Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-14, 12:30   #451
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Dla mnie 15% to jest tonik Nakładam i nie zmywam, po pół godzinie nakładam nawilżacz.
Przy wyższym stężeniu nie da się zostawić tego na twarzy, bo żre Im dlużej się zostawi, tym bardziej wyżre
Hmm...ale ja jeszcze nie zaprawiona w migdałowym boju, wieć zacznę od delikatnych stężen. Jeżeli po pierwszym 15%bedzie dobrze, to dojdę do 20%. Więcej może niechociąz, a nóż okażę się nosorożcem gruboskurnym i będzie u mnie ok
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-15, 09:48   #452
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Przedwczoraj pyknelam sobie migdala po raz pierwszy (najpierw stosowalam tonik)

Ostra rzecz
Zrobilam 24% stezenie (3 ml wody, 2 ml wodeczki, 2 ml kwasiku)
Nic nie pieklo, troche zaczelo szczypac po jakis 15 minutach, wiec zmylam woda z mydlem. Pobielenia naskorka zadnego niezauwazylam procz skrzydelek nosa, poniewaz mam katar i tam nieco podraznione miejsca byly.
Poki co delikatna wylinke mam na brodzie i to wsio.
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-15, 10:11   #453
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Hehe, się skusiłaś?
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-15, 10:16   #454
Dorota-Coco
Zakorzenienie
 
Avatar Dorota-Coco
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 9 631
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Hehe, się skusiłaś?
Tak Aniu. "Chce byc pieeekna"

(daj znak prosze, jak juz dotrze przesylka)
Dorota-Coco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-15, 23:46   #455
Myszka:))
Przyczajenie
 
Avatar Myszka:))
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 10
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Witam serdecznie,
mam takie pytanie do was, bo pisałyście wcześniej o tej lanolinie a czy któraś stosowała zamiast niej krem ALANTAN PLUS ( czy jakoś tak się to pisze) ?? Podobno można go stosować zamiennie po peelingach z dużym stężeniem TCA zamiast wazeliny... Myślicie że w tym przypadku też się będzie nadawał ??
Myszka:)) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 10:08   #456
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Myszka możesz spróbować Dla mnie osobiście był za mało natłuszczający. Wolę krem z lanoliną z Rossmanna.

Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2007-01-16 o 12:27
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 10:58   #457
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Wiesz co, ja mam rważenie, że pomiędzy 15 a np. 25% nie ma już wielkiej różnicy, jeśli chodzi o szczypanie No i wentylatorek pomaga
wentylatorka brak ewentualnie mąż podmucha, bez brzydkich skojarzeń proszę
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 20:56   #458
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Myszka:)) Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
mam takie pytanie do was, bo pisałyście wcześniej o tej lanolinie a czy któraś stosowała zamiast niej krem ALANTAN PLUS ( czy jakoś tak się to pisze) ?? Podobno można go stosować zamiennie po peelingach z dużym stężeniem TCA zamiast wazeliny... Myślicie że w tym przypadku też się będzie nadawał ??

Po peelingu nasmarowałam się Alantanem Plus, ale nie kremem tylko maścią.
Krem wchłania sie od razu i nie przynosi ulgi a maść jest mega tłusta.
Ja robiłam niewielkie stężenia peelingu migdałowego i nie miałam bardzo zmaltretowanej skóry. Na wszelki wypadek kup ten krem Rossmana, o którym napisała Contax.
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-16, 22:14   #459
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
wentylatorka brak ewentualnie mąż podmucha, bez brzydkich skojarzeń proszę
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 09:22   #460
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Ja w kwestii lanoliny.
Zawsze używałam sutkowej z Rossmana ale przyuważyłam w aptece Maść natłuszczającą z Oceanic'a chyba. Czysta lanolina. Zakupiłam (koło 3 zł za malutką tubkę), wypróbowałam i nie polecam.
Lanolina rossmanowska jest stosunkowo miękka, nieco lejąca, łatwo posmarować podrażnioną facjatę, natomiast ta druga ma po wyciśnięciu z tubki postać patyka Trudno ją rozsmarować na bolącym pychu. Jest ponadto bardzo niewydajna. Na dwie paszcze normalnych rozmiarów zużyliśmy z synem "toto" w trzy dni. Rossmanowska trwa i trwa
To tyle gwoli informacji, pozdrawiam
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-17, 13:20   #461
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Ja trudno znoszę tłuściochy typu lanolina, nawet po peelingu Korzystając ze swoich wcześniejszych doswiadczeń po easy peelu kupiłam Atoderm PO Zinc Biodermy i tym traktuję skwaszoną paszczę Bardzo mi on odpowiada, dobrze koi i łagodzi skórę, zmiękcza naskórek zeschnięty po peelingu, ma przyjemną konsystencję i nie pachnie. Co nie oznacza, że się wchłania Jest na bazie parafiny i robi tłustą warstwę, no niestety. Ale mimo wszystko nie jest to tak tłuste jak lanolina. Poza tym świetnie działa na świeżą skórę popeelingową - żadnych podrażnień, ładny koloryt.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-17, 15:49   #462
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Ja w kwestii lanoliny.
Zawsze używałam sutkowej z Rossmana ale przyuważyłam w aptece Maść natłuszczającą z Oceanic'a chyba. Czysta lanolina. Zakupiłam (koło 3 zł za malutką tubkę), wypróbowałam i nie polecam.
Lanolina rossmanowska jest stosunkowo miękka, nieco lejąca, łatwo posmarować podrażnioną facjatę, natomiast ta druga ma po wyciśnięciu z tubki postać patyka Trudno ją rozsmarować na bolącym pychu. Jest ponadto bardzo niewydajna. Na dwie paszcze normalnych rozmiarów zużyliśmy z synem "toto" w trzy dni. Rossmanowska trwa i trwa
To tyle gwoli informacji, pozdrawiam
Wygląda na to, że trzeba było ją sobie trochę uwodnić
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-18, 13:32   #463
>>Girl<<
Raczkowanie
 
Avatar >>Girl<<
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 264
GG do >>Girl<<
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Hej!
Ja jestem już po czwartym peelingu (pierwszy-20%,drugi-25%,trzeci i czwarty-30%),cera jest jaśniejsza,widać że przebarwienia są bladsze,ale zastanawia mnie jedna rzecz czy jest możliwość że ten peeling pomoże zlikwidować mi całkiem te przebarwienia? ,bo jeśli tak to używając peeling 30% sporo czasu minie zanim się z nimi uporam,czy np.stężenie 40% bardziej pomoże?Dodam że gdy robiłam trzeci peeling czyli 30% to skóra zareagowała ostrym zaczerwienieniem i podrażnieniem natomiast przy czwartym peelingu czyli też 30% żadnej reakcji nie było,więc tak sobie myślę że teraz może zrobiłabym np.dwa razy 35% i doszłabym do 40%,jak myślicie?Po reakcji na 3 peeling chciałam pozostać cały czas już przy tych 30%,ale jeśli skóra już na kolejny peeling nie zareagowała,to mogę podnieść stężenie,chce się jaknajszybciej pozbyć tych plam
__________________

Ze szczęściem
bywa czasami tak jak z okularami,
szuka się ich,a one "siedzą" na nosie.
Tak blisko!

Phil Bosmans
>>Girl<< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-18, 16:37   #464
jaka_kaya
Raczkowanie
 
Avatar jaka_kaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraina Kredek
Wiadomości: 61
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Czy moge dostać recepte na 30 % i 40% peeling migdałowy? Dotychczas traktowałam się 4 ml wody i 1 ml kwasu, ale dawka jest mi za słaba, zero efektu złuszczania potrzebuje silniejszego efektu
Dzięki.
jaka_kaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 10:15   #465
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Przesyłka z Mazideł przyszła w ekspresowym tempie, wiec w środę zrobiłam sobie taki zabiegWczesmniej potraktowałam skóre przez 2 dni tonikiem - skóra była lekko wysuszona Peeling bardzo mocno mnie szyczpał, wiec po niecałych 5 minutach zmyłam go.Nałozyłam krem z lanoliną z Rosmana i było ok. Bardzo ładnie złagodził podrażnienia.Jest tłusty i niezbyt twardy więc z łatwością slizgał się po twarzy.

Rano obudziłam sie z cerą w lednolitym kolorze. Niestety już kiedy nałożyłam podkład uwidoczniły się suche skórkiAle byłam na to przygotowana. Na noc mocno natłuściłam skórę tez lanoliną z Rossmana, bo wiatr dodatkowo mnie obsuszył.
Dzisiaj nałożyłam tylko krem nawilżający na całą twarz, a w okolicach brody(tam mam bardzo suchą skórę)nadal lanolinę.

Najbardziej podoba mi się, to, że po jednym takim zabiegu mam zdecydowanie bardziej oczyszczony nos niż przed zabiegiem, a czoło jest takie niesamowicie gładkie
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 11:19   #466
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

czy peeling migdałowy jest na tyle mocny ze poradzi sobie nawet z nieczułą na nic skórą?
Próbuje wygonic z kolana bliznę, a raczej na tyle złuszczyć skórę zeby pozbyć się czarnych kropek ktore zostały mi po wywrotkach na rowerze w dziciństwie.
W tym celu najpier przetestowałam Zorac - jako, że na twarzy łuszczyłam się koncertowo zaczęłam i kolano nim smarować... niestety aplikacja trzy razy dziennie przez tydzien skóry na kolanie nawet nie ruszyła.
Póxniej zrobiłam peeling z kwasu salicylowego wg przepisu z LU, tydzien aplikacji również nie przyniósł efektó, skóra ani drgnęła.
Dlatego chciałabym się dowiedzieć na ile mocny jest peeling migdałowy? czy jest silniejszy do salicylowego i zoracu?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 13:22   #467
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Nikita ja zluszczalam skore na lydkach kwasem migdalowym w proporcjach => 2 ml kwasy i 3 ml spirytu 98%, aplikowalam 2-3 warstwy, nie zmywalam. Skora zaczela mi sie zluszczac po kilku dniach. W kolejne dni smarowalam raz dziennie kwasami owocowymi i jak nie zapomnialam to jeszcze doprawialam atredemem.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 14:44   #468
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

ja też robiłam peeling migdałowy na łydkach w proporcjach zbliżonych do Contax. Może trochę wyższych, ale niewiele. Ja jestem trochę dziwna, bo zaczęłam się łuszczyć dopiero po tygodniu. Ale za to nawet z kolan skóra mi pięknie schodziła - miałam na początku takie bąble jak pęcherze na stopach. Zeszła mi wtedy naprawdę gruba warstwa
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)


Edytowane przez kochanie
Czas edycji: 2007-01-21 o 09:16 Powód: a tak-o;)
kochanie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-20, 19:41   #469
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Oto co wyczytałam na aukcji allegro z kwasem migdałowym:

"
Na tydzień przed zastosowaniem kwasów nie należy stosować: depilacji, elektrolizy, dermabrazji, retinoidów, preparatów drażniących skórę twarzy"

No i mam małe obawy, bo po peelingu stosowalam atrederm. Nie wiem jakie mogą być tego skutki, ale jesli ma to być silniejsze złuszczanie to już mam to za sobą i wcale mi to tak bardzo nie przeszkadzało

Znalazłam też wiadomość, że nie wolno stosować tego kwasu w okolicach piersi i tarczycy... Hmm a czym to grozi? (pytam z ciekawosci)

I jeszcze jedno... W składzie tych peelingów na allegro jest również kwas hialuronowy dla nawilżenia. Czy już próbowałyście takiego sposobu? W ogole czy ten kwas hialuronowy można tak po prostu stosować na buziaka? Mam próbke z mazideł i mogłabym ją wykorzystać


Aaa bym zapomniała.. w Warszawie można hurtowo kupić kwas migdałowy 250 ml za 170 złotych. Można zaoszczędzić. Ja na razie sie zastanawiam bo w sumie jak na jeden raz to duży wydatek. Poza tym teraz używam atre a potem sie zobaczy

Ale sie rozpisałam
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-21, 10:57   #470
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
Oto co wyczytałam na aukcji allegro z kwasem migdałowym:


Znalazłam też wiadomość, że nie wolno stosować tego kwasu w okolicach piersi i tarczycy... Hmm a czym to grozi? (pytam z ciekawosci)
tez jestem ciekawa
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 12:46   #471
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość

Znalazłam też wiadomość, że nie wolno stosować tego kwasu w okolicach piersi i tarczycy... Hmm a czym to grozi? (pytam z ciekawosci)
Oj, to ja więcej niż ciekawa jestem, bo użyłam kwasu również na szyję i dekolt... Nawet się nie złuściłam, ale chciałabym wiedzieć, czy to może mieć jakieś efekty uboczne
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-21, 21:32   #472
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez rudzitsu Pokaż wiadomość
Oj, to ja więcej niż ciekawa jestem, bo użyłam kwasu również na szyję i dekolt... Nawet się nie złuściłam, ale chciałabym wiedzieć, czy to może mieć jakieś efekty uboczne
ja też zrobiłam peeling na dekolt i na piersi, bo mam przebarwienia po greckim słońcu i również nie zastanawiałam się nad jakimiś skutkami ubocznymi , których narazie nie widzę
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 15:40   #473
kaczorka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 375
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

fajnie jakby ktoś odpowiedział na moje pytanie dlaczego nie wolno stosować kwasu w okolicach piersi i tarczycy ??
Będe baaaardzo wdzięczna za odpowiedź
kaczorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 19:09   #474
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość

Znalazłam też wiadomość, że nie wolno stosować tego kwasu w okolicach piersi i tarczycy... Hmm a czym to grozi? (pytam z ciekawosci)

I jeszcze jedno... W składzie tych peelingów na allegro jest również kwas hialuronowy dla nawilżenia. Czy już próbowałyście takiego sposobu? W ogole czy ten kwas hialuronowy można tak po prostu stosować na buziaka? Mam próbke z mazideł i mogłabym ją wykorzystać
To znaczy gdzie "znalazłaś wiadomość" o tej tarczycy? Podaj źródło, autora, jakieś szczegóły?... Nigdy nie czytałam zadnych informacji na temat oddziaływania kwasu (jakiegokolwiek AHA) na narządy wewnętrzne - kwas działa w warstwie rogowej naskórka, nie przenika do ustroju.

Kwas hialuronowy z mazideł mozesz nałożyć na twarz (tzn. roztwór), ale w mieszance z jakimś olejem - HA potrzebuje warstwy okluzyjnej (olej), bo bez tego może wywołać efekt wręcz odwrotny do zamierzonego, jest silnie higroskopijny i potrafi "wyciągnąć" wilgoć z głębszych warstw naskórka, bez tej warstwy okluzyjnej wysuszy, zamiast nawilżyć.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-22, 20:56   #475
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
To znaczy gdzie "znalazłaś wiadomość" o tej tarczycy? Podaj źródło, autora, jakieś szczegóły?... Nigdy nie czytałam zadnych informacji na temat oddziaływania kwasu (jakiegokolwiek AHA) na narządy wewnętrzne - kwas działa w warstwie rogowej naskórka, nie przenika do ustroju.
np. na tej aukcji:
http://www.allegro.pl/item159378790_...uper_cena.html
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 20:06   #476
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Dziewczyny od dawna sledze ten watek i zakupilam niedawno zestaw do peelingu. Bede sie zakwaszac w weekend. Napiszcie prosze czy po pierwszym zastosowaniu zauwazylyscie duza poprawe cery? Bo ja niestety naleze do troche niecierpliwych osob i mam nadzieje ze juz po pierwszym bedzie wygladzenie i oczyszczenie
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-23, 22:53   #477
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

No i zakwasiłam sie w końcu!
Zaczęłam od 20% - wiem że to troszke dużo ale wydaje mi się że moja skóra raczej nie należy do wrażliwców szczypało oj szczypało! w miejscach gdzie wcześniej miałam wypryski i było troszke zrogowaciałej skóry bardzo szybko pobielała. Jestem bardzo ciekawa efektów ale czuje że będę się ładnie łuszczyć Jak miło

Mam tylko małe pytanko. Ciężko rozpuszczał mi się kwasik w samej wodzie przy 20%, musiałam dodać troszkę alkoholu. Wam się wszystko rozpuszcza w wodzie?
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 06:02   #478
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

mewcia zeby kwas lepiej sie rozpuszczal w samej wodzie, mozna wstawic pojemniczek z mieszanina do goracej kapieli. To powinno zalatwic problem. Kwas w wodzie z dodatkiem alkoholu rozpuszcza sie bez problemow i bez goracej kapieli.
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 08:15   #479
mewcia
Raczkowanie
 
Avatar mewcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 268
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

dzięki Contax na to żeby go podgrzać nie wpadłam - dobrze że jest alkohol
__________________
mewcia
mewcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-24, 11:10   #480
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Fakt, po podgrzaniu rozpuszcza się idealnie Nawet w większym stężeniu, niż 20%. Moze się natomiast również szybko wytrącać z powrotem, więc kropelka alkoholu też nie zaszkodzi.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.