Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-04, 13:15   #1921
Nadine1
Raczkowanie
 
Avatar Nadine1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Witam.

Jakiś czas temu buszowałam po necie głównie sugerowałam się allegro, konkretnie chodziło o koszt przedłużenia sobie rzęs. Na allegro ceny kształtują się przeważnie po 200 zł nie licznie w górę.
Szukałam w mojej mieścinie kogoś kto czymś takim się zajmuje i znalazłam tam powiedziano mi że to kosztuje 700 zł.
Mógłby mi ktoś wyjaśnić skąd to taka różnica? A może pani z którą rozmawiałam przez telefon pomyliła z przedłużaniem włosów? Czy faktycznie tyle kosztuje taka przyjemność?
hej
bochema z tego co wiem jest bardzo wiele różnych cen na rynku. Wszystko zalezy od jakości produktów, na jakich pracuje stylistka a co za tym idzie i od ceny, od tego czy przyjmuje w domu czy w salonie, od tego jaką nalicza sobie marżę itd. Za pierwsze założenie średnio ceny kształtują się około 500 zł. Za uzupełnianie ok 50 zł za tydzień. Mowię średnio, bo wiem, że w niektórych salonach zapłacisz nawet 1400 zł za założenie a wiem też, że niektóre dziewczyny jeżdza po domach i liczą ok 200 zł za założenie nawet. Także jak ze wszystkim rozpiętość jest mega duża. Warto to wypośrodkować, sprawdzić dobre źródło i nie przepłacić. Znajdź dobrą stylistkę z doświadczeniem, która pracuje na przetestowanych produktach. Nie musi to byc salon za 1400 zł wystarczy ktos dobry a na pewno będziesz zadowolona powodzenia
Nadine
Nadine1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 14:28   #1922
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nadine1 Pokaż wiadomość
hej
bochema z tego co wiem jest bardzo wiele różnych cen na rynku. Wszystko zalezy od jakości produktów, na jakich pracuje stylistka a co za tym idzie i od ceny, od tego czy przyjmuje w domu czy w salonie, od tego jaką nalicza sobie marżę itd. Za pierwsze założenie średnio ceny kształtują się około 500 zł. Za uzupełnianie ok 50 zł za tydzień. Mowię średnio, bo wiem, że w niektórych salonach zapłacisz nawet 1400 zł za założenie a wiem też, że niektóre dziewczyny jeżdza po domach i liczą ok 200 zł za założenie nawet. Także jak ze wszystkim rozpiętość jest mega duża. Warto to wypośrodkować, sprawdzić dobre źródło i nie przepłacić. Znajdź dobrą stylistkę z doświadczeniem, która pracuje na przetestowanych produktach. Nie musi to byc salon za 1400 zł wystarczy ktos dobry a na pewno będziesz zadowolona powodzenia
Nadine
Hhohoo dalej takie ceny obowiązują?Ja przedłużam już ponad dwa lata wiec na moim przykładzie mogę powiedzieć ze ceny spadły.U mojej stylistki pierwotnie za założenie płaciłam 400 zł.Od jakiegos czasu 299 pierwsza aplikacja a uzupełnienie dopiero w 4 tygodniu i za kwote 150 zł wiec dla mnie i mojego portfela cena elegancka.Wiem ze jest bardzo wypośrodkowana kwotowo w Krakowie wiec ma dużo klientek.Idzie sie do niej po jakość i precyzje - to bez dwóch zdań.
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 06:35   #1923
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sarrita Pokaż wiadomość
Nie mozesz porownywac jednego zajecia do drugiego... stylizacja rzes to praca przy czlowieku, przy najdelikatniejszej czesci ciala. Tu nie moze byc mowy o jakims bledzie.
Nie mogę się zgodzić.
Tak się ciekawie składa, że zajmuję się m.in. przedłużaniem rzęs i mam również wykształcenie złotnicze (nawet czeladnika ). Kurs z rzęs robiłam Nouveau Lashes. Kurs czeladniczy ze złotnictwa robiłam u złotnika, który pracował w najlepszych pracowniach we Włoszech (robił m.in. biżuterię dla Elizabeth Tylor), więc uważam, że obydwa były na bardzo wysokim poziomie.
I po pierwsze śmiem twierdzić, że nawet najlepszy kurs to tylko podstawa - reszty trzeba nauczyć się samemu.
Po drugie wiedza i doświadczenie zdobyte podczas pracy w złotnictwie bardzo mi się przydają przy przedłużaniu rzęs. Nawet pęsetki, których używam kupiłam w sklepie złotniczym, bo dzięki odpowiedniej budowie mogę pracować nimi bardziej precyzyjnie. Odważę się nawet powiedzieć, że złotnictwo wymaga nawet większej precyzji niż zakładanie rzęs. Po oprawianiu maleńkich kamieniu praca z rzęsami to jak jak spacer po wąskiej kładce w porównaniu do chodzenia po linie.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 08:35   #1924
sarrita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
Nie mogę się zgodzić.
Tak się ciekawie składa, że zajmuję się m.in. przedłużaniem rzęs i mam również wykształcenie złotnicze (nawet czeladnika ). Kurs z rzęs robiłam Nouveau Lashes. Kurs czeladniczy ze złotnictwa robiłam u złotnika, który pracował w najlepszych pracowniach we Włoszech (robił m.in. biżuterię dla Elizabeth Tylor), więc uważam, że obydwa były na bardzo wysokim poziomie.
I po pierwsze śmiem twierdzić, że nawet najlepszy kurs to tylko podstawa - reszty trzeba nauczyć się samemu.
Po drugie wiedza i doświadczenie zdobyte podczas pracy w złotnictwie bardzo mi się przydają przy przedłużaniu rzęs. Nawet pęsetki, których używam kupiłam w sklepie złotniczym, bo dzięki odpowiedniej budowie mogę pracować nimi bardziej precyzyjnie. Odważę się nawet powiedzieć, że złotnictwo wymaga nawet większej precyzji niż zakładanie rzęs. Po oprawianiu maleńkich kamieniu praca z rzęsami to jak jak spacer po wąskiej kładce w porównaniu do chodzenia po linie.
Ale o czym ty piszesz? Czytasz ze zrozumieniem?
Wiesz w ogole na jaki temat byla rozmowa?
Czy warto czy nie warto robic kurs i czy potrzebne sa certyfikaty.
Twierdze, ze warto i jest to podstawa aby moc wystartowac w tym zawodzie... napisalam gdzies, ze kurs wystarczy?
__________________
It is better to die on your feet then live on your knees
sarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 12:22   #1925
Agatka1231
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 23
Send a message via Skype™ to Agatka1231
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Wizażanki,
proszę, podzielcie się doświadczeniem gdzie na Ursynowie dobrze przedłużają rzęsy i robią japoński manicure.
Może być via priv. mail. Będę wdzięczna

Edytowane przez Agatka1231
Czas edycji: 2011-01-11 o 12:24
Agatka1231 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 20:57   #1926
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez sarrita Pokaż wiadomość
Ale o czym ty piszesz? Czytasz ze zrozumieniem?
Wiesz w ogole na jaki temat byla rozmowa?
Czy warto czy nie warto robic kurs i czy potrzebne sa certyfikaty.
Twierdze, ze warto i jest to podstawa aby moc wystartowac w tym zawodzie... napisalam gdzies, ze kurs wystarczy?
Czyli w głównej kwestii się zgadzamy
A napisałam, bo powiedziałaś, że złotnictwa nie da się porównać z przedłużaniem rzęs.
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 23:05   #1927
Sophie_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Apel do wszystkich dziewczyn, które mają ładne rzęsy i myślą o przedłużeniu ich - NIE RÓBCIE TEGO!!! Ja właśnie popełniłam ten błąd i bardzo tego żałuję. Przedłużyłam rzęsy w firmowym gabinecie i bardzo tego żałuję, bo teraz po ich zdjęciu moje rzęsy są w opłakanym stanie. Były dosyć długie, gęste, a teraz są króciuteńkie. Teraz tylko pozostaje używać dobrych odżywek i płakać. Już nigdy w świecie nie zrobię takiej głupoty. Rozmawiam z koleżankami i też to samo - żałują, że to zrobiły, bo miały całkiem ładne rzęsy, a teraz porażka. Już widzę jak panie co się tym trudnią zaczną protestować, ale ich nie słuchajcie dziewczyny, bo będziecie żałować jak ja. Lepiej sobie kupić jakiś super drogi tusz niż dawać sobie dobrowolnie zniszczyć rzęsy. A szkodliwość klei na oczy to też temat rzeka. Poczytajcie w necie.
Sophie_K jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 23:16   #1928
cinnamonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez angelfree Pokaż wiadomość
wiecie co..ja tak sobie to czytam i czytam...i dochodzę do wniosku że, certyfikat nie jest nikomu potrzebny.
Z zawodu jestem jubilerem,jako młoda początkująca starałam się zawsze w tym kierunku dokształcać,robiłam wszelkie kursy,nawet czeladnika.Przy szukaniu pracy byłam dumna że mam tyle znaczących "świstków",i co z tego?na rozmowie o prace przyszły pracodawca tak mądrze powiedział.."droga pani,w tej pracy pracujemy rękoma,a nie certyfikatami".no i mija już 12 rok
Zarówno praca jubilera jak i stylistki rzęs wymaga cierpliwości i precyzji.
Wiedza jak najbardziej,ale jak ma się 2 lewe ręce ,to wiedza na niewiele się przydaje..
Może nie mam takiego doświadczenia w przedłużaniu jak większość osób na tym wątku, ale ostatnia dyskusja skłoniła mnie do założenia konta zabrania głosu i podzielenia się moimi wnioskami. Ponad rok temu zaczęłam rozglądać się w temacie rzęs. Najpierw jako klientka. Po pewnym czasie zaczęłam zastanawiać się nad szkoleniem. Przeczytałam ten wątek od deski do deski-był bardzo pomocny. Przewertowałam internet nie tylko polskie ale i zagraniczne strony i zaczęłam szukać firm szkoleniowych. Moje wnioski- ładne strony profesjonalne produkty ale jak znaleźć dobrego szkoleniowca?
Certyfikaty otrzymywane zaraz po szkoleniu albo po kilku zdjęciach. Ale po co? Co zaświadcza taki certyfikat? Czy jeżeli stylistka jakiejś marki zniszczy klientce rzęsy, to marka cofnie jej certyfikat? Rozglądając się po szkoleniach postawiłam na profesjonalizm osoby prowadzącej szkolenia. Zaczęłam zgłaszać się do takich osób, marek jako klientka która chce umówić się na zabieg. W kilku przypadkach usłyszałam że szkoleniowiec nie wykonuje zabiegu. Jak to? Jak taka osoba ma mieć pojecie o zabiegu? Ja po powrocie z wakacji jak nie pracowałam dwa tygodnie miałam tak sztywne ręce że myślałam że wieki będę robiła założenie. Do tych trenerek do których udało mi się zapisać- założenie brak słów.
Koniec końców zaczęłam rozglądać się wśród stylistek i nie żałuję tego kroku. Trenowałam cztery miesiące na koleżankach zanim pierwszy raz wzięłam pieniądze za przedłużenie rzęs. Każde założenie fotografowałam do swojego portfolio. Dopiero jak z czasem założenia zeszłam poniżej 2,5 godziny, z portfoliem udałam się do jednego z lepszych SPA w moim mieście proponując współpracę. To nie certyfikat ale moje prace pozwoliły mi dostać się tam gdzie się starałam.
Nadine porównałaś pracę stylistki do pracy dentysty czy prawnika. Lubię to co robię ale nie równam swojej pracy z osobami które aby wykonywać swój zawód muszą się kształcić dekadę jak nie całe życie. Prawnik czy stomatolog potrzebuje odpowiednich uprawnień by móc wykonywać swój zawód bez nich zwyczajnie pójdzie siedzieć.
Stylistki-kosmetyczki, słyszałam że Xtrime Lashes kilka lat temu szkoliła tylko kosmetyczki. Ciekawa jestem dlaczego zrezygnowali? To że ktoś ma wykształcenie kosmetyczne nie da nam gwarancji poprawnie wykonanego założenia. Nawet najlepsza trenerka z osoby która nie ma predyspozycji do tej pracy nie zrobi dobrej stylistki. Żaden certyfikat nie da gwarancji profesjonalizmu. Uważam że tylko ciężka praca i trening może dać odpowiednie rezultaty.
Nadine, sarrita, amaniac rozumiem że bronicie swoich racji bo posiadacie certyfikaty, ale nie rozumiem wszej nagonki na osoby które ich nie maja. Nie każda stylistka bez certyfikatu jest partaczem bez odpowiedniego przygotowania tylko dlatego że nie ma ściany pokrytej certyfikatami.
cinnamonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 00:17   #1929
sarrita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Nie znam Cie cinnamonek. Nie widzialam Twoich prac, nie wiem czy piszesz prawde, nie wiem jak pracujesz, na jakich produktach, czy sa przebadane? bezpieczne? dopuszczone do sprzedazy w Polsce? i przede wszystkim czy robisz dobre aplikacje?
Wiec mysle, ze ta rozmowa i te argumenty sa bez sensu.
Ja pisze o faktach a Ty o bajkach.

A fakty sa takie:
1. poki co zadna profesjonalna firma nie dopuszcza do swoich produktow stylistek bez certyfikatow.

2. zeby dostac certyfikat trzeba sie napracowac - na szczescie pod okiem trenera i zapewne ten caly trening trwa krocej niz Twoje 4 miesiace.

3. marka daje duze zaplecze marketingowe i reklame.

4. wiele salonow SPA / kosmetycznych patrzy na certyfikaty bo swiadcza one (zalezy z jakiej firmy, PODKRESLAM) o wkladzie wlasnym stylistki, o jakims doswiadczeniu, zaangazowaniu i profesjonalizmie.
Jasne, moga trafic sie wyjatki i stylistki-geniuszki, ktore zalapia w jednej chwili jak robic rzesy tak samo stylistki-partaczki, ktore mimo certyfikatu beda robily badyle na oczach. Ale ZAWSZE lepszy start i wieksze szanse ma stylista po profesjonalnym szkoleniu + ma dokument, ktory ZAWSZE pomoze a nigdy nie zaszkodzi.

i punkt 5. mysle, ze XL otworzylo sie ze szkoleniami na osoby bez wyksztalcenia kosmetycznego z przyczyn czysto zarobkowych. A taka pierwotna polityka firmy wywodzi sie ze stanow gdzie takowe procedury jeszcze sa obowiazujace.

A w ogole piszesz, ze szukalas szkoleniowca w firmach z profesjonalna strona i produktami - ktory jak sie dowiedzialas - nie aplikuje rzes... podaj prosze ich nazwy bo bardzo watpie, zeby byly profesjonalne.

Na koniec... na nikogo nie robie nagonki... to jest moje prywatne zdanie. Jesli ktos nie chce robic szkolenia, woli uczyc sie na kolezankach, od kolezanek, z CD czy z kosmosu to prosze bardzo.

Jeszcze podaj prosze nazwe SPA, w ktorym pracujesz - antyreklama jest darmowa na wizazu.
__________________
It is better to die on your feet then live on your knees
sarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 10:36   #1930
Nadine1
Raczkowanie
 
Avatar Nadine1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Roxanaa Pokaż wiadomość
Hhohoo dalej takie ceny obowiązują?Ja przedłużam już ponad dwa lata wiec na moim przykładzie mogę powiedzieć ze ceny spadły.U mojej stylistki pierwotnie za założenie płaciłam 400 zł.Od jakiegos czasu 299 pierwsza aplikacja a uzupełnienie dopiero w 4 tygodniu i za kwote 150 zł wiec dla mnie i mojego portfela cena elegancka.Wiem ze jest bardzo wypośrodkowana kwotowo w Krakowie wiec ma dużo klientek.Idzie sie do niej po jakość i precyzje - to bez dwóch zdań.

Roxanaa,
uzupełniasz w normalnej cenie, nie jest to niska ani wysoka cena. Choc zwykle liczy się ok 50 zł za tydzień. Jesli chodzi o pierwsze założenie tu ceny sa bardzo zróżnocowane, tak jak już pisałam wcześniej. Zależą od wielu czynników. Cały czas mówię oczywiście o cenach warszawskich. A wiadomo, że te są inne niż w innych miastach. Kilka lat temu przeniosłam sie z Krakowa do Warszawy i doznałam niemałego wstrzasu cenowego. A ceny zabiegów kosmetycznych, chociazby zwykłej regulacji brwi, też mocno odbiegają od siebie. Stad podejrzewam, że ceny stylizacji rzęs również.

pozdrawiam
Nadine
Nadine1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 12:56   #1931
monias_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Milanówek
Wiadomości: 11
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

chętnie zapraszam do siebie
monias_p jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 23:33   #1932
Nadine1
Raczkowanie
 
Avatar Nadine1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez monias_p Pokaż wiadomość
chętnie zapraszam do siebie

ale kogo? na co? co? gdzie? jak?
Nadine1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 08:21   #1933
monias_p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Milanówek
Wiadomości: 11
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

ja również zagęszczam rzęsy. Jestem po szkoleniu JB. mam certyfikat i chętnym dziewczynom mogę założyć rzęsy. Zainteresowane proszę o kontakt.
monias_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 09:21   #1934
papadan1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 152
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Zawsze ścierają się dwa poglądy , warto mieć szkołę/dyplom/uprawnienia czy wystarczy samo doświadczenie. Tylko jak zdobywa się doświadczenie bez tych pierwszych (szkołę/dyplom/uprawnienia)- robiąc w konia czyli oszukując klienta; jaka odpowiedzialna osoba położy nawet swoją siostrę i powie- no to sprawdzimy jak to można zrobić . Pamiętam jeszcze w Polsce trzy lata temu jak pewne grono doświadczonych (!) kosmetyczek , usiadło i dumało głośno jak ominąć szkolenie i zakup drogiego zestawu do przedłużania rzęs. Wnioski były wstrząsające- klej kropelka wystarczy!!! Pokłóciłyśmy się strasznie, ja poszłam na kurs i w rezultacie wylądowałam w UK i pracuję z rzęsami , a koleżanki zostały w Toruniu,pozamykały salony i jedynie prowadzą zajęciach na studium.
Oczywiście że certyfikat nie zawsze świadczy o umiejętnościach i talencie,ale zabezpiecza przynajmniej przed wlaniem kropelki do gałki ocznej... . Zresztą co mają mówić osoby które nie mają certyfikaty?! Że jest niepotrzebny bo.....
papadan1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 12:14   #1935
Nadine1
Raczkowanie
 
Avatar Nadine1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez papadan1 Pokaż wiadomość
Zawsze ścierają się dwa poglądy , warto mieć szkołę/dyplom/uprawnienia czy wystarczy samo doświadczenie. Tylko jak zdobywa się doświadczenie bez tych pierwszych (szkołę/dyplom/uprawnienia)- robiąc w konia czyli oszukując klienta; jaka odpowiedzialna osoba położy nawet swoją siostrę i powie- no to sprawdzimy jak to można zrobić . Pamiętam jeszcze w Polsce trzy lata temu jak pewne grono doświadczonych (!) kosmetyczek , usiadło i dumało głośno jak ominąć szkolenie i zakup drogiego zestawu do przedłużania rzęs. Wnioski były wstrząsające- klej kropelka wystarczy!!! Pokłóciłyśmy się strasznie, ja poszłam na kurs i w rezultacie wylądowałam w UK i pracuję z rzęsami , a koleżanki zostały w Toruniu,pozamykały salony i jedynie prowadzą zajęciach na studium.
Oczywiście że certyfikat nie zawsze świadczy o umiejętnościach i talencie,ale zabezpiecza przynajmniej przed wlaniem kropelki do gałki ocznej... . Zresztą co mają mówić osoby które nie mają certyfikaty?! Że jest niepotrzebny bo.....

podpisuje się w 100%!! ufff w końcu jakaś optymistyczna wiadomośc. Miałam już doła przez moment, że nie ma już osób, które dzielą moją opinie na ten temat uuuuuuuuuuuffffffffffffff ffff

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

girls
pilnie potrzebuje kogoś zajefajnego, sprawdzonego, z doświadczeniem i z certyfikatem we Wrocku. Macie kogoś?
Nadine1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 21:53   #1936
cinnamonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Dlatego że się nie znamy i mam inne zdanie niż ty to jesteś dla mnie niemiła i od razu zarzucasz mi kłamstwo. Każdy mierzy ludzi swoją miarą. Nie mam zamiaru ci udowadniać że nie jestem wielbłądem. Nie podoba mi się ton twojej wypowiedzi. Nie będę nikomu robić reklamy bądź antyreklamy. Nie należę do takich osób. Nie wiem co ci da nazwa SPA w którym pracuję bądź to gdzie robiłam szkolenie. Jesteśmy z innych miast. Nie rozumiem twojego przesłuchania.
Pracuję i sprawdzam produkty różnych marek min Extreme Lashes, Nouveau Lashes, JB Lashes, 4youlashes i Secret Lashes. Staram się wybierać to na czym pracuje mi się najlepiej i co jest najlepsze dla moich klientek. Uważam że to że nie posiadam certyfikatu nie czyni mnie gorszą stylistką od ciebie. Ja też nie widziałam twoich prac więc nie wypowiadam się na jej temat. A tym bardziej zarzucam ci brak profesjonalizmu lub kłamstwa. Osoba która mnie szkoliła przeszła szkolenie w jednej z wiodących marek a z czasem uzyskiwała certyfikaty innych i nie mam żadnych zastrzeżeń do szkolenia jakie u niej przeszłam. Nie jestem nieodpowiedzialną osobą która bierze się za klejenie rzęs bez żadnego przygotowania.
Ja na swoje portfolio również się napracowałam, chyba nawet bardziej niż niejedna stylistka na swój certyfikat. Dlaczego mylisz pojęcia? Co ma wspólnego certyfikat z doświadczeniem? Można przejść profesjonalne szkolenie i nie uzyskać certyfikatu. Można uzyskać certyfikat i nie wykonywać zawodu. Za pięć lat wrócić do pracy. I co? Będzie się mieć pięć lat doświadczenia a zero umiejętności. Trochę rozumiem twoją irytację. Ty pewnie na swoje szkolenia i certyfikaty wydałaś mnóstwo pieniędzy.
Uważam że to co Ty piszesz to są bajki. Produkty wiodących marek bez problemu można kupić bez certyfikatu. A sam certyfikat nie świadczy o dobrych pracach. Tylko zdjęcia i zadowolone klientki. Chyba nie pracujesz z klientem. Klientka kieruje się rekomendacją koleżanek bądź renomą salonu.
Zaplecze marketingowe i reklama. To jakaś totalna bzdura. Nie wiem co tobie naobiecywano na szkoleniu. Możesz się niemile rozczarować tz. Wsparciem marketingowym. Każda z firm prowadzących szkolenia i sprzedaż produktów do przedłużania rzęs kieruje się względami zarobkowymi. Klientka która robi szkolenie wydaje pieniądze jednorazowo. Trzeba ją jakoś zatrzymać aby stale kupowała produkty. Po co jest potrzebny certyfikat? Do zniżek. Po to żeby przywiązać klienta. Zachłyśnięcie stanami było modne 20 lat temu. Uważam że w tej chwili wiele polskich marek jest dużo lepszych. Nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko co amerykańskie jest najlepsze.
cinnamonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 00:26   #1937
sarrita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Nadine1 Pokaż wiadomość
podpisuje się w 100%!! ufff w końcu jakaś optymistyczna wiadomośc. Miałam już doła przez moment, że nie ma już osób, które dzielą moją opinie na ten temat uuuuuuuuuuuffffffffffffff ffff

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

girls
pilnie potrzebuje kogoś zajefajnego, sprawdzonego, z doświadczeniem i z certyfikatem we Wrocku. Macie kogoś?
szugarbejb swego czasu kogos polecala, wiec mozesz wyslac jej wiadomosc na priv...

---------- Dopisano o 01:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:31 ----------

Cinnamonek nie musi Ci sie podobac co pisze.
Jestes kolejna osoba, ktora moze i umie czytac ale kompletnie tego nie rozumie. Przeczytaj jeszcze raz co napisalam.
A odnoszac sie do Twoich argumentow:
1. wymieniasz marki, na ktorych pracujesz a na pewno 2 z nich wymagaja certyfikatow od stylistek, ktorym sprzedaja produkty, wiec musisz je nabywac pokatnie nie majac zezwolenia marki na ich stosowanie.

2. ja rowniez uwazam, ze to, ze nie masz certyfikatu nie robi Cie gorsza stylista, tylko taka, ktorej na pewno bylo trudnej zostac lepsza niz ja

3. nie musisz mi zarzucac klamstwa i braku profesjonalizmu bo ja nigdzie nie wspomnialam, ze robie ladne aplikacje i ze mam duzo klientek i ze pracuje w popularnym i znanym miejscu

4. "Dlaczego mylisz pojęcia? Co ma wspólnego certyfikat z doświadczeniem? Można przejść profesjonalne szkolenie i nie uzyskać certyfikatu. Można uzyskać certyfikat i nie wykonywać zawodu. Za pięć lat wrócić do pracy. I co? Będzie się mieć pięć lat doświadczenia a zero umiejętności. Trochę rozumiem twoją irytację. Ty pewnie na swoje szkolenia i certyfikaty wydałaś mnóstwo pieniędzy."

Certyfikat ma to wspolnego z doswiadczeniem, ze zeby go dostac musisz sie napracowac i postarac... (chociaz doswiadczenie to na wyrost powiedziane). Ty moze i jestes odpowiedzialna, ale mnostwo jest 'specjalistek', ktore obejrza plyte CD i biora sie za zakladanie rzes na klientkach. Certyfikat sie dostaje w momencie jesli wykona sie poprawnie aplikacje - jest ona czysta, rzesy sa dobrze dobrane, zrobiony ladny profil oka itd. Trener ma na celu wyuczyc i pokierowac tak stylistke aby dostala certyfikat. Jesli za 5 lat wroci stylista z certyfikatem do pracy to na pewno nie kupi profesjonalnych produktow bo marka, w ktorej sie szkolila na to nie pozwoli tylko skieruje ja na ponowny kurs. Moze natomiast kupic produkty na allegro.
I widzisz... gdybys miala dobre szkolenie wiedzialabys to wszystko

Aha i jesli chodzi o moje szkolenia to nie wydalam mnostwa pieniedzy bo szkolenie mialam gratis w cenie produktow

5. certyfikat nie swiadczy o dobrych pracach tylko wtedy jak sie przeszlo nieodpowiednie szkolenie. Tak jak szkola szkole nie rowna tak kurs kursowi. I niestety nie zgodze sie, ze klientki kieruja sie renoma salonu.

6. "Zaplecze marketingowe i reklama. To jakaś totalna bzdura. Nie wiem co tobie naobiecywano na szkoleniu. Możesz się niemile rozczarować tz. Wsparciem marketingowym. Każda z firm prowadzących szkolenia i sprzedaż produktów do przedłużania rzęs kieruje się względami zarobkowymi."

Bzdura moja droga jest to co piszesz i powtorze to jeszcze raz.
Marketing i reklama jest czyms nieodzownym, koniecznym i podstawowym przy wspolpracy z marka. Dzieki temu moja praca nie zamyka sie jedynie do salonu i klientek ale rowniez do sesji, pokazow, targow i innych dzialan rozwojowych. Pracujac na marce 'abrakadabra', nie majac wsparcia marketingowego i reklamowego oraz certyfikatu ciezej kreowac takie dzialania.
Dodatkowo, osoba mi znana dostala prace w jednym z salonow dzieki szkoleniu jakie przeszla, gdyz marka polecila ja jako bardzo zdolna stylistke.
Marketing i reklmana to rowniez plakaty, ulotki, wizytowki, karty podarunkowe, caly PR, eventy czy rekomendacje na stronie w prasie - to sie nazywa zaplecze, ktore jest ogromnym wsparciem.

7. co oznacza 'wiele polskich marek jest dużo lepszych'?
otworz oczy... polskie marki nie istnieja... sa to chinskie produkty z doczepiona etykieta - nalezaloby sprawdzic czy maja polskie atesty i zezwolenie na sprzedaz.

I tym optymistycznym postem chce zakonczyc dyskusje zwiazana z certyfikatami i ucinam - niedaj boze jesli by sie miala zaczac - dyskusje o chinskich / nie chinskich produktach. To juz bylo przerabiane a jesli ktos jest ciekawy tematu zapraszam kilka lub kilkadziesiat stron do tylu.
__________________
It is better to die on your feet then live on your knees

Edytowane przez sarrita
Czas edycji: 2011-01-14 o 01:13
sarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 21:33   #1938
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

witam, moje drogie
jakis czas temu pytalam Was o diamond Lashes i wspominalam, ze wybieram sie do Rybnika na szkolenie do dziewczyny Alicji Bodnar i...
niedawno wrocilam ze szkolnie i jestem mega zadowolona!! Szkolenie odbywalo sie indywidualnie -tylko ja, instruktorka i modelka moglam zadawac tysiace pytan i na kazde uzyskalam odpwoeidz, dodatkowo dziewczyna podpowiedziala mi pare fajnych trickow jak sobie usprawnic prace a przy tym nie wydawac kolejnych pieniedzy.. Spokojnie pokazywala mi jak przyklejac rzesy, cwiczylam do bolu a ona cierpliwie patrzyla na to co robie.. a przy tym mega sympatyczna osoba a samo szkolenie odbywalo sie u nije w salonie w super domowej atmosferze Co do produktow - sprawiaja wrazenie bardzo dobrych (nie zauwazylam, aby w opakowaniach byly wymieszane rozmiary i rodzaje, jak jedna zwas wspominala), nie mam porownania, ale mysle, ze na poczatek spokojnie mozna na nich pracowac.
Goraco polecam to szkolenie dziewczynom z Rybnika i okolic (ja pojechalam tam z Wroclawia)
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-16, 22:17   #1939
gi_bas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

szkolenie w firmie, w której ja robiłam... to w zasadzie normalne, że jest 1 osoba (kursantka) albo max. 2 także doskonale wiem, że to ważne gdy trener skupia na Tobie bardzo dużo uwagi też dostałam wiele podpowiedzi i tricków to bardzo fajne, że niektóre trenerki potrafią się dzielić swoimi "sztuczkami" i nie ukrywają tego - pewnie też im zależy aby wyszkolone przez nie osoby były dobre w tym co robią

dawno nie zaglądałam na forum, tak się wkręciłam w robienie rzęs, że już zapomniałam o tym aby czytać! super sprawa i zadowolone klientki - i bardzo ważne: trafiła do mnie dziewczyna po jakiejś "katastrofie" - stylistka bez doświadczenia jej robiła rzęski, nie wiedziała nawet co to produkty, tylko to, że z allegro, chciała zaoszczędzić... długo doprowadzałam ją do porządku, uważajcie dziewczyny na różne "podróbki" czy jak to nazwać...
gi_bas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-17, 17:35   #1940
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cały czas piszemy o tym żeby nie dać sie zwieść niskiej cenie bo często za tym idzie fatalne wykonanie plus niewiadomego pochodzenia produkty.Trzeba mniec oczy i uszy szeroko otwarte przy wyborze stylistki jak i kosmetyczki,fryzjerki itd.
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-17, 22:15   #1941
Nadine1
Raczkowanie
 
Avatar Nadine1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

dziewczyny,
szukam dobrej stylistki dla kumpeli we Wrocławiu.
Mozecie mi kogos polecić? DZIĘKUJĘ!!
pozdrawiam
Nadine1
Nadine1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 21:08   #1942
cinnamonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Nie mam nic do tego co piszesz bo jest to dyskusja. Mogę się z tobą zgodzić lub nie. Ale nie podoba mi się to w jaki sposób piszesz. Jesteś wyjątkowo nieuprzejma a szczególnie dla osób które nie podzielają twojego zdania i opinii. A każdemu kto się z tobą nie zgadza zarzucasz brak czytania ze zrozumieniem. Stało się to twoją regułą. A jest to wyjątkowo niegrzeczne. Chyba można bronić swoich racji nie obrażając innych.
Nie słyszałam o zezwoleniach marek na stosowanie produktów. Chętnie dowiem się czegoś więcej na ten temat. Nie kupuję produktów pokątnie. Pisałam że bez problemu można kupić w Internecie produkty marek które wcześniej wymieniałam. I Internet to nie tylko allegro. Wystarczy dobrze poszukać. Ceny są zbliżone do cen dystrybutorów a nawet niższe. Żebyś ponownie nie zarzuciła mi kłamstwa oto kilka linków do sklepów internetowych gdzie można dostać produkty do przedłużania rzęs, bez certyfikatu danej marki. Nie napisałaś o jakie dwie marki ci chodzi, z tego co pamiętam z twoich wcześniejszych postów to pisałaś że pracujesz na Nouveau Lashes i JB Lashes. Więc te pewnie najbardziej cię interesują.
http://www.nouveaushop.co.uk/
http://www.cosmeticshop.pl/index.php?cPath=13
To jest ten twój marketing i wsparcie dla stylistek. Dla mnie jest to zwyczajne robienie klienta w balona. Ciekawa jestem czy w firmie z którą współpracujesz będą potrafili ci wytłumaczyć dlaczego produkty w sklepie internetowym są ogólnodostępne bez certyfikatu a ceny niższe niż u wyłącznego dystrybutora.

Nie rozumiem dlaczego wrzuciłaś mnie do jednego wora z stylistkami bez żadnego przygotowania. Pisałam że przeszłam szkolenie. Tyle że uważam że certyfikat nie jest mi potrzebny do tego żeby dobrze wykonywać to co robię. Jest to świstek papieru który nie zaświadcza o dobrej pracy. Wiem na jakich zasadach stylistki uzyskują certyfikaty. Otrzymałam te informację jak robiłam rozeznanie w szkoleniach. Ale nie słyszałam o cofaniu certyfikatu za to że nieregularnie kupuje się produkty w danej marce.
Co do marketingu to nie zgodzę się z tobą. Pracując w salonie nie odczuwam potrzeby takiego wsparcia. Plakaty – wystrój salonu w którym pracuję jest tak zaprojektowany że plakat tylko by go szpecił. Ulotki – wolę usiąść z klientką zapoznać ją z moimi pracami opowiedzieć o zabiegu pielęgnacji. Ulotka trafiłaby do torebki a potem do kosza. Praca w salonie pochłania mi większość dnia i zwyczajnie nie starczyłoby mi czasu i siły na inne działania. Moja praca zamyka się na salonie i klientkach. Tak pracuje stylistka.

Marketing i reklama jest czyms nieodzownym, koniecznym i podstawowym przy wspolpracy z marka. Dzieki temu moja praca nie zamyka sie jedynie do salonu i klientek ale rowniez do sesji, pokazow, targow i innych dzialan - rozwojowych.
Co ma marketing do pokazów, targów i działań rozwojowych? To nie są argumenty tylko zwyczajnie lanie wody.
Nie wiem na czym polega twoja raca. Ale z tego co ty piszesz mało ma wspólnego z realiami pracy w salonie z klientem. Stąd może twoje przeświadczenie że klientka nie kieruje się renomą salonu. Na taką renomę pracują ludzie w nim zatrudnieni.

Co do polskich marek. Mam na myśli min. kosmetyki: Dr. Irena Eris, Ziaja, AA, DaxCosmetics. Solaris – autobusy, House – marka odzieżowa. Jest kilka z polskich marek których nie musimy się wstydzić.
cinnamonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 23:49   #1943
sarrita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Tak jak napisalam wczesniej, ucinam dyskusje na ten temat.
Hurtownie moga kupowac produkty w duzej ilosci, maja wtedy duzo lepsze, nizsze ceny, wystarczy, ze ktos z certyfikatem kupuje je i moze zrobic co tylko chce Nikt nie jest niestety w stanie tego weryfikowac, ale to juz sprawa firmy i jej zarobkow - nic nam wszystkim do tego.
__________________
It is better to die on your feet then live on your knees
sarrita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 09:38   #1944
gi_bas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

dziewczyny? jak się rozliczacie z salonami?
50%/50%? i jak to jest gdy nie właściciel salonu zainwestował w szkolenie, tylko ja sama?
dajcie znać jak możecie - to mi pomoże w podjęciu decyzji
z jednej strony lepiej pracować na własną rękę a z drugiej prestiż nowego salonu i więcej klientek?
reklama salonu, wsparcie właściciela? itd.
gi_bas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 17:12   #1945
amaniac
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 64
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez gi_bas Pokaż wiadomość
dziewczyny? jak się rozliczacie z salonami?
50%/50%? i jak to jest gdy nie właściciel salonu zainwestował w szkolenie, tylko ja sama?
dajcie znać jak możecie - to mi pomoże w podjęciu decyzji
z jednej strony lepiej pracować na własną rękę a z drugiej prestiż nowego salonu i więcej klientek?
reklama salonu, wsparcie właściciela? itd.

wiesz....jak dla mnie lepiej na własną rękę
ja mam sporo klientek mimo, że nie w salonie...to kwestia zarobków
zależy co kto chce i czego oczekuje, bo przecież w salonie trzeba się dzielić
ogólnie 50%/50% to całkiem rozsądne
także rady nie mam - jak wspomniałam - zależy jakie są oczekiwania i dalsze plany zawodowe
podejście się zmienia w czasie, raz jestem za salonem, raz przeciwko... zmienne podejście

pozdrowienia
amaniac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 09:08   #1946
gi_bas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

dzięki rzeczywiście muszę pomyśleć nad tym tematem
na spokojnie przeanalizować
propozycja była 60%/40% na moją "niekorzyść"
ale to wszystko do negocjacji
zobaczę
zresztą to chyba standardowe warunki z tego co się dowiedziałam
gi_bas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-20, 15:52   #1947
mewa_3miasto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 22
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

W jednym salonie zaczęłam zakładać bez działkowania tylko ustaliłyśmy że dostaje 100 bez względu czy założenie całkowite czy uzupełnienie ,ale to drogi salon i prestiżowy.Teraz drugi salon proponuje mi zastępstwa za kosmetyczki które idą na zwolnienia i tam mi dają 50/50 % . Propozycje dostałam tylko dlatego że mam certyfikat dobrej firmy i na tych produktach pracuję . Może jak się robi po domach to nie ma większego znaczenia czy się ma certyfikat czy nie i jakiej firmy produktów się używa,ale szanujące salony nie będą ryzykowały jakiejś wtopy. Zawsze dobre podstawy i wykształcenie daje większe możliwości. Troszkę nie wierzę w ten dostęp do produktów markowych bez certyfikatu,jaka bzdura-kupuje klej na allegro a ulotki zamawiam w znanej firmie,bo mi się podobają i oni nic nie sprawdzą?
mewa_3miasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 10:24   #1948
alicja85alicja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

hej. A co sądzicie o Secret Lashes? koleżanka mi je poleciła, że są fajne, ale chciałam jeszcze sięgnąć porad?
alicja85alicja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 09:37   #1949
gi_bas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alicja85alicja Pokaż wiadomość
hej. A co sądzicie o Secret Lashes? koleżanka mi je poleciła, że są fajne, ale chciałam jeszcze sięgnąć porad?
poczytaj kilka stron wcześniej
ogólnie różne opinie - jak do wszystkiego zawsze jest się do czego przyczepić
ja akurat nie mam dobrej opinii i spotkałam się klientką, której ściągałam rzęsy SL i trudno mi było je usunąć, klej mają chyba za dobrze trzymający i wydaję mi się, że już tutaj był taki "problem" - jakaś dziewczyna w NL ściągała SL i też miały dziewczyny w NL problem aby je zdjąć ale są osoby zadowolone, bo nie są drogą marką, a jak dla mnie marketing mają po prostu rozdmuchany moje zdanie jest takie, że idą na ilość, a nie na jakość - każdy ma swoje cele
gi_bas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 16:52   #1950
Roxanaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 253
Dot.: Przedłużanie rzęs-WĄTEK ZBIORCZY

A i tak cholernie wazne są umiejętnosci i smykała,dryg czy jakby to nazwać.wiele czynników składa sie na satysfakcjonujący efekt(oczywiscie jakosc produktów tez)
Roxanaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.