Kolor okien od wewnątrz. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-28, 16:42   #1
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582

Kolor okien od wewnątrz.


Dziewczyny, podzielcie się doświadczeniami odnośnie koloru okien, od wewnątrz.
Zastanawiam się pomiędzy białymi a kolorowymi (jakiś odcień brązu).
Wiadomo, że białe pasują do wszystkiego, ale wydaje mi się, że brązowe wyglądają ładniej, no i tak bardzo nie widać brudu.
Jakie Wy macie kolory i czy jesteście z nich zadowolone?
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 18:17   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

My mamy dwustronnie w okleinie złoty dąb i do tego klamki w kolorze starego złota- nie zamieniłabym je na inne. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni, są na profilu Roto. Jak dla nas są bardzo eleganckie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 09:20   #3
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

My z mężem też niedawno staliśmy przed takim wyborem i zdecydowaliśmy się na białe. Po sąsiedzku mieszka szwagierka, która ma identyczne mieszkanie i ona z kolei wybrała od wewnątrz okleinę "złoty dąb". Moim zdaniem okno samo w sobie ładniejsze jest w okleinie, ale w aranżacji mieszkalnej lepiej wygląda białe. Nasze okna są dosyć duże - standardowe pokojowe 160x210, a balkonowe 240x210. Wszyscy jednogłośnie twierdzą, że nasze okna wydają się dużo większe (wręcz ogromne), niż u szwagierki, a pomieszczenia wydają się jaśniejsze (mimo, że u nas na ścianach są ciemniejsze kolory). Do tego dochodzi problem aranżacji pomieszczenia - okna drewnopodobne mają dany odcień, drzwi wewnętrzne inny (mimo, że też nazywa się "złoty dąb"), parkiet/panele inny, a meble jeszcze inny. Dla mnie taki misz masz deseni wprowadza bałagan i wrażenie przypadkowości. A znaleźć identyczną okleinę naprawdę jest bardzo trudno (a ładnie to chyba też nie wygląda). No i nie każdy kolor farby ściennej też się sprawdzi.
Od strony mieszkania ramy okienne się jakoś specjalnie nie brudzą. A poza tym brud jednak lepiej usunąć, niż maskować ciemnym tłem
Trzeba również pamiętać, że nie tylko same ramy w okleinie są droższe, do tego dochodzą też droższe parapety i klamki.

To były moje argumenty podczas wyboru, ale z tego co wiem to szwagierka ze swojej decyzji też jest zadowolona, więc jak zwykle wszystko jest rzeczą gustu Ja akurat nie lubię materiałów, które udają coś czym nie są.
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:08   #4
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Białe plastiki po pewnym czasie są nie do domycia, zwłaszcza przy dużym smogu.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 11:12   #5
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Patrze teraz właśnie na białe plastiki w moim pokoju i stwierdzam, że są wstrętne. Nie da się ich domyć w niektórych miejscach, osłonki na zawiasy czy co to tam jest zmieniły kolor na żółty, reszcie plastiku też już daleko do bieli. Co prawda okna są już stare i może technologia poszła do przodu ale jednak wolałabym chyba u siebie wstawić jakiś kolor, a nie biały plastik.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 11:14   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Co do utrzymania czystości to nasze w okleinie dębowej mają 8 lat i są w super stanie.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 12:44   #7
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;48342884]Patrze teraz właśnie na białe plastiki w moim pokoju i stwierdzam, że są wstrętne. Nie da się ich domyć w niektórych miejscach, osłonki na zawiasy czy co to tam jest zmieniły kolor na żółty, reszcie plastiku też już daleko do bieli. Co prawda okna są już stare i może technologia poszła do przodu ale jednak wolałabym chyba u siebie wstawić jakiś kolor, a nie biały plastik. [/QUOTE]

Moje osłonki na zawiasy popękały i odpadły Obecnie chyba się robi zawiasy kryte.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-01, 18:32   #8
___asia___
Rozeznanie
 
Avatar ___asia___
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 582
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Dzięki za odpowiedzi.
Moje obecne, białe okna też nie są w najlepszym stanie, więc zdecydowałam się na brąz.
___asia___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 10:30   #9
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Brązy są najcieplejsze, jeszcze takie złociste, dębowe Super wybór.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 20:06   #10
Leokadia6
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 41
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Dziewczyny, tych odcieni jest bardzo dużo, a dodatkowo inny kolor możemy mieć na zewnątrz a inny wewnątrz. Jeśli chcecie wiedzieć jakie kolory pasują dodanego typu domu, to taki wykaz znajdziecie np. w poradniku na http://www.okna-pasywne.pl/poradnik/...r-okien-wybrac , mam nadzieję, że się przyda
Leokadia6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 20:58   #11
beatus1435
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Jeśli kupujesz okna z PCV to zwrócę Ci uwagę że przez dłuższy czas od montażu utrzymuje się w nich efekt dodatniego naładowania elektrostatycznego i ramy bardzo szybko "łapią" kurz. Oczywiście dzieje się tak z każdym kolorem lecz na białym widać to wyjątkowo szybko, wręcz nawet natychmiastowo. Już następnego dnia widać nieregularnie "złapany" kurz.
beatus1435 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-19, 20:49   #12
Gardenia79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 3
Dot.: Kolor okien od wewnątrz.

Też jestem zdania ,że okna powinny miec ten sam kolor po obydwu stronach . Okleiny drewnopodobne wyglądają fajnie Jeśli nie lubisz firanek to takie okno pięknie się prezentuje odkryte , jeśli lubisz firanki i na pewno będziesz je w oknach wieszać , to lepiej wybierz białe no i kolorowe okna narzucają już pewną kolorystykę podłóg i drzwi więc warto przemyśleć tą decyzję
Gardenia79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-19 21:49:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.