Dlaczego nie ma efektów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-15, 20:26   #1
Tyldam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2

Dlaczego nie ma efektów?


Czy jest możliwe, żeby po serii 25 masaży odchudzających ud, wykonywanych regularnie 2-3 razy w tygodniu, nie było żadnych efektów, oprócz pojędrnienia skóry? Masaż wspomagany jest gumową bańką i drewnianym wałkiem z wypustkami. Ćwiczę dość regularnie, nie jem ciężkich i tłustych rzeczy. Zaczynam się zastanawiać, czy warstwy tłuszczu, które mam na udach (i tylko na udach) od zawsze, są w ogóle usuwalne? Co robię źle?
Tyldam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 14:47   #2
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: Dlaczego nie ma efektów?

A czy to napewno tłuszcz? przy odpowiedniej diecie i masażach i ćwiczeniach może się tłuszczyk "przerobił" w mięcho???
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 14:06   #3
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Dlaczego nie ma efektów?

Witam. Zalezy od tego co ma Pani na mysli. Co dla Pani oznacza masaż odchudzajacy. Taki z nazwy, czy wykonywała go Pani czy też ktoś. Jako była stosowana metoda?
Bańki i drewniane wałki niewiele znacza w masażach odchudzajacych. Swoją drogą masaż ma bardziej oddziaływanie modelujace niż odchudzające. Oczywiscie jest także i ten ostatni efekt ale trudno bez pomocy samego zainteresowanego osiągac spektakularne efekty.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:46   #4
Tyldam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2
Dot.: Dlaczego nie ma efektów?

Masaż był wykonywany przez fizykoterapeutkę, nie umiem nazwać techniki, ale polegał gł. na "wałkowaniu" skóry, ugniataniu, rozcieraniu, chodziło o rozbicie tkanki tłuszczowej. Problem z jej nadmiarem mam tylko na udach, w przedniej części, boki i tył wyglądają całkiem dobrze. To nie jest niestety "mięcho", mięśnie są jako tako ukształtowane, ale nad nimi zalega ta nieszczęsna warstwa. Dodam, że uda mam od zawsze zbyt duze, ale parę lat temu, po nagłym i duzym dodatkowym wzroście objętości ud, korzystałam już z masażu, wykonywanego w podobny sposób - i efekty były, tj. nogi wrócily do mniej więcej stanu sprzed przyrostu (a wtedy nawet nie ćwiczyłam). Zastanawiam się, czy jest możliwe, żeby tkanka tłuszczowa była nieredukowalna?
Tyldam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 10:59   #5
Bestiaga
BAN stały
 
Avatar Bestiaga
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 217
Dot.: Dlaczego nie ma efektów?

Moja kolerzanka jest masażysktą. I mówi, że "masaż odchudzający może odchudzić jedynie masażystę", ma działanie wyłącznie wspomagające.
Bestiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-19, 00:52   #6
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: Dlaczego nie ma efektów?

W takiej sytuacji proponowałbym na wstepie Drenaz limfatyczny, a potem bardziej intensywne techniki.

Powodzenia
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.