Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-09, 12:13   #961
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Trądzik - nie wiem dokładnie co to było, dostałam to mając 19 lat najpierw na jednym policzu , a później na drugim. Później zaczęło się zapychanie, ciągle mi coś wychodziło, zmieniałam kosmetyki i nic, naturalne, nienaturalne - cały czas coś wychodziło. Teraz na jednym policzku nie mam nic, no na tym drugim minimalnie .
Podszewka - podobno dzięki niej nie ścierają się tak szybko kosmetyki nałożone na noc, ma jeszcze jakieś inne właściwości ale już dokładnie nie wiem. Nie mogłam znaleźć nigdzie takiej podszewki , a jak były to za ogromne ceny więc kupiłam kawał jedwabiu
Po nocy nie robią się takie " odgniotki " na twarzy, podobno działa też lepiej na włosy.

Właściwości jedwabiu
Zrobilas mi straszna ochote na takie poszewki. Przejrzalam sobie pare stron z poscielami i koldrami jedwabnymi (ciekawe czy te wypelnienie rzeczywiscie jest z jedwabnych wlokien) ale ceny rzeczywiscie masakryczne Maszyne w domu mam wiec moze tez sama cos uszyje.

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Tez mialam te dwa Ale ten pierwszy troche mnie wysuszal, a DHC najpierw wydawal mi sie ekstra a potem.....zaczal zapychac, no i zaczelo mnie wkurzac, ze jest taki gesty i tepy w rozprowadzaniu, przez co naciagalam sobie skore pod oczami :/ HL i FANCL sa o niebo lepsze z ta wodnista konsystencja.
Poki co DHC mnie nie zapycha (ale uzywam retinoidow wiec trzeba brac poprawke) i w porownaniu z moimi mieszankami ocm jest super-rzadki Ale rzeczywiscie HL jest lzejszy. Szczerze mowiac to nie wiem na ktory olejek sie zdecydowac jak te mi sie skoncza.

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Ja ten jedwab to mam taki cienki. Co do elektryzowania się, kiedyś miałam piżame atłasową i czasem/często się zdarzało elektryzowanie.
Nie zauważyłam teraz nic takiego , a włosy mam skłonne. Może to właśnie przez to , że cienki materiał , nie mam pojęcia. Nie zaobserwowałam i nie odczułam żadnej zmiany z komfertem
Satyna czy atlas jest sztucznym włóknem w odroznieniu do jedwabiu, dlatego moze sie elektryzowac ale jedwab tego nie powoduje, wiec chyba nie ma co sie o to obawiac.

Cytat:
Napisane przez Mimi87 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję, ale dzień po moich narzekaniach otworzyłam nową próbeczkę i eureka, mam to: http://innocent-greed.blogspot.com/2...essential.html odcień nr 1, od razu mówię, że nie zgadzam się z wymienionym przez autorkę bloga minusami U mnie jest i glow, a suchych skórek nie podkreśla. Mam nadzieję, że się sprawdzi na dłuższą metę, bo kolor w końcu idealny.

Ja BB zmywam najpierw oliwką Hipp, później tę oliwkę żelem Lirene, na to tonik. Nie zauważyłam pogorszenia się stanu skóry, (a pory obserwuję bardzo uważnie ) więc póki co uznaję tę metodę za skuteczną.



A ja testuje teraz Innisfree mineral cover bb i jeszcze nie wiem co o nim sadzic. Pierwsza aplikacja kilka dni temu - tragednia, rozwarstwienie, podkreslenie suchych skorek, osadzanie sie na wloskach. Dzisiaj jestem zachwycona! Druga skora. Lepszego okreslenia nie mam.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 12:14   #962
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Wlasnie doleciala do mnie paczka z mizonowym zelem slimakowym
I przyszlo mi do glowy... kiedy ja mam go uzywac?? Pod bb stosuje serum na pory albo no sebum a na noc cos mocno nawilzajacego
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 12:31   #963
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Zrobilas mi straszna ochote na takie poszewki. Przejrzalam sobie pare stron z poscielami i koldrami jedwabnymi (ciekawe czy te wypelnienie rzeczywiscie jest z jedwabnych wlokien) ale ceny rzeczywiscie masakryczne Maszyne w domu mam wiec moze tez sama cos uszyje.



Poki co DHC mnie nie zapycha (ale uzywam retinoidow wiec trzeba brac poprawke) i w porownaniu z moimi mieszankami ocm jest super-rzadki Ale rzeczywiscie HL jest lzejszy. Szczerze mowiac to nie wiem na ktory olejek sie zdecydowac jak te mi sie skoncza.



Satyna czy atlas jest sztucznym włóknem w odroznieniu do jedwabiu, dlatego moze sie elektryzowac ale jedwab tego nie powoduje, wiec chyba nie ma co sie o to obawiac.






A ja testuje teraz Innisfree mineral cover bb i jeszcze nie wiem co o nim sadzic. Pierwsza aplikacja kilka dni temu - tragednia, rozwarstwienie, podkreslenie suchych skorek, osadzanie sie na wloskach. Dzisiaj jestem zachwycona! Druga skora. Lepszego okreslenia nie mam.
Ja mam taką poduszkę jedwabną najpierw kupiłam poduszkę która w opisie miała że wypełniona jest jedwabiem. Jednak ta jedwabna poszewka jest niezdejmowalna więc dokupiłam oddzielną jeszcze poszewkę którą mogłabym zdjąć i prać.
Kiedyś jednak tą niezdejmowalną poszewkę poplamiłam i chciałam jakoś ją uprać ale nie było innej opcji jak ją po szwie rozpruć no i z wierzchu rzeczywiście są włókna jedwabiu ale już pod spodem jest zwykle wypełnienie, także w opisy że poduszka jest w 100% wypełniona jedwabiem już nie wierzę
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 12:36   #964
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Dlatego kupiłam materiał.
Jedwabne rzeczy ogólnie są drogie więc wolałam takie wyjście
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 12:52   #965
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Ja mam taką poduszkę jedwabną najpierw kupiłam poduszkę która w opisie miała że wypełniona jest jedwabiem. Jednak ta jedwabna poszewka jest niezdejmowalna więc dokupiłam oddzielną jeszcze poszewkę którą mogłabym zdjąć i prać.
Kiedyś jednak tą niezdejmowalną poszewkę poplamiłam i chciałam jakoś ją uprać ale nie było innej opcji jak ją po szwie rozpruć no i z wierzchu rzeczywiście są włókna jedwabiu ale już pod spodem jest zwykle wypełnienie, także w opisy że poduszka jest w 100% wypełniona jedwabiem już nie wierzę
Naciagcze sa wszedzie. Trzeba miec tupet, zeby ludziom wciskac takie kity

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Dlatego kupiłam materiał.
Jedwabne rzeczy ogólnie są drogie więc wolałam takie wyjście
No wlasnie... A taki komplet, koldra plus poduszki prawie 2 tysiace i do tego nie ma pewnosci co jest w srodku
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 12:59   #966
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
Dołączam do Was dziewczyny. Od jakichś 3 lat używałam podkładu Colorstay Revlona ale ostatnio stało się coś dziwnego i w połowie buteleczki zaczął mnie strasznie zapychać. Postanowiłam spróbować czegoś innego bo poczytałam ż kremy BB też pielęgnują cerę w jakimś stopniu. Zamówiłam więc na allegro 2 próbki po 5g kremów Skin79 Hot Pink oraz Vip Gold Super Plus no i kiedy ich używałam nie pojawiło się na mojej twarzy nic nowego a to co było zaczęło znikać. Ale krycie niestety tych kremów nie jest zbyt duże i po lekturze internetu postanowiłam zakupić na ebayu Skin79 Intense Classic. Krycie super idealne lepsze niż Colorstaya ale niestety też zaczął mnie zapychać nie znam się zbytnio na składach ale czy ma on w sobie coś co mogło mnie zapchać? Postanowiłam więc kupić te 2 kremy które u mnie sprawdziły się dobrze i już leci do mnie z Korei paczuszka Ale zanim dojdzie będę musiała się jakoś przemęczyć
Hmmm, tez tak mialam teraz, ze ulubiony krem przeiwsloneczny zaczal powodowac wypryski po kilku miesiacach Musialam zmienic na inny. Ciekawe, od czego to zalezy.
Z bebikow mocne krycie ma Lioele Beyond the Solution.



Cytat:
Napisane przez anna87ak Pokaż wiadomość
To ja się tutaj nowych rzeczy dowiaduje ze większość dziewczyn zmywa kremy BB olejami....chyba będę musiała zmienić swoją pielęgnacje bo ja do zmywania bebików używam zwykłego żelu oczyszczającego. Nie odczuwam jakiegoś większego dyskomfortu ale może rzeczywiście powinnam spróbować czegoś innego do oczyszczania. Borykam się z widocznymi rozszerzonymi porami, które czasem nieestetycznie wyglądają. Może nowy produkt do oczyszczania skóry coś zmieni.
Możecie polecić jakiś dobry olejek do zmywania kremów BB z firm azjatyckich, który jest powszechnie dostępny?
Koniecznie to zmien!!! Jak nie jakis olej-azjata, to kup chociaz micela Bioderma Sensibio H2O (w aptekach), tez ponoc b. dobry. Oleje azjatyckie raczej nie sa w Polsce powszechnie dostepne, jest tylko jeden sklep internetowy (ktory znam), ktory sprzedaje slownie jeden bb-zmywacz. Ja polecam Fancl albo Hada Labo.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:03   #967
Villemo.
Raczkowanie
 
Avatar Villemo.
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 390
GG do Villemo.
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Weszłam na wątek z zamiarem zapytania czego uzywacie do zmywania BB-ików a tu proszę cała dyskusja na ten temat. Widze ze pojawiała się opcja DHC i HL. A który HL konkretnie? Z tego co wyczytalam to sa olejkowe zmywaki. A czy polecicie coś jeszcze oprocz wyminionych?
Villemo. jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 13:16   #968
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Ze niby zle robie ze nie zmywam bb olejkami?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:50   #969
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

[QUOTE=chiao;38542500]Hmmm, tez tak mialam teraz, ze ulubiony krem przeiwsloneczny zaczal powodowac wypryski po kilku miesiacach Musialam zmienic na inny. Ciekawe, od czego to zalezy.
Z bebikow mocne krycie ma Lioele Beyond the Solution.


Jak nie podpasują mi te kremy które zamówiłam (wzięłam jeszcze Skinfood Mushroom) to spróbuje jeszcze Lioele. Kiedyś miałam próbkę Lioele Triple Solution i krycie naprawdę było super ale zapach tak mnie odrzucał że nie mogłam go nosić
odada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:17   #970
magnesita
Zadomowienie
 
Avatar magnesita
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 660
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Dlatego kupiłam materiał.
Jedwabne rzeczy ogólnie są drogie więc wolałam takie wyjście
Teraz też bym tak zrobiła
Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Naciagcze sa wszedzie. Trzeba miec tupet, zeby ludziom wciskac takie kity



No wlasnie... A taki komplet, koldra plus poduszki prawie 2 tysiace i do tego nie ma pewnosci co jest w srodku
Dlatego chyba lepiej uszyć samemu jak pisze iv3, bo niestety nikt Ci nie zagwarantuje tego co jest w środku a przecież rwać nie będziesz żeby sprawdzić Ja się specjalnie pytałam dodatkowo o wypełnienie i zapewniano mnie że jest tam w środku jedynie jedwab, co okazało się nieprawdą. Chyba nie myśleli że będę zmuszona do rozprucia tej poszewki
__________________
Radości życia rodzinnego,są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza.
Johann Heinrich Pestalozzi

Spełniona w związku.Szczęśliwa w życiu.
magnesita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 14:32   #971
iv3
Zakorzenienie
 
Avatar iv3
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 197
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez magnesita Pokaż wiadomość
Teraz też bym tak zrobiła

Dlatego chyba lepiej uszyć samemu jak pisze iv3, bo niestety nikt Ci nie zagwarantuje tego co jest w środku a przecież rwać nie będziesz żeby sprawdzić Ja się specjalnie pytałam dodatkowo o wypełnienie i zapewniano mnie że jest tam w środku jedynie jedwab, co okazało się nieprawdą. Chyba nie myśleli że będę zmuszona do rozprucia tej poszewki
Albo myśleli, żeś głupia i sie nie poznasz.
Po co to kłamać jak i tak wyjdzie później co i jak
__________________
Kocham Cie !! - P

Ślub

Instagram
iv3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 16:27   #972
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Koniecznie to zmien!!! Jak nie jakis olej-azjata, to kup chociaz micela Bioderma Sensibio H2O (w aptekach), tez ponoc b. dobry. Oleje azjatyckie raczej nie sa w Polsce powszechnie dostepne, jest tylko jeden sklep internetowy (ktory znam), ktory sprzedaje slownie jeden bb-zmywacz. Ja polecam Fancl albo Hada Labo.
A to niby dlaczego nie można zmywać kremów bb żelem?
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 18:20   #973
annje
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: .ie
Wiadomości: 986
GG do annje
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez Ultraviolet Pokaż wiadomość
Tak sie tylko wydaje. Pisałam obszerną recenzję kilka(naście chyba) stron temu. Jestem ducho - blada, świecę w ciemnościach, wszystkie podkłady zawsze były dla mnie za ciemne poza MUFE, Mac NC10 (!!!) i ENC nie jest za ciemny. Pod warunkiem że nie nałożysz grubej warstwy.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Propos zmywania bb olejami - testował ktoś cleansing oil Laneige, albo Holika Holika Real Art? Szukam olejku do zmywania bb bo jednak micel nie daje rady o_0 miałam kiedyś olejek MAC'a ale jakoś nie byłam zachwycona. Bobbi Brown był lepszy.
Obie wersje mialam. Z tradycyjnego olejku jestem bardzo zadowolona (mialam nawilzajacy, chociaz szczerze powiem, nie wiem czym sie roznia ), zmywal bb swietnie, nie zostawial zadnej warstwy na skorze. Moja paranoja, ze ja jednak zawsze jeszcze czyms dodatkowo domywam, bo lubie efekt "skrzypiacej" skory.
Jest jeszcze Real Art w piance - porazka dla mnie. Slizga sie po skorze, nie domywa, czuje sie brudna po nim Zostala mi koncowka, uzywam rano - w sam raz do domycia sleeping packow.

I witam w klubie bialasow Nie kupuje w MACu, bo europejski nie przewiduje NC10 Panie mnie zapewnialy, ze NC15 sie dopasuje - niestety, moze ewentualnie sluzyc jako lekki bronzer
annje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 18:21   #974
daab123
Zakorzenienie
 
Avatar daab123
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 3 630
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Chyba jednak się zdecyduje na ten Skin79. Wypróbuje, a jak nie podpasuje to następnym razem wybiorę coś innego. Pasuje mi w nim że jest jeden odcień. Bo przez Internet cięzko będzie odpowiedni dobrać.
__________________
 
Razem od 07.01.2011

daab123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:05   #975
MuniMuni
Raczkowanie
 
Avatar MuniMuni
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 327
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Kremy bb trzeba zmywać olejami bo zawierają w sobie silikony, które nie znikną ze skóry po umyciu żelem czy micelem. Silikony rozpuszczają się w tłuszczach. Ja używam Shu uemura i jestem z niego bardzo zadowolona
MuniMuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:06   #976
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez MuniMuni Pokaż wiadomość
Kremy bb trzeba zmywać olejami bo zawierają w sobie silikony, które nie znikną ze skóry po umyciu żelem czy micelem. Silikony rozpuszczają się w tłuszczach. Ja używam Shu uemura i jestem z niego bardzo zadowolona
Eee.... podkłady też mają silikony i nigdy nie miałam problemu z ich zmyciem
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:54   #977
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

dziewczyny możecie polecić mi coś na dzień na pory i sebum?
ale żeby nie wysuszało i nadawało się pod podkład?

ja oleju używałam z BU (pomarańczowy), niby wszystko było fajnie ale zaczął mnie przesuszać i ściągać (a mam cerę mieszaną), o żadnej tłustej warstwie nie było mowy

a co do silikonów to przecież większość żeli zawiera SLS, to jest mocny detergent więc raczej wszystko wymyje

Edytowane przez Sissi_W
Czas edycji: 2013-01-09 o 22:59
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 23:06   #978
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
dziewczyny możecie polecić mi coś na dzień na pory i sebum?
ale żeby nie wysuszało i nadawało się pod podkład?

ja oleju używałam z BU (pomarańczowy), niby wszystko było fajnie ale zaczął mnie przesuszać i ściągać (a mam cerę mieszaną), o żadnej tłustej warstwie nie było mowy

a co do silikonów to przecież większość żeli zawiera SLS, to jest mocny detergent więc raczej wszystko wymyje
Innisfree no sebum, ktory jest wlasnie w rozbiorce nie stosowalam ale Estelle pisala, ze jest ekstra do tego stopnia, ze jak posmarujesz tylko nos to nos bedzie matowy a reszta zacznie sie swiecic

ja mam teraz peach sake pore sebum skinfooda, sprawdza sie
gold kiwi no sebum skinfooda, sprawdza sie

a ja zmywam buzie mydelkiem, to znaczy, ze nie domywam jej dobrze?
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 04:59   #979
lukrecja1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 198
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

łatwo sie przekonać - myjesz twarz jak zwykle a po wszytskim bierzesz 2 płatki kosmetyczne ,trocheęmleczka i mocno przecierasz twarz
przekonasz sie jakie bedą zanieczyszczone
lukrecja1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-10, 07:02   #980
izasalamon
Wtajemniczenie
 
Avatar izasalamon
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 822
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość

Koniecznie to zmien!!! Jak nie jakis olej-azjata, to kup chociaz micela Bioderma Sensibio H2O (w aptekach), tez ponoc b. dobry. Oleje azjatyckie raczej nie sa w Polsce powszechnie dostepne, jest tylko jeden sklep internetowy (ktory znam), ktory sprzedaje slownie jeden bb-zmywacz. Ja polecam Fancl albo Hada Labo.
Ja mam krem BB z Garniera i raz na jakiś czas go stosuję. Ale gdzieś wyczytałam, że to nie jest prawdziwy krem BB tylko rozrzedzony podkład i nic więcej...

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
A to niby dlaczego nie można zmywać kremów bb żelem?

Cytat:
Napisane przez MuniMuni Pokaż wiadomość
Kremy bb trzeba zmywać olejami bo zawierają w sobie silikony, które nie znikną ze skóry po umyciu żelem czy micelem. Silikony rozpuszczają się w tłuszczach. Ja używam Shu uemura i jestem z niego bardzo zadowolona
A czy to znaczy, że twarzy, na którą był nałożony podkład i baza silikonowa też musi być zmywana olejami?
izasalamon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 08:21   #981
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez lukrecja1 Pokaż wiadomość
łatwo sie przekonać - myjesz twarz jak zwykle a po wszytskim bierzesz 2 płatki kosmetyczne ,trocheęmleczka i mocno przecierasz twarz
przekonasz sie jakie bedą zanieczyszczone
No i właśnie moje nie są ;>

Zmywam swojego bebika pianką Lirene, czasem - jak mi się chce - poprawiam preparatem piankowo-mydełkowym z The Face Shop (którym w zasadzie myję rano, ale reguły nie ma). Z ciekawości zrobiłam sobie taki test czystości wacika, kiedy tylko zaczęłam używać BB - i waciki były czyste po zmyciu samą pianką lirenowską.

Więc bym może tak nie przesadzała, że koniecznie trzeba olejami, i najlepiej by Azja - imo trzeba sprawdzić na własnej skórze, czy dostąd używane zmywacze dają radą BB kremom. Jak ktoś słusznie zauważył, większość fluidów, korektorów itp z firm drogeryjnych zawiera silikony i nie tylko - i jakoś z nimi sobie radzą rodzime micele, żele czy pianki, nie demonizujmy azjatyków
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 09:54   #982
Ultraviolet
Raczkowanie
 
Avatar Ultraviolet
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 109
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez MuniMuni Pokaż wiadomość
Ja używam Shu uemura i jestem z niego bardzo zadowolona
Którego??????
Ultraviolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 10:13   #983
xvxaniaxvx
Raczkowanie
 
Avatar xvxaniaxvx
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Ja ostatnio spróbowałam zmyć bb, żelem vichy normaderm i muszę przyznać dał rade, nie czułam żeby mi coś na twarzy zostało, na wacikach też nic potem nie było jak sprawdzałam, ale nie wyobrażam sobie codziennie katować twarzy vichy xD
xvxaniaxvx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 10:52   #984
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Jak wolicie - ja po prostu czuję, że moja twarz nie była dobrze oczyszczona, jak nie używałam olejów i wolę nie ryzykować, więc na pewno zostanę przy tej metodzie. Poza tym trzeba pamiętać, że silikon silikonowi nierówny - niektóre się ulatniają krótko po nałożeniu, reszta tworzy film na skórze.

Bazy silikonowe tym bardziej trzeba zmywać olejami. Może się wydawać, że cera jest czysta ale silikon albo zapycha albo tworzy nieprzepuszczalną warstwę na skórze. Nawet jak się przechodzi z silikonowego na niesilkonowy szampon, to potrzeba kilku myć, żeby całkowicie wypłukać silikony z powierzchni włosa.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 11:02   #985
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Cytat:
Napisane przez Ultraviolet Pokaż wiadomość
Którego??????
Podczepiam sie pod pytanie

A co do zmywania bebikow olejami... ja mysle, ze to zalezy juz od samego kremu i od tego jakie sa w nim sylikony. Jesli jakies oporne na zmywanie to lepiej jest uzyc olejku bo jest po prostu delikatnijszy i mniej inwazyjnie zmyje makijaz. Wiadomo, mozna zmyc makijaz jakims rozpuszczalnikiem ale nie kazdemu to odpowiada, zwlaszcza jak ma wrazliwa cere lub poddana jakiejsc podrazajacej kuracji typu retinoidy/kwasy czy po prostu chce buzie rozpiescic, bo podczas demakijazu olejkami mozna i nawet powinno sie wykonywac masaz twarzy, ktory jest wtedy bardzo przyjemny, dlonie same sie slizgaja

---------- Dopisano o 12:02 ---------- Poprzedni post napisano o 11:58 ----------

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Jak wolicie - ja po prostu czuję, że moja twarz nie była dobrze oczyszczona, jak nie używałam olejów i wolę nie ryzykować, więc na pewno zostanę przy tej metodzie. Poza tym trzeba pamiętać, że silikon silikonowi nierówny - niektóre się ulatniają krótko po nałożeniu, reszta tworzy film na skórze.

Bazy silikonowe tym bardziej trzeba zmywać olejami. Może się wydawać, że cera jest czysta ale silikon albo zapycha albo tworzy nieprzepuszczalną warstwę na skórze. Nawet jak się przechodzi z silikonowego na niesilkonowy szampon, to potrzeba kilku myć, żeby całkowicie wypłukać silikony z powierzchni włosa.
No wlasnie, nic dodac
Ja tylko wspomne, ze kremy z filterm tez maja sylikony w skladzie ale przeciez nie sa koloryzowane(brak w nich pignentow) i na bialym waciku nie bedzie widac czy taki sylikon zostal zmyty czy nie bo jest przezroczysty.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 12:03   #986
sheepka
Rozeznanie
 
Avatar sheepka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Nad oceanem...kamienista plaża...
Wiadomości: 777
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

ja swojego czasu miałam problem ze zmyciem dokładnie Revlona Color Stay... wtedy wpadłam na OCM... za 8 wacikiem dopiero miałam czystą skórę!

a żeby oczyścić włosy z sylikonu też stosuje się przecież olejki
__________________
Rozczarowania trzeba palić, nie balsamować...
sheepka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 12:28   #987
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Dziewczyny, namąciłyście mi w głowie
Dotychczas używałam żelu oczyszczającego z Avene i na noc krem z kwasami AHA i wydawało mi się, że nigdy wcześniej nie miałam tak dobrze oczyszczonej skóry, ale teraz to już nie wiem Do OCM nie jestem przekonana, bo wydaje mi się, że okrutnie zapcha mnie i będę się potem leczyć przez dobry miesiąc z okropnych pryszczy
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 12:33   #988
asmenaa
Zakorzenienie
 
Avatar asmenaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 35 290
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Jedyny olejek myjacy jaki mogę tu wykonac to olej plus lecytyna (jedyny emulgator jaki znalazlam) ale taka z kapsulek (suplement diety).
Probowac?

Cytat:
Napisane przez lukrecja1 Pokaż wiadomość
łatwo sie przekonać - myjesz twarz jak zwykle a po wszytskim bierzesz 2 płatki kosmetyczne ,trocheęmleczka i mocno przecierasz twarz
przekonasz sie jakie bedą zanieczyszczone
Moje nie sa zanieczyszczone

Cytat:
Napisane przez sheepka Pokaż wiadomość
ja swojego czasu miałam problem ze zmyciem dokładnie Revlona Color Stay... wtedy wpadłam na OCM... za 8 wacikiem dopiero miałam czystą skórę!

a żeby oczyścić włosy z sylikonu też stosuje się przecież olejki
Revlon color stay... o boze wezcie to ode mnie!
Kiedys kupilam
I dopiero ja wylal mi się w kosmetyczce a tym samym kapnal na ziemie to dotarlo do mnie co klade na twarz.
Wierzcie lub nie ale nie moglam tego zmyc z paneli !!
Z kosmetyczki tez nie zeszlo!
wywalilam go i omijam!
__________________
Śnij, piesku śnij…
w snach jest zawsze pięknie
Ciepły dom, miejsca dość
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotkać się
potarmosić uszy
lub razem na spacer znowu gdzieś wyruszyć
Lecz dziś sobie śnij



Małymi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 13:57   #989
sonea8
Rozeznanie
 
Avatar sonea8
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 763
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

Ja tam wychodzę z założenia najprostszego i najlogiczniejszego: korzystam z rad i szukam rozwiązań, jeśli jest coś nie tak; a ponieważ z Lioele mi zaraz stuknie rok i nic się na twarzy nie dzieje, żadnych zapchań, pogorszenia stanu cery czy jej kolorytu, to oznacza, że moja metoda oczyszczania po prostu odpowiada tej konkretnej, soneowej skórze ;p Myślę, że gdybym robiła to niewłaściwie, to bym miała na buzi sajgnon. Tak na logikę ;>

Poza tym wokól jest tyle chemii, którą człowiek spożywa, wdycha,wącha i w inny sposób "nabywa" do swojego wnętrza, że postanowiłam nie dać się zwariować - poki nic się nie psuje, nie będę się stresować, że ktoś robi tak a tak, a ja nie;> A uprzedzając argument, że niektóre substancje szkodzą długofalowo i potajemnie, też mam wypracowaną odpowiedź: raz, że na coś się umrze i tak, a dwa: jeszcze wczoraj brokuły były synonimem zdrowia, a już dziś czytam, że ktoś odkrył ich potencjalną rakotwórczość. Ok, może to nie były brokuły, ale coś w ten deseń.
A szpinakiem przez lata futrowano dzieciaki, bo to była bomba żelazowa - a niedawno wyszło, że się ktoś pomylił w przecinkach przy analizie i tego żelaza tam jest bardzo mało.

Jasne, dbajmy o siebie, ale też nie dajmy się ogłupić wszystkiemu, co ktoś mówi, a już zwłaszcza w (anty)reklamach.

Ja do żadnej z Was tu konkretnie, tylko ogólnie, "co do zasady"
__________________
Kuleczkowy program naprawczy "Tak! dla Czerwieni!"

Do wewnatrz:
20.08.2012
- silica, A+E

Na zewnatrz:
24.08.2012
- olejowanie+maska (+laminowanie)
- wcierki
- częstotliwość 4 toner+maska : 1 farba
sonea8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 14:26   #990
Sissi_W
Rozeznanie
 
Avatar Sissi_W
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 645
Dot.: Wszystko na temat BB Cream'ów cz. III

sonea8 zgadzam się z Tobą w zupełności, żyjemy w tak zanieczyszczonym środowisku, że nie jesteśmy w stanie tych szkodliwych substancji uniknąć

nie dajmy się zwariować!

jeżeli nic się z waszymi buźkami nie dzieje to po co panikować?
Sissi_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.