Usuwanie woskowiny z ucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-23, 09:25   #1
zdrawko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2

Usuwanie woskowiny z ucha


Proszę o radę mam zatkane ucho, czyszczę patyczkiem i nie wiem czy nie uszkodziłam sobie czegoś w uchu. Cały czas ucho jest zatkane i dziwnie słysze . Jak usunąć woskowinę z ucha?
zdrawko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 10:14   #2
hooliganka184
Rozeznanie
 
Avatar hooliganka184
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 579
Dot.: Usuwanie woskowiny z ucha

Woskowinę z ucha usuwa się tylko delikatnie z brzegu a nie wpycha patyczek do środka, bo można sobie uszkodzić bębenek. Jeśli cię boli lub masz obawy, że sobie coś zrobiłaś to nie ma rady, trzeba iść do laryngologa. Zajrzy Ci do ucha takim specjalnym urządzeniem z lampką, jeśli będzie trzeba to usunie Ci woskowinę wlewając pod ciśnieniem specjalny płyn. Będziesz musiała mieć głowę przechyloną na bok. Dzięki temu płynowi wyjdzie Ci cały taki zbity, jakby czopek. Nic się nie bój, bo to zupełnie nie boli. Jeśli będzie konieczne to powtórzy to samo w drugim uchu, ale czasem tylko jedno jest zapchane. W aptekach są też dostępne takie spreje do usuwania woskowiny z ucha, do stosowania u dzieci. U dorosłych pewnie też by się sprawdziły, ale osobiście nigdy nie stosowałam. Natomiast jako dziecko często miałam robione czyszczenie uszu u laryngologa, bo mam wąskie kanaliki w uszach czy jakoś tak i dlatego ciągle mi się zatykały i bolały mnie bardzo uszy podczas przeziębień.
__________________
Chomikomaniaczka

Moje chomiczki:
Tusia [*]
Orzeszek [*]
Misia
Tosia
Lusia
Zuzia
hooliganka184 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-23, 19:56   #3
zielona naszywka
Raczkowanie
 
Avatar zielona naszywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 107
Dot.: Usuwanie woskowiny z ucha

Całkiem niedawno miałam to samo Też grzebałam sobie patyczkiem w uchu i mi zatkało. Próbowałam wszystkiego z domowych sposobów. I zatykania nosa z połykaniem śliny, zatykania nosa i dmuchania.. itd.. i strasznie się bałam, że coś tym patyczkiem sobie tam uszkodziłam (bo po tym jak się zatkało, to ja jeszcze grzebałam tam parę razy, żeby jakoś je odetkać).. W każdym razie poszłam do laryngologa, pani zapytała się, czy ucho było już płukane, powiedziałam, że nie, wzięła ogromną "strzykawkę" (bez igły na końcu) i wypłukała mi uszko. woskowina wyleciała, a ja zaczęłam z powrotem słyszeć a jakby coś się jeszcze kiedyś takiego stało, zapisała mi (w sumie nie zapisała, tylko poleciła, bo to bez recepty) "A-cerumen" od Gilberta, w takim pomarańczowym opakowaniu
__________________
So I hold back tears, move in the right direction.
zielona naszywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-24, 16:31   #4
Pana
Przyczajenie
 
Avatar Pana
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Usuwanie woskowiny z ucha

Zarówno ja, jak i moja mama, gdy miałyśmy zatkane uszy, wpuszczałyśmy do ucha, na noc, kilka kropel parafiny i zatykałyśmy kawałkiem waty. Jeśli nie przechodzi to trzeba "zabieg" powtórzyć. Parafina rozpuszcza czop, który powstaje w uchu. Oczywiście takie zalecenia dostałyśmy od laryngologa po tym jak obie, na raz wpadłyśmy do gabinetu z jednostronną głuchotą
__________________
"Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta."
— George Bernard Shaw
Pana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 14:48   #5
coco chanel
Raczkowanie
 
Avatar coco chanel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: Usuwanie woskowiny z ucha

stalo mi sie dokladnie to samo, zawsze dokladnie czyscilam uszy patyczkami, wkladalam je gleboko, az do samej blony, czasem nawet bolalo... po pewnym czasie zauwazylam ze slabiej slysze, poszlam do lekarza i powiedzial, ze to przez to ze czyscilam sobie uszy patyczkami, czego nie wolno robic! Mam rozdrapane blony bebenkowe w obu uszach, czasem swedza, chyba sie goja... Dostalam taki spray do uszu zeby sie zagoily, nie moge uzywac juz patyczkow tylko palcow, no i nie moge zanurzac glowy jak plywam zwlaszcza w wodzie morskiej leczenie ma trwac kolo 2 tygodni... kupilam sobie tez krople do czyszczenia uszu, ale tego juz nie konsultowalam z lekarzem, chce miec czyste uszy a patyczkow uzywac nie moge...
coco chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.