Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-02, 14:30   #1
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794

Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady


Proponuję byśmy w tym wątku pisały jak najlepiej dobierać spodnie do figury, na co zwracać uwagę. Można tez wstawiać fotki w jeansach, co do których mamy wątpliwości czy dobrze wyglądamy. Wizażanki świetnie radzą więc myślę, że czasem warto się podpytać kogoś, kto spojrzy na nas obiektywnie i krytycznie i dobrze doradzi
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 14:51   #2
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

to co znalazłam w internecie nie wiem czy można wkleić linka dlatego skopiuje

Kształtem przypominasz nieco jabłko. Masz skłonności do tycia. Nie Ty jedna - z podobnymi problemami boryka się choćby aktorka młodego pokolenia Magdalena Smalara (Kinga z serialu „Samo Życie") czy wciąż popularna wokalistka Majka Jeżowska. Jeśli masz kompleksy, zaraz o nich zapomnij. Możesz podobać się facetom, którzy chętnie schrupią taki owoc. Twoja atuty to obfity biust i szczupłe nogi, ale zapewne martwisz się brakiem wyraźnie zaznaczonej talii oraz krągłymi (może ciut za bardzo), pełnymi biodrami.

Wbrew pozorom dobranie idealnych dżinsów nie będzie zbyt trudne.

* Wskazane są proste fasony, bez przyciągających wzrok aplikacji i zdobień.
* Unikaj spodni rurek - nic tak skutecznie jak one nie podkreśli przyciężkiej góry sylwetki, a przecież na tym nam nie zależy.
* Nie wybieraj jednak szerokich nogawek. Idealnym wyjściem będzie coś pośredniego - nogawki średniej grubości o prostym kroju lub lekko zwężane do dołu.Ten krój spodni pomoże wyrównać proporcje Twojej sylwetki, a jednocześnie podkreśli świetnie nogi.
* Pomyśl o dżinsie cieniowanym lub przetartym, zwłaszcza jeśli podczas przymiarek doszłaś do wniosku, że w wielu spodniach Twoje kończyny wyglądają trochę jak patyki. Wstawki z materiału w lekko kontrastowym kolorze są dobre dla wyostrzenia pewnych konturów, jednak nie należy z tym przesadzać.
* Pamiętaj, że odpowiednio dobrane kieszenie pomogą korzystnie wymodelować sylwetkę. Jeśli pupa jest spora, to i one powinny być duże. Ważne tylko, by za mocno nie przyciągały uwagi (kolorem, ozdobami) do obfitej pupy.
* Nie zapominaj o górze. Źle dobrany top, odkryty brzuch czy falbaniasta bluzka zepsują najlepszy nawet efekt doskonałych dżinsów. Podkreślaj piękne piersi, ale nie powiększaj optycznie ramion obfitymi kołnierzami czy aplikacjami.

---------- Dopisano o 15:51 ---------- Poprzedni post napisano o 15:47 ----------

Kształty Jennifer Lopez

Witaj w doborowym towarzystwie. Chociaż masz może trochę za dużą pupę, wiele pożeraczek męskich serc, choćby Beyonce czy Katarzyna Skrzynecka (która najchętniej fotografuje się do pasa), zrobiło karierę wykorzystując atuty kobiecych krągłości oraz wyraźnie zaznaczonej talii. Właśnie dzięki mocnemu wcięciu w pasie jesteś w lepszej sytuacji niż niewiasty o sylwetce jabłka. Przypominasz nieco gruszkę, a faceci to lubią.

* Postaw na biodrówki. Na pewno nieraz miałaś denerwującą rozterkę - jak dopasować dżinsy, by były idealne w talii i jednocześnie w biodrach - zazwyczaj te wystarczająco szerokie w biodrach, odstają w pasie, i odwrotnie, te, które pasują w talii, trzeszczą w szwach na biodrach. Biodrówek nie trzeba dopasowywać w pasie, a ich dodatkową zaletą jest optyczne zwężenie linii bioder. Biodrówki są szeroko dostępne, bardzo wygodne oraz łatwo dopasować do nich dodatki.
* Znajdź parę dżinsów z podkrojonym stanem. Aby uniknąć upokorzenia przez efekt pupy kulturysty- sięgnij po dżinsy Ruby, Serfontaine, True Religion, Paige Premium Denim, Acne lub Loyal style firmy H&M.
* Wybierz szerokość nogawki, która zrównoważy Twoją sylwetkę. Nie decyduj się na zbyt luźne nogawki, by ukryć dolne części ciała, ponieważ taki fason powiększy sylwetkę do rozmiaru spadochronu. Nogawki, które rozszerzają się od kolan w dół, mogą zdziałać cuda. Wybierz dzwony lub klosze, które zniwelują efekt trójkątnej sylwetki na rzecz kształtu klepsydry. Poszukaj marek, które robią szwy boczne do wierzchu, ponieważ taki zabieg powoduje optyczne zmniejszenie ud. Wypróbuj wersję Joey firmy True Religion z odwróconymi szwami bocznymi lub jeansy-klosze firmy Tummy Tucks.
* Zostań przy ciemnych spodniach i noś do nich jasny lub wzorzysty top, by przyciągnąć uwagę do biustu oraz talii, odciągając ją zarazem od zbyt sporej pupy. Jeansy takie jak Seven, mają wirtualny szew z przodu, który gubi się w tkaninie, wyglądając niemalże jak pionowe zagięcie. To doskonale optycznie wydłuża nogi.
* Jeśli lubisz świecące aplikacje, upewnij się, że nie znajdują się w górnej części spodni. Za wszelką cenę powinnaś unikać różnego rodzaju wytarć czy frędzli na poziomie bioder i ud.
* Kieruj się zasadą: im szersze biodra, tym większe tylne kieszenie, jednak omijaj wzory z odstającymi klapkami - dodadzą ci kolejnych centymetrów w biodrach.

Edytowane przez 201607291951
Czas edycji: 2009-08-02 o 14:50
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 21:25   #3
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Dzięki Katalin za te porady! Na pewno się przydadzą

A teraz moje kolejne fotki... Co sądzicie o tych dżinsach? Pasują?
http://img34.imageshack.us/i/69965253.jpg/
http://img38.imageshack.us/i/34748172.jpg/
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 21:31   #4
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
Dzięki Katalin za te porady! Na pewno się przydadzą

A teraz moje kolejne fotki... Co sądzicie o tych dżinsach? Pasują?
http://img34.imageshack.us/i/69965253.jpg/
http://img38.imageshack.us/i/34748172.jpg/
z tyłu wyglądaja bardzo zgrabnie ale te przebarwienia skośne z przodu na udach ddeformują nieco sylwetkę, dają wrażenie krzywych kaczych nóżek a po zdjęciu z tyłu widac, ze masz zgrabne nogi
więc chyba takich skośnych przebarwien powinnas unikac - poza tym no ladnie jest kolor jeansu maja fajny, ciezko spotkac ostatnio taki ciemny granat
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 22:07   #5
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

ines, bardzo ladnie wygladaja na pupie, ale od przodu faktycznie troche deformuja..
na twoim miejscu szukalabym jakis jednolitych
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 08:31   #6
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
Dzięki Katalin za te porady! Na pewno się przydadzą

A teraz moje kolejne fotki... Co sądzicie o tych dżinsach? Pasują?
http://img34.imageshack.us/i/69965253.jpg/
http://img38.imageshack.us/i/34748172.jpg/
Lepiej, ale to nie to - moim zdaniem takie przetarcia/rozjaśnienia w górjen częsci ud to totalna pomyłka i na Twoim miejscu szukałabym czegoś zdecydowanie bez przetarc
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 08:35   #7
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
z tyłu wyglądaja bardzo zgrabnie ale te przebarwienia skośne z przodu na udach ddeformują nieco sylwetkę, dają wrażenie krzywych kaczych nóżek a po zdjęciu z tyłu widac, ze masz zgrabne nogi
więc chyba takich skośnych przebarwien powinnas unikac - poza tym no ladnie jest kolor jeansu maja fajny, ciezko spotkac ostatnio taki ciemny granat
Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
ines, bardzo ladnie wygladaja na pupie, ale od przodu faktycznie troche deformuja..
na twoim miejscu szukalabym jakis jednolitych
Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Lepiej, ale to nie to - moim zdaniem takie przetarcia/rozjaśnienia w górjen częsci ud to totalna pomyłka i na Twoim miejscu szukałabym czegoś zdecydowanie bez przetarc
Dzięki wielkie za opinie!
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-03, 13:17   #8
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Może któraś z Was natkneła się gdzieś na jeansy całe w kolorze takim jak ten na zdjęciu (chodzi mi oczywiście o ten ciemny jeans! ), bez żadnych przetarć, marsczeń itp, do tego z prostymi nogawkami lub leciusieńko rozszerzanymi (nie rurki) i jeszcze z kieszeniami na tyłku? Będę wdzięczna za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jeansy_kolor.jpg (22,9 KB, 111 załadowań)
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 15:44   #9
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
Może któraś z Was natkneła się gdzieś na jeansy całe w kolorze takim jak ten na zdjęciu (chodzi mi oczywiście o ten ciemny jeans! ), bez żadnych przetarć, marsczeń itp, do tego z prostymi nogawkami lub leciusieńko rozszerzanymi (nie rurki) i jeszcze z kieszeniami na tyłku? Będę wdzięczna za pomoc!
W koncu nasz wątek

Nie moglam znalezc zadnych podobnych do zdjęcia ( ciezko trafic w ten odcien) ale znalazlam takie, z peirwszego linka dosc podobne do moich(tylko stan wysoki niestety), a z drugiego fajny kolor. Jak myslicie?

http://allegro.pl/item680889278_vila...e_w26_l34.html
http://allegro.pl/item694718092_jean..._promocja.html



patrze tak na nie jeszcze raz i hmmm za wysoki stan jedne i drugie ;/


dodaje jeszcze te, ale gdybym miala te kobiety nogi to bym kupila na pewno :
http://allegro.pl/item696637737_n_e_..._uvf_2258.html
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."


Edytowane przez asvr
Czas edycji: 2009-08-03 o 15:57
asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 16:13   #10
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Cytat:
Napisane przez ines25 Pokaż wiadomość
Może któraś z Was natkneła się gdzieś na jeansy całe w kolorze takim jak ten na zdjęciu (chodzi mi oczywiście o ten ciemny jeans! ), bez żadnych przetarć, marsczeń itp, do tego z prostymi nogawkami lub leciusieńko rozszerzanymi (nie rurki) i jeszcze z kieszeniami na tyłku? Będę wdzięczna za pomoc!
Ja miałam takie proste proste jednokolorowe spodnie od Lee

tu nie widać dobrze koloru, ale one sa takie ciemnogranatowe
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1199094103
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 18:04   #11
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Wklejam swoje zdjęcie w ciemnogranatowych.
hihi Twoje wyglądają na fajne jeansy, ale wolalabym Ciebie w bardziej obcislej bluzce. Albo jakiejs innej, w tej cos mi sie nie podoba
Jak wyglądam?
Ogólnie co jest z moim tyłkiem czy mi sie zdaje czy on "wisi" ? Moj kolega powiedział ze niby na zdjęciach wyglądam gorzej, ale mysle ze jesli nawet to nie duzo. Powiedzcie jak jest w tych spodniach?
// prosto po obiedzie w ramach zdrowego zywienia. i od razu wzdecie na brzuchu. ..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg spodnie1b.jpg (101,5 KB, 232 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg spodnie1c.jpg (97,8 KB, 248 załadowań)
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."


Edytowane przez asvr
Czas edycji: 2009-08-13 o 18:05
asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 18:51   #12
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
Wklejam swoje zdjęcie w ciemnogranatowych.
hihi Twoje wyglądają na fajne jeansy, ale wolalabym Ciebie w bardziej obcislej bluzce. Albo jakiejs innej, w tej cos mi sie nie podoba
Jak wyglądam?
Ogólnie co jest z moim tyłkiem czy mi sie zdaje czy on "wisi" ? Moj kolega powiedział ze niby na zdjęciach wyglądam gorzej, ale mysle ze jesli nawet to nie duzo. Powiedzcie jak jest w tych spodniach?
// prosto po obiedzie w ramach zdrowego zywienia. i od razu wzdecie na brzuchu. ..
Kurcze nie chcę, żeby to źle zabrzmiało, ale wydaje mi się, że spodnie mogłyby być o rozmiar większe, bo chyba delikatnie spłaszczają pupę i robi się takie dziwne wcięcie zaraz pod szlufkami W ogóle to zazdroszczę figury, wcięcie w talii pierwsza klasa
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 19:00   #13
ines25
Rozeznanie
 
Avatar ines25
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 794
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Asvr dżinsy świetne i Ty masz super figurkę ale... mnie tak jak Feli, wydaje się, że są troszkę zbyt małe tzn. za obcisłe
__________________


ines25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 19:41   #14
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

racja-wciskają się w pupę, ale ogólnie ok
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 20:49   #15
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

dzięki dziewczyny, tam z tyłu pod szlufkami jest skaza. material krzywo idzie. Rozmiar wieksze niestety sa za duze w pasie ;( Te sa rozmiar 28. Ale nie cisna mnie jakos.Kurde nie wiedzialam ze wygladaja jak za obcisle.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 07:43   #16
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
Jak wyglądam?
Ogólnie co jest z moim tyłkiem czy mi sie zdaje czy on "wisi" ? Moj kolega powiedział ze niby na zdjęciach wyglądam gorzej, ale mysle ze jesli nawet to nie duzo. Powiedzcie jak jest w tych spodniach?
// prosto po obiedzie w ramach zdrowego zywienia. i od razu wzdecie na brzuchu. ..
Tak jak dziewczyny powiedziały - ciut luźniejsze w okolicach pupy byłyby idealne, ale naprawdę jest fajnie.

I jeszcze jedna uwaga - jak gdzieś znowu zobaczę, że Ty narzekasz na swoje uda i piszesz, że sa grube, to Cię publicznie zlinczuję, jak tu teraz siedzę i piszę do Ciebie!

Masz świetną, proporcjonalną figurę, której absolutnie nic nie można zarzucić...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 10:28   #17
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Jak prawidłowo dobrać jeansy do figury - porady

Ze swojego doświadczenia mogę dodać,że przy szerokich udach i masywnych łydkach dobrze leżą wszelkie tzw. boyfriendy-proste ale nie bardzo szerokie nogawki,najlepiej o podobnej szerokości na całej długości,z czystej bawełny(u mnie przy takiej budowie samobójstwem są dżinsy ze strechem,obcisłe w udach i bardzo wąskie w okolicy kolan a rozkloszowane mocno na dole )
Kiedyś powodowana obsesją na punkcie nieciekawych nóg kierowałam się zasadą im szersze nogawki tym lepsze,teraz jednak widzę że nie tu tkwi klucz do sukcesu.Bardzo szerokie spodnie nie wyglądają zbyt zgrabnie.
__________________
Mój kosmetyczny blog

Edytowane przez burn-it-up
Czas edycji: 2009-08-17 o 10:30
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.