Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-18, 23:16   #1
Hisaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9

Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?


Hej, błagam Was o pomoc. Dzisiaj rano zaliczyłam wpadkę z moim facetem -pękła prezerwatywa . Chciałam więc skorzystać z tabletki po typu postinor. ale jak wiadomo są one na receptę. Dzisiaj byłam u 5 lekarzy w Poznaniu i żaden z nich nie chciał mi tego dać. Jeden nawet zasugerował, że jestem młodą k***. Błagam Was czy znacie jakiegoś lekarza który może mi pomóc -nie chcę być w ciąży nie teraz Jestem załamana i nie wiem co robić.
Hisaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 13:31   #2
piles
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 18
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Po pierwsze Postinor został już wycofany. Obecnie możesz kupić Escapelle.
Na stronie wpadka .pl jest wyszukiwarka lekarzy w najbliższej okolicy, którzy na pewno nie będą robili problemu z wypisaniem recepty, ponieważ współpracują z tym serwisem
piles jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 13:37   #3
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Nie wiem czy przypadkiem nie jest już za późno.
Właśnie chciałam napisać czy dziewczyna sobie poradziła - bo nie rozumiem dlaczego lekarze robią problem w wypisaniu nagłej 'antykoncepcji'
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 18:07   #4
Hisaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 9
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Na szczęście znalazłam osobę która wypisała mi receptę był to... weterynarz który leczył szczura mojej koleżanki.
Ale Piles dziękuję za link do tej wyszukiwarki teraz wiem gdzie szukać w razie czego ale mam nadzieje, ze nie będzie mi to już potrzebne. Bo nie chciałabym przechodzić jeszcze raz takiego piekła
Hisaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 22:43   #5
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Boże, ja nie mogę uwierzyć w jakim cofniętym kraju żyjemy. >.> Kiedyś, rok temu, będąc u lekarki (moja druga u niej wizyta) poprosiłam o Escapelle, na wypadek takiej wpadki. Ona rzekła, że to jest tabletka wczesnoporonna i że to jest sprzeczne z jej sumieniem itp. Takie kazanie mi wygłosiła, że szok. :| Już do niej ponownie nie poszłam.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 10:30   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Boże, ja nie mogę uwierzyć w jakim cofniętym kraju żyjemy. >.> Kiedyś, rok temu, będąc u lekarki (moja druga u niej wizyta) poprosiłam o Escapelle, na wypadek takiej wpadki. Ona rzekła, że to jest tabletka wczesnoporonna i że to jest sprzeczne z jej sumieniem itp. Takie kazanie mi wygłosiła, że szok. :| Już do niej ponownie nie poszłam.
Lekarz ma takie prawo. Podobnie jak nie ma obowiązku wypisywać recepty na tabletki antykoncepcyjne, jeżeli jest to sprzeczne z jego religią / sumieniem etc.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 12:41   #7
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

To po cholerę nam tacy lekarze? -,-
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 12:58   #8
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
To po cholerę nam tacy lekarze? -,-
Wiesz co to religia ? np religia Chrześcijańska
nakazuje :
-wstrzemięźliwość seksualną do ślubu
- po ślubie wydać potomstwo
- pomijam dekalog ..
- zakaz antykoncepcji (tabletki,prezerwatywy .. )
(chociaż teraz Watykan otworzył się na używanie prezerwatyw ale tylko w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV a nie jako antykoncepcja)

Jeżeli ktoś jest bardzo wierzący tutaj Nasz Lekarz - może użnać, że on dokłada ręke do Twojego GRZECHU więc ma prawo odmówić. U mnie jest jeden lekarz który zajmuje się głównie 'ciążami' a o antykoncepcji możesz u Niego zapomnieć.

Gdzieś był temat z tego cyklu ale nie pamiętam gdzie - chyba na plotkowym.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:21   #9
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Wiem co to religia, dlatego nie wyznaję żadnej. Co mnie obchodzi, że lekarz "dokłada rękę do mojego grzechu", skoro moim zdaniem nie grzeszę. Nic mu do tego. Jeśli kobieta jest świadoma konsekwencji, ma prawo decydować o swoim życiu - lekarz nie powinien jej z tego robić wielkiego problemu. I tak znajdzie rozwiązanie, zrobi co będzie chciała, a lekarz i tak nie będzie miał czystego sumienia, bo nie zrobił nic, żeby kobietę od pomysłu odwieść, wytłumaczyć. To takie spychanie winy na kogoś innego. Ale dobra, nie spamuję już. Po prostu poraża mnie polska służba zdrowia.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:21   #10
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
To po cholerę nam tacy lekarze? -,-
Fajnie, że nie potrafisz uszanować czyichś poglądów
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 14:36   #11
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Lia89 Pokaż wiadomość
Wiem co to religia, dlatego nie wyznaję żadnej.Co mnie obchodzi, że lekarz "dokłada rękę do mojego grzechu", skoro moim zdaniem nie grzeszę. Nic mu do tego. Jeśli kobieta jest świadoma konsekwencji, ma prawo decydować o swoim życiu - lekarz nie powinien jej z tego robić wielkiego problemu. I tak znajdzie rozwiązanie, zrobi co będzie chciała, a lekarz i tak nie będzie miał czystego sumienia, bo nie zrobił nic, żeby kobietę od pomysłu odwieść, wytłumaczyć. To takie spychanie winy na kogoś innego. Ale dobra, nie spamuję już. Po prostu poraża mnie polska służba zdrowia.
Niby nie wyznajesz żadnej ale pewnie chrzest/komunia/bierzmowanie było.
Z jednej strony rozumiem, że jesteś oburzona z drugiej nie dokońca - nie jeden lekarz ginekolog przecież istnieje na świecie. A o każdym ginekologu teraz można wszędzie informacje wyszukać zanim się pójdzie do konkretnego. Spotkałam się nawet raz z takim doświadczeniem, że w jednej poradni przyjmowało 3 lekarzy ginekologów i Pani przy recepcji pytała z jaką sprawą sie idzie (antykoncepcja) więc automatycznie przepisywała na lekarza z którym nie będzie problemów

Tak, Kobieta powinna mieć pełne prawo do decydowania co robi z soba np aborcja - popatrzmy na USA tam aborcja jest legalna i pewnie statystyki aborcji są takie same jak u nas 'wyrzucanie' psów w okresie wakacynym do lasu..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 15:01   #12
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Tak, Kobieta powinna mieć pełne prawo do decydowania co robi z soba np aborcja - popatrzmy na USA tam aborcja jest legalna i pewnie statystyki aborcji są takie same jak u nas 'wyrzucanie' psów w okresie wakacynym do lasu..
Nie sądzę, żeby w Polsce co roku wyrzucano 850tys psów.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 15:03   #13
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Nie sądzę, żeby w Polsce co roku wyrzucano 850tys psów.
Chodziło mi mniej więcej o to, że tam aborcji można dokonać łątwo jak u Nas przywiązać psa (edit)do drzewa w lesie.

Cytat:
Szanuję czyjeś zdanie, ale jak dla mnie mieszanie religii do spraw zdrowia to jakaś kpina
Tak jak już Ci pisałam - nie ma co się burzyć grono lekarzy ginekologów jest bardzo duże większość przepisuje bez problemów 'antykoncepcje'
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-21 o 15:24
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 15:14   #14
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Fajnie, że nie potrafisz uszanować czyichś poglądów
To, że ktoś coś wyznaje, nie znaczy, że mieszam go z błotem. Szanuję czyjeś zdanie, ale jak dla mnie mieszanie religii do spraw zdrowia to jakaś kpina. Od razu przypominają mi się świadkowie Jehowy, którzy nie zezwalają na transfuzję krwi.

Bayje, było, bo do spraw wiary dojrzałam nieco później. Wybacz, żeby 8-letnie dziecko było do końca świadome Komunii. Każdy indywidualnie decyduje o swoim wyznaniu, kiedy do tego dorośnie.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 11:11   #15
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Wiesz co to religia ? np religia Chrześcijańska
nakazuje :
-wstrzemięźliwość seksualną do ślubu
- po ślubie wydać potomstwo
- pomijam dekalog ..
- zakaz antykoncepcji (tabletki,prezerwatywy .. )
(chociaż teraz Watykan otworzył się na używanie prezerwatyw ale tylko w celu uniknięcia zakażenia wirusem HIV a nie jako antykoncepcja)

Jeżeli ktoś jest bardzo wierzący tutaj Nasz Lekarz - może użnać, że on dokłada ręke do Twojego GRZECHU więc ma prawo odmówić. U mnie jest jeden lekarz który zajmuje się głównie 'ciążami' a o antykoncepcji możesz u Niego zapomnieć.

Gdzieś był temat z tego cyklu ale nie pamiętam gdzie - chyba na plotkowym.
G... mnie to obchodzi, co nakazuje w tym przypadku religia chrześcijańska, idę do lekarza po poradę, leczenie, receptę, a nie po ideologię pana doktora, która mnie obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg. Jak lekarzowi ideologia nie pozwala na zapisywanie takich środków, niech wiesza sobie obowiązkowo przed gabinetem tabliczkę LEKARZ KATOLICKI i wtedy będzie wszystko w porządku, ludziom nerwów zaoszczędzi. To jest taki sam nietakt, jakby na spotkaniu oazowym lekarz propagował usilnie tabletki

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Fajnie, że nie potrafisz uszanować czyichś poglądów
A lekarz to potrafi w takim przypadku?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 11:48   #16
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

dobry pomysl z tymi tabliczkami - lekarz katolicki skupi sie na leczeniu par nieplodnych badz z trudnosciami z zajsciem w ciaz, a "normalni" ludzie pojda do "normalnego" nietabliczkowego lekarza


ja ide do lekarza po porade, leczenie, recepte. lekarza nie powinno obchodzic czy wspolzyje ( w prawieniu moralow) i ile razy w tyg/m-cu/roku i z iloma osobami.
oczekuje antykoncepcji, lekow awaryjnych i lekow leczniczych
a przeczytalam jeszcze aluzje dot chrzestu i komuni. chcialaby nadmienic ze nie mozemy decydowac majac te 2 miesiace czy 6 czy chcemy chrzest cz nie. jest to nam od gornie nakazane. wczeniej moze to mialo jakies znaczenie religijne, a teraz to jest po to zeby ludzie sie nie czepiali.

na przykldzie mojego ojca - nie chodzi do kosciola, pluje na ksiezy a wczoraj sie ubral w garniaczek i poszedl na procesje.to sie nazywa zaklamanie

bierzmowanie zrobilam za prosba ojca zeby ksiadz nie robil wrzutow dziadkowi, ale od tego czasu przestalam uczeszczac i uczestniczyc w zyciu kosciola bo nie zgadzam sie z jego wyznaniami. nie bedzie slubu koscielnego, moj maz/ojciec dziecka moze przeprowadzic chrzest ale ja nie bede czynnie uczestniczyc i klepac paciorkow na pokaz - klepac, bo robienie tego na odczepnego to klepanie
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:19   #17
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Totalnie powinno byc napisane XYZ l. n. med. katolicki, bo to kosztuje za wizyte, czas zajmuje a czasu nie ma w takiej sytuacji. Albo moze ktos juz nie miec pieniedzy na kolejnegoi jeszcze na escapelle, to chyba 90 zl jak pamietam.
Powinni wypisywac przed faktem a nie po, miec w portfelu na wszelki wypadek obok gumki, wrazie gdyby wlasnie pekla, a nie sie stresowac po. Zwlaszcza jak to bylo np. wieczorem i trzeba do rana czekac.

Ja musze szanowac poglady ich ale oni moich nie musza. A, temat o tym byl na plotkowym bo farmaceuci tez chca miec te klauzule sumienia. I teraz trzeba bedzie szukac lekarza i potem apteki, w ktorej sprzedadza smiac sie czy plakac? xDD
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 14:34   #18
Boogini
Raczkowanie
 
Avatar Boogini
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Krzywe
Wiadomości: 100
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Na prn

Edytowane przez Boogini
Czas edycji: 2013-09-23 o 18:58
Boogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 15:28   #19
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
G... mnie to obchodzi, co nakazuje w tym przypadku religia chrześcijańska, idę do lekarza po poradę, leczenie, receptę, a nie po ideologię pana doktora, która mnie obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg.
Po prostu sa lekarza tacy i tacy .. nic na to nie poradzisz.
Pisałam później, że teraz przed wyborem lekarza należy mocno przesortować Internet bo dzięki temu można się dowiedzieć o danym lekarzu.

Cytat:
Albo moze ktos juz nie miec pieniedzy na kolejnegoi jeszcze na escapelle, to chyba 90 zl jak pamietam.
Z tego co wiem co lekarz jak ktoś przychodzi awaryjnie to lekarz od razu pyta o co chodzi - dziwne by było gdyby za 'brak pomocy' brał kase.

Cytat:
Przesympatyczny i profesjonalny lekarz, polecam! (wizyta 150-200 zł)
sama wizyta 150-200 zł ? czy już liczysz z lekiem

Dziewczyny z Poznania i okolic zapraszam do mnie(Ostrów Wlkp) u mnie babeczka bierze za wizyte wraz z badaniem 50 zł ..
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-24, 15:48   #20
Boogini
Raczkowanie
 
Avatar Boogini
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Krzywe
Wiadomości: 100
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Za samą wizytę z badaniem. Wizyta kontrolna u Dr Ziętkowiaka kosztuje 100 zł. Podkreślam - jest to pogotowie ginekologiczne.
Boogini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-01, 14:25   #21
JeanneInes
Raczkowanie
 
Avatar JeanneInes
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 99
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Nie wiem czy teraz w ogole może ktoś Ci wypisać Postinor, bo z tego co wiem, został on wycofany z produkcji i zastąpiony przez Escapelle.
__________________
Słodko-ostry blog lifestylowy
Króliczek Doświadczalny
JeanneInes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 11:22   #22
roksanula
Rozeznanie
 
Avatar roksanula
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 950
GG do roksanula
Dot.: Jaki lekarz w Poznaniu wypisze mi recepte na postinor?

Cytat:
Napisane przez JeanneInes Pokaż wiadomość
Nie wiem czy teraz w ogole może ktoś Ci wypisać Postinor, bo z tego co wiem, został on wycofany z produkcji i zastąpiony przez Escapelle.

Mnie zaraz szlag trafi. Ludzie nie umieją czytać. Po pierwsze, ktoś już pisał dokładnie to samo, też najwidoczniej nie umiał doczytać do końca, bo po drugie, autorka napisała, że potrzebuje tabletki TYPU postinor, czyli o podobnym działaniu, nie konkretnie postinoru.
__________________
Niby miasto, a świnie luzem chodzą
roksanula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.