Wypryski - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-07, 12:57   #1
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178

Wypryski


Dziewczyny, od maja mam problemy z dużymi wypryskami, których w żaden sposób nie mogę się pozbyć. Pojawiły się na tej linii między twarzą a szyją, na całej jej długości, ale najgorzej jest po bokach.
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam, mam tłusta cerę, ale na twarzy skóra jest gładka, bez wyprysków. Te między szyja i twarzą są bardzo duże, czerwone, czasami bolące, czasami są ropne, a czasem nie, wyglądają jak czerwone guzki, niektóre z nich są na skórze już miesiąc! i nie chcą zniknąć, jedynie trochę maleją. Odkąd się pojawiły używałam na nie peeling i maskę drożdżową przez jakiś czas, gdy to nie pomogło zaczęłam stosować Benzacne jednak to tez nic nie dało, oczywiście na dzien i na noc stosuję krem Sebum Control do tłustej cery, ale wypryski tak jak były tak są. Proszę o radę co to może byc i jak się tego pozbyć, co stosować. Zapisałam się na wizytę u dermatologa, ale wizytę mam dopiero pod koniec września! Bo niestety u nas są takie terminy, a nie chcę do wrzesnia, przez całe wakacje chodzić tak zeszpecona.
Z góry dzięki za odpowiedź.
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 16:52   #2
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Wypryski

Cytat:
Napisane przez giglio2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od maja mam problemy z dużymi wypryskami, których w żaden sposób nie mogę się pozbyć. Pojawiły się na tej linii między twarzą a szyją, na całej jej długości, ale najgorzej jest po bokach.
Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam, mam tłusta cerę, ale na twarzy skóra jest gładka, bez wyprysków. Te między szyja i twarzą są bardzo duże, czerwone, czasami bolące, czasami są ropne, a czasem nie, wyglądają jak czerwone guzki, niektóre z nich są na skórze już miesiąc! i nie chcą zniknąć, jedynie trochę maleją. Odkąd się pojawiły używałam na nie peeling i maskę drożdżową przez jakiś czas, gdy to nie pomogło zaczęłam stosować Benzacne jednak to tez nic nie dało, oczywiście na dzien i na noc stosuję krem Sebum Control do tłustej cery, ale wypryski tak jak były tak są. Proszę o radę co to może byc i jak się tego pozbyć, co stosować. Zapisałam się na wizytę u dermatologa, ale wizytę mam dopiero pod koniec września! Bo niestety u nas są takie terminy, a nie chcę do wrzesnia, przez całe wakacje chodzić tak zeszpecona.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Hmm a może jakies zdjęcie? Ciężko mi tak powiedzieć co to może być? Być może uczulenie-zwykła alergia, pokrzywka, a może uczulenie od proszku do prania. Opryszczka, a nawet gzybica! Naprawde możliwości jest mnustwo,a ja tu nie chce stawiać błędnych diagnoz i straszyć,bo nie o to tu chodzi.
Aha i polecam iść do innego dermatologa, z takimi rzeczami nie ma co czekać, bo może być tylko gorzej! Moze przejść na większe partie ciała
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 19:57   #3
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: Wypryski

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
Hmm a może jakies zdjęcie? Ciężko mi tak powiedzieć co to może być? Być może uczulenie-zwykła alergia, pokrzywka, a może uczulenie od proszku do prania. Opryszczka, a nawet gzybica! Naprawde możliwości jest mnustwo,a ja tu nie chce stawiać błędnych diagnoz i straszyć,bo nie o to tu chodzi.
Aha i polecam iść do innego dermatologa, z takimi rzeczami nie ma co czekać, bo może być tylko gorzej! Moze przejść na większe partie ciała
Dzięki za odpowiedź. Jutro wrzucę zdjęcie, bo jak zrobię fotkę "moim super sprzętem" w takim świetle to nic nie będzie widać
A co do przejścia na inne parte ciała to już trochę się przeniosło, bo na początku pojawiło się tylko po prawej stronie, a teraz jest już po obydwóch i trochę w środku.
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 20:12   #4
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Wypryski

Czyli to coś poważniejszego. Sluchaj koniecznie musisz isc do innego dermatologa, i to jak najszybciej! Pózniejsze leczenie bedzie kosztowniejsze, czas leczenia sie znacznie wydłuzy, mogą wysąpić jakies powikłania. Nie wolno tego lekcceważyć
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 21:57   #5
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: Wypryski

Udało mi się zrobić dwa zdjęcia, niestety nie są zbyt wyraźne, ale może to i lepiej, mam nadzieję, ze nikogo nie przestraszę

Edytowane przez 201606242119
Czas edycji: 2009-11-17 o 16:47
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:06   #6
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Wypryski

No dobra grzybice moge chyba wykluczyc.
Ale co to jest nie wiem...a swedzi?
Idz jak najpredzej do tego dermatologa
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:20   #7
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: Wypryski

Cytat:
Napisane przez Paati89 Pokaż wiadomość
No dobra grzybice moge chyba wykluczyc.
Ale co to jest nie wiem...a swedzi?
Idz jak najpredzej do tego dermatologa
Nie, nie swędzi, tylko te większe wypryski bolą w dotyku. Zaznaczam też, że resztę ciała i twarzy mam idealnie gładką.
Do lekarza na pewno się wybiorę.

Edit:
Właśnie poczytałam o tym trochę na necie i okazuje się, że objawy mam takie same jak przy trądziku młodzieńczym, tylko, że... ja mam 24 lata i trądziku nigdy nie miałam, czy to możliwe, że teraz by się pojawił?

Edytowane przez 201606242119
Czas edycji: 2009-11-17 o 16:46
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 11:00   #8
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Wypryski

Cytat:
Napisane przez giglio2 Pokaż wiadomość
Nie, nie swędzi, tylko te większe wypryski bolą w dotyku. Zaznaczam też, że resztę ciała i twarzy mam idealnie gładką.
Do lekarza na pewno się wybiorę.

Edit:
Właśnie poczytałam o tym trochę na necie i okazuje się, że objawy mam takie same jak przy trądziku młodzieńczym, tylko, że... ja mam 24 lata i trądziku nigdy nie miałam, czy to możliwe, że teraz by się pojawił?
Niestety ale całkiem możliwe. Trądzik pojawia sie głownie w okresie dojrzewania, ale zdarza się także i w późniejszym wieku.
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 12:06   #9
zofiya
Raczkowanie
 
Avatar zofiya
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 45
Dot.: Wypryski

jest to mozliwe, napisalas ze masz cere tlusta a przy takich upalach cera produkuje jeszcze wiecej loju wiec latwo sie zanieczyszcza, na tradzik dobry jest zel Benzacne sprobuj tego o stezeniu 5%, bo skoro nigdy nie mialas problemu z tradzikiem to powinien wystarczyc
zofiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 12:20   #10
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: Wypryski

Cytat:
Napisane przez zofiya Pokaż wiadomość
jest to mozliwe, napisalas ze masz cere tlusta a przy takich upalach cera produkuje jeszcze wiecej loju wiec latwo sie zanieczyszcza, na tradzik dobry jest zel Benzacne sprobuj tego o stezeniu 5%, bo skoro nigdy nie mialas problemu z tradzikiem to powinien wystarczyc
Używałam już przez ponad tydzień Benzacne 10% i nic nie pomogło
Zamierzam zaopatrzyć się w mydło siarkowe, spirytus kosmetyczny i maść cynkowa i może to wszystko w połączeniu z Benzacne coś zdziała, ale chcę jeszcze odczekać jakiś czas, bo wczoraj byłam na manualnym oczyszczaniu skóry z peelingiem kawitacyjnym, więc skóra jest trochę podrażniona i będzie się łuszczyć kilka dni.

Edytowane przez 201606242119
Czas edycji: 2009-07-08 o 12:24
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 14:12   #11
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: Wypryski

Jeszcze raz dziękuję Wam za wszystkie rady. Właśnie parę dni temu pozbyłam się wreszcie tego paskudztwa. Napiszę jak, bo może to komuś innemu też pomoże. Na początku wcierałam raz dziennie Benzacne 10% przez ponad 2 tygodnie, a potem smarowałam 3 razy dziennie spirytusem salicylowym po czym wcierałam maść cynkową, więc najlepszym sposobem na pozbycie się takich rzeczy jest chyba porządne przesuszenie skóry. Wiem, że brzmi brutalnie, ale mi pomogło.

Edytowane przez 201606242119
Czas edycji: 2009-08-11 o 14:16
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-11, 14:41   #12
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Wypryski

Nie przesuszenie skóry, a wysuszanie wyprysków. Maść cynkowa zasusza zaskórniki, ma również dzialanie ściągające i złuszczające. Przesuszac skóry nie radzę - raz będzie ona jak pergamin, dwa pojawią się zmarszczki, trzy będzie się łuszczyc i wzrośnie jej podatność na podrażnienia, cztery może to stymulować nadprodukcję sebum Maść cynkową stosujemy miejscowo!
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 14:58   #13
201606242119
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 178
Dot.: Wypryski

[QUOTE=[B]Paola28[/B]
Nie przesuszenie skóry, a wysuszanie wyprysków.
Tak, to miałam na myśli, ale źle to ujęłam

Przesuszac skóry nie radzę - raz będzie ona jak pergamin, dwa pojawią się zmarszczki
Wiem, że teoretycznie takie są efekty przesuszania skóry,ale u mnie one nie wystąpiły wcześniej miałam skórę bardzo tłustą, a teraz wygląda wreszcie na normalną, żadne zmarszczki się nie pojawiły, choć jak odstawię spirytus salicylowy to pewnie z powrotem będzie się przetłuszczać

cztery może to stymulować nadprodukcję sebum
Teoretycznie niby tak, ale w praktyce mi tylko wysuszyło wypryski i nie stymulowało nadprodukcji sebum, może to zależy od danej cery.

Maść cynkową stosujemy miejscowo!

Się wie

Edytowane przez 201606242119
Czas edycji: 2009-08-11 o 20:45
201606242119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:46.