Laserowa korekta wady wzroku - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-18, 12:13   #2071
Paeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Smile Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Też wybieram między tymi dwoma metodami i będę mieć Smile w CMO. Czekam na wyznaczenie terminu, mam nadzieję zrobić na początku lutego. Na chwilę obecną co mogę powiedziec, to o cenie - właśnie trwa promocja, więc po uwzględnieniu zniżki Smile jest droższy tylko 200zl/oko. Lekarka mowila, że jest mniej bolesny, regeneracja szybsza dlatego się na niego zdecydowałam, co wyjdzie, to się okaże mam nadzieję, że za miesiąc będę po.
Chyba też zdecyduję się na smile. Chociaż lekarka pozytywnie wypowiadała się o obu metodach i nie sugerowała którą wybrać (jedna i druga da taki sam wynik końcowy ewentualne powikłania mogą wystąpić w przypadku jednej i drugiej, twierdziła że nie ma różnicy którą się wykonuje). Też mam zamiar zabieg zrobić na początku lutego. Z tego co wiem zabiegi są wykonywane tylko w piątki.
Paeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 14:13   #2072
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Paeo Pokaż wiadomość
Chyba też zdecyduję się na smile. Chociaż lekarka pozytywnie wypowiadała się o obu metodach i nie sugerowała którą wybrać (jedna i druga da taki sam wynik końcowy ewentualne powikłania mogą wystąpić w przypadku jednej i drugiej, twierdziła że nie ma różnicy którą się wykonuje). Też mam zamiar zabieg zrobić na początku lutego. Z tego co wiem zabiegi są wykonywane tylko w piątki.
Dokładnie taka sama informacje uzyskalam taka sama skuteczność, tylko w piątki, z tym że Smile mniej boli gojenie jutro będzie znany termin kolejnego Smile.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 14:24   #2073
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czy ktokolwiek z Was był informowany lub zdobył takie informacje na własną rękę, że zabieg nie działa na zawsze i w perspektywie 15-25 lat problem powróci?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 14:47   #2074
Paeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8061844 6]Czy ktokolwiek z Was był informowany lub zdobył takie informacje na własną rękę, że zabieg nie działa na zawsze i w perspektywie 15-25 lat problem powróci?[/QUOTE]

Ja otrzymałem informację od innego okulisty (który nie wykonuje takich korekcji, chociaż twierdził że warto ja zrobić jeżeli jest możliwość), że wada może po kilku latach się pojawić. (nie robiąc operacji też nie mam pewności, że wada się zatrzymała i za kilka lat nie będzie większa).

Czy masz jakieś inne informacje ?
Paeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-18, 14:57   #2075
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Bardzo podobne. Zabieg jest mi proponowany od lat (odkąd wada się ustabilizowała), ale dopiero teraz w ogóle zaczęłam to rozważać - jakkolwiek baaaaardzo ewentualnie. Jestem przekonana najwyżej w 10-15%.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-19, 18:54   #2076
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Przy Smile jest ponoć najmniejsze ryzyko powikłań (prawdopodobnie dlatego, że prawie całą robotę robi maszyna, a te mylą zawodzą znacznie rzadziej niż ludzie) i człowiek najszybciej wraca do normalnego funkcjonowania. Czy tak jest w rzeczywistości? Dokładnych danych nie mamy i zostaje nam czytanie opinii innych i posiłkowanie się informacjami od ludzi, którzy mieli na sobie przeprowadzane te zabiegi. Na tym forum chyba większość ludzi miało Smile i z tego co pamiętam, zbytnio nie narzekał nikt i wszyscy szybko wracali do 'formy'.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8061844 6]Czy ktokolwiek z Was był informowany lub zdobył takie informacje na własną rękę, że zabieg nie działa na zawsze i w perspektywie 15-25 lat problem powróci?[/QUOTE]

Mówi się, że konieczność ponownego noszenia okularów może (nawet nie tylko może, ale i zapewne tak będzie) pojawić się w okolicy 40-45 lat, kiedy ciało (w tym oko) zacznie się starzeć i fizycznie zmieniać. Jednak równie dobrze problem może powrócić nawet znacznie szybciej, bo nikt nie wie, jak zachowa się jego organizm za x lat. Jeśli teraz mamy np. -5 i za 4 lata nagle (z jakiegoś nieznanego powodu czy jakiejś choroby) zaczęłaby nam się powiększać wada, np. o 1 dioptrię w ciągu roku, do -6, to prawdopodobnie stałoby się tak samo po korekcji, tylko że wtedy 'cyfry' zmieniłyby się na odpowiednio 0 i -1.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8061961 6]Bardzo podobne. Zabieg jest mi proponowany od lat (odkąd wada się ustabilizowała), ale dopiero teraz w ogóle zaczęłam to rozważać - jakkolwiek baaaaardzo ewentualnie. Jestem przekonana najwyżej w 10-15%.[/QUOTE]

I dobrze, bo każdy taką decyzję musi podjąć sam. Na to składa się wiele czynników, głównie komfort życia ze swoją wadą (wiadomo, przy -1 jest o wiele łatwiej niż przy -6), tolerancja soczewek/okularów czy warunki finansowe. Mi o korekcji wspominał już lekarz z 15 lat temu, jednak zrobiłem go dopiero rok temu, głównie ze względu na to, że oczy przestały tolerować soczewki (a okularów nie trawię i nigdy wcześniej nie nosiłem). Jednak wpływa na decyzję miało również to, że dzięki własnej pracy miałem odpowiednie środki, by bez problemu pokryć koszta zabiegu.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-06, 18:48   #2077
skiker
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cześć,

Podczytywałam od jakiegoś czasu ten wątek, więc w rekompensacie również i ja się wypowiem. Jestem tydzień po zabiegu Lentivu w warszawskiej Optegrze i z czystym sumieniem naprawdę polecam!

Miałam wady: - 6 OP i -5 OL i astygmatyzm na obu oczach -1.25. Dzisiaj jestem po drugiej kontroli i wada zeszła praktycznie do 0, niesamowite uczucie widzieć wszystko, myślę że tylko krótkowidz mający sporą wadę zrozumie co to za szczęście <3. Sam zabieg był bezbolesny, jedyny dyskomfort spowodowany był tym, że ktoś grzebie w oku co samo w sobie nie jest przyjemne. Po zabiegu delikatne szczypanie i wrażliwość na światło, ale praktycznie od razu widziałam dobrze - początkowo z bliska ciężko było mi złapać ostrość, ale po paru dniach i to się unormowało.

Obecnie oczy bolą trochę pod koniec dnia i czasem mam takie uczucie jakbym miała coś w oku, ale z każdym dniem jest lepiej i wierzę że tak będzie dalej.

Jedyne minusy jakie mogę wskazać na dzień dzisiejszy to dość powierzchowne traktowanie klinice - sama wizyta kwalifikacyjna dosyć krótka, w zasadzie nikt nie wyjaśnił na czym polegają poszczególne metody, również i wizyty kontrolne trwają bardzo krótko - widać, ze mają napięty grafik i chcą obsłużyć jak największą liczbę pacjentów. W dzień zabiegu oprócz mnie w poczekalni były jeszcze 2 osoby i na zabieg wchodziliśmy po kolei. Jednak nie mogę powiedzieć, że zostałam potraktowana niemiło, wszyscy byli życzliwi i w dniu zabiegu wszystko wyjaśniali. Po zabiegu dostałam tydzień zwolnienia. Jedyne do czego mogłabym się przyczepić to to, że wizyty kontrolne po zabiegu mogłyby być bardziej wyczerpujące bo w zasadzie o wszystko musiałam się sama dopytywać. Ktoś kto liczy na indywidualne podejście do pacjenta raczej się zawiedzie, choć może mój przypadek był po prostu bardzo szablonowy.

Reasumując bardzo polecam!
skiker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-06, 20:49   #2078
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja po po jutrze również mam zabieg mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę się czuć na tyle dobrze, ze będę mogła usiąść przed komputerem i napisać jak wrażenia i najważniejsze - efekt
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 19:07   #2079
SuerteM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witam.
Mój mąż w zeszły wtorek ( 07 luty 2018) miał zabieg korekty wzroku metodą LASEK. Póki co, nie odzyskał ostrości widzenia. Kwestia w tym, że zauważył, iż jednym okiem widzi lepiej z oddali a drugim lepiej z bliska. Zaniepokoiła go ta sytuacja. Czy ktoś z Was orientuje się czy normalna jest taka dysproporcja? Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i jest w stanie powiedzieć, czy to się jeszcze unormuje?
Pozdrawiam.
SuerteM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-12, 11:16   #2080
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja jestem 3 dni po zabiegu korekcji metoda SMILE. Efekt cudowny. Żadnych komplikacji, mgiełka po zabiegu zeszła po 3-4 godzinach. Wszyscy w klinice sympatyczni, podczas zabiegu doktor informowała krok po kroku co się będzie działo, wszystko zgodnie z przewidywaniami. Nawet trzymała mnie za rękę podczas fazy święcenia laserem, choć tego nie oczekiwalam. To było bardzo miłe Po zabiegu dostaje się od kliniki okulary przeciwsłoneczne gratis
Nic nie boli, jedynie pierwszego dnia oko wrażliwe na światło i piekło przy zakraplaniu. Ale tylko przez pierwszy dzien. Już dziś mogę swobodnie jeździć autem - ale tylko w ładny dzień, po zmierzchu bym się jeszcze bała, że względu na efekt halo, aureolki do każdego swiatla, bardzo rozpraszają i byłoby to zbyt niebezpieczne.
Widzę jak w soczewkach kontaktowych, trzeba tylko pamiętać o zakraplania oka, choć nie jest jakoś specjalnie suche - wystarczy 3-5 razy dziennie.
Staram się nie przemęczać oczu, ale swobodnie kilka godzin po zabiegu wyszłam na miasto, zakupy, do galerii handlowej. Choć tego ostatniego nie polecam, dużo różnych świateł, nawiewow, klimatyzacji każdy lokal inaczej ustawiona i głowa trochę może zacząć boleć jak się na tym wszystkim zacząć skupiać

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-02-12 o 11:23
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 15:54   #2081
Michaszesq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez SuerteM Pokaż wiadomość
Witam.
Mój mąż w zeszły wtorek ( 07 luty 2018) miał zabieg korekty wzroku metodą LASEK. Póki co, nie odzyskał ostrości widzenia. Kwestia w tym, że zauważył, iż jednym okiem widzi lepiej z oddali a drugim lepiej z bliska. Zaniepokoiła go ta sytuacja. Czy ktoś z Was orientuje się czy normalna jest taka dysproporcja? Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i jest w stanie powiedzieć, czy to się jeszcze unormuje?
Pozdrawiam.
Miałem robiony LASEK w 2011. To jest jeszcze metoda starszej generacji, wiec trochę minie czasu zanim Twój mąż dojdzie do siebie.

Dawno to było ale z tego co kojarze to chyba ze 2 tygodnie byłem na Kentonalu po tym zabiegu i miałem masakryczny światłowstręt

Zabieg w każdym razie fajna sprawa - od 6 lat nie widziałem się z okulistą
Michaszesq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 21:29   #2082
Paeo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jestem 4 dni po zabiegu SMILE w klinice OKO LASER(wada -3,5 i -3,25) już na drugi dzień widziałem bardzo dobrze w dal, patrzenie z bliska jeszcze trochę jakby mniej ostre. Chociaż na wczorajszej kontroli doktor stwierdziła ze wszystko bardzo ładnie się goi. Autem już jeżdżę normalnie.
Doktor zaleciła dużo czytać aby przyzwyczajać oczy do nowego widzenia z bliska (jak wspomniałem z bliska widzę delikatnie gorzej niż przed zabiegiem ale z każdym dniem coraz lepiej)
Paeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 22:45   #2083
Michaszesq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

^^^ niesamowite jak postęp idzie do przodu ;-) ja się męczyłem przez 2 tygodnie po tym zabiegu, bo okulistka nie dopuściła mnie do LASIKU ( w tym czasie najnowocześniejszej metody )
Ale efekt w sumie ten sam [COLOR="Silver"]
Michaszesq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-04, 11:56   #2084
Magenta
Przyczajenie
 
Avatar Magenta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 28
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Czy korygowal ktos starczowzrocznosc metoda laserowa? Malo opinii w necie znalazlam a nosze sie z zamiarem i nie wiem ktora klinike wybrac, ktorego lekarza. Bylabym wdzieczna za podpowiedzi,
__________________
Uparcie szukam Champs Elysees Too Much
Magenta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 21:23   #2085
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Po wielu wizytach zostałam zakwalifikowana do zabiegu, EBK +mitomycyna, oko laser. U dr Gadomskiej byłam już 4 razy i od początku wiedziałam, że zostanie na lewym oku ok -1,00, a przynajmniej takie są plany (wada po badaniu wychodzi ol -9,25 op -8,5). Dr niestety nie była zbyt wylewna w opowiadaniu o zabiegu, chociaż nie mam wątpliwości co do jej wiedzy. Mam jednak teraz małe wahania czy dobrze robię, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zostanie jakaś wada i możliwe są efekty uboczne. Trochę się boję, że będzie jeszcze gorzej niż jest teraz, o ile to mozliwe. W mavicie byłam z rok temu, stwierdzili, że w obu oczach zostanie -1,00. Warto robić jeśli wada i tak będzie?
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 21:47   #2086
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Po wielu wizytach zostałam zakwalifikowana do zabiegu, EBK +mitomycyna, oko laser. U dr Gadomskiej byłam już 4 razy i od początku wiedziałam, że zostanie na lewym oku ok -1,00, a przynajmniej takie są plany (wada po badaniu wychodzi ol -9,25 op -8,5). Dr niestety nie była zbyt wylewna w opowiadaniu o zabiegu, chociaż nie mam wątpliwości co do jej wiedzy. Mam jednak teraz małe wahania czy dobrze robię, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zostanie jakaś wada i możliwe są efekty uboczne. Trochę się boję, że będzie jeszcze gorzej niż jest teraz, o ile to mozliwe. W mavicie byłam z rok temu, stwierdzili, że w obu oczach zostanie -1,00. Warto robić jeśli wada i tak będzie?
Ja chyba przy takiej wadzie na pewno bym się zdecydowała. -1 przy -9 to prawie jak dobry wzrok, na pewno bym się czuła pewniej i bezpieczniej w sytuacji, kiedy trzeba zdjąć okulary, albo jak się je zdjelo i trzeba je ponownie znalezc. A na drugie oko widziałabys w pelni dobrze. W sytuacji awaryjnej wystarczyłoby zamknąć jedno oko by ładnie coś zobaczyc. Ja jak musiałam ściągać okulary pod prysznicem, bo zaparowały albo szłam na basen, nad wode, chcialam poćwiczyć to czułam spory dyskomfort. W zasadzie nawet swojego chłopaka wyraźnie nie widziałam wyraznie nawet z bardzo bliskiej odległości. To było frustrujące. Wszystko zależy od tego jak ty czujesz się ze swoją wada. Jak bardzo utrudnia Ci życie. Również operowała mnie dr Gadomska, ale inna metoda, wiec nie mam orientacyjnego poglądu jak długo dochodzi się po niej do siebie.
Jeżeli obawy są dużo, duzo większe, niż dyskomfort związany z wada wzroku, to może faktycznie nie warto. Dla spokoju sumienia.

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-04-05 o 21:50
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 21:57   #2087
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Ja chyba przy takiej wadzie na pewno bym się zdecydowała. -1 przy -9 to prawie jak dobry wzrok, na pewno bym się czuła pewniej i bezpieczniej w sytuacji, kiedy trzeba zdjąć okulary, albo jak się je zdjelo i trzeba je ponownie znalezc. A na drugie oko widziałabys w pelni dobrze. W sytuacji awaryjnej wystarczyłoby zamknąć jedno oko by ładnie coś zobaczyc. Ja jak musiałam ściągać okulary pod prysznicem, bo zaparowały albo szłam na basen, nad wode, chcialam poćwiczyć to czułam spory dyskomfort. W zasadzie nawet swojego chłopaka wyraźnie nie widziałam wyraznie nawet z bardzo bliskiej odległości. To było frustrujące. Wszystko zależy od tego jak ty czujesz się ze swoją wada. Jak bardzo utrudnia Ci życie. Również operowała mnie dr Gadomska, ale inna metoda, wiec nie mam orientacyjnego poglądu jak długo dochodzi się po niej do siebie.
Jeżeli obawy są dużo, duzo większe, niż dyskomfort związany z wada wzroku, to może faktycznie nie warto. Dla spokoju sumienia.
Właśnie przeczytałam Twoją relację z zabiegu, dpbrze że dr przy operowaniu jest bardziej wylewna A ile czasu spędziłaś tam po zabiegu, zostawiają pacjenta jeszcze na godzinę,czy zbierasz się ze stołu i wychodzisz?
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 22:24   #2088
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Po wielu wizytach zostałam zakwalifikowana do zabiegu, EBK +mitomycyna, oko laser. U dr Gadomskiej byłam już 4 razy i od początku wiedziałam, że zostanie na lewym oku ok -1,00, a przynajmniej takie są plany (wada po badaniu wychodzi ol -9,25 op -8,5). Dr niestety nie była zbyt wylewna w opowiadaniu o zabiegu, chociaż nie mam wątpliwości co do jej wiedzy. Mam jednak teraz małe wahania czy dobrze robię, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zostanie jakaś wada i możliwe są efekty uboczne. Trochę się boję, że będzie jeszcze gorzej niż jest teraz, o ile to mozliwe. W mavicie byłam z rok temu, stwierdzili, że w obu oczach zostanie -1,00. Warto robić jeśli wada i tak będzie?
napewno to ogromna wygoda zycia ale jak masz po tym nosic soczewk ito chyba nie warto....


ja poszlam bo juz oko przestalo tolerowac soczewki,
mialam -7 prawie oraz -11 (-9 oraz -2 astygmatyzm) i w mavicie powiedzieli ze tylko SMILE i przewidzieli ze 100% pewnoscia ze bede miec 0 i -2

tak jest ale w tym gdzie mam -2 mam caly czas niedowidzenie (przed operacja i po tez mam) wiec jakby nie uzywam tego oka.


ale mam rozszczepianie swiatla noca i operacje mialam w maju 2016 ale nie zaluje.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 06:34   #2089
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Właśnie przeczytałam Twoją relację z zabiegu, dpbrze że dr przy operowaniu jest bardziej wylewna A ile czasu spędziłaś tam po zabiegu, zostawiają pacjenta jeszcze na godzinę,czy zbierasz się ze stołu i wychodzisz?
Zbieram się i wychodzę


A zakładała Ci okulary by pokazac jaki efekt chce osiągnąć? Jak się z tym czułaś. Rozpraszało rozmazanie na drugim oku, czy było niewielkie?
I jaki masz stosunek do noszenia okularów? Nie przeszkadzaja Ci, tylko soczewki, czy chcesz tylko zmniejszyc wadę, bo jest bardzo duża?

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-04-06 o 06:43
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-06, 07:19   #2090
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Zbieram się i wychodzę


A zakładała Ci okulary by pokazac jaki efekt chce osiągnąć? Jak się z tym czułaś. Rozpraszało rozmazanie na drugim oku, czy było niewielkie?
I jaki masz stosunek do noszenia okularów? Nie przeszkadzaja Ci, tylko soczewki, czy chcesz tylko zmniejszyc wadę, bo jest bardzo duża?
Tak i jeśli by było tak jak zakłada, to widziałabym idealnie na oba oczy, dalam rade przeczytac nawet ostatni rząd na tablicy.
Okularów przy obecnej wadzie nie lubię nosić, szkła są ciężkie, grube, jak zaparują i muszę się zdjąć to nie widzę nic,jedna wielka plama... soczewki toleruje coraz gorzej niestety. A i wada sama w sobie też oczywiście bardzo przeszkadza.
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 09:12   #2091
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

W takim przypadku ja bym się zdecydowała, jeżeli koszt nie jest dla Ciebie zaporowy, bo to też wazne.
Nie wiem jak się widzi przy -1, ale niektórzy mają taką wadę, nawet o niej nie wiedząc i dobrze funkcjonują bez okularów.
Myślę, że lepsza jest nierówna wada 0 i -1, niż -8 i -9. Przynajmniej jak się ściągnie okulary korygujące te wadę -1, to normalnie będzie można funkcjonować bez, a przy -9 nie widzę takiej możliwości. Ja przy -5 się czułam niezbyt pewnie i bezpiecznie by odejść gdzieś dalej bez okularów, a twoja wada jest prawie 2 razy wyższa.
No i cienkie szkla prezentuja się znacznie lepiej, większy wybór okularów.

Musisz sobie powaznie przemyśleć wszystkie za i przeciw, co dla Ciebie jest istotne i wtedy podjąć decyzję.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 09:33   #2092
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zdaniem dr w ogóle nie będę używać okularów. Trzeba się chyba pogodzić z tym, że do 0 w obu oczach nie da rady zejść
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 10:10   #2093
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Zdaniem dr w ogóle nie będę używać okularów. Trzeba się chyba pogodzić z tym, że do 0 w obu oczach nie da rady zejść
Więc ja bym bym się pogodzila i nie zastanawiała

Jakby nie było, próbowałaś wielokrotnie się zakwalifikować, czyli widać bardzo Ci zależy a myślę, że stres jest naturalny, w końcu chodzi o ważny narząd, o wzrok

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-04-06 o 10:17
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 10:49   #2094
Michaszesq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 10
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wada do -/+0,5 to nie jest wada Przy +/-1 da się jeszcze funkcjonować bez okularów. Pozdrawiam
Michaszesq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-07, 13:14   #2095
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez chocolatte25 Pokaż wiadomość
Zdaniem dr w ogóle nie będę używać okularów. Trzeba się chyba pogodzić z tym, że do 0 w obu oczach nie da rady zejść
Dlaczego lekarz uważa, że nie będziesz używać okularów? Ty sama aż tak bardzo nie chcesz, że stwierdza, że na to -1 można machnąć ręką?

Głupie pytanie - przepraszam. Soczewki po operacji dożywotnio odpadają?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 19:31   #2096
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Widzenie obuoczne ma być na tyle dobre, że nie będę potrzebowała na co dzień okularów. A soczewki mogą odpaść że względu na suchość oka
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 10:31   #2097
krzynu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 39
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Jedna dioptria to zadna roznica; nie ma nad czym myslec.
Powodzenia!
krzynu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 10:54   #2098
chocolatte25
Raczkowanie
 
Avatar chocolatte25
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 132
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez krzynu Pokaż wiadomość
Jedna dioptria to zadna roznica; nie ma nad czym myslec.
Powodzenia!
Dziękuję

Jak radziliście sobie z myciem twarzy i włosów po zabiegu? W dniu zabiegu można użyć rano chociaż kremu do twarzy (o makijażu wiem, że nie)?
chocolatte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 12:08   #2099
a_an
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 57
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja użyłam rano przed zabiegiem krem do twarzy. Twarz normalnie myłam, unikałam okolicy oczu. Z włosami troche był problem po zabiegu. Chyba żadnego przeciwwskazania nie ma, ale ja sama z dwa dni się bałam umyć ich, żeby nic się do oczu nie dostało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a_an jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-12, 15:25   #2100
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja myłam włosy na drugi dzień po zabiegu tylko po prostu odchylilam głowę do tyłu pod prysznicem, by piana nie naszła do oczu. Twarz myłam normalnie, tylko oczy przecieralam mokrym wacikiem zamiast mydła czy płynu.
Myślę, że najważniejsze to unikac tymi preparatami okolic oczu, by nic się nie dostalo. W przygotowaniu do zabiegu miałam napisane, by w dniu zabiegu nic nie nakładać na twarz - zadnych kremów, makijażu, maści, to tylko 1 dzien, więc ja się zastosowalam. Zresztą i tak przy zabiegu obmywają twarz preparatem by odkazić miejsce zabiegu, więc i tak zmyja

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2018-04-12 o 15:27
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:26.