.


Ja z jedwabiów polecam firmy WAX
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 17:03   #3208
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

to pożegnałam się z witaminą C , ehh...
zastanawiam się nad kupnem oliwki BD tej dla mam lub dla bobasków i nie wiem którą wybrać
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 17:03   #3209
Maggie93
Zakorzenienie
 
Avatar Maggie93
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: głównie Dubaj
Wiadomości: 3 050
GG do Maggie93
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Maggie93 byłoby świetnie gdyby ten kwasek cytrynowy działał a Ty przeczytałaś gdzieś o tym, czy jak?
Usłyszałam gdzieś o tym, sama nie wiem gdzie
Świetnie by było, ale jakoś boję się spróbować
__________________
moje życie stewardessy
Małgosia jestem
Maggie93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-21, 17:51   #3210
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Patenty na bycie NAJ :)

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
co to za suplement??

Szukałam go jakieś parę miesięcy temu i dowiedziałam się, że go wycofano ze sprzedaży ponieważ był szkodliwy dla zdrowia ( odkładał się w mózgu chyba, ale mogę się mylić bo dawno to czytałam)
__________________

iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.