Tabletki bez recepty - problemy intymne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-25, 13:43   #1
Lafernea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 60

Tabletki bez recepty - problemy intymne


Cześć,
byłam ostatnio u lekarza ginekologa z problemami intymnymi.. swad, pieczenie itp. przepisał mi lekarstwa na receptę, ale dodał iż kiedy w przyszłości będę odczuwała że takie o to infekcje się zbliżają mogę zakupić lekarstwa łagodzące bez recepty.

dlatego pisze...

dziewczyny, kupowałyście możne tego typu tabletki bez recepty ? możecie coś polecić ?
Lafernea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 15:24   #2
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Tabletki bez recepty - problemy intymne

Jeżeli dobrze rozumiem, chodzi o tabletki przeciwgrzybicze? Szczerze mówiąc nie polecam, tym bardziej tych bez recepty. Zdecydowanie lepsze są globulki dopochwowe albo nawet głupie maści typu pimafucin czy tormentiol. Tabletki brane doustnie, na problemy grzybicze w okolicach intymnych, działają wyjaławiająco na układ pokarmowy. Będziesz miała więcej powikłań niż pożytku. Piszę na podstawie własnych doświadczeń, ponieważ sama faszerowałam się tą chemią i już po kilku dniach, zaczęły się wymioty, biegunki i okropne bóle brzucha. Grzybica jak była, tak została. Świąd, pieczenie i dyskomfort przeszły dopiero po pimafucinie (maści antygrzybiczej). Dlatego radzę Ci korzystać z leków do zastosowania miejscowego. Działają szybciej i skuteczniej, bez nieprzyjemnych skutków ubocznych. Są także środki, wspomagające naturalną florę bakteryjną pochwy. Dzięki nim, zakażenia na pewno zbyt szybko nie wrócą.
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 08:38   #3
Lafernea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 60
Dot.: Tabletki bez recepty - problemy intymne

Rozumiem. Jednakże powyżej gdzieś mojego wątku podano listę leków bez recepty które mają typowe przeznaczenie. Dlatego chciałam popytać czy ktoś ma zdanie jakieś na ich temat.


Lysanelle, czy ten pimafucin (maść) stosowałaś sam czy w towarzystwie innych leków?
Lafernea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 19:10   #4
HelloNancy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Dot.: Tabletki bez recepty - problemy intymne

Przykra dolegliwość. Mam to zawsze przy braniu antybiotyków (nawet z osłonówką!). Paranoja.. Niestety, leki bez recepty mogą tylko zaostrzyć dolegliwości. Lepiej dmuchać na zimne w takich sytuacjach. Ja osobiście nie stosowałam ani globulek ani tabletek, wystarczyło mi Clotrimazolum (maść). Jednak każda infekcja i każda kobietka jest inna więc lepiej za każdym razem skonsultować się z lekarzem.
HelloNancy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 12:45   #5
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Tabletki bez recepty - problemy intymne

Cytat:
Napisane przez Lafernea Pokaż wiadomość
Rozumiem. Jednakże powyżej gdzieś mojego wątku podano listę leków bez recepty które mają typowe przeznaczenie. Dlatego chciałam popytać czy ktoś ma zdanie jakieś na ich temat.


Lysanelle, czy ten pimafucin (maść) stosowałaś sam czy w towarzystwie innych leków?
Na samym początku kuracji brałam jakieś tabletki na grzybicę, ale wywołały u mnie tylko problemy z jelitami i żołądkiem. Trwało to może dwa dni, kiedy je odstawiłam i używałam samej maści. Wyleczyłam się ze wszystkich dolegliwości po około 2 tygodniach
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-29 13:45:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:24.