Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-27, 21:41   #2161
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Mnie ten Inglot kilka lat temu wysuszył skórę na wiór - nie mówię, że będzie tak w Twoim przypadku bo ewidentnie niektórym przypasował, ale obserwuj uważnie.
Czemu szukasz kremu bez parabenów?
Też miałam podkład AMC z Inglota, LW 100. Na początku wydawał się fajny, ale wysuszył mi skórę i szybko znikał z twarzy :/
__________________
WYMIANKA
neath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 13:30   #2162
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hej Dziewczyny, wiem, że pisałyście już wcześniej o tych podkładach w tym wątku, ale dzisiaj będąc w Bootsie jakoś tak niespodziewanie się na nie natknęłam i zmacałam. Mowa o Dainty Doll. Odcień 001 jest prawie biały, wydaje mi się, że byłby dobry do mieszania go z ciemniejszymi podkładami, 002 jest w tonacji żółtawej (tak mi się przynajmniej wydawało), a 003.... Yyyyy.... On też jest jasny, ale już za ciemny do mojej karnacji. Na stronie Bootsa UK te podkłady mają dość wysokie noty. Wiem, że któraś z Was go macała, a może ktoś testował? Znowu sobie robię nadzieję, że może tym razem to będzie przełom w mych poszukiwaniach idealnego podkładu
A tutaj słocze:
http://paleskinmakeup.blogspot.co.uk...oundation.html

Edytowane przez Magic chocolate cookie
Czas edycji: 2013-03-28 o 13:43
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 14:04   #2163
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ten inglot 100 nie jest jakiś wybitnie jasny przecież
ale całkiem przyjemny, fakt, nie różowi za bardzo
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 16:29   #2164
n_i_x_i_e
Raczkowanie
 
Avatar n_i_x_i_e
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 146
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

dzięki za rady, macie racje. Nie stać mnie na eksperymenty i szukanie nowych podkładów. Pozostanę przy tym co mam. Co do tego kremu rozjaśniającego to jest z kuracji rozjaśniającej ziaja, w takiej bialej tubce, krem na dzień.
pozdrawiam
n_i_x_i_e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 20:45   #2165
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, wiem, że pisałyście już wcześniej o tych podkładach w tym wątku, ale dzisiaj będąc w Bootsie jakoś tak niespodziewanie się na nie natknęłam i zmacałam. Mowa o Dainty Doll. Odcień 001 jest prawie biały, wydaje mi się, że byłby dobry do mieszania go z ciemniejszymi podkładami, 002 jest w tonacji żółtawej (tak mi się przynajmniej wydawało), a 003.... Yyyyy.... On też jest jasny, ale już za ciemny do mojej karnacji. Na stronie Bootsa UK te podkłady mają dość wysokie noty. Wiem, że któraś z Was go macała, a może ktoś testował? Znowu sobie robię nadzieję, że może tym razem to będzie przełom w mych poszukiwaniach idealnego podkładu
A tutaj słocze:
http://paleskinmakeup.blogspot.co.uk...oundation.html
One maja dupne recenzje (tymi ze strony bootsa bym sie nie sugerowala), generalnie chodzilam wokol nich i chodzilam i doszlam do wniosku, ze to zadna rewelacja.
Dotarl do mnie dzisiaj za to bialy podklad Face Atelier - rewelacyjnie sie zapowiada, chociaz dobrze, ze nie kupilam colorstaya ani ogolnie nic ciemniejszego od Armaniego (ktorego ponownie nabylam), bo wstepnie probowalam tych podkladow i wyszlo mi, ze optymalna mieszanka dla mnie to ok 50:50...
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 21:55   #2166
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
One maja dupne recenzje (tymi ze strony bootsa bym sie nie sugerowala), generalnie chodzilam wokol nich i chodzilam i doszlam do wniosku, ze to zadna rewelacja.
Dotarl do mnie dzisiaj za to bialy podklad Face Atelier - rewelacyjnie sie zapowiada, chociaz dobrze, ze nie kupilam colorstaya ani ogolnie nic ciemniejszego od Armaniego (ktorego ponownie nabylam), bo wstepnie probowalam tych podkladow i wyszlo mi, ze optymalna mieszanka dla mnie to ok 50:50...
Dziękuję za odpowiedź na temat Dainty Doll
Jak przetestujesz Face Atelier to daj znać, jestem bardzo ciekawa, jak się sprawdzi. A czy masz tą wersję Zero Minus w przezroczystej butelce z białymi napisami, czy tą wersję z czarną naklejką - PRO ?
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-28, 21:59   #2167
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

W przezroczystej, ale one sie niczym nie roznia poza opakowaniem.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 07:56   #2168
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hej dziewczyny. Moja frustracja została zaspokojona na chwilę- zerknijcie na podkład z Rimmela: Match perfection 010. Najjaśniejszy ze wszystkich podkładów które testowałam w drogeriach w połowie Krakowa i po tygodniu stosowania się zdaje się być trafieniem. Może któraś z was stosuje i się wypowie? Ja na razie zauważyłam jedynie zerową zdolność do maskowania niedoskonałości, ale do wyrównania kolorytu jest idealny. I co mnie zaskoczyło, bardzo przyjemnie pachnie...
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."

sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 08:02   #2169
Bellitudoo
Zakorzenienie
 
Avatar Bellitudoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 415
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

a w jakiej tonacji jest?

Ja wczoraj kliknęłam skina79orange. Miałam próbkę polubiliśmy się. Po pierwsyzm uzyciu wydawał sie za ciemny, ale jak roztarłam porządniej to było ok
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post59125346 Wymiana, sukienki, buty
Bellitudoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 08:19   #2170
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Moja frustracja została zaspokojona na chwilę- zerknijcie na podkład z Rimmela: Match perfection 010. Najjaśniejszy ze wszystkich podkładów które testowałam w drogeriach w połowie Krakowa i po tygodniu stosowania się zdaje się być trafieniem. Może któraś z was stosuje i się wypowie? Ja na razie zauważyłam jedynie zerową zdolność do maskowania niedoskonałości, ale do wyrównania kolorytu jest idealny. I co mnie zaskoczyło, bardzo przyjemnie pachnie...
Właśnie go też testuję. Jego odcień jest chłodny, gołym okiem widać różowe tony w nim, ale na twarzy staje się trochę bardziej naturalny (z podkreśleniem słowa "trochę"). Faktem jest to, że jest naprawdę jasny. Tylko hmmmm.... Właśnie.... Rimmel.... Nie mam dobrego zdania o tych podkładach. Oczywiście z racji jego jasności też się pokusiłam o testowanie, ale na razie nie wydam ostatecznej recenzji, muszę go "zbadać" lepiej. Wiem tyle, że jakością nie powala niestety.
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 09:16   #2171
e ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 44
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Teraz w rossmanie rimmel ma przecenione podkłady jak dobrze pamietam
e ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 09:30   #2172
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Na oko jest podobny do DD01 z podanego wyżej linku: http://paleskinmakeup.blogspot.co.uk...oundation.html (też jest taka różnica pomiędzy nim i wszystkimi ivory itd).
Na pewno jest chłodny, faktycznie lekko różowy (szczególnie jak się tylko testuje czy porównuje z innymi, które trafiają bardziej w beże)- obawiałam się, że będę wyglądać jak świnka z moimi naturalnymi zaczerwienieniami- nie mniej jednak radzi sobie z tym dość dobrze. Ponieważ panicznie boję się zamówień przez internet czegoś czego nie znam (jesli chodzi o pudry i podkłady) na razie zdaje się to być dobra alternatywa.

Swoją drogą bardzo jasne są też pudry kompaktowe dostępne w Rossmanie (nie pamiętam firmy- spr jak będę)- nie mniej jednak pudełko jest 2 kolorowe- wieczko jasne (bezowe), spód ciemny. Miałam swego czasu 'light porcelan' z tego, był bardzo jasny, ale bardziej ciepły. Dla mnie trochę za bardzo, nie odpowiadał mi zapach + jakoś po tej przygodzie stwierdziłam, że wolę płynne.

Cytat:
Teraz w rossmanie rimmel ma przecenione podkłady jak dobrze pamiętam
Kurcze, tyle co go kupiłam i nie był przeceniony :/
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."


Edytowane przez sokzkaralucha
Czas edycji: 2013-03-29 o 09:32
sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 10:20   #2173
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Re: Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
Na oko jest podobny do DD01 z podanego wyżej linku: http://paleskinmakeup.blogspot.co.uk...oundation.html (też jest taka różnica pomiędzy nim i wszystkimi ivory itd).
Na pewno jest chłodny, faktycznie lekko różowy (szczególnie jak się tylko testuje czy porównuje z innymi, które trafiają bardziej w beże)- obawiałam się, że będę wyglądać jak świnka z moimi naturalnymi zaczerwienieniami- nie mniej jednak radzi sobie z tym dość dobrze. Ponieważ panicznie boję się zamówień przez internet czegoś czego nie znam (jesli chodzi o pudry i podkłady) na razie zdaje się to być dobra alternatywa.

Swoją drogą bardzo jasne są też pudry kompaktowe dostępne w Rossmanie (nie pamiętam firmy- spr jak będę)- nie mniej jednak pudełko jest 2 kolorowe- wieczko jasne (bezowe), spód ciemny. Miałam swego czasu 'light porcelan' z tego, był bardzo jasny, ale bardziej ciepły. Dla mnie trochę za bardzo, nie odpowiadał mi zapach + jakoś po tej przygodzie stwierdziłam, że wolę płynne.


Kurcze, tyle co go kupiłam i nie był przeceniony :/
On nie ma absolutnie nic wspolnego na pewno
ani z DD01 ani 02. To sa bardzo jasne podklady, Rimmel jest po prostu jasny i, mimo wszystko, zdecydowanie rozowy. Inna sprawa ze z drogeryjnych podkladow jest jednym z najjasniejszych i na pewno duzej ilosci osob moze odpowiadac.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 10:21   #2174
e ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 44
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Bo dopiero do wczoraj jest promocja, wszystkie podkłady rimmel -25%
e ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 10:33   #2175
Pazuzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
GG do Pazuzu
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Moja frustracja została zaspokojona na chwilę- zerknijcie na podkład z Rimmela: Match perfection 010. Najjaśniejszy ze wszystkich podkładów które testowałam w drogeriach w połowie Krakowa i po tygodniu stosowania się zdaje się być trafieniem. Może któraś z was stosuje i się wypowie? Ja na razie zauważyłam jedynie zerową zdolność do maskowania niedoskonałości, ale do wyrównania kolorytu jest idealny. I co mnie zaskoczyło, bardzo przyjemnie pachnie...
Ja go stosuję ponad miesiąc i dobrze,że kupiłam w promocji sporo taniej,bo chyba bym sobie w łeb strzeliła,kolor trafienie 100% (co oznacza,że jest raczej chłodno-różowawy),utlenia się na mnie,ale minimalnie,co jest sukcesem,na mojej straszliwej cerze nawet dobrze kryje pory,ale...po jakichś 2 h warzy się,tłuści,spływa - szczegolnie z niedoskonałości,tworząc wokół nich taką otoczkę,bo przy okazji ściąga korektor,a przy tym mnie zapchał.I puder na nim źle wygląda,nie wiem,na Revlonie CS jakoś się wtapiał,a na tym tak jakby zostaje na wierzchu,a potem nagle wszystko płynie.I to niezależnie od rodzaju pudru.Na suchej skórze może się nie sprawdzić,bo wysusza:P Więc jego jedyny atut dla mnie to kolor

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

A w ogóle to już mnie wkurza czytanie recenzji podkładów na KWC,jak to dziewczyny się podniecają,że wreszcie jakiś tam jasny odcień dla bladzioszków,ja zasuwam z wywieszonym ozorem do drogerii na testy,a tam ciemności egipskie i gaje pomarańczowe;( Powinna być jakaś cenzura albo wytyczne,co to znaczy "blady":P
__________________
"Bynajmniej" to nie to samo,co "przynajmniej". Jeśli "komEdogenny"=generuj ący zaskórniki,to "komOdogenny"=generuj ący komody?
Pazuzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 11:46   #2176
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Pazuzu Pokaż wiadomość

A w ogóle to już mnie wkurza czytanie recenzji podkładów na KWC,jak to dziewczyny się podniecają,że wreszcie jakiś tam jasny odcień dla bladzioszków,ja zasuwam z wywieszonym ozorem do drogerii na testy,a tam ciemności egipskie i gaje pomarańczowe;( Powinna być jakaś cenzura albo wytyczne,co to znaczy "blady":P
U śmiałam się z tych ciemności egipskich i gajów pomarańczowych, ale masz rację i w 100% popieram, w ogóle jak ktoś mówi "Używam Bourjois HM 51, on jest naprawdę jaśniuteńki" to śmiać mi się chce, bo dla mnie on jest o dobre 3 tony za ciemny i za pomarańczowy. Tak kurde, bielutki jak śnieg on jest. Swoją drogą mam tak samo, jak Ty. Czytam te recenzje w kółko i też jak pojawia się nadzieja na coś jasnego to pędzę to sklepów, a tam się okazuje, że te odcienie z prawdziwą jasnością nie mają nic wspólnego.

Edytowane przez Magic chocolate cookie
Czas edycji: 2013-03-29 o 11:49
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 12:47   #2177
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez e ona Pokaż wiadomość
Bo dopiero do wczoraj jest promocja, wszystkie podkłady rimmel -25%
tak jest!!! dziś kupiłam krem BB (light, spróbujemy zobaczymy, za 12,99) oraz M. Perfection (010, za 27,99 zł)- zobaczymy, najwyżej będzie wymianka))

Cytat:
Napisane przez Pazuzu Pokaż wiadomość

A w ogóle to już mnie wkurza czytanie recenzji podkładów na KWC,jak to dziewczyny się podniecają,że wreszcie jakiś tam jasny odcień dla bladzioszków,ja zasuwam z wywieszonym ozorem do drogerii na testy,a tam ciemności egipskie i gaje pomarańczowe;( Powinna być jakaś cenzura albo wytyczne,co to znaczy "blady":P
racja!! trzba zrobić oznaczenia dla "blady", ja też niejednokrotnie już miałam kupić jakis podkład- a ty pomarańcza, no nie, nie wytrzymam!!! Najlepiej testować na sobie a nie kupować w ciemno!!

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
U śmiałam się z tych ciemności egipskich i gajów pomarańczowych, ale masz rację i w 100% popieram, w ogóle jak ktoś mówi "Używam Bourjois HM 51, on jest naprawdę jaśniuteńki" to śmiać mi się chce, bo dla mnie on jest o dobre 3 tony za ciemny i za pomarańczowy. Tak kurde, bielutki jak śnieg on jest. Swoją drogą mam tak samo, jak Ty. Czytam te recenzje w kółko i też jak pojawia się nadzieja na coś jasnego to pędzę to sklepów, a tam się okazuje, że te odcienie z prawdziwą jasnością nie mają nic wspólnego.
Dziewczyny gramy w jednej drużynie))
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 12:54   #2178
Pazuzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
GG do Pazuzu
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Magic chocolate cookie Pokaż wiadomość
Aha, odradzam naprawdę bladolicym kobietkom wszelkie odcienie podkładów Sleek, macałam, za ciemne....
Sleek ma jasne odcienie,tylko oczywiście nie ma co szukać ich w drogeriach,a bezpośrednio na ich stronie. Bo taki np. Superdrug 2 najjaśniejszych nie sprowadza... Kupiłam w ciemno niedawno kompakt w najjaśniejszym odcieniu Linen,wstawiałam tu swatcha dosłownie parę stron temu,jest jasny i żółtawy,jasnością na twarzy porównałabym go do Dermacolu 208 może?Tylko oczywiście nie jest różowy.W ogóle to miał mi służyć do poprawek,ale wskutek porażki z Rimmelem używam go na codzień i jestem pozytywnie zaskoczona,bo na moim tłuszczu twarzowym trzyma się tak z 3-5h w niezłym stanie (Revlon CS ostatnio 5-6h).Oczywiście trochę robi tapetę,ale ja wychodzę z założenia,że wolę pokazywać światu tapetę niż jakieś syfy czy coś...
__________________
"Bynajmniej" to nie to samo,co "przynajmniej". Jeśli "komEdogenny"=generuj ący zaskórniki,to "komOdogenny"=generuj ący komody?
Pazuzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 13:00   #2179
_karolkarz_
Raczkowanie
 
Avatar _karolkarz_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 140
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Pazuzu Pokaż wiadomość
Oczywiście trochę robi tapetę,ale ja wychodzę z założenia,że wolę pokazywać światu tapetę niż jakieś syfy czy coś...
i to jest dobre.......)))

jak bym chciała pokazać moją naturalność, to bym się nie malowała)))))
_karolkarz_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-29, 13:03   #2180
Pazuzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
GG do Pazuzu
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez _karolkarz_ Pokaż wiadomość
tak jest!!! dziś kupiłam krem BB (light, spróbujemy zobaczymy, za 12,99) oraz M. Perfection (010, za 27,99 zł)- zobaczymy, najwyżej będzie wymianka))



racja!! trzba zrobić oznaczenia dla "blady", ja też niejednokrotnie już miałam kupić jakis podkład- a ty pomarańcza, no nie, nie wytrzymam!!! Najlepiej testować na sobie a nie kupować w ciemno!!



Dziewczyny gramy w jednej drużynie))
BB Rimmela mi ciemnieje do ostrej żółtaczki z nutą pomarańczy,ale ja tak mam prawie ze wszystkim,co ma się dopasowywać do cery (Match Perfection jest chwalebnym wyjątkiem,ale ma inne wady grr).

Co do jasności,to - jak to dziewczyny już tu wielokrotnie pisały - najbardziej rozbrajające są panie konsultantki zapewniające o podkładach ewidentnie za ciemnych "ale on prawie biały jest"
__________________
"Bynajmniej" to nie to samo,co "przynajmniej". Jeśli "komEdogenny"=generuj ący zaskórniki,to "komOdogenny"=generuj ący komody?
Pazuzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 16:28   #2181
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kupiłam wczoraj w promocji Rimmel Match Perfection 010. Iii.... tragedia! Krycie bardzo kiepskie, a na twarzy efekt kaszy.
Błagam, polećcie, mi jakis podkład o bardziej.. tłustej konsystencji?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 18:39   #2182
sokzkaralucha
Raczkowanie
 
Avatar sokzkaralucha
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 129
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
On nie ma absolutnie nic wspolnego na pewno
ani z DD01 ani 02. To sa bardzo jasne podklady, Rimmel jest po prostu jasny i, mimo wszystko, zdecydowanie rozowy. Inna sprawa ze z drogeryjnych podkladow jest jednym z najjasniejszych i na pewno duzej ilosci osob moze odpowiadac.
W takim razie przepraszam- nie znam się. Ogólnie raczej podkładów nie stosuję bo nie udaje mi się trafić z kolorem. Przedtem używałam z korektorek z Maybellin i jakoś tak miałam spokój, przez chwile przezywałam załamanie jak wycofali serię, coś znalazłam zastępczego.
Swoją drogą jest możliwość zdobycia tego DD01? Bo ma bardzo kuszący odcień...

Chcialam tylko zwrócić uwagę na ten odcień- nabiegałam się półka w Rossmanie -> światło dzienne -> półka w Rossmanie -> swiatło dzienne.
Oczywiście dla mnie lekką paranoją jest to, że najjaśniejsze odcienie sa dużo za ciemne dla mnie (i wiele dziewczyn ma identyczny problem), a z drugiej strony usilnie panuje nadal lęk przed jasnym podkładem. Pomijam tu już fakt oczywisty, że w sztucznym oswietleniu duzo ciemniejszy puder może się wydawać okk- mimo wszystko zauważyłyście trend, że w przypadku wahania między dwoma odcieniami zawsze sprzedawca doradzi ten ciemniejszy? Może to moje osobiste zdanie (wiadomo, źle dobrany puder to zUo, ale w jakiś granicach rozwagi), ale chyba już lepszy jaśniejszy niż za ciemny. O ile w wieku 25 lat to nie ma aż takiego znaczenia, to im się jest starszym tym 'za ciemny' jest coraz mniej korzystny...
__________________
"Myśmy byli świętymi zła. Nie będę złem wulgarnym- zaprotestował- Nie chcę."

sokzkaralucha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 20:31   #2183
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Właśnie kończę mój podkład Artdeco rozświetlający w kolorze Soft Biscuit. Kolor jest na prawdę fajny, jasny, zero odcieni pomarańczy czy różu. Polecam, chociaż kiedy go używałam uważałam że jest taki sobie. Być może to ze względu na fakt, że nie kryje mocno, czego oczekuje od podkładu. Jeśli potrzebuje efektu mniejszego krycia użyję azjatyckiego kremu BB, a podkład ma mi właśnie zapewnić coś na większe niespodzianki. Jeśli szukacie czegoś do wyrównania kolorytu, nie macie wielu niespodzianek na twarzy to polecam Artdeco
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 21:10   #2184
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez Pazuzu Pokaż wiadomość
Oczywiście trochę robi tapetę,ale ja wychodzę z założenia,że wolę pokazywać światu tapetę niż jakieś syfy czy coś...
Wychodzę z podobnego założenia... Jak mam chodzić z burakiem na twarzy i pryszczami to wolę chodzić ztapetą, wtedy nikt nie wie czy mam pod spodem ładną cerę czy nie, na wątku o jasnej cerze już się nawet chwaliłam że dostałam coś w rodzaju komplementu od kolegi dotyczącego makijażu, jak wspomniałam o tym że biorę leki na trądzil to powiedział, że mam całkiem ładną cerę przecież A tu kilo tapety. Co nie zmienia faktu, że uwielbiam, jak czasem minerałki dają u mnie tak cudownie naturalny efekt, zwłaszcza jak się nie przypudruję (tylko wtedy to po 3h mam smalec, z pudrem dopiero gdzieś po 7-8h) Tylko to raczej jak nie mam mocnego rumienia i nie nakładam bardzo dużych ilości podkładu[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Pazuzu Pokaż wiadomość
Co do jasności,to - jak to dziewczyny już tu wielokrotnie pisały - najbardziej rozbrajające są panie konsultantki zapewniające o podkładach ewidentnie za ciemnych "ale on prawie biały jest"
Podobna sytuacja, ale nie podkładowa: jak zrobiłam obchód po drogeriach w poszukiwaniu pancernego, wodoodpornego eyelinera... Najpancerniejszy (czyt. trudny do zmycia) był płynny BeYu, ale już z 3 tygodnie poluję na niego a w Douglasie nadal go brak. Więc przeszłam po innych drogeriach na mieście w poszukiwaniu substytutu, i jak albo mi panie wciskały "supertrwały", ale nie wodoodporny, albo "wodoodporny", ale bazarkowy za 6zł, to mi się bebechy skręcały... Żelowy z Inglota u mnie się nawet nie sprawdził, bo nie dość, że mi się tłuszczą powieki to jeszcze mi oczy łzawią i mimo iż teoretycznie wodoodporny, to po godzinie miałam kleksy pod oczami.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-03-29 o 21:11
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-29, 22:34   #2185
Magic chocolate cookie
Recenzentka Miesiąca - Listopad 2017
 
Avatar Magic chocolate cookie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 637
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez sokzkaralucha Pokaż wiadomość
W takim razie przepraszam- nie znam się. Ogólnie raczej podkładów nie stosuję bo nie udaje mi się trafić z kolorem. Przedtem używałam z korektorek z Maybellin i jakoś tak miałam spokój, przez chwile przezywałam załamanie jak wycofali serię, coś znalazłam zastępczego.
Swoją drogą jest możliwość zdobycia tego DD01? Bo ma bardzo kuszący odcień...

Chcialam tylko zwrócić uwagę na ten odcień- nabiegałam się półka w Rossmanie -> światło dzienne -> półka w Rossmanie -> swiatło dzienne.
Oczywiście dla mnie lekką paranoją jest to, że najjaśniejsze odcienie sa dużo za ciemne dla mnie (i wiele dziewczyn ma identyczny problem), a z drugiej strony usilnie panuje nadal lęk przed jasnym podkładem. Pomijam tu już fakt oczywisty, że w sztucznym oswietleniu duzo ciemniejszy puder może się wydawać okk- mimo wszystko zauważyłyście trend, że w przypadku wahania między dwoma odcieniami zawsze sprzedawca doradzi ten ciemniejszy? Może to moje osobiste zdanie (wiadomo, źle dobrany puder to zUo, ale w jakiś granicach rozwagi), ale chyba już lepszy jaśniejszy niż za ciemny. O ile w wieku 25 lat to nie ma aż takiego znaczenia, to im się jest starszym tym 'za ciemny' jest coraz mniej korzystny...
Co do DD01 i 02 to nie wiem, czy można je dostać w Pl, w UK kosztują 22 funty. A jeśli chodzi o te babki ze sklepów, co wciskają ciemniejsze odcienie podkładów to też to zauważyłam kiedyś. Może po prostu mają całą gamę kolorystyczną jednego podkładu, ale w jakimś odcieniu najwięcej sztuk (oczywiście nie najjaśniejszego) i on powiedzmy nie jest za często kupowany, bo jednak klientki go nie polubiły, a na stanie musi być, to może najpierw chcą "wypchnąć" te kolory, których mają najwięcej, ze względu głównie na datę ważności? Albo najzwyczajniej w świecie wydaje im się, że każda z nas jest pomarańczowa i dlatego sugerują takie kolory? Swoją drogą wspomniałam wcześniej w jakimś poście tą moją historię z Inglotem, co tamtejsza "wizażystka" nałożyła mi na twarz podkład 38, a wzięłam i tak najjaśniejszy. Śmiesznie wtedy było, bo ona mi zmazała cały makijaż (ale miałam wtedy tylko podkład i rzęsy wymalowane), nałożyła ten 38 i zrobiła jakiśtam makijaż oczu. Zadowolona była z siebie jak nie wiem i wciskała mi ten podkład prawie na siłę. Wyszłam stamtąd i chodziłam jeszcze po Galerii i w jednym miejscu było lustro - spojrzałam na swoją twarz, a tam - kolor cegły - dosłownie - pomarańcza ceglasta. Wyglądałam jak czubek jakiś. Ale musiałam jeszcze wytrwać na zakupach, więc zapięłam się pod szyję i chodziłam z tym ustrojstwem na gębie.

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Podobna sytuacja, ale nie podkładowa: jak zrobiłam obchód po drogeriach w poszukiwaniu pancernego, wodoodpornego eyelinera... Najpancerniejszy (czyt. trudny do zmycia) był płynny BeYu, ale już z 3 tygodnie poluję na niego a w Douglasie nadal go brak. Więc przeszłam po innych drogeriach na mieście w poszukiwaniu substytutu, i jak albo mi panie wciskały "supertrwały", ale nie wodoodporny, albo "wodoodporny", ale bazarkowy za 6zł, to mi się bebechy skręcały... Żelowy z Inglota u mnie się nawet nie sprawdził, bo nie dość, że mi się tłuszczą powieki to jeszcze mi oczy łzawią i mimo iż teoretycznie wodoodporny, to po godzinie miałam kleksy pod oczami.
Z Inglota jest straszny ten eyeliner żelowy - nie polecam. Uczulił mnie KAŻDY kolor!
Magic chocolate cookie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 01:25   #2186
Pazuzu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 57
GG do Pazuzu
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Wychodzę z podobnego założenia... Jak mam chodzić z burakiem na twarzy i pryszczami to wolę chodzić ztapetą, wtedy nikt nie wie czy mam pod spodem ładną cerę czy nie, na wątku o jasnej cerze już się nawet chwaliłam że dostałam coś w rodzaju komplementu od kolegi dotyczącego makijażu, jak wspomniałam o tym że biorę leki na trądzil to powiedział, że mam całkiem ładną cerę przecież A tu kilo tapety. Co nie zmienia faktu, że uwielbiam, jak czasem minerałki dają u mnie tak cudownie naturalny efekt, zwłaszcza jak się nie przypudruję (tylko wtedy to po 3h mam smalec, z pudrem dopiero gdzieś po 7-8h) Tylko to raczej jak nie mam mocnego rumienia i nie nakładam bardzo dużych ilości podkładu[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:03 ----------


Podobna sytuacja, ale nie podkładowa: jak zrobiłam obchód po drogeriach w poszukiwaniu pancernego, wodoodpornego eyelinera... Najpancerniejszy (czyt. trudny do zmycia) był płynny BeYu, ale już z 3 tygodnie poluję na niego a w Douglasie nadal go brak. Więc przeszłam po innych drogeriach na mieście w poszukiwaniu substytutu, i jak albo mi panie wciskały "supertrwały", ale nie wodoodporny, albo "wodoodporny", ale bazarkowy za 6zł, to mi się bebechy skręcały... Żelowy z Inglota u mnie się nawet nie sprawdził, bo nie dość, że mi się tłuszczą powieki to jeszcze mi oczy łzawią i mimo iż teoretycznie wodoodporny, to po godzinie miałam kleksy pod oczami.
A no właśnie,ja niestety mam syfki po tabsach anty - jedynych,które mi pozwalają normalnie funkcjonować przez cały miesiąc,więc uważam,że kilka podskórnych pryszczy od czasu do czasu i przetłuszczanie to niewygórowana cena,bo można to załatwić makijażem... Zazdroszczę ludziom,którzy mogą używać minerałów,bo na mnie np.EDM ciemniały strasznie i po 2 h spływały nawet jak jeszcze się tak bardzo nie tłuściłam.Może zaczaję się na Meow wreszcie

Co do linera,to używam teraz Maybelline w żelu i lepszy był zwykły od Essence,prawdę mówiąc:P Patent na szybkie znikanie mam taki,że traktuję powiekę podkładem/bazą - zresztą zawsze to robię,nakładam liner i jak wyschnie,to delikatnie oprószam pudrem transparentnym.
Ja nie wiem,może oni specjalnie nie sprowadzają,żeby do us*ania pielgrzymować po ich sklepach i przy okazji nakupić różności:P
__________________
"Bynajmniej" to nie to samo,co "przynajmniej". Jeśli "komEdogenny"=generuj ący zaskórniki,to "komOdogenny"=generuj ący komody?
Pazuzu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 10:34   #2187
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ja wczoraj zrobiłam rundkę po drogeryjkach w poszukiwaniu podkładu, gdyż mój MAP się kończy zaszłam do jednego sklepu i mówię do faceta, czy mogłabym rzucić okiem na jakieś jasne podkłady(sklep niestety nie jest samoobsługowy... ), to ten do mnie: "a w płynie czy kamieniu?" myślałam, że stamtąd wyjdę. Potem doszła jego żona, "to może ja coś pomogę..". Zaczęła mi wyjmować Sorayę i Miraculum(czy jak to tam się pisze), powyciskała mi na rękę, rozcieram, a tu pomarańczowe plamy:/ "Te są naprawdę bardzo jasne, nie będą ci pasować? O, ten jest jaśniuteńki, na pewno będzie ci pasował(Stay Matte z Rimmela)". Podejście nr 2. Pytam o jasny podkład. "Ten, numer 29 jest baaaardzo jasny, jest wręcz blady!" Rozsmarowałam na ręce - brunatna plama. Zaczynam myśleć o solarium
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 12:08   #2188
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ok, pierwsze poważne podejście do miksu Armaniego i Face Atelier - jestem zachwycona.
W końcu moja twarz wygląda tak, jak powinna! Ok, ten miks jest ciut za mało oliwkowy, ale to już czepianie się, bo różnica jest minimalna.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę i, że Face Atelier nie zmieni za bardzo właściwości Armaniego.
Yaaay!
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 13:40   #2189
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Ok, pierwsze poważne podejście do miksu Armaniego i Face Atelier - jestem zachwycona.
W końcu moja twarz wygląda tak, jak powinna! Ok, ten miks jest ciut za mało oliwkowy, ale to już czepianie się, bo różnica jest minimalna.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę i, że Face Atelier nie zmieni za bardzo właściwości Armaniego.
Yaaay!
...
Kochana,gdzie kupowałas F.A?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-30, 14:41   #2190
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
Kochana,gdzie kupowałas F.A?
http://www.cocobeau.co.uk/
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.