Kwasowy problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-29, 14:42   #1
Delhp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Unhappy

Kwasowy problem


Witam drogie wizażanki i wizażanie!
Mam pewien problem- w przeciągu miesiąca MUSZĘ doprowadzić moją trądzikową skórę do względnego porządku. Oczywiście nie łudze się na to że uda pozbyć mi się pryszczy i zaskórników całkowicie, ale zależy mi na tym by powierzchnia mojej skóry wyrównała się, problem "czarnych kropek" których jest w strefie T multum zmniejszył się o chociaż 50 %, aby pory optycznie zmniejszyły się a nowe pryszcze pojawiały się z mniejszą częstotliwością.
Moim pomysłem na poprawienie kondycji skóry było używanie dwóch kremów z kwasami razem: Effaclaru Duo zwierającego LHA, BHA i kwas linolowy na dzień, a na noc Cleanance K od Avene z AHA i BHA. Stężenia tych kwasów w ww specyfikach niestety nie są mi znane

Pytanie do Was: czy takie połączenie wyjdzie mojej skórze na dobre? czy może jednak mam się spodziewać jedynie paskudnego wysuszenia? o co uzupełnić ewentualną kurację? a może jeden kosmetyk w zupełności wystarczy?
Dziewczyny i chłopacy, proszę Was o pomoc!

Dodam że mam 18 lat, i oba produkty mam aktualnie w domu. Nigdy nie przeprowadzałam na swojej skórze kuracji kwasami.
Delhp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:32   #2
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Kwasowy problem

Na Twoim miejscu nie używałabym dwóch produktów z kwasami jednocześnie Jesienią ubiegłego roku po raz pierwszy skusiłam się na kwasy- konkretnie Effaclar Duo i jestem zadowolona. Używam go na noc a w dzień nawilżam skórę. Próbowałam przez parę dni stosować go dwa razy dziennie, ale nie sprawdziło się to. Cera była miejscami podrażniona. Dodam, że ogólnie nie jest bardzo wrażliwa.Przy kwasach trzeba pamiętać o nawilżaniu skóry oraz o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych- szczególnie teraz kiedy będzie coraz więcej słonecznych dni.
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 16:46   #3
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Kwasowy problem

Z kwasami trzeba ostrożnie.
Ja radziłabym zacząć pojedynczo i obserwować cerę. (Powiem szczerze,że na mnie kwasy BHA ( w dawnym Effaclarze) nie działały w ogóle nic a nic a kwas glikolowy z retinolem ( zawarty w dawnym Diacnealu) szybko doprowadziły moją twarz do porządku)
Chociaż trwało to dłużej niż miesiąc
A nie myślałaś o jednorazowym peelingu np. migdałowym u lekarza? To dość radykalne ale jednocześnie bezpieczne (pod okiem fachowca)

Cokolwiek zdecydujesz pamiętaj o nawilżaniu i ochronie p/słonecznej
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 10:48   #4
casjopea5555
Raczkowanie
 
Avatar casjopea5555
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 56
Dot.: Kwasowy problem

Ja proponuje do pielęgnacji zewnętrznej dodać suplementy, np olej z ogórecznika , albo kup taki do picia albo w kapsułkach i cynk
casjopea5555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 17:58   #5
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Kwasowy problem

Stosuj przez 1 miesiąc 1 preparat, potem 2ego miesiąca drugi i zobacz, które kwasy lepiej działają na Twoją skórę
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 19:49   #6
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Kwasowy problem

1. jeden krem z kwasem na początek

2.nawilżający krem - koniecznie

3.stosując kwasy bardzo możliwy jest wysyp syfów i wcale nie od razu, a np za miesiąc [ja tak miałam]; ale to powinnaś wiedzieć, skoro postanowiłaś stosować kwasy

4.jeżeli masz dość mocny trądzik i powód dla jakiego chcesz ogarnąć mniej więcej skórę w okres jednego miesiąca jest na tyle super mega ważny, zamiast kwasów zastosowałabym maść z antybiotykiem [oczywiście po wizycie u dermatologa]

5.jeśli trądzik nie jest "ostry" czyli bardziej grudki/krostki niż ropne, zapalne krosty w celu ogarnięcia skóry w tak krótkim czasie zastosowałabym nadtlenek benzoilu, który powinien poradzić sobie z mniejszymi zmianami [preparaty typu benzacne, brevoxyl]
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.