Moja mama = supermenka :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Moja mama jest NAJ

Notka

Moja mama jest NAJ Maj to miesiąc miłości, budzącego się życia i miesiąc naszych kochanych mam. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was razem z marką Rossmann kolejne zadanie konkursowe, w którym prosimy Was o wątki poświęcone Waszym Drogim Mamom.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-05-06, 22:21   #1
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69

Moja mama = supermenka :)


Moja mama...
Na myśl o niej robi mi się ciepło na sercu i najchętniej przytuliłabym ją do siebie- to moje pierwsze uczucia i skojarzenia na myśl o mojej mamie.

Zacznę od napisania kilku słów o niej.
Niby zwyczajna kobieta. Ale jak każda kobieta nietuzinkowa i zdolna do przenoszenia gór dla swojego dziecka.
Urodziła się po wojnie w 1950r. Moja babcia chciała jej nadać imię Jan ( babcia całą ciążę czuła, że urodzi synka- brak USG) a tu niespodzianka trzecia córka i tak na świat przyszła Marysia- moja mama.
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-07, 21:55   #2
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj postanowiłam napisać o dzieciństwie mojej mamy.
Dlaczego o dzieciństwie... wydaje mi się, że ten okres w życiu kształtuje nasz dalszy charakter.
Moja mama jest jednym z pięciorga dzieci mojej babci i dziadka.
Moją mamę z tego okresu wiążę ze wspomnieniami i opowieściami mojej babci i rodzeństwa mamy. Cicha, spokojna lubiąca towarzystwo rówieśników. W porównaniu z ekscesami swoich braci zwyczajna nuda. Ale ta nuda w zachowaniu mojej mamy była balsamem dla duszy i ciała babci Ten spokój i opanowanie zostały mojej mamie do dnia dzisiejszego. W załączniku dodaję zdjęcie mamy z rodzeństwem. Najwyższa blondynka to moja mama
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img298.jpg (95,6 KB, 21 załadowań)
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-08, 19:31   #3
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Właśnie wróciłam z wizyty u mojej mamy.
Mimo tego, że codziennie do niej rano dzwonię i tak jak jej nie widzę to za nią tęsknię. Dlaczego ... bo to wyjątkowa osoba i jedyna taka w moim życiu... bo to moja mama.
Bardzo lubię niedzielne wizyty u mamy. Rodzinny dom ma w sobie coś takiego wyjątkowego, magicznego... coś co powoduje, że czujemy się w nim bezpiecznie, błogo. Szkoda, że czas tak szybko ucieka.
Wracając do wizyty u mamy to obowiązkowym punktem programu są pogaduchy przy kawie oraz coś słodkiego. Słodycze to element naszego życia ( mojego i mamy), który uwielbiamy i bez którego życie byłoby mniej radosne. Jest jeszcze coś co nas łączy i co jest powiązane z zamiłowaniem do łakoci... wieczna chęć zmiany sylwetki... to chyba u nas rodzinne
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 20:04   #4
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj kolejny raz spotkałam się z mamą. Byłyśmy na spacerze. W pewnym momencie zatrzymałyśmy się na rozstaju dróg i zapytałam gdzie idziemy. Odparła gdzie wolisz.
Kiedy zastanawiałam się o czym dziś napisać, postanowiłam napisać o wolności.
Moja mama zawsze dawała mi dużo swobody, pozwalała samej podejmować decyzje począwszy od błahych spraw takich jak wybór ciuchów skończywszy na wyborze kierunku studiów, wyboru sposobu spędzania wolnego czasu, doboru towarzystwa. Wydaje się to takie zwyczajne ale moja mama poza tym, że pozwalała mi na samodzielność wspierała mnie w moich wyborach.
Pamiętam tylko jedno zdarzenie, w którym postawiła veto. Miałam chyba 14 lat, pojechałam z rodzicami na wakacje nad morze. W czasie pobytu poznałam chłopaka, który zaproponował wspólne wyjście na dyskotekę. Wszystko ok, gdyby nie fakt, że dyskoteka miała się odbyć około 6 km od miejsca naszego zakwaterowania oraz, ze tą odległość mieliśmy pokonać o 23 w nocy na pieszo. Teraz jak wspominam te czasy wydaje mi się to niedorzecznym pomysłem, ale wtedy ... ech duma nastolatki została urażona.
Z punktu widzenia czasu dziękuję mojej mamie za troskę i wyobraźnię, którą wtedy się wykazała.
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 20:13   #5
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dziś jest taka piękna pogoda, która przypomniała mi o naszej (mamy i mojej) wspólnej pasji. Obie kochamy wyjazdy nad morze. Kiedy byłam nastolatką co wakacje byłyśmy nad Bałtykiem. Naszymi najmilszymi wspomnieniami są wspólne spacery wieczorne brzegiem morza. Wieczorne z powodu małej liczby turystów, brzegiem morza z powodu tego kojącego szumu fal... ech rozmarzyłam się.
W tym optymistycznym nastroju załączam do tej wiadomości zdjęcie specjalnie dla mojej mamy, której życzę wielu spokojnych dni odpoczynku nad jej ukochanym morzem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Miłość i morze.jpg (38,8 KB, 1 załadowań)
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 21:01   #6
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Moja mama = supermenka :)

ładne zdjęcie 5 zostawiam
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 21:42   #7
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dla mojej mamy.

Ty jesteś początkiem i końcem,
Z Tobą dzielę swoje radości i smutki,
Dzięki Tobie jestem i jestem dla Ciebie.
Słowami nie umiem wyrazić wszystkiego co czuję,
ale wiem jedno, jesteś dla mnie najlepszą mamą
i za to Ci z całego serca dziękuję!
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-12, 19:44   #8
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Ulubione mojej mamy...
kolor... niebieski
sposób relaksu ... książki, krzyżówki
sałatka... ryżowa z kurczakiem
zupa... nie lubi zup
zwierzęta... wszystkie a najbardziej koty

mamo... jak sprawdzisz powiesz czy się wszystko zgadza.

Za co kocham moją mamę?
za to, że jest i za to ,że wiem, że mnie kocha

kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 19:58   #9
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Lubię takie stare fotografie...
(5)
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 20:40   #10
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj byłam na kolejnym spacerze z moją mamą. Pogoda troszkę się pogorszyła ale spacer bardzo udany.
Bardzo lubię spacerować z mamą , dlaczego...
moja mama potrafi słuchać i jest skarbnicą wiedzy.
Jej wiadomości są bezcenne zwłaszcza kiedy spacerujemy po starszych dziennicach naszego miasta. Dzięki niej wiem co było kiedyś w starych opuszczonych dziś budynkach, ostatnio dowiedziałam się, że mieszkam nieopodal starej łaźni miejskiej. Nie miałam pojęcia, że w lakach 50 XX w. takie obiekty jeszcze miały rację bytu.
Czerpię też dużo informacji od mojej mamy w sprawach kulinarnych, chociaż moja mama twierdzi inaczej jej wypieki i dania są pyszne. Zawsze powtarza, że w kuchni się uzupełniamy... ona lubi robić potrawy mięsne a ja sporo piekę.
I tym optymistycznym akcentem kończę dzisiejszy wpis i zabieram się za pieczenie ciast... taki kaprys
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 21:37   #11
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Maj miesiąc matur i komunii.
Matury zbliżają się ku końcowi a sezon komunijny w pełni. Dlaczego o tym piszę... po pierwsze dlatego, że byłam ostatnio z mamą na komunii, a po drugie dziś przeglądałam album rodzinny i w nim znalazłam zdjęcie, które dodaję w załączniku. Komunijne zdjęcie mojej mamy.
Było to jakiś czas temu i sporo się w tej materii zmieniło. Wspominam też swoją komunię, z której oprócz wielkiego przeżycia pamiętam walkę mojej mamy z moimi włosami.
W tamtych czasach dziewczynki zapuszczały włosy po to aby na I Komunię Świętą mieś włosy zakręcone i upięte do góry. Ja po moim tacie mam strasznie sztywne włosy i moja mama strasznie się namęczyła,żeby zrobić fale, o których ja bardzo marzyłam. Pamiętam, że jednym z cudownych sposobów było kręcenie włosów po wcześniejszym zamoczeniu ich w piwie. Po takim próbnym czesaniu pani w szkole dziwnie na mnie patrzyła ech wspomnienia...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img305.jpg (112,0 KB, 8 załadowań)
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 21:47   #12
isiaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar isiaczekk
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: gdzieś tam........
Wiadomości: 3 604
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Ja tez bardzo tesknie za swoja ama jak nie mam jej obok. Na szczescie zyjemy w takich czasach gdzie mamy telefony, internet.
Fajnie, ze dodajesz zdjecia
Zostawiam ocenke i pozdrawiam
__________________
isiaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 21:54   #13
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dziś zaczęłam się rozglądać za prezentem na dzień mamy.
Plan jest taki aby mamą moją i męża zaprosić na obiad i wręczyć im prezenty.
Dziś stałam w drogerii i zastanawiałam się nad wyborem kremu...z wyborem dla mojej mamy nie miałam większych problemów, jednak dla mamy męża... miałam do wyboru dwa świetne kremy, jeden z serii 50+, drugi z serii 60+. Teściowa kończy w tym roku 60 lat ale chyba tak od razu kupowanie jej kremu z serii 60+ to delikatna przesada

Dziś w załączniku dodaję moje ulubione zdjęcie mamy. Zostało zrobione, kiedy mama była w moim wieku, była w tym okresie bardzo aktywną zawodowo kobietą. Prawda, ze piękna ...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg img303.jpg (99,6 KB, 7 załadowań)
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 21:27   #14
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj chciałam napisać o wspomnieniach.
Mam wile wspomnień z dzieciństwa, w większości są one bardzo miłe i z sentymentem wracam do tamtych chwil.
Najstarsze moje wspomnienie dotyczy dziadków, z którymi mieszkałam razem z mamą. Dziadek zawsze spokojny i opanowany a babcia "strasząca" mnie ścierką a mama... jedno ze starszych wspomnień dotyczy chwili kiedy czekałam na powrót mojej mamy ze spotkania. Byłam kilkuletnim dzieckiem i mama obiecała mi, że wróci najpóźniej do którejś godziny ( teraz nie pamiętam dokładnie) wyglądałam przez okno i czekałam, mama się spóźniła, pamiętam to jak dziś, że wtedy pierwszy raz obraziłam się na mamę. Kolejne wspomnienie dotyczy powrotu ze szkolnej wycieczki w podstawówce. Był to pierwszy kilkudniowy wyjazd i pierwsza rozłąka z mamą. Wiem, że wyjazd był udany ale w drodze powrotnej czekałam tylko na moment kiedy spotkam się z moją mamą i jej o wszystkim opowiem. W drodze powrotnej moja mam była tak zasłuchana w moje opowieści, że zajechała drogę innemu kierowcy, który okazał się policjantem... na szczęście skończyło się tylko na słownym pouczeniu.
Późniejsze wspomnienia związane z moją mamą łączy ten sam element... na moją mamę zawsze mogłam liczyć, wiedziałam, że zawsze mi pomoże i to się nie zmieniło do dziś
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-20, 13:40   #15
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj mam taki melancholijny nastrój.
Siedzę sobie na słoneczku i myślę o mojej mamie. Co teraz może robić... każdy dzień mojej rodzicielki jest zaplanowany i przemyślany.
To jedna z naszych cech wspólnych , jesteśmy mało spontaniczne.
Opalam się i zastanawiam się co nas łączy, w czym jesteśmy do siebie podobne...
Pisałam wcześniej, że uwielbiamy spacery i słodycze. Bardzo lubimy także od czasu do czasu poprzebywać same ze sobą, można by napisać, że jesteśmy raczej introwertyczne i w jakimś stopniu zamknięte w sobie. A wygląd...
dwa przeciwieństwa... mama blondynka, o krótkich włosach a ja długowłosa brunetka... dla poprawy nastroju napiszę, że obie jesteśmy szczópłe... mama jak przeczyta ten fragment to się uśmieje.
W następnym wpisie dołącze nasze wspólne zdjęcie to sami ocenicie, czy jesteśmy do siebie wizualnie podobne
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 20:35   #16
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Zgodnie z wpisem we wcześniejszym poście umieszczam zdjęcia moje z mamą oraz każdej z nas z osobna... czy my jesteśmy podobne.... hmmm....
Na zdjęciu, na którym jestem z moją mamą jest też moja ukochana babcia. Chyba każda z nas jest niepowtarzalne i jedyna w swoim rodzaju zarówno pod względem wyglądu jak i charakteru, oj z babci to niezła zadziora

Dziś nie widziałam się z mamą, chciałam jej wybrać prezent na zbliżające się święto. Zastanawiałam się nad pewną bluzką. Codziennie przechodziłam obok sklepu i na nią zerkałam. Po tygodniu przechodzenia obok weszłam do środka i okazało się, że została już sprzedana. Poszukiwań ciąg dalszy nastąpi w poniedziałek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0060.jpg (147,8 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0066.jpg (163,7 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0061.jpg (105,7 KB, 7 załadowań)
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 21:18   #17
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj zamieszczam link do piosenki wraz z tekstem dla mojej mamy.
Tekst w części jest o mojej mamie a w części do naszych relacji nie pasuje. Od kiedy pamiętam, mama była mi bardzo bliska, była moją bratnią duszą, przyjacielem.
Mamo tekst poniżej jest dla Ciebie ode mnie. A oto on wraz z linkiem:
http://www.youtube.com/watch?v=VsNbhwSXDB8
Kiedyś nigdy nie wiedziałam dlaczego,
nigdy nie mogłam cię zrozumieć
a teraz widzę twoimi oczami,
że wszystko robiłaś z miłości do mnie.
Mamo kocham cię, kochana mamo
Mamo kocham cię ,mamo mój przyjacielu
mój przyjacielu.
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 21:29   #18
elciiaa
Raczkowanie
 
Avatar elciiaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 171
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Nasza Mama czarodziejka
elciiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-23, 21:37   #19
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj niestety nie widziałam się z moją mamą, ale poranny telefon zaliczyłyśmy
Od ponad roku sama jestem mamą i wiem, że to nie lada wyzwanie. W ułamku sekundy czasami trzeba podejmować decyzje, które mogą zaważyć na dalszym życiu dziecka i trzeba się pogodzić, że dziecko z naszych wyborów nie zawsze będzie zadowolone.
Są piękne momenty, wręcz sielankowe... ale przez cały czas bycia mamą czuje się obawę o zdrowie, szczęście i życie potomka.... mimo to uważam, że macierzyństwo to jedno z najwartościowszych i najwspanialszych przeżyć w życiu.
Z tego miejsca pragnę podziękować mojej mamie za trud jaki włożyła w wychowanie mojej delikatnie mówiąc upartej osóbki
DZIĘKUJĘ !
MERCI !
THANK YOU!
DANKE!
SPASIBA!
GRACIAS!
ARIGATOU!
Za wszystko MAMO
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 21:42   #20
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Dzisiaj chciałabym napisać dlaczego wybrałam taki tytuł : MOJA MAMA = SUPERMENKA pewnie powinnam napisać superwomenka
Dlaczego taki właśnie tytuł a nie inny ?
Moja mama jest w stanie dla swojego dziecka zrobić wszystko to co możliwe do zrobienia, jeżeli coś jest mało realne to dołoży wszelkich starań aby było wykonalne. Misje niemożliwe są dla niej do zrealizowania, bo przecież zawsze są różne wyjścia z sytuacji jak mówi.
Podziwiam ją także dlatego, że mimo pozornego spokoju okresu emerytalnego ma całą masę spraw na głowie, z którymi sobie doskonale radzi i na dodatek nie marudzi
Kocham moją mamę za to jaka jest i dla mnie jest najprawdziwszą supermenką.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (17,1 KB, 4 załadowań)
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 15:48   #21
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Mojej i wszystkim mamom z okazji ich święta:
POCIECHY Z DZIECI TYCH DUŻYCH ORAZ MAŁYCH,
OGROMU SIŁ DO WALKI Z PRZECIWNOŚCIAMI LOSU,
UŚMIECHU, UŚMIECHU I JESZCZE ... UŚMIECHU
ORAZ WIELU CHWIL ODPOCZYNKU
życzy córka i mama w jednym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg serce.jpg (18,3 KB, 0 załadowań)
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-26, 21:45   #22
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Właśnie wróciłam ze spotkania z moją mamą. Dziś wyjątkowy dzień, świętują wszystkie rodzicielki, w tym także i ja
U mamy było bardzo sympatycznie, muzyka, ciasta i sporo śmiechu.... i oczywiście prezent.
W tym roku chciałam jej zrobić niespodziankę i podarunek przesłać kurierem. Tak też zrobiłam. Rano zadzwoniłam do mamy z życzeniami... musiałam się bardzo pilnować, żeby nie zdradzić sekretu. Udało się... wytrzymałam. W ciągu pracy patrzyłam nerwowo na telefon sprawdzając czy moja mama nie dzwoniła. Po pracy pojechaliśmy do mamy i nadal nic... Pomyślałam ekstra.... kurier nawalił. Poszłam do kuchni zrobić kawkę i patrzę na stole rozpakowana przesyłka... moja mama chciała przetestować moją silną wolę.... i udało jej się
Mama z prezentu zadowolona, ja zadowolona z niespodzianki i świetnych ciast, które skonsumowałam. Super dzień.
Szkoda tylko, że ustawowo nie jest dniem wolnym od pracy
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-28, 21:53   #23
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Moja mama.
Moja mama jest wyjątkowa,
może nie najpiękniejsza, może nie najoryginalniejsza
ale moja ...
moja bo mnie urodziła
moja bo mnie wychowała
i bardzo się starała abym była dobrym człowiekiem
takim, który krzywdy nie zrobi,
takim , którego bać się nie trzeba
czy to było trudne zadanie?
nie jeżeli ktoś chce przekazać dobro mając w sobie.

Mojej mamie.
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-29, 21:39   #24
kalia81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 69
Dot.: Moja mama = supermenka :)

Ostatni wpis
Szczerze mówiąc przyzwyczaiłam się do tego, że prawie codziennie wieczorem siadam przed komputerem i piszę w tym wątku. Dzięki temu każdego dnia intensywniej myślałam o mojej mamie, zastanawiając się o czym pisać wspominałam ostatnie spotkanie z nią, wspólne rozmowy, spacery.
Dzień mamy szybko minął, ale każdego dnia staram się traktować moją rodzicielkę jakby ten dzień był jej świętem, szkoda tylko, że czasami mi nie wychodzi. Mamo postaram się bardziej
Na koniec mam do mojej mamy jedną prośbę. Mamo nieważne czy jesteśmy razem, czy się nie widzimy przez pewien czas pamiętaj, że bardzo Cię kocham.
Twoja Córka
kalia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Moja mama jest NAJ


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.