Kuchnie IKEA - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 09:07   #31
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Kuchnie IKEA

mam pytanie
chcę wstawić do kuchni pralkę o szerokości 60 cm. Najlepiej chowaną w szafce.
Nie znalazłam nigdzie informacji ile cm jest w środku takiej szafki (60 centymetrowej) bo wiadomo że boki szafki zwężają jej wznętrze, podejrzewam że taka szafka w środku ma ok. 57-58 cm czy któraś z Was wstawiła zwykła pralkę do szafki- czy wtedy wystarczy kupić front (60X70) typowy do małej lodówki pod zabudowę
I nie rozumiem że w programie do projektowania Ikea jak wstawiam np. przy scianie szafkę to wyświetla mi się taki rysunek z pionowym paskiem przy tej scianie - jakby taka szafka nie mogła stać bezposrednio przy ścianie

będę wdzięczna za odpowiedź
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 00:18   #32
zgrywus86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Kuchnie IKEA

Witam.Mam duże doświadczenie w montażu kuchni IKEA.(ponad 3 lata w branży)Polecam się.Profesjonalny montaż mebli,blatów oraz sprzętów AGD(wymagane uprawnienia) na terenie Łodzi.Usługi nie obiegające jakością od usług oferowanych w sklepach IKEA!!!Gwarancja!!!.tel:7 83-868-840
zgrywus86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 12:14   #33
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Kuchnie IKEA

Może mi doradzicie którą wersję projektu kuchni wybrać
Ramsjo białe + ciemno brązowe wersja 1 ( pierwsze 3 zdjęcia) wersja 2 ( dwa ostatnie zdjęcia). A może wszystkie zrobić na biało? Kuchnia nie jest duża ( około 10m2) i trochę się boję ze ta jedna ściana będzie za ciemna. za barkiem jes przejście do salonu. Może ktoś ma już kupione te fronty i podzieli się zdjęciami , jak wyglądają w rzeczywistości.

Edytowane przez kolanko
Czas edycji: 2011-01-10 o 09:39
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 07:17   #34
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Kuchnie IKEA

na projekcie wygląda bardzo fajnie wersja ze blatem do posiłków - bardzo praktyczne rozwiązanie nie obawiałabym sie jednej ciemnej strony jest okno i reszta mebli jasna myślę ze zrównoważy ...
Możesz mi powiedzieć w jakim programie robiłaś wizualizację??Ja myśle nad kuchnią stat ale moja najbliższa ikea to Gdańsk koszty transportu byłyby duże na razie czekam na projekt z pracowni ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 07:48   #35
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Kuchnie IKEA

Zdecydowanie wersja ze stoliczkiem i krzesłami nie wpadłabym na takie połaczenie, syper pomysł powiedz co to za szafka obok płyty kuchennej po prawej stronie? dziwny ma front
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 08:39   #36
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Kuchnie IKEA

gold-fish weszłam w sygnaturkę i jestem pełna podziwu dla Twojego zaangażowania i pomysłów remontowych - dla mnie chyba za wiele to mój stan deweloperski idę na łazienkę pomysłów szukać dalej ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 08:50   #37
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
na projekcie wygląda bardzo fajnie wersja ze blatem do posiłków - bardzo praktyczne rozwiązanie nie obawiałabym sie jednej ciemnej strony jest okno i reszta mebli jasna myślę ze zrównoważy ...
Możesz mi powiedzieć w jakim programie robiłaś wizualizację??Ja myśle nad kuchnią stat ale moja najbliższa ikea to Gdańsk koszty transportu byłyby duże na razie czekam na projekt z pracowni ...

wizualizacja zrobiona jest w nowym programie IKEI - można tam naprawdę dużo zrobić - a i jak wpiszesz w wyszukiwarkę np lampy to wtedy ci dodatkowo lampy wyskakują choć w głównym menu ich nie ma , tak samo sofy. Co do barku - blatu do posiłków, to właśnie nie wiem czy będę z niego korzystać, bo zaraz za przejściem miedzy kuchnią a salonem będę mieć stół ( jadalnia)

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
Zdecydowanie wersja ze stoliczkiem i krzesłami nie wpadłabym na takie połaczenie, syper pomysł powiedz co to za szafka obok płyty kuchennej po prawej stronie? dziwny ma front

no własnie mam problem z tą szafka w tym programie, wstawiałm 80-kę z 3 szufladami, a wstawiało się zawsze z dwoma, mam nadzieję ze jednak mają takie 80 z trzema szufladami., bo chciałabym żeby mi się to ładnie zgrało z szafką pod płytą

Edytowane przez kolanko
Czas edycji: 2010-12-03 o 09:19
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 09:17   #38
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Kuchnie IKEA

jeśli będziesz miała stół - jadalnia to sugeruję rezygnuj - nie ma co zagracać przestrzeni
ten ikeoswki program mi nie odpala nie wiem czemu maszynę mam silną
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 09:25   #39
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Kuchnie IKEA

wstawiam jeszcze fotki z resztą pomieszczenia czyli salonem i jadalnią - niestety program Ikei nadaje się do wizualizacji kuchni a nie salonu , więc to taka prowizorka - zamiast dwóch sof oczywiście ma być narożnik przy nim niski stolik, naprzeciw zamiast lustra telewizor, za kominkiem obok drzwi po prawej są schody, w wykuszu na trzech ścianach są okna a nie na jednej, na ścianie za narożnikiem tez jest okno. Ściany nie byłyby czarne jak na wizulakach ale taki ciemny brąz wpadający lekko w szarość, albo ewentualnie ściany jasne, a ciemne grube zasłony. Podłogi tez nie białe, ale np jesion lub dąb bielony. między kuchnia a salonem planuję tez drzwi przesuwne - gdy będą otwarte to tylko w kuchni je będzie widać bo się schowają za ścianą miedzy salonem a kuchnią. Stolik tez nie bedzie biały tylko brazowy, krzesła beda albo białe, albo szare wpadające w brąz. Narożnik z białej skóry. Moze macie jakieś sugestie?

Edytowane przez kolanko
Czas edycji: 2011-01-10 o 09:40
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 09:30   #40
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
jeśli będziesz miała stół - jadalnia to sugeruję rezygnuj - nie ma co zagracać przestrzeni
ten ikeoswki program mi nie odpala nie wiem czemu maszynę mam silną
może nie masz javy zainstalowanej tez tak miałam, i dopiero jak ją zainstalowałam to odpalił, poczytaj sobie jakie sa wymaganie nie tylko sprzętowe, ale też programowe.

Właśnie na początku wymyśliłam ten barek - głównie tez po to aby zasłonił gary w zlewie, mam nawet już kable pod oświetlenie nad nim przygotowane, ale potem zaczęłam się zastanawiać czy na pewno jest sens go robić, jak niedaleko będzie stół. A gary mogę zasłonić zawsze - jak zasunę drzwi przesuwne - wtedy kuchni w ogóle nie będzie widać, przynajmniej z salonu.
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 12:13   #41
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Kuchnie IKEA

Tez planuje kupic kuchnie w Ikei, ale jest pewien problem - maja tam standardowe wysokosci, a obawiam sie, ze u mnie te szafki bylyby za wysokie... Nie potrafie sie poprawnie obslugiwac tym prograem do kuchni, gdyz pomimo, ze sciane jedna mam np. 250 cm, wloze szafki tak, by zostalo mi 70 cm, to nie chce mi wskoczyc juz nic do tego pusteko kąta. Strasznie to wkurzajace, bo wiem, ze miejsce na to jest, ale program tego miejsca jakos nie widzi. Beznadzieja.
Mam ogromny dylemat z ta nieszczesna kuchnia, bo jest ona mała, niewiele sie w niej zmiesci, a zmiescic sie musi wszystko, co mi potrzebne. I nie wiem, czy nie lepiej bedzie zrobic sobie kuchni na zamowienie, bo z tą ikea to problem
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 13:05   #42
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Kuchnie IKEA

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Tez planuje kupic kuchnie w Ikei, ale jest pewien problem - maja tam standardowe wysokosci, a obawiam sie, ze u mnie te szafki bylyby za wysokie... Nie potrafie sie poprawnie obslugiwac tym prograem do kuchni, gdyz pomimo, ze sciane jedna mam np. 250 cm, wloze szafki tak, by zostalo mi 70 cm, to nie chce mi wskoczyc juz nic do tego pusteko kąta. Strasznie to wkurzajace, bo wiem, ze miejsce na to jest, ale program tego miejsca jakos nie widzi. Beznadzieja.
Mam ogromny dylemat z ta nieszczesna kuchnia, bo jest ona mała, niewiele sie w niej zmiesci, a zmiescic sie musi wszystko, co mi potrzebne. I nie wiem, czy nie lepiej bedzie zrobic sobie kuchni na zamowienie, bo z tą ikea to problem

jesli masz niedalko do IKEI to tam ci pomoga zaplanować kuchnię i narysują ci w tym programie . Nie bardzo wiem czy chodzi o wstawienie mebla obok, czy nad szafkami, jesli nad szafkami to musisz ten mebel. najpierw przesunąc w górę za pomoca strzałki i dopiero wtedy w miesjce gdzie ma byc docelowo. Jesli w bok, to najlepiej najpierw zacznij od narożników a potem kompletuj pozostałe meble. To czy w ikei czy na zamówienie to warto rozważyć. Ja jestem za ikeą z tego względu ze mają tanie systemy cichego zamykania, głebokie na 60cm szafki i tanie fronty drewnaine. Jesli natomiast chciałabym kupic inne fronty np lakierowane, tobym się pewnie zastanowiła też nad inna firmą bo cenowo chyba podobnie wyjdzie, a tam ci lepiej wszystko dopasują i zrobią tak jak chcesz, tylko będziesz musiała poczekać. W kuchniach z ikei jest niestety trochę ograniczeń.
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 13:44   #43
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Kuchnie IKEA

Hej. Dzieki za odpowiedz. Chodzi mi o to, ze nie moge szafek stojących wlozyc obok siebie, zawsze zostaje jakas przerwa, czyli puste miejsce, ktore w realu jest o odpowiedniej wielkosci.
Wybralam sobie fronty abstrakt chyba, to sa takie gladkie, blyszczace białe. Ta mała kuchnia orientacyjnie wyszłaby mnie 5500 zł bez sprzetu. A jest naprawde mała. Wiec nie wiem, czy to duzo czy nie, nie liczylam, ile tam metrów biezacych.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:26   #44
kolanko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 40
Dot.: Kuchnie IKEA

jesli kuchnia jest naprawdę mała to gdzie indziej może cię wyjść nawet taniej, albo w podobnej cenie. A takie fronty jak abstrakt białe - czyli lakierowane na biało będzie miała każda firma, która robi meble kuchenne, brw tez chyba takie ma, a cenowo tez dobrze wychodzi. Najlepiej wyceń w kilku firmach i porównasz ceny gdzie się bardziej opłaca, jakie sa terminy itp. Zależy tez czy ci się spieszy z ty,mi meblami czy nie. W ikei masz od reki, a dodatkowo teraz za każde 1000zł wydane na kuchnie otrzymasz 100zł w bonie na inne wydatki, ale ja na Twoim miejscu przy takich frontach wyniłabym w róznych miejcach. A czy cena 5500zł to drogo czy tanio to zależy czy masz tam cargo, dużo szuflad , wysokie szafki itd. Zależy tez jakie blaty. A mała kuchnia to tez pojęcie względne. Moi rodzice mają małą kuchnię w bloku bo wąską - ciąg szafek mieści się tylko na jednej ścianie, ja mam prawie dwa razy większą ale mi wydaje się teraz mała, choc kiedyś mogłam tylko pomarzyć o kuchni 10m2. Wg tego co ja liczyłam kuchnia bez blatów wyjdzie mi miedzy 8000-9000zł, ale z drewanianymi frontami , taka jak na wizualizacjach powyżej, tyle, że ja prawie nie mam wiszących szafek. Z blatami myslę ze wyjdzie koło 10000-11000zł ,Najwięcej kosztuje wygoda, czyli szuflady, carga itd., ale warto za to dopłacić. Moja znajoma na meble kuchenne do kuchni w podobnym do mojej metrażu wydała z blatami 30000zł, a znajomy 40000zł, ale oni już poszaleli na całego. Jakby dodać do tego jeszcze ceny sprzętów, podłogi, ścian itd to już wychodzi zawrotna kwota.
kolanko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 14:50   #45
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Kuchnie IKEA

Wiem Kolanko, ja na razie sie rozgladam, choc w grudniu bym chciala juz zamowic. Ale jakos nie moge sie zabrac do tego, by to wszystko porządnie wymierzyc i nie miec zadnej wpadki
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.