Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-20, 18:23   #1
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478

Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie?


Mam pytanie:
Co wiecie o marce Maitre Parfumeur et Gantier

i gdzie mozna cos o niej przeczytac?

Ostatnio czesto spotykam sie ze probkami perfum tej marki - i niestety nie mam pojecia, co to :-((.
khy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-20, 18:49   #2
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie?

Cytat:
Napisane przez khy Pokaż wiadomość
Mam pytanie:
Co wiecie o marce Maitre Parfumeur et Gantier

i gdzie mozna cos o niej przeczytac?

Ostatnio czesto spotykam sie ze probkami perfum tej marki - i niestety nie mam pojecia, co to :-((.
Perfumy tej marki można kupić w warszawskiej perfumerii GaliLu, mieszczącej się w Hotelu Europejskim, przy ul. Krakowskie Przedmieście 13, http://www.galilu.pl/.

Przyznam, że nie widziałam jeszcze podróbki perfum tej marki .

Z tego, co pamiętam (a dawno nie odwiedzałam tej perfumerii), najbardziej podobały mi się Bahiana i Vocalise .

Adres strony firmy Maitre Parfumeur et Gantier: http://www.mpg-paris.com/eng/main.html

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bahiana.jpg (45,6 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Vocalise.jpg (38,8 KB, 2 załadowań)
demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 09:30   #3
AmabA
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie?

Wczoraj ich odwiedziłam
Moi faworyci to boska Bahiana i Ambre Precieux.
Vocalise, o którym pisze Demonik nie wąchałam niestety
Może o cenie 100ml Bahiany kosztuje 350 zł, reszta jest chyba w podobnej cenie.
Co do podróbek to nie zdarzyło mi sie spotkać podróbki ani MPG ani żadnego niszowca
AmabA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-21, 10:41   #4
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie?

Mi w GaliLu podoba sie jedynie wystrówj reszta juz nie.

Z Maitre Parfumeur et Gantier podobało mi sie jedynie Bahiana i Osmoz.
Z Bahiany wyleczyłam sie po 3 uzyciach. Za bardzo "słodko-soczyste" i czułam się lepka. A Osmoz nadal mie sie podoba.
A z Pigueta Fracas (ale po kiku testach tez mi przeszedł). Nadal mi sie podoba ale już nie tak bardzo jak na poczatku.

A to nowa seria (chyba Santa bla bla Novela czy jakoś tak) powaliła mnie z nóg.
Citta di Kyoto - stary zbutwiały - pruchniejacy cyprys
Patchuly - zatechła piwnica z gnijacymi ziemniakami
i na tym testy skonczyłam.

A poniżej zamiszczam opis (moj zreszta) zapachów który sporzadziłam jakis czas temu i zamiesciłam w watku o wyprawie do GaliLu:

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
A co do zapachów. To głownie zainteresowałam sie Fracas-em Pigueta.
Zapach mnie dosłownie powalił z nog z sensie pozytywnym. Bywa tak ze czasem spodoba mi sie coś dziwnego i totalnie nie kadzidlanego. Pierwsze wciagniecie powietrza i od razu uśmiech na twarzy "Przeciez to są chińskie gumki do ścierania". No i "psik, psik" nadgarstki i sweterek. Ach upojałam sie cały wieczór moimi gumkami a ludzie w pociagu patrezyli jak na wariatkę, zreszta sie niedziewie bo co chwila obwachiwałam swoje łokcie.
Dla mnie Fracas to tak samo jak byblos gumki myszki sa do siebie bardzo podobne.
Fracas jest zasadniczo zapachem tuberozowym, Jest to jedna własnie z ciekawszych wariacji zapachu tuberozowego. Na poczatku jest bardzo bardzo słodki az prawie mdlacy pozniej jednak wybijają sie odrobinę nuty cytrusowe i te słodkość tłamsza.
Dusza zapachu jest ciepła słodka: tuberoza, konwalia (to chyba ona nadaje temu taki gumkowaty zapach), jasmin.
Jest to zapach typowy od wielkiego wyjscia nie jest mozliwe noszenie go zbyt czesto gdyz za bardzo przytłacza.

Drugim zapachem który mnie zainteresował był
Maître Parfumeur et Gantier - Tubereuse. Dosłownie szok. Jak ktos wie jaki zpach ma przypalona guma podczas ostergo hamowania bedzie wiedział czym "to pachnie".
Zapach minie zainteresował jako fanatyczkę motocykli i czestych akcji z paleniem tzw. gumy. Pierwsze nuty to mocna palona guma pożniejsze to zdecydowany lekko słodkawy zapach tuberozy a palona gume trzeba juz wywachiwac tak wiec w miarę zapach jest bezzpieczny.
Dla mnie ten zapach nie ma nic wspołnego z białymi kwaiatmi i egzotyczną delikatnoscią, a tak własnie jest okreslany przez producenta.

Oba zapachy tuberozowe sa "pierońsko" magnetyczne. Do dziś mam ich resztki na sobie mimo kąpieli.

A teraz reszta zapachów:

Jasmin de Nuit - delikatnie wachając z pewnej odległosci raczke demonika tyczułam jasmin lecz z blizszej odległosci i mocne zaciagniecie sie ujawniła zapach kupy. No moze nie tyle lupy co zapach kompostu z przygniłych lili, no ale dla subtelności skropionego jasminem.

Bahiana - od razu zwróciła na siebie uwagę. Była to jedyma woda w koloze zieleni i na dodatek tak ładnej i zachecającej. Kolor Bahiany zapowiadał ladny i swierzy zapach. I rzeczywiście zapach jest cudny, przepiekna kompozycja soczystych owoców egzotycznych doprawionych zielenia alsu amazonskiego.

Vocalise - zapach czerwonych kwiatów i czerwonych owoców z delikatną nutka drzewną. zdecydowanie na 1 plan wysówaja mi sie w zapachu porzeczki czerwone osnute nutka gajakową. Słodyczy nadaje odrobina wanili.

Rose musksime - kolejan warriacja na temat czerwonej pozeczki, tym razem osnutej w marokanską rożę. calosc zapachu o chładzają nuty swierzego cedru.

Or des Indes - Zapach bardzo ciepły drzewny bardzo zmysłowy. Dominuje tu zdecydowanie ambra i lawenda (mimo lawendy nie ma takich nie przyjemnych nut przebijajacej sie lawendy na kolońsko lecz pieknie sie komponuje z innymi składnikami).

Pasiflore - niesamowita kompozycja egzotycznych owoców. swierza i porazająca owocowa słodkość i soczystość, az ma sie ochotę wtopić w te sochyste owoce zabki i czekac za owocowy sok bedzie nas łaskoczac kapał "po brodzie". Rozwiniety zapach jest lekko zgaszony przez zapach sandałowca jednak nie taki słodki a bardziej rzeźki nie drewno a listki sandałowe. Momo ze zapach jest dość słodki jednak nie ma w sobie wogóle takiej drazniacej słodyczy lecz soczystą i rzeźką.

Eau de Camelia Chinois - o ile na poczatku zapach był ładnym delikatnym zapachem kameliowym tak rozwinoł sie w straszne słodko kwaitowe "poddusidełko". Napewno bedą tym zapachem zachwycone osoby lubiace zapachy zdecydowanie kwiatowe.

Baime - zapach swierzo cytrusowo - drzewny. Urzekła mnie w tym zapachu nutka ziołowa bazyli pomylona przeze mnie wczesniej z tymiankiem.
Jak zapach na poczatku jest odrobine przyciezkawy wodokolońskowaty tak po rozwinięciu jest wspaniały. Jest to jeden z tych zapachów które poprostu bede musiała miec. Na poczatki ze wzgledu na swoje nuty wyglada (pachnie) raczej na zapach meski zapach rozwiniety moze być zapachem uniseks (delikatnym meskim - i cieższym damskim).

Soie Rouge - zapach tytpowo elegancki dla mezczyzny.

Inna firma nazwy nie zapisałam i nie pamietam tym bardziej:

Osmantus - typ zapachu jest zgodny z swoja nazwą. Swierzy, relaksujacy, orzeżwiajacy, uspokajający. Zapach bardzo przyjasny. Skojarzenia co do niego? Hmm swiezo koszona łąka z nutami trawy cytrynowej i bergamotki.

Bradzo podobny do zapachu swieczki który Deminik okresliła jako swierzo koszoną trawke.

__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 10:37   #5
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie?

Muszę przyznać, że za każdym razem, kiedy widzę flakonik Bahiany, mam zdrożną chęć ją sobie kupić
Chociaż faktycznie, na dłuższą metę jest to śliczny, męczący ulep
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-22, 14:44   #6
khy
Zadomowienie
 
Avatar khy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 478
Dot.: Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie?

Dziekuje pieknie za baaardzo ciekawe informacje ))).

Czaje sie, zeby je dodac do KWC, zeby mozna bylo powymianiac sie recenzjami, ale jeszcze za bardzo sie w nich nie orientuje, hmm.
khy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 17:12   #7
pozzzziomka
Zakorzenienie
 
Avatar pozzzziomka
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11 374
Dot.: Maitre Parfumeur et Gantier - co o nich wiecie?

Zna ktoś Vocalise?
__________________
pozzzziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.