Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Je¶li szukasz pracy, planujesz j± zmieniæ lub prowadzisz w³asny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-01-15, 20:48   #1
moniqa16
Zadomowienie
 
Avatar moniqa16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 072
GG do moniqa16

Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?


Cze¶æ!

Jako, ¿e sytuacja jest nietypowa, to i na forum nie znalaz³am podobnego w±tku, tak¿e zak³adam ten z pro¶b± o pomys³y - czym wiêcej g³ów tym wiêksza szansa, ¿e podsuniecie mi inn± perspektywê problemu!

Post bêdzie d³ugi za co z góry przepraszam i doceniam cierpliwo¶æ i chêci ka¿dego, kto go przeczyta.

A wiêc od pocz±tku.
W rzeczonej firmy pracujê prawie rok. Na pocz±tku by³am recepcjonistk±, teraz jestem asystentk± projektu. W tym tygodniu dowiedzia³am siê, ¿e od marca chc± ¿ebym przejê³a sama projekt (inny ni¿ obecnie). WOW, extra, SUPER, BOMBA! Ale..
No w³a¶nie, ale:
1. Obecnie firma ma dwa dzia³y X i Y. Pracujê w X, mia³abym byæ w Y. Przez pó³ roku by³am ju¿ w Y - i jeden a drugi dzia³ to niebo, a ziemia. Bez wchodzenia w szczegó³y - w dziale Y tr±ca ju¿ poma³u mobbingiem - nie ma co liczyæ na wsparcie, ka¿dy Twój ruch jest obserwowany i oceniany/wy¶miewany (czasem a¿ lec± na skargê do szefostwa), obowi±zki zrzucane s± na najm³odszych sta¿em(czyt. m.in. mnie), byle mu dopiec i byle nie mia³ szansy, ¿eby siê wykazaæ( z nadmiaru obowi±zków). W skrócie - nerwówa total, co przy moim charakterze jest zapewne nie do przeskoczenia.
2. Nie ma mo¿liwo¶ci, ¿ebym wykonywa³a t± pracê w dziale X. Polityka firmy - na 99% nie do przeskoczenia i tyle.
3. W dziale X - kierownik projektu, w którym pracujê - jest cudny. Ma wady, oczywi¶cie, ale nigdy jeszcze nie mia³am szefa, ³±cz±cego cechy idealnego - subiektywnie - menad¿era - wymagaj±cy, ale niekontroluj±cy ka¿dego ruchu, który wspiera, a nie tylko ocenia i który docenia pracê, któr± dla niego wykonujesz, a tak¿e wyznaczaj±cego cele, ale nie narzucaj±cego sposobu i tempa pracy (oczywi¶cie w pewnych ramach czasowych). Atmosfera w dziale jest te¿ bardzo dobra - pomagamy sobie nawzajem, przez pó³ roku nie by³o jeszcze ¿adnego konfliktu (mówiê o ca³ym zespole; w dziale Y nie ma tygodnia bez sprzeczki).
4. W dziale X - planowany jest równie¿ rozwój - nie wiadomo kiedy i w jakim stopniu, ale pretendentem do przejêcia nowych obowi±zków jestem ja (praca na prawie identycznym stanowisku jak w Y), gdzie mój obecny prze³o¿ony dalej nim bêdzie lub bêdzie moim wsparciem, przy niezale¿nym projekcie prowadzonym przeze mnie . Minus - nie wiadomo czy to nast±pi za tydzieñ, miesi±c czy pó³ roku.

Z wy¿ej opisanych przyczyn, mo¿na chyba jasno wywnioskowaæ, ¿e nie chcê pracowaæ w Y, mimo ¿e mo¿liwo¶æ rozwoju, awansu i wzrostu zarobków jest dla mnie bardzo wa¿na. Doceniam ten awans, jest dla mnie ogromn± szans±, ale zdrowie psychiczne (czyt. atmosfera w pracy) jest dla mnie kluczowa. Chcia³abym awansowaæ (uwa¿am, ¿e obecnie mój potencja³ nie jest w pe³ni wykorzystywany), ale chyba nie takim kosztem.
Jak przeprowadziæ rozmowê z szefem, ¿eby nie poczu³ siê ura¿ony i wiedzia³, ¿e doceniam ten awans, ale warunki s± niesprzyjaj±ce i wola³abym raczej pracê dalej w X? Nie chcê wyj¶æ na lenia, który nie chce siê rozwijaæ i do tego osobê niewdziêczn±. Dodam, ¿e o atmosferze w dziale Y szef wie, próbuje co¶ z tym zrobiæ, ale wyniki s± mierne.
Sytuacjê komplikuje jeszcze fakt, ¿e w lutym/marcu chcemy z mê¿em staraæ siê o kredyt i wzrost wynagrodzenia jest w tym przypadku wiêcej ni¿ wskazany, a tak¿e fakt, ¿e je¶li zgodzê siê przyj±æ projekt, na moje obecne stanowisko zatrudniona bêdzie inna osoba, co uniemo¿liwi mi powrót z powrotem na to stanowisko (pomijaj±c, ¿e przejmuj±c projekt, bêdzie dla mnie bardzo wa¿ne, ¿eby go nadzorowaæ do jego zakoñczenia[2 lata?], a nie zostawiæ po tygodniu ze wzglêdu na wyczerpanie psychiczne). Generalnie - klops.

Jest to moja pierwsza pracy i nie chcê tego zmarnowaæ, zw³aszcza, ¿e widzê warunki na d³ug± wspó³pracê i rozwój.

Pomo¿ecie? Mam w najbli¿szym tygodniu rozmowê - szef wie ju¿, ¿e siê waham - i potrzebujê porady.
__________________
PCOsiak pe³n± gêb±.
moniqa16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-17, 13:57   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 16 387
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

Cytat:
Napisane przez moniqa16 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ!

Jako, ¿e sytuacja jest nietypowa, to i na forum nie znalaz³am podobnego w±tku, tak¿e zak³adam ten z pro¶b± o pomys³y - czym wiêcej g³ów tym wiêksza szansa, ¿e podsuniecie mi inn± perspektywê problemu!

Post bêdzie d³ugi za co z góry przepraszam i doceniam cierpliwo¶æ i chêci ka¿dego, kto go przeczyta.

A wiêc od pocz±tku.
W rzeczonej firmy pracujê prawie rok. Na pocz±tku by³am recepcjonistk±, teraz jestem asystentk± projektu. W tym tygodniu dowiedzia³am siê, ¿e od marca chc± ¿ebym przejê³a sama projekt (inny ni¿ obecnie). WOW, extra, SUPER, BOMBA! Ale..
No w³a¶nie, ale:
1. Obecnie firma ma dwa dzia³y X i Y. Pracujê w X, mia³abym byæ w Y. Przez pó³ roku by³am ju¿ w Y - i jeden a drugi dzia³ to niebo, a ziemia. Bez wchodzenia w szczegó³y - w dziale Y tr±ca ju¿ poma³u mobbingiem - nie ma co liczyæ na wsparcie, ka¿dy Twój ruch jest obserwowany i oceniany/wy¶miewany (czasem a¿ lec± na skargê do szefostwa), obowi±zki zrzucane s± na najm³odszych sta¿em(czyt. m.in. mnie), byle mu dopiec i byle nie mia³ szansy, ¿eby siê wykazaæ( z nadmiaru obowi±zków). W skrócie - nerwówa total, co przy moim charakterze jest zapewne nie do przeskoczenia.
2. Nie ma mo¿liwo¶ci, ¿ebym wykonywa³a t± pracê w dziale X. Polityka firmy - na 99% nie do przeskoczenia i tyle.
3. W dziale X - kierownik projektu, w którym pracujê - jest cudny. Ma wady, oczywi¶cie, ale nigdy jeszcze nie mia³am szefa, ³±cz±cego cechy idealnego - subiektywnie - menad¿era - wymagaj±cy, ale niekontroluj±cy ka¿dego ruchu, który wspiera, a nie tylko ocenia i który docenia pracê, któr± dla niego wykonujesz, a tak¿e wyznaczaj±cego cele, ale nie narzucaj±cego sposobu i tempa pracy (oczywi¶cie w pewnych ramach czasowych). Atmosfera w dziale jest te¿ bardzo dobra - pomagamy sobie nawzajem, przez pó³ roku nie by³o jeszcze ¿adnego konfliktu (mówiê o ca³ym zespole; w dziale Y nie ma tygodnia bez sprzeczki).
4. W dziale X - planowany jest równie¿ rozwój - nie wiadomo kiedy i w jakim stopniu, ale pretendentem do przejêcia nowych obowi±zków jestem ja (praca na prawie identycznym stanowisku jak w Y), gdzie mój obecny prze³o¿ony dalej nim bêdzie lub bêdzie moim wsparciem, przy niezale¿nym projekcie prowadzonym przeze mnie . Minus - nie wiadomo czy to nast±pi za tydzieñ, miesi±c czy pó³ roku.

Z wy¿ej opisanych przyczyn, mo¿na chyba jasno wywnioskowaæ, ¿e nie chcê pracowaæ w Y, mimo ¿e mo¿liwo¶æ rozwoju, awansu i wzrostu zarobków jest dla mnie bardzo wa¿na. Doceniam ten awans, jest dla mnie ogromn± szans±, ale zdrowie psychiczne (czyt. atmosfera w pracy) jest dla mnie kluczowa. Chcia³abym awansowaæ (uwa¿am, ¿e obecnie mój potencja³ nie jest w pe³ni wykorzystywany), ale chyba nie takim kosztem.
Jak przeprowadziæ rozmowê z szefem, ¿eby nie poczu³ siê ura¿ony i wiedzia³, ¿e doceniam ten awans, ale warunki s± niesprzyjaj±ce i wola³abym raczej pracê dalej w X? Nie chcê wyj¶æ na lenia, który nie chce siê rozwijaæ i do tego osobê niewdziêczn±. Dodam, ¿e o atmosferze w dziale Y szef wie, próbuje co¶ z tym zrobiæ, ale wyniki s± mierne.
Sytuacjê komplikuje jeszcze fakt, ¿e w lutym/marcu chcemy z mê¿em staraæ siê o kredyt i wzrost wynagrodzenia jest w tym przypadku wiêcej ni¿ wskazany, a tak¿e fakt, ¿e je¶li zgodzê siê przyj±æ projekt, na moje obecne stanowisko zatrudniona bêdzie inna osoba, co uniemo¿liwi mi powrót z powrotem na to stanowisko (pomijaj±c, ¿e przejmuj±c projekt, bêdzie dla mnie bardzo wa¿ne, ¿eby go nadzorowaæ do jego zakoñczenia[2 lata?], a nie zostawiæ po tygodniu ze wzglêdu na wyczerpanie psychiczne). Generalnie - klops.

Jest to moja pierwsza pracy i nie chcê tego zmarnowaæ, zw³aszcza, ¿e widzê warunki na d³ug± wspó³pracê i rozwój.

Pomo¿ecie? Mam w najbli¿szym tygodniu rozmowê - szef wie ju¿, ¿e siê waham - i potrzebujê porady.
spisz na kartce plusy, minusy i zobacz co Ci sie najbardziej oplaca.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-17, 15:15   #3
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomo¶ci: 515
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

Cytat:
Napisane przez moniqa16 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ!

Jako, ¿e sytuacja jest nietypowa, to i na forum nie znalaz³am podobnego w±tku, tak¿e zak³adam ten z pro¶b± o pomys³y - czym wiêcej g³ów tym wiêksza szansa, ¿e podsuniecie mi inn± perspektywê problemu!

Post bêdzie d³ugi za co z góry przepraszam i doceniam cierpliwo¶æ i chêci ka¿dego, kto go przeczyta.

A wiêc od pocz±tku.
W rzeczonej firmy pracujê prawie rok. Na pocz±tku by³am recepcjonistk±, teraz jestem asystentk± projektu. W tym tygodniu dowiedzia³am siê, ¿e od marca chc± ¿ebym przejê³a sama projekt (inny ni¿ obecnie). WOW, extra, SUPER, BOMBA! Ale..
No w³a¶nie, ale:
1. Obecnie firma ma dwa dzia³y X i Y. Pracujê w X, mia³abym byæ w Y. Przez pó³ roku by³am ju¿ w Y - i jeden a drugi dzia³ to niebo, a ziemia. Bez wchodzenia w szczegó³y - w dziale Y tr±ca ju¿ poma³u mobbingiem - nie ma co liczyæ na wsparcie, ka¿dy Twój ruch jest obserwowany i oceniany/wy¶miewany (czasem a¿ lec± na skargê do szefostwa), obowi±zki zrzucane s± na najm³odszych sta¿em(czyt. m.in. mnie), byle mu dopiec i byle nie mia³ szansy, ¿eby siê wykazaæ( z nadmiaru obowi±zków). W skrócie - nerwówa total, co przy moim charakterze jest zapewne nie do przeskoczenia.
2. Nie ma mo¿liwo¶ci, ¿ebym wykonywa³a t± pracê w dziale X. Polityka firmy - na 99% nie do przeskoczenia i tyle.
3. W dziale X - kierownik projektu, w którym pracujê - jest cudny. Ma wady, oczywi¶cie, ale nigdy jeszcze nie mia³am szefa, ³±cz±cego cechy idealnego - subiektywnie - menad¿era - wymagaj±cy, ale niekontroluj±cy ka¿dego ruchu, który wspiera, a nie tylko ocenia i który docenia pracê, któr± dla niego wykonujesz, a tak¿e wyznaczaj±cego cele, ale nie narzucaj±cego sposobu i tempa pracy (oczywi¶cie w pewnych ramach czasowych). Atmosfera w dziale jest te¿ bardzo dobra - pomagamy sobie nawzajem, przez pó³ roku nie by³o jeszcze ¿adnego konfliktu (mówiê o ca³ym zespole; w dziale Y nie ma tygodnia bez sprzeczki).
4. W dziale X - planowany jest równie¿ rozwój - nie wiadomo kiedy i w jakim stopniu, ale pretendentem do przejêcia nowych obowi±zków jestem ja (praca na prawie identycznym stanowisku jak w Y), gdzie mój obecny prze³o¿ony dalej nim bêdzie lub bêdzie moim wsparciem, przy niezale¿nym projekcie prowadzonym przeze mnie . Minus - nie wiadomo czy to nast±pi za tydzieñ, miesi±c czy pó³ roku.

Z wy¿ej opisanych przyczyn, mo¿na chyba jasno wywnioskowaæ, ¿e nie chcê pracowaæ w Y, mimo ¿e mo¿liwo¶æ rozwoju, awansu i wzrostu zarobków jest dla mnie bardzo wa¿na. Doceniam ten awans, jest dla mnie ogromn± szans±, ale zdrowie psychiczne (czyt. atmosfera w pracy) jest dla mnie kluczowa. Chcia³abym awansowaæ (uwa¿am, ¿e obecnie mój potencja³ nie jest w pe³ni wykorzystywany), ale chyba nie takim kosztem.
Jak przeprowadziæ rozmowê z szefem, ¿eby nie poczu³ siê ura¿ony i wiedzia³, ¿e doceniam ten awans, ale warunki s± niesprzyjaj±ce i wola³abym raczej pracê dalej w X? Nie chcê wyj¶æ na lenia, który nie chce siê rozwijaæ i do tego osobê niewdziêczn±. Dodam, ¿e o atmosferze w dziale Y szef wie, próbuje co¶ z tym zrobiæ, ale wyniki s± mierne.
Sytuacjê komplikuje jeszcze fakt, ¿e w lutym/marcu chcemy z mê¿em staraæ siê o kredyt i wzrost wynagrodzenia jest w tym przypadku wiêcej ni¿ wskazany, a tak¿e fakt, ¿e je¶li zgodzê siê przyj±æ projekt, na moje obecne stanowisko zatrudniona bêdzie inna osoba, co uniemo¿liwi mi powrót z powrotem na to stanowisko (pomijaj±c, ¿e przejmuj±c projekt, bêdzie dla mnie bardzo wa¿ne, ¿eby go nadzorowaæ do jego zakoñczenia[2 lata?], a nie zostawiæ po tygodniu ze wzglêdu na wyczerpanie psychiczne). Generalnie - klops.

Jest to moja pierwsza pracy i nie chcê tego zmarnowaæ, zw³aszcza, ¿e widzê warunki na d³ug± wspó³pracê i rozwój.

Pomo¿ecie? Mam w najbli¿szym tygodniu rozmowê - szef wie ju¿, ¿e siê waham - i potrzebujê porady.
Zrób jak radzi³a wiza¿anka wy¿ej i zastanów siê jakie s± Twoje priorytety. Czy podwy¿ka bêdzie bardzo znacz±ca? Czy drobna?
Czy dasz sobie radê psychicznie w dziale Y czy wolisz spokojn± pracê? Czy wa¿niejsza jest kasa czy spokój i atmosfera w pracy? Na te pytania niestety musisz sama odpowiedzieæ.

Szef te¿ jest cz³owiekiem i te¿ moze zrozumieæ odmowê "awansu". Jak mu powiesz to co tutaj nam opisa³a¶. ¯e doceniasz ten awans, ¿e sie bardzo cieszysz, ale nie chcesz go przyj¶æ, bo wi±¿e siê to z przej¶ciem do dzia³u Y. Ze nie chcesz pracowaæ w takiej zawistnej atmosferze. ¯e cenisz sobie spokój w firmie. ¯e awans w dziale X przyjê³aby¶ bez mrugniêcia okiem. ¯e mo¿e tutaj Ci co¶ zaproponuj± Itp. itd. Zrozumie chyba, ze jest burakiem....
__________________
Malinki13 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-17, 20:22   #4
moniqa16
Zadomowienie
 
Avatar moniqa16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 072
GG do moniqa16
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;54168331]spisz na kartce plusy, minusy i zobacz co Ci sie najbardziej oplaca.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Malinki13 Poka¿ wiadomo¶æ
Zrób jak radzi³a wiza¿anka wy¿ej i zastanów siê jakie s± Twoje priorytety. Czy podwy¿ka bêdzie bardzo znacz±ca? Czy drobna?
Czy dasz sobie radê psychicznie w dziale Y czy wolisz spokojn± pracê? Czy wa¿niejsza jest kasa czy spokój i atmosfera w pracy? Na te pytania niestety musisz sama odpowiedzieæ.

Szef te¿ jest cz³owiekiem i te¿ moze zrozumieæ odmowê "awansu". Jak mu powiesz to co tutaj nam opisa³a¶. ¯e doceniasz ten awans, ¿e sie bardzo cieszysz, ale nie chcesz go przyj¶æ, bo wi±¿e siê to z przej¶ciem do dzia³u Y. Ze nie chcesz pracowaæ w takiej zawistnej atmosferze. ¯e cenisz sobie spokój w firmie. ¯e awans w dziale X przyjê³aby¶ bez mrugniêcia okiem. ¯e mo¿e tutaj Ci co¶ zaproponuj± Itp. itd. Zrozumie chyba, ze jest burakiem....
Dziêki za odpowiedzi!

Szef mo¿e nie jest burakiem, ale jego umiejêtno¶ci menad¿erskie s± na do¶æ niskim poziomie.. Prowodyr takiej napiêtej atmosfery ma ju¿ wpisan± naganê w papierach, a i tak sobie z tego nic nie robi, bo robi w firmie du¿o (taki no-life, pracuje w ¶wi±tek/pi±tek czy niedzielê, na urlopie i na chorobowym) i wie, ¿e najpewniej wypowiedzenia siê nie doczeka.

Rachunek + i - ju¿ za mn± - je¶li szef nie zgodzi siê, ¿ebym pracowa³a tam gdzie obecnie (przy bardzo du¿ym ustêpstwie - poza pokojem gdzie jest najgorsza atmosfera), to siê nie zgodzê. Wiêc bardziej proszê Was o rady jakie podaæ argumenty, ¿eby nie wysz³o, ¿e mi na tej pracy nie zale¿y. My¶licie, ¿e wystarczy to co napisa³am wy¿ej?
__________________
PCOsiak pe³n± gêb±.
moniqa16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-18, 08:30   #5
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomo¶ci: 515
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

Wydaje mi sie, ¿e powinno wystarczyæ. Szef bêdzie wiedzia³, ¿e chcesz tego awansu, ¿e marzysz o nim i Ci zalezy. ALE dasz mu te¿ do zrozumienia, ¿e atmosfera jest dla Ciebie równie wa¿na, co jest chyba normalne dla ka¿dego potencjalnego pracownika.

Owszem mo¿esz i¶æ na upartego do tego drugiego dzia³u, ale jak d³ugo cz³owiek da radê pracowaæ w takich warunkach? Jak d³ugo bêdziesz wydajnym pracownikiem je¶li depresja i nerwica bêdzie murowana?
__________________
Malinki13 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-18, 09:17   #6
moniqa16
Zadomowienie
 
Avatar moniqa16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 072
GG do moniqa16
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

Cytat:
Napisane przez Malinki13 Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e powinno wystarczyæ. Szef bêdzie wiedzia³, ¿e chcesz tego awansu, ¿e marzysz o nim i Ci zale¿y. ALE dasz mu te¿ do zrozumienia, ¿e atmosfera jest dla Ciebie równie wa¿na, co jest chyba normalne dla ka¿dego potencjalnego pracownika.

Owszem mo¿esz i¶æ na upartego do tego drugiego dzia³u, ale jak d³ugo cz³owiek da radê pracowaæ w takich warunkach? Jak d³ugo bêdziesz wydajnym pracownikiem je¶li depresja i nerwica bêdzie murowana?
Te¿ mi siê tak wydaje, ale czyta³am, ¿e w TEORII, awans to jest co¶ jak polecenie s³u¿bowe i albo siê go przyjmuje albo witaj bezrobocie. Tak strasznie wydaje mi siê, ¿e nie bêdzie, ale gdzie¶ z ty³u g³owy takie obawy pozostaj±.
Co do efektywno¶ci - i w³a¶nie dlatego nie rozumiem, czemu pracodawcy nie reaguj± na takie zachowania - bo co z tego, ¿e jeden pracownik pracuje pe³n± par± 24h/dobê, jak efektywno¶æ ca³ego zespo³u w krótkim czasie ulega znacznemu obni¿eniu?

A jak szczegó³owo mo¿na w takiej sytuacji Waszym zdaniem opisaæ przyczynê odmowy?
Brzydzê siê wrêcz czym¶ takim jak donoszenie na innych (choæ jest w pe³ni, nawet 1000%, uzasadnione), ale obawiam siê, ¿e stwierdzenie, ¿e "nie, bo jest kiepska atmosfera" nie wystarczy i nie wiem jak bardzo siê wg³êbiaæ, ¿eby szef wiedzia³, ¿e wiem o czym mówiê i problem faktycznie jest, ale ¿eby z drugiej strony nie przeholowaæ i ¿eby nie brzmia³o to jak spowied¼ i u¿alanie siê na wszystko.
__________________
PCOsiak pe³n± gêb±.

Edytowane przez moniqa16
Czas edycji: 2016-01-18 o 09:18
moniqa16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-23, 10:36   #7
moniqa16
Zadomowienie
 
Avatar moniqa16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 072
GG do moniqa16
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

W ostatni wtorek by³am na rozmowie i chyba bêdzie dobrze. Dosz³am do wniosku, ¿e to ca³kiem spoko facet jest. Powiedzia³am, ¿e na pewno nie wrócê do tego pokoju, chocia¿ na inny pokój jestem sk³onna przystaæ i jest to moje jedyne, ale je¶li chodzi o ten awans . Stwierdzi³, ¿e mam u niego punkt za szczero¶æ, a odpowied¼ da mi na pocz±tku przysz³ego tygodnia.
W poniedzia³ek mam rozmowê numer 2 - chodz± plotki, ¿e jednak przystan± na moje warunki i uwaga - bêdê siedzieæ w pokoju razem z szefem. Ma to swoje plusy, bo oprócz tego, ¿e to bardzo spoko kole¶ jest, to jeszcze ma mega wiedzê, pomaga i raczej nie da mnie mobbingowaæ u siebie w pokoju.Ale wiecie jak to jest - bycie "pupilkiem" szefa - chc±c tego czy nie - zawsze wywo³uje du¿o zazdro¶ci i bojê siê, ¿e bêdzie tylko gorzej.
A i jeszcze mnie czekaj± negocjacje pensji - czyli lekko nie bêdzie
No, ale trudno, po¿yjemy, zobaczymy, w poniedzia³ek siê oka¿e czy mamy tu w ogóle o czym dywagowaæ.
__________________
PCOsiak pe³n± gêb±.
moniqa16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-01-23, 17:14   #8
Flower28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

A te oddzia³y siê mieszcz± w tej samej lokalizacji? Mo¿e tego awansu mo¿na odmówiæ dyplomatycznie ze wzglêdu na inn± lokalizacjê?
Flower28 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-01-24, 08:22   #9
moniqa16
Zadomowienie
 
Avatar moniqa16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 072
GG do moniqa16
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

Cytat:
Napisane przez Flower28 Poka¿ wiadomo¶æ
A te oddzia³y siê mieszcz± w tej samej lokalizacji? Mo¿e tego awansu mo¿na odmówiæ dyplomatycznie ze wzglêdu na inn± lokalizacjê?
Obie lokalizacje dzieli 10-15 minut na piechotê wiêc raczej to by nie przesz³o
__________________
PCOsiak pe³n± gêb±.
moniqa16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-01, 09:54   #10
sylwia_654
Przyczajenie
 
Avatar sylwia_654
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

Szef faktycznie wydaje siê w porz±dku, sam fakt, ¿e da³ Ci ten "punkt za szczero¶æ".. Z reszt± pewnie zdaje sobie sprawê, ¿e w kiepskiej atmosferze wyniki pracy s± zwykle gorsze, wiêc Twoje argumenty s± naprawdê zrozumia³e.
__________________
szukampracy.pl
sylwia_654 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-01, 18:08   #11
moniqa16
Zadomowienie
 
Avatar moniqa16
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 072
GG do moniqa16
Dot.: Awans - przyj±æ czy nie? Jak wyj¶æ z tej sytuacji?

Pracê dosta³am na takich warunkach jakich chcia³am (no prawie - muszê siê przenie¶æ jednak), finansowo nie¼le, ale atmosfera w pracy "gêsta". jutro zaczynam - duuuuuu¿o nauki przede mn± i stresu, tak¿e trzymajcie kciuki
__________________
PCOsiak pe³n± gêb±.
moniqa16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Praca i biznes


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-02-01 19:08:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:50.