Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 10:57   #721
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
Psychodelia,
a robienie małych porcji i trzymanie w temp. pokojowej nie pomaga? u mnie to się sprawdziło;
co prawda chwilę później zapomniałam się i z przyzwyczajenia wpakowałam krem do lodówki (mam malutką w łazience) i następnego dnia po kremiku oczywiście mnie wyburaczyło - buźka jak pehametr, co ?
Mazidła z PHA zawsze dawałam do lodówki. Tylko kremy z kwasem kojowym przechowywałam w temp. pokojowej, żeby nie wytrąciły się igiełki.
Dziękuję za podpowiedź - wypróbuję.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 13:02   #722
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1137160 7]A nie masz problemu z opadającym pH ? Ja zrezygnowałam z kwasów PHA właśnie ze względu na problem ze stabilizacją odczynu kosmetyków (zarówno kremu, serum jak i toniku). A próbowałam już różnych sposobów, żeby ustabilizować pH... podgrzanie, ustalenie wyjściowego pH na wyższym poziomie... i nic z tego: na drugi dzień pH zawsze było w granicach 3. W efekcie zamiast uspokoić naczynka kilka razy nieźle je podrażniłam.[/quote]
Wiem, czytałam że niektóre z Was mają problem z ph. Ale ja tak szczerze powiedziawszy nigdy nie sprawdzałam ph na drugi dzień, bo nie wydawało mi sie to konieczne. Więc może moje też spada ale widocznie mi to nie szkodzi. Tylko przez pierwsze 2-3 dni ,jak zaczęłam stosować pha leciutko mnie szczypało, przez chwilkę. Jak będę robić nową porcję to postaram sie sprawdzić to ph nastepnego dnia.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 22:52   #723
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

MAZIE,dziękuje za odpowiedż,ale chętnie przeczytam inne uwagi dziewczyn stosujących krem z PHA,czy radzi sobie z naczynkami,tak jak w opisie kremu.

Dziewczyny a robicie ten krem na hydrolacie różanym? Może to jest klucz do sukcesu,na opadające ph kremu.

Mam jeszcze jedno pytanie,tylko prosze nie krzyczeć,chciałabym dodać konserwant do kremu,dla wygody,żeby ph nie spadało w lodówce,noi miałabym pewność,że się nie zepsuł,bo zapomniałam go schować do lodówki.
Nie wiem ile trzeba dać ,na jedną porcje kremu.Mam w domu konserwant,który kupuje się na BU,do toniku mleczno-różanego,nazywa się Germall Liquid Plus,nie wiem czy się nadaje do kremu .

Prosze doradźcie w sprawie konserwantu do kremu,
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 11:17   #724
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny, robiłyście może ten micel do oczu?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 13:56   #725
LouLou25
Zakorzenienie
 
Avatar LouLou25
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 843
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ilona - ja nie robilam, mialam kiedys taki zamiar ale teraz zmywam makijaz olejkiem myjacym z BU

Musze sie pochwalic wczorajsza super kapiela i polecic ten przepis http://www.zrobsobiekrem.pl/?kule-kapielowe-spa,83
zmodyfikowalam go troche i zrobilam na oko, z oleju kokosowego, masla mango, kakaowego i karite dolalam do tego pare kropel balsamu copaiba i olejku cedrowego i wlalam do wanny, wszystko sie rozpuscilo bez tlustych oczek i powstala mala biala pianka na powierzchni, pozniej dolozylam lyzke spiruliny, wrazenia nieziemskie
skore po tej kapieli mialam miekka i odzywiona, poprawil sie kolor i mialam efekt jak po uzyciu oliwki na mokra skore po kapieli. Zrezygnuje z codziennego uzywania zelu pod prysznic, ukrecilam wczoraj wieksza ilosc tych kosteczek kapielowych z olejkiem pomaranczowym wedlug przepisu ( moze komus sie przyda):
10ml maslo kakaowe
po 5 ml - m karite, mango, olej kokosowy,olej sezamowy
3 ml Tego care
pare kropel olejku pomaranczowego
wlalam wszystko do wkladu z bombonierki i wsadzilam do lodowki, zastyglo
ma sliczny pomaranczowo-czekoladowy zapach....
bede to rozpuszczac codziennie w malej ilosci cieplej wody w wannie i robic sobie "mini kapiel" , mysle ze to dobre zastepstwo dla wszystkich detergentow.
__________________

sure. fine. whatever.


LouLou25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 17:53   #726
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie,tylko prosze nie krzyczeć,chciałabym dodać konserwant do kremu,dla wygody,żeby ph nie spadało w lodówce,noi miałabym pewność,że się nie zepsuł,bo zapomniałam go schować do lodówki.
Nie wiem ile trzeba dać ,na jedną porcje kremu.Mam w domu konserwant,który kupuje się na BU,do toniku mleczno-różanego,nazywa się Germall Liquid Plus,nie wiem czy się nadaje do kremu .
Do kremu BU zalecają dodawać 0,2% tego konserwantu. Dają go też do toniku z AHA, więc kwaśne środowisko widać nie stanowi problemu. Możesz spróbować zakonserwować tym krem z PHA.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 20:05   #727
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
dziewczyny, robiłyście może ten micel do oczu?
Ja robilam. Jest delikatna, swietnie zmywa makijaz i bardzo latwo ja zrobic - same zalety
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-12, 07:30   #728
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Ilona - ja nie robilam, mialam kiedys taki zamiar ale teraz zmywam makijaz olejkiem myjacym z BU
ja myję twarz olejkiem na ZySK-owym emulgatorze ale oczy mam mega wrażliwe a ostatnio się zaczęłam malować i słabo znoszą zmywanie
Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Ja robilam. Jest delikatna, swietnie zmywa makijaz i bardzo latwo ja zrobic - same zalety

w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak udać się po wodę destylowaną
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 15:56   #729
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak udać się po wodę destylowaną
Ja robilam na hydrolacie rumiankowym
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 20:21   #730
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Tak sobie myślę, cz by nie wzbogacić mojego dziennego olejku tym ekstraktem

zrobsobiekrem.pl/?278,ekstrakt-przeciwtradzikowy

Używałyście go już dziewczęta ?

Edytowane przez anastazjaaa2
Czas edycji: 2019-04-14 o 21:13
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 21:30   #731
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja używałam ponad tydzień (5% w toniku na hydrolacie różanym, z aloesem, pantenolem i alantoiną). Skóra jest po tym niesamowicie gładka, świetnie nawilżona. Na temat działania przeciwtrądzikowego nie mogę się wypowiedzieć, bo z trądzikiem mam problemy raczej "okołookresowe", poza tym stosuję kwasy, które robią co trzeba.

Chcesz dodać liposomy do olejku? Nie jestem pewna, czy się rozpuszczą. Chyba powinno się je dodawać do płynów lub emulsji.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 22:16   #732
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja używałam ponad tydzień (5% w toniku na hydrolacie różanym, z aloesem, pantenolem i alantoiną). Skóra jest po tym niesamowicie gładka, świetnie nawilżona. Na temat działania przeciwtrądzikowego nie mogę się wypowiedzieć, bo z trądzikiem mam problemy raczej "okołookresowe", poza tym stosuję kwasy, które robią co trzeba.

Chcesz dodać liposomy do olejku? Nie jestem pewna, czy się rozpuszczą. Chyba powinno się je dodawać do płynów lub emulsji.
Wsumie, to myślała, żeby dodać do mojej miksturki hialuronowej ( rozpuściłabym w hydrolacie, który do tego dodaję ) i dopiero to miałam zamiar łączyć z olejkiem przed nałożeniem na paszczę.
Ze też nie wpadłam na to,żeby dodać do toniku.
Dziękuję Lorri za podsunięcie pomysłu Jak zwykl niezastąpiona jesteś

Z trądzikiem też odpukać wielkim nie mam problemu, tylko te małe podskórrne paskudy gdzieniedzie jeszcze , no chyba że przed okresem troszke
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 12:58   #733
Narnijkar
Zadomowienie
 
Avatar Narnijkar
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Zielone Lubusko-Wielkopolskie Wzgórze:-)
Wiadomości: 1 252
GG do Narnijkar
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Kochane zrobiłam kolejnego micelka do cery wrażliwej według przepisu z ZySK (nie dałam tylko sorbitolu bo nie mam,a le chce go zastąpić mocznikiem). Znalazłam niezły patent..zostalo mi opakowanie po micelu w piance NUXE-przelalam tam mojego micelka..wow!!Mam teraz micelka w piance samorobionego!!I co to za pianka!!delikatniusia jak puch!
__________________
Szukam FM Musc Ravageur, L'Artisan Safran Troublant,

Edytowane przez Narnijkar
Czas edycji: 2014-02-20 o 12:10
Narnijkar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 08:01   #734
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anastazjaaa2 Pokaż wiadomość
Wsumie, to myślała, żeby dodać do mojej miksturki hialuronowej ( rozpuściłabym w hydrolacie, który do tego dodaję ) i dopiero to miałam zamiar łączyć z olejkiem przed nałożeniem na paszczę.
Ze też nie wpadłam na to,żeby dodać do toniku.
Dziękuję Lorri za podsunięcie pomysłu Jak zwykl niezastąpiona jesteś

Z trądzikiem też odpukać wielkim nie mam problemu, tylko te małe podskórrne paskudy gdzieniedzie jeszcze , no chyba że przed okresem troszke
popatrz TU też myslałam, żeby dodać liposomy do żelu HA i łączyć w serum expres ale wyglada na to, że nie powinno się tak robić

Narnijkar, fajny patent a i buteleczka pewnie ładna

zmieszałam colostrum z żelem HA, wlałam do buteleczki i czekam czy się będzie coś dziać, czy nie...
w każdym bądź razie efekt łagodzący jest niesamowity
dzięki schaetzchen
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 09:43   #735
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
popatrz TU też myslałam, żeby dodać liposomy do żelu HA i łączyć w serum expres ale wyglada na to, że nie powinno się tak robić

Narnijkar, fajny patent a i buteleczka pewnie ładna

zmieszałam colostrum z żelem HA, wlałam do buteleczki i czekam czy się będzie coś dziać, czy nie...
w każdym bądź razie efekt łagodzący jest niesamowity
dzięki schaetzchen
Ja serum na naczynka z liposomami (ale z innego sklepu) używam w ekspresowych serach z HA i olejem i efekty są świetne. Nie czytałam tez nigdzie indziej, że nie można liposomów łączyć z olejami Może to dotyczy tylko tych konkretnych ekstraktów z ZSK?
Co do colostrum to zgadzam się - jest cudowne Koi skórę jak nic innego. Też planuję zrobić większą porcję serum właśnie z tym składnikiem, więc czekam na relacje z pola bitwy
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 10:05   #736
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja serum na naczynka z liposomami (ale z innego sklepu) używam w ekspresowych serach z HA i olejem i efekty są świetne. Nie czytałam tez nigdzie indziej, że nie można liposomów łączyć z olejami Może to dotyczy tylko tych konkretnych ekstraktów z ZSK?
też mi to nie dawało spokoju, więc sprawdziłam u źródła;
liposomy z olejami - czy to na dłoni, czy w dwufazowych serach - NIE, bo liposomy się rozpadną; TAK w serach wodnych lub w emulsjach (jako ostatni składnik, kiedy wszystko się już połączy i emulsja jest stabilna)

no i zastanawiam się, czy ekspresowe serum liposomy naturalisowe + olej ma sens w związku z powyższym
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 10:17   #737
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
też mi to nie dawało spokoju, więc sprawdziłam u źródła;
liposomy z olejami - czy to na dłoni, czy w dwufazowych serach - NIE, bo liposomy się rozpadną; TAK w serach wodnych lub w emulsjach (jako ostatni składnik, kiedy wszystko się już połączy i emulsja jest stabilna)

no i zastanawiam się, czy ekspresowe serum liposomy naturalisowe + olej ma sens w związku z powyższym
A mogłabyś podać jakieś źródło tej informacji, bo bardzo mnie to interesuje?
W Mazidłach jest lipodermina, czyli właśnie liposomy, która jest używana w przepisach, gdzie występują oleje/masła
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 10:59   #738
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

tym źródłem była właścicielka sklepu, nie śmiałam pytać o surowce dostępne u konkurencji
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 12:50   #739
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
tym źródłem była właścicielka sklepu, nie śmiałam pytać o surowce dostępne u konkurencji
o tak, ale ja jestem żądna informacji z innych źródeł taka już moja ciekawska natura może to mazidła się mylą, nie wiem. Może to wszystko zależy od liposomów i metody, którą je utworzono. Po prostu jest to dla mnie dziwne, bo wcześniej nie spotkałam się z taką informacją
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui

Edytowane przez confused_girl
Czas edycji: 2009-03-16 o 13:59
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-16, 13:06   #740
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
o tak, ale ja jestem żądna informacji z innych źródeł taka już moja ciekawska natura może to mazidła się mylą, nie wiem. Może to wszystko zależy od liposomów i metody, którą je utworzono. Po prostu jest to dla mnie dziwne, bo wcześniej nie spotkałam się z taką informacją
rządza wiedzy jest rzeczą wielce chwalebną a skoro ziarno niepokoju zaczyna zbierać plony, nie widzę innego wyjścia, jak zweryfikować ostatnie rewelacje w pozostałych dwóch sklepach
-----------
tak, chyba chodzi o technologię produkcji liposomów;

Mazidła się nie mylą - rozmawiałam i dowiedziałam się, że puste liposomy jakimi jest lipodermina, są na pewno bezpieczne w połączeniu z olejem;
pozostaje pytanie o kompleks naczynkowy - bo te chyba puste nie są, skoro zawierą ekstrakty i jeszczecośtam; w tej sprawie czekam na odpowiedź i dam znać

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-03-16 o 13:32
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:03   #741
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Ja z swojej strony poszperałam trochę w necie o liposomach i dalej nie znalazłam żadnych przeciwwskazań do stosowania z olejami Jedyne co wyczytałam to to, że lepiej nie łączyć ich z emulgatorami, bo takowe powodują rozpuszczanie się lecytyny,a tym samym liposom rozpuszcza się zanim dotrze do skóry. No ale cały urok ekpresowych ser (serów ? ) polega na tym, że nie trzeba dodwac emulgatorów Dla mnie co prawda to jest problem, bo uwielbiam kompleks ceramidowy, a on w sobie już emulgator zawiera, więc pewnie trochę szkodzi liposom, ale trudno Efekty mojej mieszanki sa pozytywne, więc póki co rezygnowac z niej nie będę
__________________
Moja przygoda z szyciem
http://www.burdastyle.com/profiles/c...tudio/projects



Szukam próbki/odlewki Lancome O albo O Oui
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:17   #742
anastazjaaa2
Zakorzenienie
 
Avatar anastazjaaa2
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 245
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
popatrz TU też myslałam, żeby dodać liposomy do żelu HA i łączyć w serum expres ale wyglada na to, że nie powinno się tak robić
:
A widzisz, jakoś nie doczytałam tego, dzięki Czyli pozostaje mi wrzucić do toniku chyba tylko

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
Ja z swojej strony poszperałam trochę w necie o liposomach i dalej nie znalazłam żadnych przeciwwskazań do stosowania z olejami Jedyne co wyczytałam to to, że lepiej nie łączyć ich z emulgatorami, bo takowe powodują rozpuszczanie się lecytyny,a tym samym liposom rozpuszcza się zanim dotrze do skóry. No ale cały urok ekpresowych ser (serów ? ) polega na tym, że nie trzeba dodwac emulgatorów Dla mnie co prawda to jest problem, bo uwielbiam kompleks ceramidowy, a on w sobie już emulgator zawiera, więc pewnie trochę szkodzi liposom, ale trudno Efekty mojej mieszanki sa pozytywne, więc póki co rezygnowac z niej nie będę
To już nie wiem co mam w końcu robić, najlepiej będzie jak się dopytam u źródła

A tak z innej beczki :
kupiłam dziś w aptece wodę oczyszczoną do formulacji farmaceutycznych i w domu zauważyłam, że tzreba ją zużyć w ciągu 16 godz. od otwarcia, a to litrowa butla.
Jak myślicie, stanie się coś jak ją będe jednak używała po tym terminie?
Tonik ma być bez konserwantów, to co, po 16 h do zlewu bo wodzie termin przydatności się skończył?
anastazjaaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 14:22   #743
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

tak, Limaria też wspominała o wpływie emulgatorów na stabilność liposomów - ale nie chodzi o wszystkie emulgatory jak leci, wg niej są też i takie, które krzywdy liposomom nie robią (ale w ten temat się już nie wgłębiałam)
kesja też zgłębia temat - mi z kolei szkoda by było bardzo zniszczyć liposomy w komplaksie naczynkowym

a swoją drogą, to w którym miejscu na stronie ZSK jest ta informacja o niełączeniu? bo jestem pewna, że takową widziałam, nawet pisałam do właścicielki sklepu w tej sprawie, a teraz tego nie widzę
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 15:02   #744
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
tak, Limaria też wspominała o wpływie emulgatorów na stabilność liposomów - ale nie chodzi o wszystkie emulgatory jak leci, wg niej są też i takie, które krzywdy liposomom nie robią (ale w ten temat się już nie wgłębiałam)
kesja też zgłębia temat - mi z kolei szkoda by było bardzo zniszczyć liposomy w komplaksie naczynkowym

a swoją drogą, to w którym miejscu na stronie ZSK jest ta informacja o niełączeniu? bo jestem pewna, że takową widziałam, nawet pisałam do właścicielki sklepu w tej sprawie, a teraz tego nie widzę
w recepturze serum na noc z liposomami jast napisane:
Cytat:
Jak stosować serum bezolejowe z liposomami?
Serum nakładamy bezpośrednio na twarz, pozwalamy mu się wchłonąć i dopiero po kilku/kilkunastu minutach nakładamy olej lub krem. Serum nie należy mieszać bezpośrednio z olejami.
przy samych kompleksach tej informacji nie zauważyłam
początkowo pomyślałam, że to może z powodu retinolu roślinnego, ale on jest używany w dwufazowych serach więc nie

w każdym bądź razie poczekam na rozstrzygnięcie tej kwestii, bo nie ukrywam, że dla mnie domieszanie liposomów do żelu HA jest najbardziej pożądaną opcją
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:05   #745
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dzięki Ilona
wiedziałam, że gdzieś to widziałam
zamierzam ten temat jeszcze podrążyć
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:36   #746
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
dla mnie domieszanie liposomów do żelu HA jest najbardziej pożądaną opcją
Hmm...to liposomy +Ha = ok czy bee?
Zastanawialam sie czy moich liposomow na naczynka nie dodac do zelu aloesowego ktory przywiozlam ze Stanow ale znajac zycie to pewnie w tym 100% zelu aloesowym ze sklepu cos jest co sprawi ze nie bede mogla dorzucic liposomow i pojsc na łatwizne...
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:53   #747
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

liposomy + HA jest ok
liposomy (przynajmniej zyskowe) + HA + olej mieszane bez emulgatora = zdecydowanie beeeee
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 16:55   #748
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
Hmm...to liposomy +Ha = ok czy bee?
Zastanawialam sie czy moich liposomow na naczynka nie dodac do zelu aloesowego ktory przywiozlam ze Stanow ale znajac zycie to pewnie w tym 100% zelu aloesowym ze sklepu cos jest co sprawi ze nie bede mogla dorzucic liposomow i pojsc na łatwizne...
oj, nieprecyzyjnie się wyraziłam
liposomy + HA = jak najbardziej ok
tyle, że ja nie używam samego żelu, bo jest dla mnie zbyt ściągający, zawsze mieszam go z olejami i nakładam w formie serum expres
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 21:48   #749
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Aleście nadziergały, moje drogie
Temat faktycznie frapujący - też widziałam już liposomy w ekspresowych serach. W każdym razie wytłumaczenie p. Kasi, że liposomy najlepiej dodawać do gotowych emulsji, w trzecie fazie, wydaje mi się logiczne.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-17, 06:57   #750
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

i jeszcze moje 3 grosze: dodawać je trzeba delikatnie mieszając coby liposomowych kuleczek nie porozgniatać
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.