Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-02-23, 12:07   #631
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Talking Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

hehehe
__________________


LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 12:13   #632
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

serdecznie dziękuję za uprzejmą korektę.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 14:47   #633
kooren
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

witajcieod kilku dni używam peelingu migdałowego i...nic.stosowałam różne stężenia,najpierw małe,ostatnio ok 40-50%,na poczatku mieszałam z wodą,teraz z wódka i nie ma efektów;(tzn skórka jest czerwona,szczypie,na czole mam jakby taką "skorupkę"-nie wiem za bardzo,jak to opisać,normalnie tego nie widać,ale w lusterku skórka wygląda tak,jak po zaschnięciu maseczki z drożdży-tylko o wiele delikatniej i ma normalny kolorek.o najmniejszym nawet złuszczaniu nie ma mowy!!!poza tym,wydaje mi się,że ten kwasik "odciąga"wilgoś z okolic oczu-powiększyły mi się zmarszczkijak dostanę kwas hialuronowy to może się wygładzą,ale na razie nie wygląda to zbyt dobrze.Co zrobić,żeby złuszczyć tą skórę?boję się stosować wyższych stężeń,poza tym nie wiem,czy udałoby mi się rozpuścić jeszcze więcej kwasiku,nawet w wodnej kąpieli,ale nie chcę też mieć"drożdżowej"skórki,bo to postarza.Co do rozjaśnienia blizn<potrądzikowych>nie zauważyłam zbyt wielkiej zmiany.Wiem,że muszę troszkę poczekać,aż skórka się zregeneruje,ale jak już się w to"bawię",to chcę,żeby mi się to ładnie złuszczyło,a nie tak:/Proszę,doradźcie,co mam zrobić?
kooren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 15:45   #634
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

kooren
Cytat:
witajcieod kilku dni używam peelingu migdałowego i...nic.stosowałam różne stężenia,najpierw małe,ostatnio ok 40-50%,na poczatku mieszałam z wodą,teraz z wódka i nie ma efektów;(tzn skórka jest czerwona,szczypie,na czole mam jakby taką "skorupkę"-nie wiem za bardzo,jak to opisać,normalnie tego nie widać,ale w lusterku skórka wygląda tak,jak po zaschnięciu maseczki z drożdży-tylko o wiele delikatniej i ma normalny kolorek.o najmniejszym nawet złuszczaniu nie ma mowy!!!poza tym,wydaje mi się,że ten kwasik "odciąga"wilgoś z okolic oczu-powiększyły mi się zmarszczkijak dostanę kwas hialuronowy to może się wygładzą,ale na razie nie wygląda to zbyt dobrze.Co zrobić,żeby złuszczyć tą skórę?boję się stosować wyższych stężeń,poza tym nie wiem,czy udałoby mi się rozpuścić jeszcze więcej kwasiku,nawet w wodnej kąpieli,ale nie chcę też mieć"drożdżowej"skórki,bo to postarza.Co do rozjaśnienia blizn<potrądzikowych>nie zauważyłam zbyt wielkiej zmiany.Wiem,że muszę troszkę poczekać,aż skórka się zregeneruje,ale jak już się w to"bawię",to chcę,żeby mi się to ładnie złuszczyło,a nie tak:/Proszę,doradźcie,co mam zrobić?
Nie wiem, nie znam się ale śledzę ten wątek i dziewczęta pisały, że to bomba z opóznionym zapłonem.. może coś się zacznie zaraz dziać ? Obyś nic sobie zlego na buzi nie porobiła
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-23, 19:41   #635
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez kooren Pokaż wiadomość
witajcieod kilku dni używam peelingu migdałowego i...nic.stosowałam różne stężenia,najpierw małe,ostatnio ok 40-50%,na poczatku mieszałam z wodą,teraz z wódka i nie ma efektów;(tzn skórka jest czerwona,szczypie,na czole mam jakby taką "skorupkę"-nie wiem za bardzo,jak to opisać,normalnie tego nie widać,ale w lusterku skórka wygląda tak,jak po zaschnięciu maseczki z drożdży-tylko o wiele delikatniej i ma normalny kolorek.o najmniejszym nawet złuszczaniu nie ma mowy!!!poza tym,wydaje mi się,że ten kwasik "odciąga"wilgoś z okolic oczu-powiększyły mi się zmarszczkijak dostanę kwas hialuronowy to może się wygładzą,ale na razie nie wygląda to zbyt dobrze.Co zrobić,żeby złuszczyć tą skórę?boję się stosować wyższych stężeń,poza tym nie wiem,czy udałoby mi się rozpuścić jeszcze więcej kwasiku,nawet w wodnej kąpieli,ale nie chcę też mieć"drożdżowej"skórki,bo to postarza.Co do rozjaśnienia blizn<potrądzikowych>nie zauważyłam zbyt wielkiej zmiany.Wiem,że muszę troszkę poczekać,aż skórka się zregeneruje,ale jak już się w to"bawię",to chcę,żeby mi się to ładnie złuszczyło,a nie tak:/Proszę,doradźcie,co mam zrobić?
Ta drożdżowa skórka to wg mnie martwe komórki. Myślę że powinnaś spokojnie poczekać na złuszczanie, nie rób więcej pilingu dopóki nie pokaże sie zdrowa skóra pod spodem. U mnie skóra po kwasie wygląda jak przezroczysta bibułka i ładnie się złuszcza po kilku dniach, choć stosuje mniejsze stężenia i około 4 tyg odstępy miedzy kuracjami. Teraz ważne jest nawilżania i ochrona. Ja stosuje olejki np. makadamia + kwas hialuronowy ( sam kwas ściąga mi skórę). Czasami masuje twarz olejkiem aby 'zrolować' skórki. Nie przyspieszam złuszczania bo łatwo wtedy uszkodzić skórę i efekt jest odwrotny do zamierzonego. No i pod oczy bym się nie odważyła kwasu położyć , raczej retin A i dużo nawilżać.
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 00:37   #636
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7 Pokaż wiadomość
ankkka ja jak robilam 30% to bralam 1 ml kwasu i 1,8 ml wody, wiec cos nie tak chyba z Twoimi obliczeniami, nie wiem sama.
no jak widać ze mnie żadna matematyczka
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 08:16   #637
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Ze mnie tez zadna , dlatego poprosilam o podanie kogos kto sie znam na tym. We wtorek zrobie sobie te 40% i zdam relacje.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-24, 12:12   #638
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Exclamation Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Oto moje dwa wpisy, dotyczące stanu mojej twarzy...

1.
Mam teraz 16 lat i ogólnie z buźką nie miałam nigdy problemów, żadnych pryszczy (jak już jakiś był to pojedyńczy i w dodatku łącznie miałam może 4), itp. jedynie co mi się robiło to "raz na ruski rok" tzw. potówki (malutkie) na policzkach, albo zaskórniki koło noska (jeszcze mniejsze). Więc patrząc na całokształt to nie miałam się czego przyczepić , jedynie tylko, że mam troszkę "twardą" skórę i nie tak łatwiutko coś z niej wycisnąć (może też dlatego nie mam problemów z cerą). Ale... pod koniec 2005 roku, kupiłam sobie (nie wiem po co) podkład i jak już raz użyłam, to używałam go, aż się nie skończy... i na czole zrobiły mi się takie malusie "gulki" (tak jakby się tam robiła potówka czy coś w tym stylu), ale nic tam jescze nie było i ja (kretynka) zamiast poczekać aż coś się z tego "ulęgnie" i dopiero się tego pozbyć, albo wysuszać... wycisnęłam to i narobiłam sobie ranek (które mi się baaardzo długo goiły), a po nich mam teraz blizny, nie są one duże, ani głębokie (bardziej przypominają przebarwienia), ale są... No i jeszcze wpadłam w "manię wyciskania" i praktycznie co mi się nie zrobiło to zaraz musiałam to wycisnąć (mimo, że nie było co) i tak czasami robiły mi się jakieś małe ranki i później blizenki. Ogólnie mam ich troszeczke na czole, i na prawym policzku (bo na lewym i w innych miejscach, to jakoś nie ma) strasznie mnie one denerwują, bo bez makijażu nie wyjdę z domu.
I chciałam zapytać, o jakieś dobre coś, co by mi pomogło. Jakiś krem, żel, maść? Albo jakiś zabieg u dermatologa lub kosmetyczki?
Poradźcie mi coś...

2.
Mam troszkę blizn, na twarzy... po "własnoręcznym" wyciskaniu... UWAGA, UWAGA!! Nie pryszczy, czy czegoś takiego, tylko zwykłych tzw. "potówek" i "zaskórnikopodobnych" ... blizny powstały, ponieważ mam dość grubą i twardą skórę, z której truno się cokolwiek wyciska i wyciskając, zmiażdzyłam sobie naskórek, narobiłam ran, strupów i teraz mam blizny... nie powinnam była tego (wyciskania) robić na własną rękę, tylko pójść do kosmetyczki, albo coś takiego... teraz to wiem (głupota nie boli) ... Moje blizny nie są głębokie... powiedziałabym, że jak dla mnie to one przypominają troche przebarwienia na skórze... takie ciemniejsze plamy.
Zastanawiałam się nad zabiegiem mikrodermabrazji, ale to trochę kosztowne i nie wiem, czy w wieku 16 lat można taki zabieg zrobić...
I chciałam zapytać o jakiś dobry kosmetyk na "pozbycie" się tego. Jakiś, peeling, lub żel, albo krem (najlepsze będzie chyba coś co złuszcza skórę)... nie wiem... po prostu proszę o pomoc i jakieś wasze rady...
************************* ************************* *

Chciałam się też dowiedzieć, czy ten migdałowy peeling, albo tonik by mi pomógł? Albo po prostu co byście mi poradziły/-li?
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 17:20   #639
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

moż epoczekaj jeszcz...jak skończysz 18 lat?
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 18:16   #640
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Ja bym nie czekała.

Im szybciej to złuszczy tym lepiej ( wiem po sobie ).

Nie ma potrzeby czekać do 18 roku życia.

Świeże blizny łatwiej usunąć.

Idź do kosmetyczki jeśli nie masz rozeznania, chyba, że dziewczyny doradzą Ci jakąś maść złuszczającą, bo za migdałowy peeling to raczej się nie bierz sama...



Buziaki

Swoja drogą

Przyszły mi mikstury z mazideł po 4 dniach

Ukręciłam tonik 5 %

Smaruję 2 dzień i chyba nie wytrzymam do środy, żeby ukręcić sobie peeling.

Jutro wieczorem się skuszę na 15 % stężenie i potrzymam ok 10-12 minut ( zależy od reakcji skóry naturalnie ) poczekam póki nie odpadnie cała twarz

Tonik ładnie ściąga pory, choć moich kilka jest na tyle dużych, że muszę je po prostu spłycić. Nawilża słabo ( moja facjata jest przesuszona na wiór po leczeniu trądzikowej obeldze.



Jeju już nie mogę sie doczekać masakry kwasem migdałowym
__________________



Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-02-26 o 15:31 Powód: post pod postem
LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-24, 19:38   #641
*Kika*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 446
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Zrobiłam peeling 20% w czwartek, trzymałam 10 minut.Dzisiaj zaczełam się lekko łuszczyć na nosie, z boku na płatkach nosa i między brwiami.Wszystkie małe krostki zmniejszyły się albo całkiem zniknęły.Jak na pierwszy peeling to efekt całkiem dobry Na plecy też zrobiłam 20% ale to za słabe stężenie bo nawet nie czułam że coś nałożyłam na plecy.
__________________

*Kika* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-25, 11:58   #642
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez LoudCalm Pokaż wiadomość
Ja bym nie czekała.

Im szybciej to złuszczy tym lepiej ( wiem po sobie ).

Nie ma potrzeby czekać do 18 roku życia.

Świeże blizny łatwiej usunąć.

Idź do kosmetyczki jeśli nie masz rozeznania, chyba, że dziewczyny doradzą Ci jakąś maść złuszczającą, bo za migdałowy peeling to raczej się nie bierz sama...



Buziaki
mi raczej chodzxi o to, ze tradzik jeszcze moze wrócić..ja miałąm tak 2 razy..zabiegi, jakię cuda, a po 3 m-cach skóra znów zaatakowana trądzikiem..
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-25, 23:25   #643
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez ankkka Pokaż wiadomość
mi raczej chodzxi o to, ze tradzik jeszcze moze wrócić..ja miałąm tak 2 razy..zabiegi, jakię cuda, a po 3 m-cach skóra znów zaatakowana trądzikiem..
Masz rację, może powrócić trądzik, ale wiecie że teraz kobiety po 30 roku życia skarżą sie na kłopoty z cerą, więc nie wiem czy warto zwlekać i hodować ślady po pryszczach czy innych bublach.

Stosuję 3 dzień tonik migdałowy 5 % i już podkładu nie nałożę... Ciekawe co będzie po peelingu...

__________________



Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-02-26 o 15:33 Powód: post pod postem
LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 08:58   #644
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
LoudCalm Stosuję 3 dzień tonik migdałowy 5 % i już podkładu nie nałożę... Ciekawe co będzie po peelingu...

Dlaczego nie nalozysz podkładu ? Nie rozumiem.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 10:40   #645
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość
Dlaczego nie nalozysz podkładu ? Nie rozumiem.
pewnie chodzi o łuszczącą się skórę, która niezbyt ładnie wygląda z nałożonym podkładem
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 12:23   #646
Agaimka
Rozeznanie
 
Avatar Agaimka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 716
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

W sobote zrobiłam peeling 15% i jest w miare ok, tylko leciutko sie łuszcze, ale w miejscach gdzie była jakas krostka wypaliło ją i bardziej sie "obiera", mam takie pytanie czy teraz do czasu wygojenia sie cakowitego skóry mam stosowac tonik 5%, czy go odstwic teraz bo nigdy w tych miejscach nie przestane się łuszczyć??
Agaimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 12:30   #647
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Lepiej poczekaj kilka dni, aż skóra całkowiecie się złuszczy i zregeneruje po peelingu
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 12:40   #648
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Contax
pewnie chodzi o łuszczącą się skórę, która niezbyt ładnie wygląda z nałożonym podkładem



Dzieki , ja taka nie domyślna .
Dlatego, że używam effaclar K ale nie łuszczy mi się nic.
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 13:19   #649
martitta91
Przyczajenie
 
Avatar martitta91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 14
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez ankkka Pokaż wiadomość
mi raczej chodzxi o to, ze tradzik jeszcze moze wrócić..ja miałąm tak 2 razy..zabiegi, jakię cuda, a po 3 m-cach skóra znów zaatakowana trądzikiem..
Hej Ankkka.... ale ja nie mam trądziku i nigdy nie miałam... przecież w moim wcześniejszym wpisie wszystko jest dokładnie, czarno na białym napisane ... ja po prostu wyciskałam jakieś zaskórniki i tzw. potówki, a ponieważ mam dość twardą skórę, to narobiłam sobie ran... a teraz mam blizny ... dlatego też pytałam o jakiś kosmetyk, żeby się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez LoudCalm Pokaż wiadomość
Ja bym nie czekała.


Im szybciej to złuszczy tym lepiej ( wiem po sobie ).

Nie ma potrzeby czekać do 18 roku życia.

Świeże blizny łatwiej usunąć.

Idź do kosmetyczki jeśli nie masz rozeznania, chyba, że dziewczyny doradzą Ci jakąś maść złuszczającą, bo za migdałowy peeling to raczej się nie bierz sama...


Buziaki
Dlaczego mam nie brać się za peeling migdałowy? Przecież was tyle go używa i nic wam nie jest ... ja na prawdę potrzebuję czegoś co mi DOBRZE złuszczy skórę ....
A co sądzisz o toniku migdałowym?... Tak na początek, żeby trochę przyzwyczaić twarz do kwasów... chociaż ona już troszkę przyzwyczajona jest, bo od paru dni używam Acne-Dermu i powoli czekam na jakiś efekt...
Buziaki

Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-02-26 o 15:34 Powód: post pod postem
martitta91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-26, 14:10   #650
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez martitta91 Pokaż wiadomość
Dlaczego mam nie brać się za peeling migdałowy? Przecież was tyle go używa i nic wam nie jest ... ja na prawdę potrzebuję czegoś co mi DOBRZE złuszczy skórę ....
A co sądzisz o toniku migdałowym?... Tak na początek, żeby trochę przyzwyczaić twarz do kwasów... chociaż ona już troszkę przyzwyczajona jest, bo od paru dni używam Acne-Dermu i powoli czekam na jakiś efekt...
Buziaki
Wiesz, chodzi mi o to, że jeśli chodzi o samo czółko to szkoda mordować całą twarz kwasem. Jeśli masz kogoś kto się odważy ci to zrobić to jak najbardziej, wiesz... troszkę młoda jesteś na takie eksperymenty w domu, nie obraź się, nabierzesz doświadczenia to próbuj, albo poproś kogoś z doświadczeniem, choćby minimalnym, żeby krzywdy sobie nie zrobić.

Buźka i powodzenia

Cytat:
Napisane przez jonajona Pokaż wiadomość


Dzieki , ja taka nie domyślna .
Dlatego, że używam effaclar K ale nie łuszczy mi się nic.
Dokładnie tak, łuszczy mi się nos i policzki.
Ale natłuściłam kremem i podkład uff, udało się nałożyć, ale nie na długo

__________________



Edytowane przez justa79
Czas edycji: 2007-02-26 o 15:37 Powód: post pod postem
LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 18:54   #651
kooren
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

witajcie narzekałam,że nie chce mi się buźka złuszczać,a jak zaczęła,to doszłam do wniosku,że lepiej wyglądałam z tą"drożdżową maseczką". mój naskórek przypomina teraz częściowo ściągniętą maseczkę peel-of,szczypie na mrozie,o malowaniu nie mam co marzyć i z tego,co widzę,potrwa to jakieś 2 tygodnie.skórka pod spodem jest gładziutka,biała w czerwone "groszki" w miejscach,gdzie miałam blizny.Troszkę mnie to wkurza,bo wygladają chyba gorzej,niż blizny,ale mam nadzieję,że po jakimś czasie zbledną.Chyba się zaopatrzę w zielony korektor Skórka z plecków i nóg jak na razie wogóle się nie złuszcza.Mam 2 pytanka:ile u Was trwa takie"złuszczanie"?ile ogólnie zrobiłyście<albo macie w planach zrobić>tych peelingów?
Czytałam,że kwas hialuronowy jest dobry na usta...moje mają teraz mocniejszy kolorek i może sa troszeńkę większe,ale nie wiem,czy to efekt kwasu i hydromanilu,czy wcierania
kooren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-26, 21:33   #652
ankkka
Raczkowanie
 
Avatar ankkka
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 347
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

dziewczyny,
ale dziś miałam traumę.. w czw. robiłam sobie peeling, strasznie złazi mi skóra. zawsze przez te wszytskie dni nakładam sobie bloker na buzię, a dziś jadąc w autobusie uswiadomiłam sobie, że buzia jest bez niczego...w sumie poł dnia aż mnie w środku ściskało, ze zapomniałam.. miałam jakies wizje , ze wrócę z czerwoną twarzą albo bvrązowymi plamami. oczywiscie wiem, ze raczej nic się nie stało, ale starośc to starość

ps. a propos czy któras używa bloker a la roche-posay? (faktor 60 ) ? chyba sie nadaje , nie?
buzi wszystkim
ankkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 17:10   #653
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez ankkka Pokaż wiadomość
dziewczyny,
ale dziś miałam traumę.. w czw. robiłam sobie peeling, strasznie złazi mi skóra. zawsze przez te wszytskie dni nakładam sobie bloker na buzię, a dziś jadąc w autobusie uswiadomiłam sobie, że buzia jest bez niczego...w sumie poł dnia aż mnie w środku ściskało, ze zapomniałam.. miałam jakies wizje , ze wrócę z czerwoną twarzą albo bvrązowymi plamami. oczywiscie wiem, ze raczej nic się nie stało, ale starośc to starość

ps. a propos czy któras używa bloker a la roche-posay? (faktor 60 ) ? chyba sie nadaje , nie?
buzi wszystkim
Jest bardzo dobry, używałam go w zeszłym roku, w aptekach mówią, że dużo lepszy od blokera vichy
__________________


LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 18:27   #654
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Talking Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

O Matko!
Zrobiłam 15% peeling:
0,75ml kwasu + 3ml wody destylowanej + 1,25ml spirytusu...
Gdyby nie wiatrak to bym nie wytrzymała 12 minut.
Na fitness dziś się nie wybiorę, bo od kremu z lanoliną się cała świecę a bez niego ani rusz...
Najbardziej zmasakrowało mi nos i okolice ust.
Myślę, że jutro będę mogła już gdzieś wyjść.
Pospinaną mam calutką buzię.

__________________


LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-27, 18:54   #655
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 101
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Kiedy wracacie po peelingu migdałowym do normalnej pielęgnacji?

Wczoraj zrobiłam pierwszy raz - 1gram migdałka na 5 gram wody (nie mam już menzurek - wszystkie wytłukłam więc nie mam jak tego na mililitry mierzyć), nie mam pojęcia jakie to stęzenie, mąz utrzymuje że coś koło 18%(?)

Trochę swędziało, efektów spektakularnych nie widzę - efekt raczej jak po maseczce aspirynowej, tylko trochę bardziej sucho. Nic mi się nie łuszczy, skóra kilkukrotnie posmarowana kremem Emolium, nawilżona i spręzysta.

Na razie tylko nawilżam skórę, ale kiedy mogę znów nałożyć np. Diacneal?Moge juz jutro, czy odczekac jeszcze z dobę?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 12:49   #656
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Wczoraj zrobilam 3 peeling, tym razem 40%. Trzymalam 18 min, dzis buzia jest lekko zarozowiona, na czole i nosie. Bylam pewna ze przy takim stezeniu bedzie pieklo i bedzie czerwona buzia, jednak wszystko jest ok. Teraz czekam na luszczenie.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 13:26   #657
LoudCalm
Raczkowanie
 
Avatar LoudCalm
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 85
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Do wszystkich Wizażanek:
Z całego serduszka dziękuję za założenie tego tematu.
Dziś rano popłakałam się ze szczęścia, już widzę spłycone pory i przebarwienia bledną w oczach.
Myślę, że żeby dojść do upragnionego stanu skóry na twarzy na który czekam od 3 lat wystarczy 3-4 peelingach, za które zapłaciłam grosze a nie ponad 1000 zł!!!
Dziękuję jeszcze raz.
Basia.: cmok:
__________________


LoudCalm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 13:26   #658
iszsza
Zadomowienie
 
Avatar iszsza
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Waterford, Irl
Wiadomości: 1 444
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Dziewczyny niezłe jesteście że same robicie sobie te peelingi. Ja chodziłam na taki peeling przed weselem i byłam z 3 razy u dermatologa. Zapłaciłam za to troszkę ale zdałam się na profesjonalistę. Troszke piekło, trochę zaczerwienienie było, no i zbielenie małe alepotem dostałam taką chłodną maseczką jakby i było super
no i potem przez tydzień SPF 50...ten pelling miał na celu wygładzenie mi skóry. pozbycie się drobnych blizn.. no i pomógł. ale nie mam juz kaski by robić to powtórnie...dlatego z uwagą czytam te wasze dośiaczenia
__________________
don't make a photograph - just take it
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229365

iszsza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 20:59   #659
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Kiedy wracacie po peelingu migdałowym do normalnej pielęgnacji?

Wczoraj zrobiłam pierwszy raz - 1gram migdałka na 5 gram wody (nie mam już menzurek - wszystkie wytłukłam więc nie mam jak tego na mililitry mierzyć), nie mam pojęcia jakie to stęzenie, mąz utrzymuje że coś koło 18%(?)

Trochę swędziało, efektów spektakularnych nie widzę - efekt raczej jak po maseczce aspirynowej, tylko trochę bardziej sucho. Nic mi się nie łuszczy, skóra kilkukrotnie posmarowana kremem Emolium, nawilżona i spręzysta.

Na razie tylko nawilżam skórę, ale kiedy mogę znów nałożyć np. Diacneal?Moge juz jutro, czy odczekac jeszcze z dobę?

To zależy od Twojej skóry. Ja po dwóch dniach, z reguły, łuszczę się (różnie z tym łuszczeniem, po kilku peelingach coraz później sie pojawia i jest niewielkie). Na noc po peelingu - lanolina, 3 następne noce półtłusty krem AA (czasem cos innego, ale jakies solidne nawilżenie i natłuszczenie), na dzień filtry gruba warstwą i bez żadnego matowienia pudrem. Następne noce to Acne Derm i tak ciągnę do kolejnego peelingu Jestem bardzo zadowolona z takiej pielegnacji. Zbliza sie wiosna, więc prawdopodobnie cos zmienię.

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka7 Pokaż wiadomość
Wczoraj zrobilam 3 peeling, tym razem 40%. Trzymalam 18 min, dzis buzia jest lekko zarozowiona, na czole i nosie. Bylam pewna ze przy takim stezeniu bedzie pieklo i bedzie czerwona buzia, jednak wszystko jest ok. Teraz czekam na luszczenie.
O jakim stężeniu robiłas poprzednie peelingi gwiazdeczko, bo nie pamietam czy pisałaś. Dla mnie 40% jest bardzo wysokim stężeniem. Na razie nie przeskoczyłam 20% i tylko zwiększam czas przebywania peelingu na skórze
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-02-28, 22:24   #660
gwiazdeczka7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 157
Dot.: Peeling migdałowy - wymiana doświadczeń.

anah pierwszy peeling byl 20%, drugi 25% (dokladnie nie wiem), bo na oko robilam, a trzeci 40%. Powiem, ze za pierszym razem bardziej skora byla czerwona i mocniej sie luszczyla, mimo ze krocej trzymalam. Widocznie skora juz sie przyzwyczaila. Zrobie max 8 peelingow i zobacze jakie beda efekty. Robie je w odstepach tygodniowych. Na razie buzia troche sie rozjasnila, ale przebarwienia nadal sa.
gwiazdeczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.