Blizny po trądziku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-09, 17:46   #1
Monikejcz11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Thumbs down

Blizny po trądziku


Jestem nowa więc przepraszam gdyby ten temat się powtarzał..

Moje plecy, ramiona, dekolt są w krostkach.. Ja mam skłonność do wyciskania ich.. Po niektórych robią sie strupki a potem białe blizny. PO niektórych takie czerwonawe blizny..
CO mogę z tym zrobić ? Ktoś mi poleci jakiś dobry krem ? Czy lepiej od razu isć do dermatologa ?
Monikejcz11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 14:59   #2
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Blizny po trądziku

Zamówiłam właśnie Revitol Scar Cream, jest drogi 160 coś zł, ale podobno najlepszy. Mój problem to blizny po wyciskaniu na dekolcie. Dzisiaj sklep o wysłał, jak dojdzie i wypróbuję, mogę napisać czy faktycznie jest taki świetny ;-)
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 18:06   #3
long_braid
Raczkowanie
 
Avatar long_braid
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 168
Dot.: Blizny po trądziku

Ja polecam Ance derm stosowałam go na plecy i na twarz ,miałam blizny po trądziku na plecach i tez same wypryski. Po stosowaniu acne derm połowa mi już zeszła. Aktualnie juz nie stosuje na plecy tylko czasami bo to za drogi biznesz bo jedna tubka kosztuje 22 zl a przy stosowaniu na plecy i buzie starcza mi tylko na tydzien więc smaruję nim tylko twarz i raz na jakis czas plecy.
__________________
"Po co się walę młotkiem w głowę? Bo to takie cudowne uczucie kiedy przestaje."
long_braid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 20:11   #4
modnalola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6
Dot.: Blizny po trądziku

Ja stosuję krem Antuco. To krem regeneracyjny dla skóry, zawiera kolagen i peelingujące kwasy. Właściwie jest do stosowania na duże blizny i rozstępy, ale bardzo dobrze się sprawdza przy trądziku. Zawiera wyciąg z oliwek i gruczołów ślimaka chilijskiego. Mimo, że zapach nie jest najlepszy to szybko się wchłania i po np. grubym posmarowaniu na noc, krostki są blade i jakby lekko wyschnięte. Polecam. Widziałam na allegro.
modnalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:18   #5
paulinka3713
Raczkowanie
 
Avatar paulinka3713
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Blizny po trądziku

Walczę z tym samym problemem. Stosowałam maść Cepan jednak nie pomogła ;/ mam masę blizn na buzi plecach nogach i po zimnie. Dołączam się do pytania
__________________
Jeżeli ktoś twierdzi, że kobieta to słaba płeć, to niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę
paulinka3713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 20:23   #6
patrycja_3city
Przyczajenie
 
Avatar patrycja_3city
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny po trądziku

Hej dziewczyny.
Na blizny/ przebarwienia proponuję kwasy. Ja używam L-mlekowy a kiedyś glikolowy, ale do tego drugiego zamierzam wrócić. Oczywiście nie mówię o używaniu maksymalnego stężenia (chyba, że ktoś chce. Ja dodaję sobie kwas np. do toniku i tak nasączonym wacikiem przecieram twarz ok 1-2 razy w tygodniu. Nie codziennie bo skóra się po tym łuszczy...natomiast prawie maksymalnym stężeniem traktuję ramiona, na których mam niestety pozostałości po trądziku w postaci bliznowców. Wydaje mi się, że mój defekt się już trochę zmniejszył, ale w jakim stopniu, niestety nie wiem.
W każdym razie...przy użyciu kwasów można samodzielnie skomponować toniki do twarzy, kremy lub, np jak ja, dodawać je do posiadanych już kosmetyków. Zachęcam to odwiedzin w serwisach z półproduktami kosmetycznymi. Ja mam swój jeden, w którym można znaleźć także przepisy na konkretne "gotowce" typu właśnie toniki, kremy, sera itd. Nie podaję linka bo nie wiem, czy tak można Jak któraś ma pytania, służę pomocą
patrycja_3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 16:55   #7
paulinka3713
Raczkowanie
 
Avatar paulinka3713
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 35
Dot.: Blizny po trądziku

Czy jeżeli wyspępuje u mnie jeszcze trądzik mogę je stosować?
__________________
Jeżeli ktoś twierdzi, że kobieta to słaba płeć, to niech spróbuje w nocy przeciągnąć kołdrę na swoją stronę
paulinka3713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 16:40   #8
patrycja_3city
Przyczajenie
 
Avatar patrycja_3city
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny po trądziku

Hej.
Wygląda na to, że możesz. Z tych kwasów które znam (L-mlekowy, glikolowy, salicylowy), do skóry z problemami skórnymi polecany jest ten ostatni. Ja co prawda nie jestem znawcą w dziedzinie kosmetologii, ale spróbuj poczytać tu: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
W tym miejscu (mazidła) znajdziesz także info o działaniu innych kwasów.
patrycja_3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:30   #9
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Blizny po trądziku

Nie chcę zakładać nowego tematu, to się podepnę. Czy te sposoby, które wymieniłyście powyżej, mogą być też skuteczne na blizny po ospie? Nie są to jakieś wgniecenia, także chyba o tyle łatwiej.
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 19:31   #10
patrycja_3city
Przyczajenie
 
Avatar patrycja_3city
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny po trądziku

Hej. Kurcze, ciężko mi tak autorytatywnie się wypowiadać bo nie mam zielonego pojęcia. Wiem tylko tyle, ile wyczytam w sieci Ale działanie kwasów skutkuje, mówiąc w maksymalnym uproszczeniu, na złuszczaniu naskórka i przyśpieszaniu w ten sposób odnowy skóry. Tak na chłopski rozum - jeśli intensywnie złuszczasz skórę to blizny/ przebarwienia ulegają spłyceniu a więc rozjaśnieniu. Z tego co przed chwilą wyczytałam, ospa zostawia tzw. blizny zanikowe a metody zalecane do walki z nimi to m.in. peelingi chemiczne do których przecież używa się kwasów. Czyli wychodzi na to, że odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tak.
patrycja_3city jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 22:01   #11
Ekstazaa
Rozeznanie
 
Avatar Ekstazaa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 758
Dot.: Blizny po trądziku

Cytat:
Napisane przez patrycja_3city Pokaż wiadomość
Hej. Kurcze, ciężko mi tak autorytatywnie się wypowiadać bo nie mam zielonego pojęcia. Wiem tylko tyle, ile wyczytam w sieci Ale działanie kwasów skutkuje, mówiąc w maksymalnym uproszczeniu, na złuszczaniu naskórka i przyśpieszaniu w ten sposób odnowy skóry. Tak na chłopski rozum - jeśli intensywnie złuszczasz skórę to blizny/ przebarwienia ulegają spłyceniu a więc rozjaśnieniu. Z tego co przed chwilą wyczytałam, ospa zostawia tzw. blizny zanikowe a metody zalecane do walki z nimi to m.in. peelingi chemiczne do których przecież używa się kwasów. Czyli wychodzi na to, że odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: tak.
O, bardzo Ci dziękuję. Co do złuszczania naskórka, tam gdzie blizny- zajmowałam się tym, ale tylko mechanicznie. Hm, czyli trzeba się zabrać za kwasy, żeby mieć czysty dekolt
Ekstazaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:25.