Ciąża u psa(suki) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-30, 10:45   #61
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez Cool Air Pokaż wiadomość
Brzmi to jak makabryczny zart Faktycznie, TEJ suczce nic i nigdy juz nei bedzie dolegac i zadne klopoty ze zdrowiem jej nei dopadna


Dokładnie tak... Bardzo jej ta ciąża pomogła.
Przepraszam, ale JACY LUDZIE POTRAFIą BYć GłUPI...
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 12:45   #62
Agusiaaa1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5
Dot.: Ciąża u psa(suki)

aaricia8 a jak jej miała pomóc jak trafiła do weterynarza ktoremu sie nic nie chcialo zrobic jakby kobieta byla w w caizy trafila by do zlej kliniki w ktorej na niczym sie znaja i powiedzmy ze mialaby blizniaki i jedno by zostalo co przezylaby jakby jej operacji nie zrobili... bo raczej by nie przezyla
Agusiaaa1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 13:24   #63
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez rmiecia Pokaż wiadomość
Esfiro, odpowiedz, proszę!! Mam 6-cio miesięczną sunie i planuję sterylkę, z tym że wet zalecił PO pierwszej cieczce, a tu czytam, że ma byc PRZED!! Nawet nie wiem, ile czasu mi zostało, chyba muszę się pospieszyc! Rany, jak dobrze, że tu zajrzałam, bo czekałabym sobie spokojnie na jej cieczkę. I jak mam przypilnowac, żeby wet mnie nie oszukał, tzn zrobił normalną sterylkę, a nie tylko podciął jajowody? Nie podejrzewam go o to, bo to dobra klinika w Katowicach, ale zawsze lepiej wiedziec. Z góry dzięki
z jednej strony wczesna sterylka daje niemal pewność, że suka nie zachoruje na guza sutek, ale po pierwszej cieczce też obniża się to ryzyko. Zbyt wczesna cieczka moze zaburzyć rozwój kości i chrząstek (bo kości rosną, dopóki nie działają hormony płciowe, to jest naturalne zatrzymanie wzrostu). Innymi słowy- suka wysterylizowana wczesniej moze urosnąć za duża i może mieć problemy ze stawami. Jeśli jest to duza rasa, wolno dojrzewająca to absolutnie nie sterylizuj przed 1. cieczką (chyba masz sznaucera olbrzyma, jeśli dobrze pamiętam...)
a jeśli rasa mniejsza, to można się zastanawiać, ale ja nie powiem nikomu, jak jest lepiej, bo dopiero się uczę przecież

co do sytuacji opisanej przez Agusię, to głupota polegała na dopuszczeniu do ciąży i porodu, to co działo się potem to już raczej wina weta... Ale gdyby wczesniej zauważyli, że weterynarz nie robi tego, co do niego nalezy, to moze by zdążyli pojechac do innego...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 16:47   #64
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Mam suczkę w typie westa (poprawnie?) Więc chyba przed ta cieczką... Kiedy moge się jej spodziewac? Może to już niedługo. Najgorzej, że moi mali synkowie nie moga się doczekac, kiedy Rita będzie miała szczeniaczki, a ja nie wiem, co im powiedziec, bo zaraz padnie pytanie: a skąd sie biorą szczeniaczki!!! Nie jestem na to gotowa, chyba napuszczę męża na tematy "rozrodcze"
Esfiro, dzięki za odpowiedź
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 18:26   #65
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Rmercia - poprawnie Zreszta niewazne jaki pies, wazne ze jest kochany. Dziele zwierzeta na rasowe i nierasowe, ale kocham tak samo zwierzaka i rasowego i nierasowego. Jestem posiadaczka najcudowniejszego na swiecie dachowca i nie wymienie go na zadnego rasowca chocby nie wiem ile mial tytulow

A synom wytlumacz, ze szczeniaczki to straszny wysilek dla mamy i bedzie zdrowsza jesli nie bedzie maluchow. Po za tym wasze szczeniaczki moga zabrac szanse na dom tym psom ktore sa w schroniskach, a ich jest duzo. Bedzie ciezko, wiem sama bylam dzieckiem Ale ja tez pozno dostalam kota, wszelkie kociaki zawsze byly u kogos.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 18:50   #66
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Rmiecia, to z synkami to zupełnie mi nieznany i ciekawy aspekt opieki nad zwierzakiem (bo dzieci nie mam). Ale jak wytłumaczyć małym dzieciom niektóre sprawy? Nie wiem, w jakim wieku są Twoje pociechy, ale zaryzykowałabym stwierdzenie, że Rita nie chce szczeniaczków, że Wy nie potrzebujecie więcej psów, albo że szczeniaczkow nie bedzie, bo przecież Rita nie ma męża
Dobrze byłoby tą sterylkę zrobić za jakis miesiąc, bo pierwszą cieczkę pewnie będzie miała zanim skończy rok. A jak miec pewność, że wet dobrze zrobił- mozesz powiedzieć wyraźnie- prosze wyciąć wszystko, a nie tylko przeciąć jajowody... albo zażyczyć sobie pokazania dowodu- ale to wersja dla hardkorowców
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-30, 22:26   #67
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez Agusiaaa1994 Pokaż wiadomość
aaricia8 a jak jej miała pomóc jak trafiła do weterynarza ktoremu sie nic nie chcialo zrobic jakby kobieta byla w w caizy trafila by do zlej kliniki w ktorej na niczym sie znaja i powiedzmy ze mialaby blizniaki i jedno by zostalo co przezylaby jakby jej operacji nie zrobili... bo raczej by nie przezyla
A skąd wiesz, czy napisałam tak o niej czy o weterynarzu?


I tak sądzę, że pisanie o tym, że ciąża jest konieczna dla zdrowia suczki na przykładzie takim jak podany wyżej to jest co najmniej duże nieporozumienie.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-01, 10:31   #68
rmiecia
Raczkowanie
 
Avatar rmiecia
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 484
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Jeśli chodzi o synków, to nie jestem jeszcze przygotowana na pytania: skąd się biorą dzieci (psie, ludzkie itd). A co do sterylki, to pójdę do weta po nowym roku i jakoś wspólnie ustalimy termin. Dzięki!
rmiecia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 21:46   #69
Aneki1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6
Dot.: Ciąża u psa(suki)

..miazdzysz dziołcha...
Cytat:
Napisane przez Agusiaaa1994 Pokaż wiadomość
Butelka
"AVENT" urtatowała naszym szczeniętą życię.
coz za subtelna reklama...;]

"Rita nie chce szczeniaczków, że Wy nie potrzebujecie więcej psów, albo że szczeniaczkow nie bedzie, bo przecież Rita nie ma męża "hahahaha a ja myslalam ze jakis glupek z Ciebie(z calym szacunkiema tu no prosze prosze nawet poczucie humoru..pierwszy raz sie smialam jak wlazlam na to forum..a moj ciciur to chyba dziewuszka bo coraz bardziej woluje i dozera ,czyli jak 100% kobieta sie zachowuje. I mam mieszane uczucia co z nia zrobic a juz 4 miechy bedzie miec a nietykalska taka ze HEEJJJ...pewno niedostępną zgrywa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1030068.JPG (77,4 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1030070.JPG (116,9 KB, 16 załadowań)
Aneki1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 15:57   #70
alicja103
Przyczajenie
 
Avatar alicja103
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
GG do alicja103 Send a message via Skype™ to alicja103
Question Dot.: Ciąża u psa(suki)

Mam pytanko jak rozpoznać kiedy sunia będzie się szczenić? Moja suczka jest baardzo gruba i ma lekko uniesiony ogon, jakby jej coś przeszkadzało (zazwyczaj ma opuszczony). Czy to coś znaczy?? I jeszcze jedno pytanie; co trzeba zrobić gdy pies(suczka) mieszka na podwórku i niedługo będzie rodzić (a przecież idzie zima), jak zabezpieczyć ją i szczeniaki przed ewentualnym mrozem??
alicja103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-12, 16:07   #71
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez alicja103 Pokaż wiadomość
Mam pytanko jak rozpoznać kiedy sunia będzie się szczenić? Moja suczka jest baardzo gruba i ma lekko uniesiony ogon, jakby jej coś przeszkadzało (zazwyczaj ma opuszczony). Czy to coś znaczy??
Koniecznie idź z nią do weterynarza lub po niego zadzwoń. To nie biuro porad. Nie widzimy Twojej suni, nie jesteśmy też lekarzami. Mamy zgadywać co jej może być?


Cytat:
Napisane przez alicja103 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie; co trzeba zrobić gdy pies(suczka) mieszka na podwórku i niedługo będzie rodzić (a przecież idzie zima), jak zabezpieczyć ją i szczeniaki przed ewentualnym mrozem??

Nie masz możliwości umieszczenia jej w pomieszczeniu? Chociaż na jakiś czas? Tak czy inaczej musisz jej zapewnić komfort, spokój i ciepło.

Nawiasem mówiąc - co chcesz zrobić ze szczeniakami?
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 16:24   #72
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez alicja103 Pokaż wiadomość
Mam pytanko jak rozpoznać kiedy sunia będzie się szczenić? Moja suczka jest baardzo gruba i ma lekko uniesiony ogon, jakby jej coś przeszkadzało (zazwyczaj ma opuszczony). Czy to coś znaczy?? I jeszcze jedno pytanie; co trzeba zrobić gdy pies(suczka) mieszka na podwórku i niedługo będzie rodzić (a przecież idzie zima), jak zabezpieczyć ją i szczeniaki przed ewentualnym mrozem??
ciąza u psa trwa 58-63 dni, więc jeśli wiesz kiedy suka była pokryta, to sobie oblicz. Nawiasem mówiąc też nie wiem, co chcesz zrobic ze szczeniakami... Rozdać? Tyle schronisk w Polsce, zapełnionych po brzegi i myślisz, że znajdziesz chętnych na szczeniaki? Szkoda, że suka jest w ciąży, ale teraz już nic się nie poradzi, bo jest za późno na sterylkę aborcyjną, skoro ma zaraz rodzić. Ale jeśli masz dobrego weta i pieniądze na to, to sterylka aborcyjna jest moim zdaniem najlepszym wyjściem w takiej sytuacji...
jak zabezpieczyć sukę i szczeniaki? wziąć je do domu, inaczej od razu jej uśpijcie, bo psie dzieci źle się chowają na mrozie
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 09:35   #73
alicja103
Przyczajenie
 
Avatar alicja103
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
GG do alicja103 Send a message via Skype™ to alicja103
Question Dot.: Ciąża u psa(suki)

Mam pytanie po ilu dniach szczeniaki zaczynają widzieć??
alicja103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 10:41   #74
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

po kilku... około tygodnia chyba
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-16, 18:18   #75
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Ciąża u psa(suki)

10-14 dni jak chcesz to poszukam mojego wątku- tam dziewczyny mi baaardzo pomogly

EDIT

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=204293

Proszę
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 17:44   #76
alicja103
Przyczajenie
 
Avatar alicja103
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
GG do alicja103 Send a message via Skype™ to alicja103
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Ja mam nadal podobną sytuację... Kiedyś przybłąkała się do0 mnie bardzo miła suczka. Z moich obserwacji (xD) wynikało, że ma cieczkę. ale niestety nie mogłam jej wziąć, bo mam już psa- Szarika (przybłąkał się do nas i na inne imię nie reagował....) No więc ona u nas była i była, i po niecałym miesiącu zauważyłam że jest w ciąży. A ja mieszkam w niedużej mieścinie, więc nie mam dostępu do takich sprzętów jak USG itp., więc pozwoliłam żeby wszystko przebiegało naturalnie.... Mama miała opory (wiem że pomyślicie sobie że jest niekochająca ) no więc najpierw próbowaliśmy nie dawać jej jeść-może by odeszła. Ale nie. Siedziała i nadal u nas siedzi. W nocy z 12 na 13 grudnia przybyło nam siedem pięknych szczeniaczków.Suczka oszczeniła się na moim tarasie. Ma posłanie ze styropianu, koców, kołder itp.... Suczka nie ma oporów, żeby głaskać, brać szczeniaki itp. jest bardzo sympatyczna i ładna. Nazwaliśmy ją Marusia. Wiem, wiem... to takie nie miastowe.... Ale u mnie jest takie miasteczko, że prawie wieś.... No bo wiecie Szarik-Marusia hehe.Szczeniaki są różnej maści. Dwa są czarne, jeden taki beżowy z kręconym futerkiem, a reszta rude. (no bo w końcu matka ruda, ojciec rudy....) Mama chodzi cały czas do urzędu gminy (no i tam szukają schroniska) ale ku mojej radości schroniska są przepełnione-chodzi o to, że na razie nie zapowiada się na to, że wezmą moje pociechy..... Ale w sumie i tak i tak muszę szukać dla nich nowego domu. Wiem, że są młode, ale jeśli mają je zabrać to czemu chociaż jeden czy dwa nie mają znaleźć ciepłego domu??. Więc od razu gdy się urodziły zaczęłam szukać im nowego właściciela. Mam nadzieję,że Wy mi pomożecie....

I jeszcze jedno: Czy to normalne, że jeden szczeniak to gigant a drugi to taki okruszek??
alicja103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:46   #77
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

szczeniaki mogą mieć różnych ojców, więc może tak być, że się różnia wielkością- oby oba były tłuste, nie chude i oby oba nyły żywotne, to wszystko będzie OK
miastowe czy niemiastowe, ale zadbajcie o sterylkę suczki (kazdy wet w sumie umie to zrobić) bo inaczej będzie się tak wam szczenić częściej- a schroniska, jak sama zauważyłaś, przepełnione...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 18:53   #78
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Mam pyatnie- czy ojcem szczeniakow jest Wasz pies?
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-22, 13:25   #79
alicja103
Przyczajenie
 
Avatar alicja103
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
GG do alicja103 Send a message via Skype™ to alicja103
Dot.: Ciąża u psa(suki)

No raczej tak(99,99%)
alicja103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-22, 14:43   #80
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

no dobra- wasz pies pewnie tez jest ojcem. Ale skoro nie pilnowaliście suczki, bo się przybłakała, to pewnie była do niej jeszcze cała kolejka psów...
wracając do sprawy- jeśli zatrzymacie suczkę (co mam nadzieję zrobicie) to musicie ją wysterylizować, bo sama wiesz, co inaczej będzie...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 17:39   #81
fajowski66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
GG do fajowski66 Send a message via Skype™ to fajowski66
Question Dot.: Ciąża u psa(suki)

Dziwi mnie to ze wiekszość osób pisze , że suczki rodza miedzy 2 a 3 rokiem zycia... :/ Moja suczka urodziła sie jak jej mama miała 8 miesiecy .... wiec czy to prawda , że wcześniej niz po 2 latach nie moze urodzic ? ... i czy to możliwe ze moja Sabusia urodzi tez w 8 miesiącu....?? ) poniewaz nie moge doczekac sie szczeniaczków ) Z niecierpliwoscią czekam na odpowiedzi do moich pytań ) Z góry dziekuje i pozdawiam
fajowski66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-30, 17:44   #82
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

jeśli suka ma rozsądnego właściciela, to nigdy nie rodzi...
suka moze urodzić w wieku 8 miesięcy, tak samo jak kobieta może urodzić w wieku 14 lat, ale to za wczesnie!
zastanów się, czy naprawdę bedziesz miał co zrobić z pieskami i czy nie lepiej wysterylizowac suczkę... jest tyle niechcianych psów, po co ich więcej?
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-31, 19:04   #83
fajowski66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
GG do fajowski66 Send a message via Skype™ to fajowski66
Question Dot.: Ciąża u psa(suki)

w tym problem ze chce miec szczeniaki)
i nie moge sie doczekac xD
Wiec czy to jest mozliwe??
i ile moze miec za pierwszym razem szczeniakow??:P

Pozdrawiam
fajowski66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 12:17   #84
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Pszepraszam, ale jak dla mnie jestes nieodpowiedzialny... 8 miesiac to jeszcze szczeniack. Myslisz, ze ciaza to takie hop siup i sa szczeniaki? Ciaza i odchowanie szczeniakow mecza suke tak jak ciaza u kobiet. Pozwalajac jej sie oszczenic meczysz ja niepotrzebnie i przyczyniasz sie do zapychania sie schronisk. Przez twije szczeniasczki psy ze schronisk beda mialy mniejsze szanse na adopcje.
Juz nie wspomnie ze cziecki i ciaza zwiekszaja ryzyko chorob typu rak i ropomacicze.
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 14:37   #85
fajowski66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
GG do fajowski66 Send a message via Skype™ to fajowski66
Question Dot.: Ciąża u psa(suki)

dobra nie znacie sie !! na wsi ***ie sie to...
i psy rodza w wieku 8 miesiecy ...
matki sa zdrowe i szczeniaki tez !!
po za tym suka jak nie ma w tym wieku dzieci to wariuje
a jak wszystko jest ok
to czemu nie..?
fajowski66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 15:29   #86
K@sieńka
Zadomowienie
 
Avatar K@sieńka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa tuż tuż
Wiadomości: 1 623
GG do K@sieńka
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Wariuje mowisz... Ręce opadają jak się slyszy takie rzeczy...

Mam nadzieje, ze to była ironia.
K@sieńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 17:00   #87
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez fajowski66 Pokaż wiadomość
dobra nie znacie sie !! na wsi ***ie sie to...
i psy rodza w wieku 8 miesiecy ...
matki sa zdrowe i szczeniaki tez !!
po za tym suka jak nie ma w tym wieku dzieci to wariuje
a jak wszystko jest ok
to czemu nie..?
bo jest za dużo bezdomnych psów
szczeniaki to nie zabawka, to żywe istoty, które będą zyły jakieś 15 lat- czy jesteś w stanie zapewnic opieke do końca zycia kazdemu, który się urodzi?
Zajrzałes na forum więc widzę, że interesujesz się choc trochę losem swojej suki- więc przemyśl to, co ja i dziewczyny ci piszemy, bo to naprawde najlepsza i najmądrzejsza opcja. Suka wariuje, gdy ma cieczkę, bo taki ma instynkt- ale to nie znaczy, ze ona wie, co się z nią dzieje i że ona chce mieć szczeniaki...
Na wsi... az za dobrze wiemy, co na wsi sie robi z niechcianymi psami
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 17:21   #88
201804200947
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 8 936
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Jestem przekonana ,że to prowokacja.

Ja muszę powiedzieć,że zmieniłam nastawienie co do psich ciąż.
Przekonałam się też o tym,że sterylizacja ratuje życie i na pewno kiedy w moim domu zawita kolejny czworonożny przyjaciel rodziny(na pewno będzie to suczka) będzie sterylizowana.
Kilka miesięcy temu zdecydowałam się wreszcie na sterylizację mojej drugiej suki.
Wciąż brakowało pieniędzy lub po prostu czasu(potem trzeba zapewnić psu spokój i dobre warunki) to te decyzja niestety się przeciągała.
Jednak o ile z pierwszą sunią nie było problemu(była sterylizowana kiedy była młoda 3 lata temu) tak z drugą okazało się,że gdybym zaczekała jeszcze chwilkę,suka miałaby raka.Podczas operacji,która miała trwać ok godziny (trwał dłużej) okazało się,że jajniki mojego psa są w strasznym stanie.
Tak więc uratowałam swojemu psu życie...
201804200947 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 17:35   #89
zabkax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 19
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Cytat:
Napisane przez fajowski66 Pokaż wiadomość
dobra nie znacie sie !! na wsi ***ie sie to...
i psy rodza w wieku 8 miesiecy ...
matki sa zdrowe i szczeniaki tez !!
po za tym suka jak nie ma w tym wieku dzieci to wariuje
a jak wszystko jest ok
to czemu nie..?

Przepraszam, ze się wtrącę, ale moim zdaniem powyższa wypowiedź to jakaś bezczelna prowokacja dzieciaka. Nie wierzę, ze można być takim ignorantem.
zabkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 17:34   #90
alicja103
Przyczajenie
 
Avatar alicja103
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 26
GG do alicja103 Send a message via Skype™ to alicja103
Dot.: Ciąża u psa(suki)

Po jakim czsie można oddawac szczeniaki??
alicja103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-27 11:46:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:11.