Trądzik,help ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 12:18   #1
Adriannn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Exclamation

Trądzik,help ;/


Witam,

Mam 15 lat i od jakiegoś roku mam trądzik na twarzy, plecach, i klatce piersiowej, u dermatologa byłem już 2 razy za pierwszym razem zapisał jakąś maść z antybiotykiem nic nie pomogło, za drugim razem jak byłem to zapisał Tetralysal, na razie żadnych efektów nie widzę tetralysal biorę już z 2 tygodnie może więcej, Bardzo bym prosił o jakiś skuteczny lek, oczywiście tani lek, mam 30 zł więc pewnie coś się znajdzie, nie wiem czy kupić jakąś maść, tonik,żel Dlatego prosił bym was o pomoc, z góry dziękuje.

Pozdrawiam.
Adriannn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 13:16   #2
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Trądzik,help ;/

Przede wszystkim cierpliwości - 2 tygodnie to wcale nie jest dużo, ja pierwsze rezlutaty widziałam dopiero po ok. miesiącu stosowania Tetralysalu. Mogę Ci jedynie polecić z własnego doświadczenia, gdy trądzik dopiero zaczął się pojawiać i jeszcze jako tako pomagały mi maści, najbardziej pomógł mi Brevoxyl. Z tym, że trzeba z nim trochę uważać, bo może wysuszać. Najlepiej nakładaj go jakieś 15 minut po umyciu twarzy, ale nie nacieraj mocno, tylko tak, jakbyś chciał coś zmieść z buzi. Kosztuje ok. 20 zł bez recepty.
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 13:30   #3
Adriannn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik,help ;/

Ok, bardzo Ci dziękuje, czy tą maścią mogę smarować plecy ? Oprócz tej maść coś jeszcze kupić ?
Adriannn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 19:46   #4
Karimwera
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Trądzik,help ;/

;D Jeżeli Ci to nie pomoże po dłuższym stosowaniu to ja używam:
- Tormentiol
- maść cynkową (na plecach i dekolcie załatwiła mi syfki )
- maści z witaminą A
- mydło siarkowe
- peelingi różnorodne (nie kupuj z Garniera ani z Under Twenty, bo szkoda kasy)
Karimwera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 22:21   #5
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Trądzik,help ;/

Cytat:
Napisane przez Adriannn Pokaż wiadomość
Ok, bardzo Ci dziękuje, czy tą maścią mogę smarować plecy ? Oprócz tej maść coś jeszcze kupić ?
Pewnie, że możesz smarować plecy w końcu skóra twarzy jest wrażliwsza niż ta na plecach, więc myślę, że jeśli nie podrażni twarzy, to tym bardziej pleców. A co możesz jeszcze kupić? Pamiętaj, że co za dużo to nie zdrowo. Myślę, że nie masz co przesadzać. Daj zadziałaś Tetralysalowi i Brevoxylowi. Ewentualnie możesz kupić jakiś delikatny żel do mycia twarzy. Ale nie żaden wysuszający, przeciwtrądzikowy, typu Clearasil czy Clean & Clear bo przesuszą Ci buzię na wiór, szczególnie przy Brevoxylu. Mogę Ci polecić żel Ziaja Tin Tin, taki w białym opakowaniu, co prawda jest przeciwtrądzikowy, ale nie wysusza. Oczywicie, są lepsze żele (np. Avene Cleanance, który uwielbiam, a na który mnie obecnie nie stać ) ale jeśli masz ograniczony budżet myślę, że ten wystarczy. Kosztuje ok. 8 zł
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 09:35   #6
Lanet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 73
Dot.: Trądzik,help ;/

Jak masz skóre suchą lub mieszaną to nie radziłabym Brevoxylu, bo u wielu osób najpierw wysusza skóre na wiór a, potem jest jeszcze gorszy wysyp. Ja stosuje Brevoxyl, ale mam cere bardzo tłustą i mi nie szkodzi. Możesz spróbować , tylko po prostu bierz cienką warstwe tego na poczatku. Możesz sobie jeszcze kupić mydło siarkowe (kosztuje ok 5 zł).
Na duże syfy kup sobie paste cynkowa (nie maść tylko paste bo zawiera wiecej cynku i lepiej wysusza), kosztuje ok 3 zł.
Nie wiem jaki rodzaj trądziku masz, bo jak duże syfy to ładnie mi wysuszał też tonik z Garniera, taki niebieski.
Ale ja raczej borykam sie z zaskórnikami i bardzo dobry jest Isotrexin, kosztuje coprawda ok 40 zł ale jest bardzo dobry. Jest na recepte, ale ja go w niektórych aptekach dostawałam bez
__________________




Lanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 09:59   #7
Adriannn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 6
Dot.: Trądzik,help ;/

Ok, powiem tak wczoraj pierwszy raz użyłem Brevoxyl, posmarowałem grubo, i nawet to szczypaniem nie mogę nazwać, bardzo dobrze przyjmuję Brevoxyl moja skóra
Adriannn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 10:54   #8
Olivka1990
Raczkowanie
 
Avatar Olivka1990
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 100
Dot.: Trądzik,help ;/

Cytat:
Napisane przez Adriannn Pokaż wiadomość
Ok, powiem tak wczoraj pierwszy raz użyłem Brevoxyl, posmarowałem grubo, i nawet to szczypaniem nie mogę nazwać, bardzo dobrze przyjmuję Brevoxyl moja skóra
Ja bym radziła uważać. To nie o to chodzi, że jeśli Twoja skóra źle przyjmowała by Brevoxyl to by szczypała. Wierz mi, ja początkowo też byłam zadowolona, że wcale mi buzi nie wysusza, że przesadzają z tym przesuszeniem, a po jakimś czasie dopiero wyszło szydło z worka. Tak sobie twarz wysuszyłam, ze żaden krem nie pomagał, a nie mam jakieś wrażliwej cery. Poza tym skóra, która ma tendencję do trądziku i przetłuszczania, a która jest nadmiernie przesuszana produkuje więcej sebum, a to wiążę się z większą ilością pryszczy. Także zaufaj starszym koleżankom i postępuj ostrożnie z tą maścią. No, chyba, że chcesz mieć saharę na twarzy.
Olivka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 11:16   #9
Lanet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 73
Dot.: Trądzik,help ;/

Dokładnie. A to, że posmarujesz grubo nie znaczy, że szybciej Ci pomoze.
__________________




Lanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 13:16   #10
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: Trądzik,help ;/

Moim zdaniem pasta cynkowa jest bardzo dobra (nie maść tak jak już zaznaczyła wcześniej Lanet) no i tania. Poza tym chyba lepiej kupić mydło siarkowe, a nawet niektórzy mówią, że im pomaga szare mydło niż te drogeryjne żele do mycia twarzy. Albo poszukaj czegoś naturalnego w sklepie zielarskim.

A i dodam, że mój znajomy, który ma ponad 20 lat i nadal problemy z trądzikiem, zaczął pić jakieś ziołowe herbatki, które dobrze działają na skórę. Tylko tego typu rzeczy trzeba skonsultować z lekarzem, albo przynajmniej z farmacetą/zielarzem bo ze źle dobranymi ziołami nie ma żartów.
__________________


Edytowane przez sashka8
Czas edycji: 2010-08-01 o 13:20
sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-01, 17:34   #11
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik,help ;/

Nie wiem PO CO ten wątek istnieje skorą na Wizażu jest kilkanaście wątków na ten sam temat???????????????????? ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-01, 19:25   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Trądzik,help ;/

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Nie wiem PO CO ten wątek istnieje skorą na Wizażu jest kilkanaście wątków na ten sam temat???????????????????? ????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Vision tylko spokojnie
Każdemu nastolatkowi wydaje się, że jest jedynym człowiekiem na świecie, który ma trądzik, albo, że jego trądzik jest tak wyjątkowy, że zasługuje co najmniej na odrębny wątek Po 10 latach zmagań zmienią zdanie, zaczną pisać w zbiorczych wątkach trądzikowych i z chęcią przeczytają setki postów zanim zadadzą pytanie na które padło już ze sto odpowiedzi

A dla formalności napiszę magiczne słowo rozwiązujące mnóstwo problemów, również z trądzikiem - wyszukiwarka moi drodzy
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 09:24   #13
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik,help ;/

ja wiem o tym, że trądzik jest zmorą, ale nawet nie korzystając z wyszukiwarki a otwierając forum dermatologia albo kosmetyczka od razu na pierwszej stronie rzucają się w oczy wątki ze słowem "trądzik"
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.