Staż czy praca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-07, 20:39   #1
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436

Staż czy praca?


Opisywałam swoją sytuację w podwieszonym wątku ale być może nie każdy tam zagląda, dlatego wkleję jeszcze tutaj. Potrzebuję rady. Jestem tegoroczną absolwentką polonistyki.
Po otrzymaniu tragicznych ofert z pupu znalazłam pracę na własną rękę - w call center. Niestety jest to praca z targetami, przy przedłużaniu umów, przed czym się tak wzbraniałam.
Zaczęłam w tym roku studia podyplomowe z ZZL bo znalazłam fajny projekt gdzie połowa kosztu studiów jest dofinansowana. I tutaj mam dylemat. Czy nie lepiej rzucić tą pracę w call center i zapisać się ponownie do PUP i czekać do stycznia na staż? Chodzi o to, że staż byłby w jakiejś instytucji państwowej, w banku albo w prywatnej firmie, co myślę, że byłoby lepszym punktem w cv niż praca w call center.
Problem w tym, że w moim PUPie dopiero w styczniu będą mieć pieniądze na staże. Jest początek listopada i w tym wypadku żeby zapisać się na staż, musiałabym się zarejestrować w UP ponownie i to jak najszybciej.

Minusem pracy w call center jest to, że nie daje ona właściwie żadnego konkretnego doświadczenia zawodowego.
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 17:33   #2
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 313
Dot.: Staż czy praca?

Pisałam ci chyba wcześniej, że wydaje się, że ty nie chcesz pracować. I faktycznie po tym wątku też mam takie wrażenie.

Masz pracę. To się jej trzymaj. W międzyczasie szukaj tak intensywnie jak się da lepszej, bardziej rozwojowej.

Na państwo nie licz bo możesz się przeliczyć.

Wypowiedzieć pracę, żeby siedzieć na bezrobociu karmiąc się idiotycznymi mrzonkami o stażu, który będzie albo i nie to głupota.
476bc3dbac029ec3a9e93a7df5eb47c70ae0ad31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 19:30   #3
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Staż czy praca?

Ktoś juz kiedys pisał o tym na forum - praca w call center może dać SPORO. Uczysz się negocjacji, sprzedaży, obslugi klienta. To nie jest praca na magazynie gdzie codziennie przekładasz paczki z miejsca w miejsce, albo na kasie w markecie gdzie niby pracujesz w sprzedaży ale nie masz wpływu na jej wynik. Wiele osób zaczynalo pracę w call center na studiach , a potem doszło wyżej. Taka osoba może za 10 lat rekrutować cię do swojego zespołu i spojrzeć pozytywnie na to, że zaczynałaś tak samo jak on.

Na stażu w urzędzie najprawdopodobniej nie nauczysz się niczego.
Staż w banku? Chcesz być doradcą klienta po polonistyce? To doświadczenie w call center będzie idealne. Ale do banku można się dostać bez stażu więc staż w banku w oddziale brzmi jak głupota (a w centralach to raczej nie ma takich 'prawdziwych' staży z UP)
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-10, 15:18   #4
Basia919
Raczkowanie
 
Avatar Basia919
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 40
Dot.: Staż czy praca?

Ja chyba też wolałabym postawić na pracę jeśli ten staż nie jest niczym pewnym. Tutaj xxx ktoś trafnie opisuje że rola stażysty niestety dość często ogranicza się do pomocy w drobnych pracach biurowych, a nawet robienia kawy przełozonym itd. ale z drugiej strony zdarzają się tez poważne staże – ja kiedyś byłam na stażu w międzynarodowej firmie i zrobiło to dobre wrażenie na kolejnym pracodawcy.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-11-10 o 21:54 Powód: Reklama.
Basia919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-10 16:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:14.