pytanie dot. błony dziewiczej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-22, 11:09   #1
sha
Raczkowanie
 
Avatar sha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 77
GG do sha
Question

pytanie dot. błony dziewiczej


Wybieram sie na pierwszą wizytę u ginekologa.Jestem dziewicą i planujemy z chłopakiem nasz pierwszy raz.Jestem ciekawa czy lekarz ginekolog po badaniu byłby mi w stanie powiedzieć czy podczas pierwszego stosunku będę obficie krwawiła??
sha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 11:26   #2
patris84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Błona dziewicza jest bardzo delikatna..ilość krwi jest różna dla każdej kobiety...zdarzają się sytuacje, w których błona jest tak elastyczna, że podczas pierwszego stosunku (i kolejnych), wcale nie musi zostać przerwana i teoretycznie kobieta ta jest cały czas dziewicą ku ogólnej radości jej partnera:P
co do wizyty u ginekologa...kiedy ja byłam pierwszy raz to lekarka badała mnie bardzo delikatnie (ręcznie) żeby nie uszkodzić błony...myślę, że jednak nie odpowie Ci lekarz na pytanie co do obfitości krwi, która może wystąpić po przerwaniu błony...na pewno miejsca intymne będziesz miała bardziej podrażnione...dlatego po stosunku kilka dni odczekaj zanim znów będziesz chciała sie kochać ze swoim partnerem...
sama jestem jeszcze dziewicą, ale wiem coś nie coś na ten temat... buziaczki
patris84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 12:05   #3
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

A ja i proponuję w ogóle tego nie robić. Uwierz mi to wcale nie jest modne... Zostaw sobie coś na potem dla kogoś, komu będziesz chciała podarować coś wyjątkowego-swoją czystość i .....godność.

Ech co te brukowce typu Bravo robią z psychiką młodych ludzi

Nie myśl, że tylko współżycie może Cię uszczęśliwić.
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 12:57   #4
anuleńka
Rozeznanie
 
Avatar anuleńka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 701
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A ja i proponuję w ogóle tego nie robić. Uwierz mi to wcale nie jest modne... Zostaw sobie coś na potem dla kogoś, komu będziesz chciała podarować coś wyjątkowego-swoją czystość i .....godność.

Ech co te brukowce typu Bravo robią z psychiką młodych ludzi

Nie myśl, że tylko współżycie może Cię uszczęśliwić.
Ale czego nie robić??i co nie jest modne??
Chodzi Ci o pierwszy raz?bo nie rozumiem..
anuleńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:06   #5
xyoko
Zakorzenienie
 
Avatar xyoko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 289
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A ja i proponuję w ogóle tego nie robić. Uwierz mi to wcale nie jest modne... Zostaw sobie coś na potem dla kogoś, komu będziesz chciała podarować coś wyjątkowego-swoją czystość i .....godność.

Ech co te brukowce typu Bravo robią z psychiką młodych ludzi

Nie myśl, że tylko współżycie może Cię uszczęśliwić.
Nie rozumiem tego posta Czy kochając się z partnerem, którego kocham, pozbawiam się godności?? Z tego, co pisze sha wynika, że ma kogoś wyjątkowego, któremu chce podarować siebie. I to jest piękne! Nie rozumiem takiej postawy! I autorka nigdzie nie napisała, że tylko współżycie może ją uszczęśliwić!
xyoko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 13:09   #6
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A ja i proponuję w ogóle tego nie robić. Uwierz mi to wcale nie jest modne... Zostaw sobie coś na potem dla kogoś, komu będziesz chciała podarować coś wyjątkowego-swoją czystość i .....godność.

Ech co te brukowce typu Bravo robią z psychiką młodych ludzi

Nie myśl, że tylko współżycie może Cię uszczęśliwić.
O co Ci chodzi??

Modne? Seks modny?

Ja tu doceniam postawe dziewczyny ze przed 1szym razem udaje sie do ginekologa!

Czystosc? godnosc? Ludzie... nie trzeba miec nlony zeby byc czlowiekiem z godnoscia. Wez juz nie przesadzaj bo naprawde az mnie zmrozilo jak przeczytalam taki moherowo-beretowy post.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 14:20   #7
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

heh
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-22, 18:34   #8
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
O co Ci chodzi??

Modne? Seks modny?

Ja tu doceniam postawe dziewczyny ze przed 1szym razem udaje sie do ginekologa!

Czystosc? godnosc? Ludzie... nie trzeba miec nlony zeby byc czlowiekiem z godnoscia. Wez juz nie przesadzaj bo naprawde az mnie zmrozilo jak przeczytalam taki moherowo-beretowy post.
Widzisz, ja Ciebie nie obrażam, a Ty od razu agresja i jakieś mohery. Nie ma sensu dyskusja, po co masz się mrozić....
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 19:02   #9
anuleńka
Rozeznanie
 
Avatar anuleńka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łodź
Wiadomości: 701
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Widzisz, ja Ciebie nie obrażam, a Ty od razu agresja i jakieś mohery. Nie ma sensu dyskusja, po co masz się mrozić....
Ale może wyjaśnisz o co Ci chodziło w Twoim pierwszym poście,bo sporo osób go nie zrozumiało..
A agresii nie wyczułam w wypowiedzi hecate.Spokojnie.
anuleńka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 20:46   #10
olkaolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 15
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

ja mysle ze Mariola13 po prostu ma pewne zasady. Zostawia całą siebie dla męża. To jest juz kwestia religii a dla katolika kwestia sumienia. To czy podejmujemy decyzje o współzyciu przed ślubem jest sprawa indywidualna i nie powinno się krytykowac takich decyzji

Mysle ze ani Mariola13 nie powinna nawoływac do czystości ani wizażanki nie powinny tak ostro tego krytykowac. No ale to moje zdanie...
olkaolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 20:59   #11
Daria_P
Wtajemniczenie
 
Avatar Daria_P
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 470
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

A ja mam pytanie, czy dziewczyna pytała Was czy to, ze chcę uprawiać seks ze swoim chłopakiem jest złe? Czy o to, czy lekarz odpowie na jej pytanie?

Sha, więc lekarz nie powie Ci czegoś takiego. Każda kobieta jest inaczej zbudowana i każda z nas ma/miała inną błonę, niekótre kobiety krwawią inne nie. Niektóre nie mają błony...
Daria_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-22, 21:02   #12
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Cytat:
Napisane przez olkaolka Pokaż wiadomość
ja mysle ze Mariola13 po prostu ma pewne zasady. Zostawia całą siebie dla męża. To jest juz kwestia religii a dla katolika kwestia sumienia. To czy podejmujemy decyzje o współzyciu przed ślubem jest sprawa indywidualna i nie powinno się krytykowac takich decyzji

Mysle ze ani Mariola13 nie powinna nawoływac do czystości ani wizażanki nie powinny tak ostro tego krytykowac. No ale to moje zdanie...
co do Marioli13 to sie zgodze, ale nie zauwazylam by jakakolwiek wizazanka ostro krytykowala wypowiedz Marioli, ktora rzeczywiscie moze byc roznie zinterpretowana
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 21:50   #13
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Widzisz, ja Ciebie nie obrażam, a Ty od razu agresja i jakieś mohery. Nie ma sensu dyskusja, po co masz się mrozić....

Mariolo - i ja ciebie nie obrazilam. Napisalam czym 'pachnie' mi ta wypowiedz.

Ty dalej jednak nikomu nie wyjasnilas raczej co mialas na mysli bo rzucajac takie slowa trzeba sie z nich potem wytlumaczyc a moze i przekonac do swoich racji.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 14:31   #14
sha
Raczkowanie
 
Avatar sha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 77
GG do sha
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Dziekuję za odpowiedź.

Co do postu Marioli13 ... ehhh , nie wiem skąd te skojarzenia skąd te oskarżenia o kierowanie się "modą" itp ale ja nie mam 14 lat i nie wpływa na mnie lektura gazet o których piszesz. Zadałam pytanie, myślę ,że logiczne, nikogo nie obraziłam, nie rozumiem po co Twój komentarz.
sha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-26, 06:31   #15
patris84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Hej sha nie przejmuj sie slowami innych...wlasciwie musimy pamietac, ze takie wiadomosci podobnie jak sms...nie niosa za soba prawdziwych emocji...mozliwe, ze ta dziewczyna nie chciala zeby jej wypowiedz miala tak negatywny wydzwiek...no coz wirtualna przestrzen wcale nie jest tak idealna i nigdy nie zastapi odczuc werbalno-wizualnych...
pozdrowionka dla wszyskich, juz sie nie smutascie
patris84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-08, 15:13   #16
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: pytanie dot. błony dziewiczej

Sha nie przejmuj się wypowiedziami o godności czy czystości. Dla mnie to czysty fanatyzm i zaślepienie, a jak już ktoś wygłasza publicznie coś takiego i krytykuje osoby, które mają inne zdanie, to już jest chore.
To jest Twoja i tylko i wyłącznie Twoja sprawa, kiedy, z kim i gdzie. Nie pozbawiasz się godnośći w żadne sposób, nadal będziesz czyściutka i niewinna, bo seks to nie jest wytwór szatana, że sprawia, że jesteśmy brudni i zbrukani.
Ja przed 1wszym rzaem byłam u gina z takim właśnie pytaniem - czy będzie boleć, czy będzie dużo krwi. Powiedział mi, że błonę mam szczątkową, prawie już jej nie ma, więc krwi nie powinno być, a jeśli już to bardzo mało. Boleć nie powinno, ale mogę "poczuć", że "coś" się dzieje.
Poza tym bardzo podoba mi się Twoja bardzo odpowiedzialna postawa -> zanim to zrobiłaś, poszłaś do lekarza Nie wiem, ile masz lat, ale zachowałaś się jak dorosła i odpowiedzialna osoba i to się chwali.
Niezapomnianego pierwszego razu Ci życzę
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.