usg piersi- kiedy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 09:47   #1
201804171603
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 965

usg piersi- kiedy?


Witam! Mam pytanie a propos usg piersi. U mojej cioci niedawno wykryto raka piersi, aktualnie ma chemioterapię. Gdy się o tym dowiedziała od razu "zmusiła" wszystkie kobiety w mojej rodzinie żeby wybrały się na usg czy mammografię. Ja mam 19 lat więc wypadło usg. I moje pytanie jest takie: kiedy jest najlepsza pora na robienie go? Wiadomo, że cykl każdej kobiety jest inny, a my jedziemy na usg tego samego dnia. Czy to, że jestem bezpośrednio przed okresem sprawia, że wynik może być nieprawidłowy? I czy w tej sytuacji w ogóle opłaca się tam jechać? W internecie jest mnóstwo informacji- jedne mówią, że usg można robić ciągle, a inne, że lepiej w 8-10 dniu cyklu. Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc. Pozdrawiam
201804171603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 09:50   #2
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: usg piersi- kiedy?

Najlepiej zrobic po miesiączce. No ale często robi sie w jakimkolwiek dniu choćby dlatego,że sa kolejki i trudno wycelować w odpowiednie dni z badaniem.
Choroba cioci niekoniecznie musi oznaczać jakiekolwiek obciązenie rodzinne dla Ciebie - zależy jaki jest stopień pokrewieństwa tej cioci z Tobą.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 19:59   #3
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: usg piersi- kiedy?

Nie słyszałam by okres zaburzał wyniki usg piersi, bo niby dlaczego? Jeśli masz wątpliwości to najlepiej zadzwoń do miejsca gdzie robią usg piersi i zapytaj.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 23:43   #4
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: usg piersi- kiedy?

Lepiej nie robić przed okresem bo piersi mogą być obolałe i obrzęknięte, przez co badanie może być dla Ciebie niekomfortowe. I chyba najlepiej wszystko widać ok. tygodnia po miesiączce, przynajmniej w takim terminie mój gin robił mi usg.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.