Blizny potrądzikowe/trądzik-jak usunąć przebarwienia- WĄTEK ZBIORCZY - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-08, 08:44   #361
Angelika
Rozeznanie
 
Avatar Angelika
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: lubuszanka
Wiadomości: 929
Dot.: Blizny po trądziku :(

kajasia, ja kiedys tez miałam problem z policzkami właśnie. Bardzo mi pomógł taki jeden zabieg u kosmtyczki (doktor dermatolog). Były to jakieś kwasy, nie wiem dokładnie, ale BARDZOOOOO bolało jak mi tym wysmarowała policzki (piekło), potem miałam przez ponad tydzien takie "strupy" brązowe. Jak one zeszły to mym oczom ukazała się sliczna nowa różowa skórka. Od razu powiem że ten zabieg (tylko na policzki i brode) kosztował ok. 300 zł. Oczywiście musisz najpierw podleczyć skórę i najlepiej oczyścić.
Angelika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:48   #362
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez madie

Ja mogę Ci polecić Dermatol. Może spotkałaś się z tym środkiem. To proszek odkażający w stanach zapalnych, ropniach i owrzodzeniach który lekko sciąga skórę ale nie wysusza jej. Mi bardzo pomógł przy ropnych krostach. Sprzedawany w saszetkach.

A ten Dermatol to w aptekah czy drogerii?? muszę spróbować!!
Z ksmetyczką miałam podobnie!! te blizny właśnie po niej mam ;/
Dzięki!!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:50   #363
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez natii4
1.Kajasia nie spamuj-jak chcesz coś dopisać to zrób edycję poprzedniego postu
2.Jeżeli opalasz te miejsca gdzie masz blizny to się ich nie pozbędziesz i nie chodzi tu o to czy masz ciemny kolorek skóry czy nie,tylko o to czy wystawiasz te miejsca na działanie promieni słonecznych bez odpowiedniego zabezpieczenia.
3.Jak będziesz czytać ten wątek przejedź do samego końca strony-tam na dole są linki do takich samych tematów-poszperaj tam.

1. Kurka Natii ja się tu dopiero zapisałam i wszystkiego jeszcze nei wiem, więc poproszę o trochę wyrozumiałości ok?? No wiedziałam że się zgodzisz
2. Nie opalam twarzy
3. Poszperam... ja znajde troche czasu
Dzięki dzięki
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:54   #364
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez wushu
jak ktoś sie dowie że jestem na babskiej stronie, na forum to mnie ukamieniują...
Pamiętam też że robilem coś takiego...2 łyżeczki mleka, ok. łyżeczki miodu, i sok z pół cytryny albo całej..nie pamiętam..i Nakładałem to na twarz...Też chyba troche wybielało...
Nie przejmuj się, mój kumpel tez tu czasem zagląda, sam mi tą stronke polecił niestety nie jesteś jednynym facetem z problemami skórnymi

Co do domowej mikstury to dziś kupuje cytryny i bede robić
Dzięki!!
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 11:56   #365
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez Angelika
kajasia, ja kiedys tez miałam problem z policzkami właśnie. Bardzo mi pomógł taki jeden zabieg u kosmtyczki (doktor dermatolog). Były to jakieś kwasy, nie wiem dokładnie, ale BARDZOOOOO bolało jak mi tym wysmarowała policzki (piekło), potem miałam przez ponad tydzien takie "strupy" brązowe. Jak one zeszły to mym oczom ukazała się sliczna nowa różowa skórka. Od razu powiem że ten zabieg (tylko na policzki i brode) kosztował ok. 300 zł. Oczywiście musisz najpierw podleczyć skórę i najlepiej oczyścić.

Dzięki dzięki ale ja do kosmetyczek mam uraz, dermatolog leczył mnie farmakologicznie i moja wątroba jest w stanie opłakanym, zostają mi specyfiki do stosowania zewnętrznego i mazidła domowej roboty
Ale dzięki
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 18:38   #366
kot_bury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Szczecin/Bydgoszcz
Wiadomości: 91
Dot.: Blizny po trądziku :(

Było dośłownie w zszeszłym tygodniu o bliznach po trądziku, o stosowaniu na zrastanie się skóry kolagenu w żelu ze skór rybich itd. poszperajcie, dużo było konkretów.
kot_bury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-08, 21:39   #367
Iwonka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cześć dziewczyny
Ta kuracja z kwasami co tak piecze to jest Eksfoliacja kwasami AHA - tak nazywa się ten zabieg i rzeczywiście przynosi efekty, jest dobry nie tylko na blizny potrądzikowe ale również na odswieżenia cery starszej zszarzałej, na rozszerzone pory skórne itp.
Stężenie kwasów dobiera kosmetyczka albo dermatolog w zależności od nasilonego problemu.
Rzeczywiście zabieg jest nieprzyjemny ale można poprosić kosmetyczkę o zimny okład z woreczkami żelowymi.
Są także inne bardzo skuteczne metody usuwania blizn ale chyba nikogo nie stać na wydatek rzędu 800 zł.
Pozdrowionka
Iwonka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-09, 11:24   #368
kiciuś
Raczkowanie
 
Avatar kiciuś
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 177
Dot.: Blizny po trądziku :(

Iwonka84 napisz coś o tych bardzo skutecznych metodach na blizy potrądzikowe za 800 zet. Jestem gotowa zapłacić nawet tyle jeśli to taka rewelacja. A może znajdą się panie, ktore miały robiony peeling Neoderma, czy owy peeling na takie defekty jest skuteczny??
kiciuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 13:21   #369
Iwonka84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po trądziku :(

Witam ponwnie!!!
Dermabrazja jest typowym zabiegiem własnie na nierówności cery, stosuje się go przeważnie na blizny potrądzikowe bądz po oparzeniach. Musisz pójsc po prostu do kosmetyczki lub do dermatologa i zapytać dokładnie o ten zabieg. Wykonuje się go specjalnym urządzeniem, który ściera naskórek oraz pobudza kolagen i elastynę do wzrostu co przyczynia się do obdudowy nowego naskótka.
Zabieg jest dość drogi bo rzędu około 800 zł +/- 200zł.
Innym zabiegiem jest mikrodermabrazja i przynosi natychmiastowe efekty !!! Ale moze o tym nie bede już pisać ponieważ ten zabieg droższy jest od dermabrazji conajmniej 10 razy..............
Musisz pamiętać, że są przeciwskazania do tych zabiegów, jak np. gruba i ciemna cera (mogą powstać odbarwienia). Skóra kilka tygodni po zabiegu jest bardzo wrażliwa na promienie UV dlatego trzeba ją bardzo dobrze chronić filtrami z faktorem 30 !!! To bardzo ważne!
No i skończyłam swój wykład
THE END !!
Pa dziewuchy !!!
Iwonka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 16:02   #370
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez kajasia222
1. Kurka Natii ja się tu dopiero zapisałam i wszystkiego jeszcze nei wiem, więc poproszę o trochę wyrozumiałości ok?? No wiedziałam że się zgodzisz
2. Nie opalam twarzy
3. Poszperam... ja znajde troche czasu
Dzięki dzięki
Kajasia, jesli chcesz sie czegos dowiedziec, to staraj sie dostosowac do rad bardziej doswiadczonych.. Nie naduzywaj wyrozumialosci innych...

Zeby zedytować swoj post wystarczy kliknac przycisk "Edit" na dole swojego postu. Mozesz w ten sposob edytowac kazdy swoj post.
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 16:11   #371
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Blizny po trądziku :(

Ja tez mam kilka blizenek i tez na policzkach ktore zostawila mi pewna niedoswiadczona kosmetyczka...Dlugo nie moglam sie przelamac ale wkoncu poszlam do takiej fajnej, doswiadczonej kosmetyczki z ktora i sobie porozmawialam o mojej buzce i uzyskalam fajne porady.Oczyscila mi buzie i bylam i jestem wciaz bardzo zadowolona.Niedawno bylam u niej na zabiegu o nazwie GALVAN.Mialam do niej isc na zluszczanie delikatne kwasem glikolowym ( ok 400zl ) ale uznalysmy razem ze jest za cieplo a takie rzeczy robi sie wczesna wiosna albo jesienia.Jestem mile zadowolona tym zabiegiem i wybieram sie na nastempny bo to trza regularnie ( cena jednej wizyty to 20 lub 50zl przy dodatkowej masce ).Zabieg oczyszcza delikatnie buzke, wygladza i jest przyjemny
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-09, 19:20   #372
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez happygirl
Kajasia, jesli chcesz sie czegos dowiedziec, to staraj sie dostosowac do rad bardziej doswiadczonych.. Nie naduzywaj wyrozumialosci innych...

Zeby zedytować swoj post wystarczy kliknac przycisk "Edit" na dole swojego postu. Mozesz w ten sposob edytowac kazdy swoj post.
Staram się nie nadużywać, ale też chcę każdemu kto coś mi poradził podziękować, więc wybacz jeśli Ci to nie pasuje- staram się być grzeczna
Dzięki
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-09, 20:48   #373
madie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 7 108
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez kajasia222
A ten Dermatol to w aptekah czy drogerii?? muszę spróbować!!
Z ksmetyczką miałam podobnie!! te blizny właśnie po niej mam ;/
Dzięki!!
Dermatol to żółty proszek w niewielkiej saszetce dostępny w aptekach. Jest go niewiele ale wydajny. Ja trzymam go w słoiczku po kremie i z wacikiem, którym obsypuję krostki.
To Ci powinno pomóc przy ropnych krostach jeśli takie Ci się jeszcze przydarzą. No nie jest to środek na pozbycie się blizn. Poprostu odkaża i krostki szybko się goją. Ale może w ten sposób nie pozostaną po nowych pryszczach blizny. Spróbuj, to Cię będzie kosztować tylko kilka złociszków.
madie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-10, 12:45   #374
Lula
Raczkowanie
 
Avatar Lula
 
Zarejestrowany: 2002-10
Lokalizacja: Trzebinia-Kraków
Wiadomości: 81
GG do Lula
Smile Dot.: Blizny po trądziku :(

hejcia widze ze dziewczyny juz tu wylozyly cala filozofie o bliznach itd To ja tez sie dorzuce troszq Wiec tak...cepanu nie polecam , jak dla mnie malo skuteczny. Natomiast z czystym sumieniem moge polecic Ci Acme Derm... nie jest droga ( ok 20-21 zl za tubke 20 g) Dziala on wybielajaco , a przy okazji zwalcza tradzik Jak dla mnie idealny Pozdrawiam goraco
__________________
Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam, wtedy gdy najmniej się ich spodziewamy
Lula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-12, 21:51   #375
kajasia222
Zadomowienie
 
Avatar kajasia222
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Orna City
Wiadomości: 1 872
GG do kajasia222
Dot.: Blizny po trądziku :(

Cytat:
Napisane przez Iwonka84
Cześć dziewczyny
Ta kuracja z kwasami co tak piecze to jest Eksfoliacja kwasami AHA - tak nazywa się ten zabieg i rzeczywiście przynosi efekty, jest dobry nie tylko na blizny potrądzikowe ale również na odswieżenia cery starszej zszarzałej, na rozszerzone pory skórne itp.
Stężenie kwasów dobiera kosmetyczka albo dermatolog w zależności od nasilonego problemu.
Rzeczywiście zabieg jest nieprzyjemny ale można poprosić kosmetyczkę o zimny okład z woreczkami żelowymi.
Są także inne bardzo skuteczne metody usuwania blizn ale chyba nikogo nie stać na wydatek rzędu 800 zł.
Pozdrowionka
Właśnie kasa i kasa kurka;/
kajasia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 08:43   #376
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Blizny po trądziku :(

cześc, ja zastosuje glyco A na blizny, ale nie wiem, czy stosowac go tylko na strefe T, czyli tam gdzie mam tłustą skóre i parę blizn, czy na policzki tez ? policzki śa suche, poniewaz mam cere meiszaną, boję sie ze glyco A moze je zanadtto wysuszyc, co mi doradzicie ? pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 09:01   #377
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Blizny po trądziku :(

Hej widzę, że naprawdę sporo osób boryka się z tym problemem. Nie tyle nowe wypryski są drażniące(bo za kilka dni znikną), o ile właśnie trwałe blizny po trądziku(tak jak wspomniała autorka topiku nie da się ich całkowicie ukryc nawet pod idealnym podkładem). Generalnie sprawa rozchodzi się o to - jak głębokie i poważne one są. Moje niestety zaliczają się do tych bardzo mocnych. Moja pani dermatolog-kosmetolog(nie kosmetyczka! bo to ogromna różnica i z tym problemem raczej radziłabym udac się do lekarza) najpierw zaproponowała złuszczanie Glyco A (do kupienia w aptece, jakieś 45zł kosztuje bodajże). Po kilku tygodniach stosowania mniejsze blizenki nieco zbladły, ale najważniejsze było to, że skóra była przygotowana do oczyszczania. I wtedy właśnie zaczęłam zabiegi - mikrodermabrazja(i wcale nie kosztuje on 800 czy więcej, ja płacę 200zł za zabieg). Na małych bliznach efekt widac już po 2 zabiegach. Narazie miałam 4, więc nadal czekam na efekty...po lecie będę miała jeszcze powązniejszy już peeling (niestety już bolesny), który mam nadzieję wygładzi te większe blizny i sprawi, że stracą kolor. Reasumując moja rada jest taka - jeśli blizenki są nieco większe, albo jest ich sporo lub ktoś ma tendencję do ich tworzenia, to samymi kremami, maściami raczej nic się nie zdziała...to tak jak cała walka z trądzikiem - długa, żmudna i męcząca...
Ale ądźmy dobrej myśli
Pozdrawiam was wszystkie!
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 15:11   #378
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Blizny po trądziku :(

Zabieg eksfoliacji jest drogi (robilam 5 lat temu), a taki sam efekt przyniósł mi krem z kwasem glokolowym Glyco-A, do kupienia w aptece lub na stronie http://www.esentia.pl/servlet/SNFPro...9af0eb77bb5c69
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 16:30   #379
herezja
Raczkowanie
 
Avatar herezja
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 288
Dot.: Blizny po trądziku :(

a przez ile go satosowałas, glyco A, kiedy dał efekty ?? aha no i ponawiam pytanie, czy jeśli mam suche policzki to tez go stosować, nakladac na całą twarz czy tylko tlusa-z małymi bliznami strefe T ???? pozdr.
herezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-13, 19:01   #380
Sisily
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Dot.: Blizny po trądziku :(

Witam, mam dwa pytania do Alguien.
- Chciałabym zapytać jakiemu zabiegowi chcesz się poddać po wakacjach?
- dlaczego wcześniej wybrałaś zabieg mikrodermabrazji, a nie peelingi medyczne?
Pytam dlatego że także mam problem z bliznami i po wakacjach planuję zabiegi które mogły by je zlikwidować. Myślałam jednak o peelingach medycznych, ponieważ słyszałam ze to one są najskuteczniejsze w walce z bliznami (pomijając oczywiście dermabrazję, która jest bardzo drastyczna, z tego co wiem to wykonuje się ją nawet w znieczuleniu ogólnym). Podobno mikrodermabrazja jest bezpieczniejsza niż peelingi medyczne (kwasami u dermatologa-wysokie stężenie) a niektóre panie stosują ją nawet zamiennie z mechanicznym czyszczeniem u kosmetyczki stąd wnioskuję że kwasy są o wiele silniejsze a co za tym idzie skuteczniejsze. Czy mam rację?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Sisily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-13, 20:09   #381
Alguien
Zadomowienie
 
Avatar Alguien
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: NYC
Wiadomości: 1 393
Dot.: Blizny po trądziku :(

Sisilly...Po wakacjach planuję peeling medyczny, a dlatego nie od razu, że zaczęłam mikrodermabrazję późną wiosną, a wiadomo że przy słoneczku peelingi są niewskazane. Tylko z tego powdu zaczęłam od mniej drastycznej metody. Poza tym moja pani dr powiedziała, że to z jednej strony bardzo dobrze, bo skóra stopniowo się przyzwyczaja do ingerowania w nią dośc mocno i na jesień już takim wielkim szokiem nie będzie dla niej peeling.
Pozdrawiam
Alguien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 17:57   #382
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Thumbs down Zabiegi na usunięcie przebarwień potrądzikowych

Mam problem z przebarwieniami po pryszczach. Jak je usunąć? Dermatolog? Kosmetyczka? Maść? Co robić? pomóżcie
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 18:50   #383
LnK
Wtajemniczenie
 
Avatar LnK
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 264
Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

mam ten sam problem..
tez nie wiem zabardzo co zrobic.. napewno trzeba isc do dermatologa z tym.. jakies masci czy zabiegi sa :P tylko z drugiej strony.. wtedy trzeba pewnie z opalania zrezygnowac ;-\ .. a tego bym nie chciala .. i buuu.. mam dylemata ; (
bo na z blada twarza nienajlepiej wygladam
LnK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 19:04   #384
Dobra_Wilczyca
Raczkowanie
 
Avatar Dobra_Wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 101
Smile Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

Też to mam, niestety. Byłam u dermatologa i polecił mi robić głębokie peelingi w domu. Jakiś dostępny kosmetyk z kwasami np. AHA, ale nie żadne ostre, żeby buźki nie podrażnić. Ten sposób zastosowałam również na dekolt i plecy. Stosuję od półtora miesiąca i widzę dobre efekty. Lecząc trądzik stosowałam jakiś żel z antybiotykim (nie pamiętam nazwy, jak się przypomni wpiszę) on również ładnie rozjaśniał te plamki.
Pozdrawiam!!
Dobra_Wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 20:51   #385
Alex71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 19
Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

ja stosuję złuszczania... jeden zabieg, z tych najprostszych, to ok. 200 zł. Jak nazwa wskazuje po takim zabiegu przez kilka dni skóra na twarzy się złuszcza a potem wygładza i przebarwienia znikaja... a zreszta co bede pisać, najlepiej poradź sie dermatologa ;]
Alex71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 21:35   #386
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

Było bardzo wiele wątków na ten temat, polecam przejrzenie archiwum, wystarczy wystukać w wyszukiwarke "przebarwienia".
Pozdrawiam
Kamila
Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-15, 22:20   #387
Kasiulka__
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka__
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: PL-NO
Wiadomości: 5 993
Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

Cytat:
Napisane przez Dobra_Wilczyca
Też to mam, niestety. Byłam u dermatologa i polecił mi robić głębokie peelingi w domu. Jakiś dostępny kosmetyk z kwasami np. AHA, ale nie żadne ostre, żeby buźki nie podrażnić. Ten sposób zastosowałam również na dekolt i plecy. Stosuję od półtora miesiąca i widzę dobre efekty. Lecząc trądzik stosowałam jakiś żel z antybiotykim (nie pamiętam nazwy, jak się przypomni wpiszę) on również ładnie rozjaśniał te plamki.
Pozdrawiam!!

Hej
Jakiego peelingu z kwasami AHA używasz?
Kasiulka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 16:26   #388
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

Dzięki dziewczyny za porady. Te złuszczanie - strasznie drogie! A te pilingi z kwasami, AHA mówisz? Spróbuje. Piling antybakteryjny mam w domu, taki ładny, niebieski, (z AVONu) bardzo fajny super chłodzi nie zrezygnuję z niego . Ale do tych przebarwień to się chyba zbytnio nei nada więc poszukam czegoś z kwasami. Kupię to w supermarkecie?
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 18:48   #389
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

Tylko pamietaj o dobrej ochronie uvb/uva - inaczej caly efekt na nic a pieniadze psu pod ogon.
Z zabiegami w ktorych uzywa sie kwasow - trzebaby poczekac do jesieni ( kiedy slonca juz tyle nie ma i nie ciagnie nas na plaze) a i to lepiej zaczac od lagodniejszych kwasow bha i przyzwyczaic skore. Wszystko kupisz w aptece. Smoczyca swojego czasu odpowiadala na mase podobnych pytan na tym forum.
I oczywiscie caly czas krem z filtrem na buzie - i to nie pierwszy lepszy ale o minimum spf 30 i ochronie uva. Poczytaj dzial o kwasach (glowna strona Wizazu po lewej) i o ochronie uv (dzial opalanie). Albo walka z przebarwieniami albo opalanie - nie ma taryfy ulgowej. Jesli chcesz na stale pozbyc sie przebarwien - o opalaniu trzeba ZAPOMNIEC.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 07:37   #390
kia_girl
Raczkowanie
 
Avatar kia_girl
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 58
Dot.: Przebarwienia na twarzy po wypryskach

Dzięki Naturalnie poczekam do jesieni bo latem rzeczywiście może być wiele problemów ze słońcem. Przez ten czas pozbieram trochę informacji a później pójdę do dermatologa. Buziaki ;*
kia_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-22 13:51:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:22.