Wywiad z trychologiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-03-19, 13:34   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Wywiad z trychologiem



Podczas ostatniej konferencji prasowej marki Head&Shoulders miałyśmy okazję porozmawiać ze znanym trychologiem - doktorem Johnem Grayem. Obalił mity i przedstawił wyniki najnowszych badań na temat łupieżu oraz wypadających włosów.
czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-26, 17:28   #2
Etelia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Wywiad z trychologiem

akurat po tym szamponie mialam koszmarne wlosy, przez kilka miesiecy nie moglam dojsc z nimi do ladu, wysuszyl je okropnie.
Etelia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 08:23   #3
eufrosis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Wywiad z trychologiem

fatalny szampon - wyciągałam po nim włosy garściami - nigdy więcej! ł. nie zniknął
eufrosis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 14:58   #4
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Wywiad z trychologiem

Wyczerpujący wywiad, ale fatalny szampon - podrażnia skórę głowy oraz oczy, wypadają po nim włosy... Nic przyjemnego.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 15:16   #5
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Wywiad z trychologiem

Ja łupież miałam tylko kilka razy w życiu i dostawałam go po użyciu pewnych szamponów.

Ale tak szczerze to jeśli ktoś ma uciążliwy łupież to da radę się go pozbyć raz na zawsze? Czy ten grzyb zawsze może powrócić jeśli nie będzie używał specjalnych szamponów?
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-27, 20:15   #6
dallea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3
Dot.: Wywiad z trychologiem

jak dla mnie ten szampon również nie działa, moja mama go używa bo po nim nie swędzi ją skóra, ale też nic jej nie pomaga
za to o niebo lepsze efekty daje capitis, ale niestety jest trochę droższy
dallea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 06:41   #7
aanakonda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wywiad z trychologiem

Z tego co wiem, to całe mnóstwo szamponów dostępnych w drogeriach ma w składzie piryton cynku, więc head&shoulders nie jest tu unikalny. Po prostu firma P&G wydaje dużo na marketing, i tyle.
Szampony apteczne są znacznie skuteczniejsze (np nizoral), tyle że po niektórych trzeba obowiazkowo używać odzywki, bo włosy się niemilosiernie plączą.
aanakonda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 12:41   #8
flower power
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 24
Dot.: Wywiad z trychologiem

Wczoraj fryzjer mi powiedział że moje śliczne gęste włoski mi się widocznie przerzedziły, niby tragedii nie ma, ale kobieta od razu na taką wieść spanikuje. Stwierdził też że to wina łupieżu i zbyt częstego mycia włosów. Chyba zaraz skoczę do apteki po nizoral i bellissę. załamka Bardzo dbam o włosy więc skąd ten łupież?? Nawet ostatnio je raz w tygodniu olejuję [vatika ]
flower power jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 11:09   #9
Bleuleri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 35
Dot.: Wywiad z trychologiem

Co za tania reklama...
Wiadomo, że jeśli łupież pojawia się nagle lub się nasila, to należy od razu zgłosić się do dermatologa. Nieleczona lub źle leczona przypadłość może prowadzić właśnie do wypadania włosów, łojotokowego zapalenia skóry głowy, itd.

Na pewno wpływ ma też częstotliwość mycia włosów, jak i ilość zużywanego jednorazowo szamponu oraz niedokładne jego spłukiwanie.

Druga sprawa, że łupież i wypadanie włosów pojawia się też przy nadwrażliwości na takie składniki jak lauretosiarczan i laurylosiarczan sodu oraz pochodne. Wtedy jedynym wyjściem jest zakup szamponu nie zawierającego tych składników i ograniczenie mycia głowy do ok. 3 razy w tygodniu + środki na złagodzenie ewentualnego stanu zapalnego.

Bless (:
Bleuleri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 15:57   #10
Sasolka
Raczkowanie
 
Avatar Sasolka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 55
Dot.: Wywiad z trychologiem

Redakcja: Czy uporczywy łupież można wyleczyć domowymi sposobami?

"Znany trycholog" - doktor John Gray:
- Head & Shoulders (...). Bardzo trudno byłoby znaleźć inny domowy sposób, który usuwa przyczyny.

______________

Domowe sposoby:


1. Rozmaryn usuwa łupież
To zioło nadaje się do pielęgnacji tłustych włosów, tłustej głowy, pomaga pozbyć się łupieżu. Dodatkowo płukanka rozmarynowa intensyfikuje ciemny odcień włosów.
Dobry dla tłustych włosów jest okład z majonezu rozmarynowego.:
Potrzebujemy żółtko, 25g oleju ze słodkich migdałów i pół łyżeczki olejku rozmarynowego.
Z tych składników ukręcamy powoli majonez. Pokrywamy nim suche włosy i skórę głowy. Przez pół godziny trzymamy papkę pod folią i turbanem w cieple. Rozmaryn pobudza krążenie i działa odżywiająco.

2. Terapia z soku jabłkowego
Zapobiega łupieżowi. Po umyciu włosów nacieramy skórę głowy filiżanką soku jabłkowego. Potem do filiżanki wody dodajemy 2 łyżki octu jabłkowego i płuczemy tym włosy. Stosujemy conajmniej przez tydzień.

3. Woda ziołowa do włosów z łupieżem
2 łyżki szałwii lub skrzypu zalać litrem wrzątku. Przykryć i zostawić do naciągnięcia. Przecedzić. Płynem polewać włosy po myciu i wmasowywać go w skórę głowy.

4. Oliwka rozmarynowa do włosów z łupieżem
2 łyżeczki oliwki wymieszać z 10 kroplami olejku rozmarynowego. Wmasować w skórę głowy. Rano umyć włosy.

______________

Profesjonalny specjalista. Sławny znawca. Phi! Pogooglał by sobie chłopak.
Sasolka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:45.