Porta drzwi - jaki model - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-27, 20:50   #1
przemek78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 9

Porta drzwi - jaki model


Własnie jestem na etapie doboru drzwi do mieszkania w klatce.
Czytając roznego rodzaju fora i opisy wybralem Porta drzwi
teraz pytanie ktore , czy typowo antywlamaniowe za 2500zl i wiecej czy te tansze. czy warto dac 1 tys zl wiecej za antywlamaniowe ( granit ) ?? jakie znizki moge liczyc jak kupie te drzwi przy ubezpieczaniu mieszkania
jesli chodzi o te tansze to jakie polecacie opal , agat , opal plus czy agat plus , i jakie sa roznice miedzy tymi modelami ??

Edytowane przez przemek78
Czas edycji: 2011-01-27 o 20:51
przemek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-27, 21:53   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Idz do salonu to dostaniesz odp na pytania dot znizki i różnic między modelami.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-28, 19:10   #3
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Ja zamówiłam wczoraj drzwi porta opal plus. Wahałam się pomiędzy tymi a granitem. Doszłam do wniosku, że antywłamaniowe w bloku nie są potrzebne. Ale to tylko moje zdanie...I nie chodzi o różnicę w cenie, bo nie jest taka duża. Drzwi montuje się raz na wiele lat. Jeśli ktoś chce mieć zniżkę przy ubezpieczeniu to najlepiej drzwi klasy C czyli granity.
Wybrałam opal plus ponieważ są lżejsze 90 cm - 34 kg, o drzwich granit nigdzie w katalogu nie ma wzmianki na temat wagi. Dowiedziałam się w końcu, że granity ważą ok 90 kg (czasem są problemy z zawiasami pomimo, że mają solidniejsze niż opale) i to zdecydowało, że ich nie kupiłam. Może być taka sytuacja, że trzeba będzie je zdjąć na chwilę i wtedy jest problem. Widziałam opale na żywo w sklepie i u kogoś już zamontowane. Wg mnie wyglądem nie różnią się od siebie tylko "zawrtością" (granity maja pręty stalowe i dlatego są takie ciężkie).
Granity są już kompletnie wyposażone, a do innych czyli np opal plus można dobrać sobie wyposażenie. Ja sobie wzięłam klamkę i szyld z zabezpieczeniem.
Koszt 1940 zł z montażem.
Jak będą się sprawować zobaczę dopiero w marcu (długo się czeka )
Dla zainteresowanych http://www.porta.com.pl/katalog_online/ można porównać sobie.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 12:27   #4
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Ja w ogóle odradzam drzwi Porty, abstrahując już od jakości samych drzwi, jakość serwisów obsługujących ich zamówienia jest fatalna A same drzwi na kolana tez nie rzucają (mimo, że wzięlismy jedne z droższych), jest sporo innych firm na rynku, które robią dobrej jakości drzwi, zachowując przy tym wysokie standarty obsługi klienta.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 19:41   #5
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Cytat:
Napisane przez Soso Pokaż wiadomość
Ja w ogóle odradzam drzwi Porty, abstrahując już od jakości samych drzwi, jakość serwisów obsługujących ich zamówienia jest fatalna A same drzwi na kolana tez nie rzucają (mimo, że wzięlismy jedne z droższych), jest sporo innych firm na rynku, które robią dobrej jakości drzwi, zachowując przy tym wysokie standarty obsługi klienta.
A możesz napisać jakie drzwi kupiłaś i co jest z nimi nie tak?
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 10:48   #6
przemek78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 9
Dot.: Porta drzwi - jaki model

jaka jest roznica miedzy porta agat a porta agat plus ??
przemek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:37   #7
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Porta drzwi - jaki model

http://www.porta.com.pl/pl/agat,p1,m17,s3.html
http://www.porta.com.pl/pl/agat_plus,p1,m41,s3.html
Przeczytaj opisy i będziesz wiedział czym się różnią
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-07, 00:08   #8
Robert_Antczak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 2
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Witam,

najmocniejsze z tutaj wymienionych to Granit i najdroższe. Opal też są antywłamaniowe natomiast trochę niższej klasy czyli B, nie mają tak dużo zabezpieczeń jak Granity. Agaty z kolei są bezklasowe to zwykłe wejściowe drzwi. Opal Plus i Agat Plus różnią się od swych poprzedników tym ze mają próg w komplecie i wygłuszenie 32dB.

Pozdrawiam
Robert_Antczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 11:19   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Cytat:
Napisane przez Robert_Antczak Pokaż wiadomość
Witam,

najmocniejsze z tutaj wymienionych to Granit i najdroższe. Opal też są antywłamaniowe natomiast trochę niższej klasy czyli B, nie mają tak dużo zabezpieczeń jak Granity. Agaty z kolei są bezklasowe to zwykłe wejściowe drzwi. Opal Plus i Agat Plus różnią się od swych poprzedników tym ze mają próg w komplecie i wygłuszenie 32dB.

Pozdrawiam
Panie Robercie, bo z tego, co czytam, chyba orientuje się Pan w drzwiach wejściowych Porty. Mam pytanie: czy przy zamkniętym zamku, po naciśnięciu klamki, drzwi powinny ani drgnąć, czy mogą drgnąć (wręcz przesunąć się) o milimetr-dwa? W Porcie (dzwoniłam) powiedzieli mi, że to normalne, że normy to przewidują, ale np. jak ostatnio oglądałam drzwi u znajomych (mają Gerdę) to ich drzwi ani drgną, gdy naciska się klamkę i jest zamknięty zamek. Prawdę mi powiedzieli, czy jednak nie? Co mnie niepokoi? To, że 1. zdarza się, że po bloku chodzą różni ludzie, naciskają ludziom na klamki (wiadomo w jakim celu) - troszkę się obawiam, że u mnie nacisną, zobaczą, że drzwi lekko drgnęły i może ich to zachęcić do napierania na te drzwi, kopania (w nadziei, że może drzwi da się otworzyć); 2. dymoszczelność.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:55   #10
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Cytat:
Napisane przez Robert_Antczak Pokaż wiadomość
Witam,

najmocniejsze z tutaj wymienionych to Granit i najdroższe. Opal też są antywłamaniowe natomiast trochę niższej klasy czyli B, nie mają tak dużo zabezpieczeń jak Granity. Agaty z kolei są bezklasowe to zwykłe wejściowe drzwi. Opal Plus i Agat Plus różnią się od swych poprzedników tym ze mają próg w komplecie i wygłuszenie 32dB.

Pozdrawiam
Drzwi Opal Plus nie są antywłamaniowe, tylko wzmocnione.
Agaty i Opale są to drzwi, które różnią się między sobą wyposażeniem, ale skrzydla są identyczne.
Powyżej wkleiłam linki, można sobie porównać.

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Panie Robercie, bo z tego, co czytam, chyba orientuje się Pan w drzwiach wejściowych Porty. Mam pytanie: czy przy zamkniętym zamku, po naciśnięciu klamki, drzwi powinny ani drgnąć, czy mogą drgnąć (wręcz przesunąć się) o milimetr-dwa? W Porcie (dzwoniłam) powiedzieli mi, że to normalne, że normy to przewidują, ale np. jak ostatnio oglądałam drzwi u znajomych (mają Gerdę) to ich drzwi ani drgną, gdy naciska się klamkę i jest zamknięty zamek. Prawdę mi powiedzieli, czy jednak nie? Co mnie niepokoi? To, że 1. zdarza się, że po bloku chodzą różni ludzie, naciskają ludziom na klamki (wiadomo w jakim celu) - troszkę się obawiam, że u mnie nacisną, zobaczą, że drzwi lekko drgnęły i może ich to zachęcić do napierania na te drzwi, kopania (w nadziei, że może drzwi da się otworzyć); 2. dymoszczelność.
Wczoraj zamontowano mi drzwi Opal Plus i też, jak u Ciebie jest minimalny luz. Ponoć to jest w porządku, tak powiedział montażysta (znajomy, bardzo dobry fachowiec). Ale moje drzwi nie są antywłamaniowe (choć to nie powinno miec znaczenia w tym przypadku) i dymoszczelne.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 10:08   #11
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Cytat:
Napisane przez aram55 Pokaż wiadomość
(...)
Wczoraj zamontowano mi drzwi Opal Plus i też, jak u Ciebie jest minimalny luz. Ponoć to jest w porządku, tak powiedział montażysta (znajomy, bardzo dobry fachowiec). Ale moje drzwi nie są antywłamaniowe (choć to nie powinno miec znaczenia w tym przypadku) i dymoszczelne.
Trochę mnie uspokoiłaś, dziękuję . Widać tak ma być. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 18:35   #12
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Porta drzwi - jaki model

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Trochę mnie uspokoiłaś, dziękuję . Widać tak ma być. Mam nadzieję, że ktoś jeszcze się wypowie.
No i niestety, teraz ja zaczynam mieć wątpliwości, czy tak powinno być z tymi drzwiami? Niby dobry fachowiec i znajomy, ale.....już sama nie wiem....
Ja też czekam, może ktoś wie coś na ten temat i zechce podzielić się z nami wiedzą Doris, zasiałaś we mnie ziarenko niepewności
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:37.