typowy ból, nietypowa sytuacja. Pomocy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-07, 19:21   #1
essmee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Unhappy

typowy ból, nietypowa sytuacja. Pomocy :(


Witam!

Piszę nie ze swojego konta, gdyż mimo wszystko problem ten jest dla mnie wstydliwy. Dużo osób na naszym forum znalazło odpowiedzi na swoje pytania, problemy, dlatego w Was nadzieja, bo mi już zaczyna brakować sił.

Założyłam nowy wątek, gdyż sytuacja jest nietypowa, już wyjaśniam. Czuję ból podczas stosunku. Bardzo mocny. Określiłabym go jako "rozrywanie" u dołu wejścia do pochwy. Po stosunku także boli, piecze po paru godzinach stopniowo przechodzi. Pomagam sobie płynem z kwasem mlekowym do higieny intymnej oraz sudokremem. Z partnerem kocham się już od 1,5 roku wcześniej nie było tego problemu. Od około 3-4 miesięcy używamy żelu nawilżającego (dlatego to nie problem mechaniczny, nie jest to typowe obtarcie, tylko takie rozrywanie). Żelu zaczęliśmy używać gdyż biorę tableki antykoncepcyjne i po prostu było tak przyjemniej jednak.

Drugi typowy powód takiego bólu to grzybica pochwy która... także odpada. Właśnie skończyłam brak leki na grzybicę właśnie, gdyż myślałam, że to od tego. Flumycon 200mg przez tydzień, partner to samo. Ja dodatkowo nystatyne dopochwowo. Nie wierzę, że taka dawka leku nie wyleczyła grzybicy (swędzenie i upławy ustąpiły).
Pojutrze przyjmuje mój ginekolog do którego już jutro się zapiszę, jednak przed tym baardzo proszę o pomoc. Nie chce ciągle odczuwać bólu
Liczę na cokolwiek, rady, opinie, pomocne nazwy środków. Uspokójcie mnie bo boję się, że to nie minie....
essmee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 19:48   #2
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: typowy ból, nietypowa sytuacja. Pomocy :(

Cytat:
Napisane przez essmee Pokaż wiadomość
Witam!

Piszę nie ze swojego konta, gdyż mimo wszystko problem ten jest dla mnie wstydliwy. Dużo osób na naszym forum znalazło odpowiedzi na swoje pytania, problemy, dlatego w Was nadzieja, bo mi już zaczyna brakować sił.

Założyłam nowy wątek, gdyż sytuacja jest nietypowa, już wyjaśniam. Czuję ból podczas stosunku. Bardzo mocny. Określiłabym go jako "rozrywanie" u dołu wejścia do pochwy. Po stosunku także boli, piecze po paru godzinach stopniowo przechodzi. Pomagam sobie płynem z kwasem mlekowym do higieny intymnej oraz sudokremem. Z partnerem kocham się już od 1,5 roku wcześniej nie było tego problemu. Od około 3-4 miesięcy używamy żelu nawilżającego (dlatego to nie problem mechaniczny, nie jest to typowe obtarcie, tylko takie rozrywanie). Żelu zaczęliśmy używać gdyż biorę tableki antykoncepcyjne i po prostu było tak przyjemniej jednak.

Drugi typowy powód takiego bólu to grzybica pochwy która... także odpada. Właśnie skończyłam brak leki na grzybicę właśnie, gdyż myślałam, że to od tego. Flumycon 200mg przez tydzień, partner to samo. Ja dodatkowo nystatyne dopochwowo. Nie wierzę, że taka dawka leku nie wyleczyła grzybicy (swędzenie i upławy ustąpiły).
Pojutrze przyjmuje mój ginekolog do którego już jutro się zapiszę, jednak przed tym baardzo proszę o pomoc. Nie chce ciągle odczuwać bólu
Liczę na cokolwiek, rady, opinie, pomocne nazwy środków. Uspokójcie mnie bo boję się, że to nie minie....
Niestety, jeśli czujesz pieczenie to możliwe,że infekcja powraca lub nie została do końca wyleczona. Powstrzymaj się od współzycia i idz do lekarza na posiew. Możliwe równiez, ze masz wysuszoną,podrażnioną pochwę po lekach.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-07, 20:49   #3
hammie
Zakorzenienie
 
Avatar hammie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 712
Dot.: typowy ból, nietypowa sytuacja. Pomocy :(

popoeram poprzedniczke. cos musi byc nie tak z ta grzybica prawdopodobnie.. ale neistety nie jestem leakrzem a juz napewno nie ginekologiem, wiec nie wiem co to moze byc.. ale dobrze ze niedlugo pedzisz do lekarza
hammie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-11, 13:43   #4
1989Tasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 12
Dot.: typowy ból, nietypowa sytuacja. Pomocy :(

skoro cie boli to czemu godzisz sie na to... dla partnera? jakbym byla z podobnej sytuacji to by mnie nie namowil
1989Tasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:02.