Ważne ogłoszenie Wizaz ma współwłaściciela - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 07:12   #1
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818

Wizaz ma współwłaściciela


Drogie Wizażanki
Ponieważ wszyscy stanowimy wielką, wizażową rodzinę, pragnę Was poinformować z pierwszej ręki i bardzo na świeżo, o biznesowych zmianach dotyczących serwisu.

Od mniej więcej roku zmieniła się bardzo sytuacja na rynku internetowym dotycząca kanału kobiecego. Pojawiło się mnóstwo nowych serwisów, które z większym bądź mniejszym sukcesem próbują zdobyć ten target i wyprzeć wizaz z rynku. Mając tę świadomość, że internet bardzo się zmienia, zaczęliśmy szukać partnera, który pomoże nam udźwignąć rosnące koszty utrzymania serwisu i tym samym umożliwi dalszy jego rozwój.

Dzisiaj mogę pierwszy raz oficjalnie Was poinformować, że znaleźliśmy takiego partnera. Jest nim wydawnictwo Edipresse (tytuły Viva, Uroda, Przyjaciółka, Vita, Party, a także polki.pl, baby-online.pl ...) ; Edipresse od 1 czerwca jest udziałowcem wizaz.pl

Co to oznacza w praktyce?

Oznacza jedynie, że od dzisiaj to Edipresse szuka reklamodawców i sprzedaje reklamy na wizaz.pl natomiast nie ma to absolutnie wpływu na dalsze, codzienne funkcjonowanie serwisu.
Ja nadal będę redaktor naczelną odpowiedzialną za cały kontent, rozwój, strategię, społeczność .... a Złoś będzie oficjalnie dyrektorem zarządzającym, który dalej ma odpowiadać za biznes, technologie, programy itp... Obydwoje jesteśmy w zarządzie spółki.
Wszyscy nasi pracownicy (redaktorki, zespół IT) oczywiście zostają i nadal będą tworzyć taki kontent jak obecnie. Przed nami jeszcze długie, długie lata pracy i nie zamierzamy odejść i zostawić nasze trzecie „dziecko” na pastwę losu.

Od razu pragnę uspokoić, że nie będzie łączenia serwisu z polki.pl, czy z innym tytułem Edipresse. Nadal mamy zapewnioną całkowitą autonomię. Edipresse docenia naszą unikalność i specyfikę, i absolutnie nikt nie chce ingerować w wizażową społeczność.

Wierzę w to, że „małżeństwo” z Edi pozwoli nam dalej rozwijać serwis, wprowadzać nowe projekty, wzbogacać kontent. Dla nas była to bardzo poważna i ważna decyzja. Dla Was jest to pewność istnienia wizazu.
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 18:51   #2
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: Wizaz ma współwłaściciela

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
.... a Złoś będzie oficjalnie dyrektorem zarządzającym, który dalej ma odpowiadać za biznes, technologie, programy itp... ... .

Gratuluje

Dobrze ze, Zlo bedzie nadal niebieski i bedzie rozrabial na Technicznym

Chce zauwazyc Dyrektorze Zlo , ze ja tu jestem Kapitanem MO!

aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-04, 20:10   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wizaz ma współwłaściciela

Sucho:

http://media2.pl/internet/52029-edip...-wizaz.pl.html

Cytat:
Edipresse kupuje Wizaz.pl
Beata Ratuszniak, 3 czerwca 2009, godz. 10:32
TAGI: Wizaż.pl, Edipresse Polska
W poniedziałek (1 czerwca 2009) Wydawnictwo Edipresse podpisało umowę z obecną właścicielką serwisu wizaz.pl, p. Agnieszką Zembrzycką. Na jej podstawie spółka staje się większościowym udziałowcem serwisu. Tym samym zarówno wizaz.pl, jak i serwisy internetowe Edipresse mogą wyprzedzić Interię w zestawieniu tematycznym Megapanelu.
- Połączenie z Edipresse to dla naszej firmy naturalna ścieżka rozwoju - mówi Tomasz Zembrzycki, członek zarządu wizaz.pl. - Razem tworzymy najlepszą ofertę dla kobiet w polskim Internecie, a co za tym idzie – także najlepsze medium reklamowe – dodaje.
Zakup udziałów w wizaz.pl był krokiem do utworzenia sieci Edi Net, której zadaniem będzie wspólna sprzedaż powierzchni reklamowej. W skład sieci wchodzą serwisy internetowe należące do Edipresse Polska: polki.pl, uroda.pl, babyonline.pl, ciazaporod.pl, mamacafe.pl, abckarmienia.pl, zdrowybobas.pl, dlakobiet.pl, serwis społecznościowy ja.w.polki.pl, strony tytułów prasowych, a także wizaz.pl.
- Sieć Edi Net będzie wyróżniała się wysoką jakością merytoryczną serwisów internetowych, wysokim zasięgiem każdego z nich jak i zasięgiem skumulowanym – tłumaczy decyzję utworzenia sieci Mariola Chlebicka-Zienkiewicz, Dyrektor Biura Reklamy Działu Internet w Edipresse Polska, który przejmie sprzedaż reklam w wizaz.pl od 1 września 2009 r. Przez sieć reklamową Edi Net będzie można realizować wszelkie rodzaje kampanii reklamowych. W sieci będzie można realizować również kampanie crossowe z tytułami prasowymi Edipresse.
Kilka tygodni wcześniej Edipresse Polska uruchomiła platformę społecznościową dla kobiet ja.w.polki.pl oraz trzy społecznościowe serwisy internetowe typu „Pytania i Odpowiedzi” (Q&A), traktujące o karmieniu niemowląt, zdrowiu i chorobach dzieci oraz modzie i urodzie.
Według badań Megapanel/PBI z marca tego roku, serwisy Edipresse z grupy life style oraz wizaz.pl osiągnęły łączny wynik 1,976 mln rzeczywistych użytkowników (RU) z uwzględnieniem współoglądalności, co daje 4 miejsce w zestawieniu tematycznym serwisów kobiecych – po onet.pl, wp.pl i gazeta.pl, a przed interia.pl.
Subiektywnie skomentowane:

http://admagazine.pl/2009/06/03/edip...y-wlasna-siec/
Cytat:
Wydawnictwo Edipresse zrobiło sobie prezent na dzień dziecka i kupiło Wizaz.pl. Co z tego wynika? Wydaje mi się, że całkiem sporo.
Z ogólnie dostępnych informacji wynika, że Edipresse nabyło 65% udziałów w Wizaz.pl. Ten ostatni to jeden z najpopularniejszych serwisów o kosmetykach, modzie i urodzie. Miesięcznie odwiedza go prawie 1,5 miliona internautek i internautów. Niedawno serwis przeszedł istotne zmiany.

Wartość transakcji nie została ujawniona, ale można się domyślać, że Edipresse nie zapłaciło za portal zbyt wiele. To oczywiście tylko moje podejrzenie, ale nie sądzę, żebym się mylił. Inwestorzy wykorzystują obecną sytuację i ogólnoświatowy kryzys do zbicia cen i jeżeli ktoś nie musi, to raczej nie sprzedaje. Być może dotychczasowi właściciele “doszli do ściany” swoich możliwości jeżeli chodzi o dalszy rozwój serwisu. A i tak praca jaką wykonali jest imponująca. Edipresse będzie łatwiej sprzedawać reklamy czyli zarabiać na Wizaz.pl. Łatwiej będzie też rozwijać serwis. Pozostanie w firmie założycielki Wizaz.pl (przynajmniej na razie) jest rozsądnym krokiem.
Ale jakie to będzie mieć znaczenie dla tego sektoru rynku? Edipresse już zapowiedziało tworzenie własnej sieci reklamowej o nazwie Edi Net. W jej skład wejdą serwisy internetowe należące do Edipresse Polska: polki.pl, uroda.pl, babyonline.pl, ciazaporod.pl, mamacafe.pl, abckarmienia.pl, zdrowybobas.pl, dlakobiet.pl, serwis społecznościowy ja.w.polki.pl, strony tytułów prasowych, a także wizaz.pl. Powstaje więc kolejna sieć tematyczna, co potwierdza trend o którym wiele razy pisaliśmy: w reklamie online sieci tematyczne powoli ale nieubłaganie zajmują miejsce sieci horyzontalnych. Sądzę, że ogólno tematycznym sieciom reklamowym bardzo trudno będzie tą tendencję zmienić. Jak długo uda się namawiać reklamodawców na stosunkowo tanie i duże zasięgi reklamowe, ale jakościowo bardzo często niewiele znaczące?
Ciekawe czy Edipresse mając tak duże zaplecze internetowe będzie umiało je wykorzystać i połączyć jego potencjał z tytułami papierowymi. W komunikacie czytamy zapowiedź “działań crossowych”, ale co innego deklarować a co innego zrobić. O tym, że nie jest to takie proste świadczy choćby przykład wydawnictwa G+J, które kupując Epulsa i Stylio.pl także składało takie deklaracje, ale efekty nie są specjalnie widoczne.
Trudno też nie dostrzec, że nowa sieć będzie rywalizować z inną siecią tematyczną działającą w tym obszarze. Mam na myśli należącą do Agory Glossy Media. Powinno byc ciekawie.
Mowi sie o 65% udzialow. Wychodzi na to, ze Edipresse bedzie nie tyle udzialowcem, co udzialowcem wiekszosciowym, czy wrecz wlascicielem?

Na wstepie, to pokazuje wartosc produktu, ktory stworzyla AgaZ. Jakos nie znajduje porownania w polskim internecie... Realia biznesowe sa jakie sa i szefostwo uznalo to za najlepsza droge rozwoju serwisu, nie sadze by ktos oprocz nich mial lepszy wglad w sytuacje, zycze powodzenia i mam nadzieje ze wszystko bedzie po staremu jesli chodzi o niektore rzeczy.

Dla Edipresse to z pewnoscia bardzo wazna inwestycja w kontekscie budowania sieci reklamowej.

Boje sie tylko, ze zbyt wiele bedzie podporzadkowane reklamom i oczekiwaniom nowego udzialowca.

Nowe punkty w regulaminie:

https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=17

Cytat:
16. Prawa jednopostowców, czyli osób z dorobkiem poniżej 50 postów lub stażem krótszym niż miesiąc:
16.1. Posty z linkami do serwisów aukcyjnych lub sklepów mogą być potraktowane jako spam;

16.2. Posty z pomówieniami, informacjami o negatywnych odczuciach po skorzystaniu z usług itp. mogą być usunięte, a w skrajnych przypadkach konto zablokowane na stałe (agencje marketingu szeptanego będą przekazywane bezzwłocznie doniesieniem o popełnieniu przestępstwa na policję).

16.3. Posty z peanami i zachwytami o usługach lub produktach, szczególnie powtarzających się w wielu postach, mogą być usunięte, a w skrajnych przypadkach konto zablokowane na stałe.
17. Atak na adwersarza poprzez cytowanie postów z innych wątków i nie związanych z tematem;
Moderator może, wg własnego uznania, przyznać punkty karne po stwierdzeniu takiego zachowania w dyskusji.
Maja z tym jakis zwiazek?

------------
Suma sumarum, zycze duzo sukcesow AdzeZ i zeby te zmiany przynosly takie efekty/zmiany/rozwoj jakie ona i Zlosliwiec chcieliby widziec
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 09:00   #4
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Wizaz ma współwłaściciela

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Sucho:

http://media2.pl/internet/52029-edip...-wizaz.pl.html



Subiektywnie skomentowane:

http://admagazine.pl/2009/06/03/edip...y-wlasna-siec/


Mowi sie o 65% udzialow. Wychodzi na to, ze Edipresse bedzie nie tyle udzialowcem, co udzialowcem wiekszosciowym, czy wrecz wlascicielem?

Na wstepie, to pokazuje wartosc produktu, ktory stworzyla AgaZ. Jakos nie znajduje porownania w polskim internecie... Realia biznesowe sa jakie sa i szefostwo uznalo to za najlepsza droge rozwoju serwisu, nie sadze by ktos oprocz nich mial lepszy wglad w sytuacje, zycze powodzenia i mam nadzieje ze wszystko bedzie po staremu jesli chodzi o niektore rzeczy.

Dla Edipresse to z pewnoscia bardzo wazna inwestycja w kontekscie budowania sieci reklamowej.

Boje sie tylko, ze zbyt wiele bedzie podporzadkowane reklamom i oczekiwaniom nowego udzialowca.

Nowe punkty w regulaminie:

https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=17



Maja z tym jakis zwiazek?

------------
Suma sumarum, zycze duzo sukcesow AdzeZ i zeby te zmiany przynosly takie efekty/zmiany/rozwoj jakie ona i Zlosliwiec chcieliby widziec
Też czytałam te komentarze
Na pewno nie dam sobie ręki uciąć, że na 100 % NIC nie ulegnie zmianie, ale mogę zapewnić, że zarówno Edi jak i my dołożymy wszelkich starań, aby serwis nadal był niezależny o opiniotwórczy. Edi jest udziałowcem większościowym, ale my też jeszcze mamy tam swoją cegiełkę.
Nie ukrywam, że dla nas ta sytuacja to też nowe wyzwania i obszary do poznania. Ale kto się nie rozwija i nie ryzykuje, ten się cofa. A tego chyba nikt by nie chciał

Bardzo dziękujemy za gratulacje i zrozumienie naszej decyzji
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 10:09   #5
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Wizaz ma współwłaściciela

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nowe punkty w regulaminie:

https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=17



Maja z tym jakis zwiazek?
Cześć
Nie, te zmiany miały charakter porządkujący i były zwyczajem moderatorskim, który stosowaliśmy od wielu miesięcy. W związku z protestami ukaranych osób postanowiłem zapisać je czarno na białym, tak dla porządku.
Nie ma żadnego związku z biznesem...

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 01:45   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wizaz ma współwłaściciela

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Też czytałam te komentarze
Ja sie zastanawialem, czy wynikaly z naprawde dobrego poinformowania autora, czy insynuuacje... w kazdym razie, nie kupuje pogladu, ze w internecie strony spelniajace zalozenia Web 2.0 dziko tanieja.

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Na pewno nie dam sobie ręki uciąć, że na 100 % NIC nie ulegnie zmianie, ale mogę zapewnić, że zarówno Edi jak i my dołożymy wszelkich starań, aby serwis nadal był niezależny o opiniotwórczy.
Ja wrecz jestem pewnien ze mniejsze lub wieksze zmiany beda, tyle ze by byly i bez nowego udzialowca. W koncu panta rhei. Jakos sie nie martwie o niezaleznosc serwisu

Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
Edi jest udziałowcem większościowym, ale my też jeszcze mamy tam swoją cegiełkę.
Nie ukrywam, że dla nas ta sytuacja to też nowe wyzwania i obszary do poznania. Ale kto się nie rozwija i nie ryzykuje, ten się cofa. A tego chyba nikt by nie chciał

Bardzo dziękujemy za gratulacje i zrozumienie naszej decyzji
Szczerze mowiac, to od czasu jak sie z grubsza zorientowalem w obszernosci i popularnosci wizazu, to dla mnie kwestia czasu bylo pojawienie sie zewnetrznego inwestora Kto nie podejmuje wyzwan, ten sie nie rozwija, zdecydowanie sie zgadzam Zycze powodzenia

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec Pokaż wiadomość
Cześć
Nie, te zmiany miały charakter porządkujący i były zwyczajem moderatorskim, który stosowaliśmy od wielu miesięcy. W związku z protestami ukaranych osób postanowiłem zapisać je czarno na białym, tak dla porządku.
Nie ma żadnego związku z biznesem...

Ok, to wyrzucam teorie spiskowa z cyklistami itd. do kosza
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:45.