AZS- jakich składników unikać w kosmtykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-08, 17:04   #1
Eweluxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10

AZS- jakich składników unikać w kosmtykach


Hej. Mam problem, niestety mam AZS. Czy mogę używać wszystkich kosmetyków, a jeśli nie, to czego unikać w składzie kosmetyków by nie podrażnić skóry lub jeszcze bardziej jej nie wysuszyć? Z góry dziękuję.
Eweluxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 17:43   #2
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

nie zagłębiłam się jeszcze w temat, ale mój mały synek ma azs i ogólnie polecane są emolienty Oilatum, Emolium, Oilian itp (lub naturalny np kąpiel w krochmalu); powinno unikać się wysuszających mydeł; polecono mi balsam La Roche Posay Lipikar Baume Ap i już po jednym zastosowaniu skóra jest fajnie nawilżona - wcześniej stosowałam Oilatum balsam i niezbyt nawilżał (przynajmniej w naszym przypadku); Oliatum bath do kąpieli jest bardzo fajny. Stosuję też olej kokosowy (dobry przy egzemie). Myślę, że im prostszy i bardziej naturalny kosmetyk tym lepszy, jednak chętnie również poczytam czego unikać
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 18:27   #3
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

Najlepiej sprawdzać w składzie czy nie ma chociażby parabenów, Methylchloroisothiazolino ne i Methylisothiazolinone- mają działanie alergizujące i na pewno nie posłużą nawet zdrowej skórze, a co dopiero z AZS. I szukać tych kosmetyków, które są przeznaczone właśnie do takiej skóry.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 22:07   #4
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

Cytat:
Napisane przez Eweluxxx Pokaż wiadomość
Hej. Mam problem, niestety mam AZS. Czy mogę używać wszystkich kosmetyków, a jeśli nie, to czego unikać w składzie kosmetyków by nie podrażnić skóry lub jeszcze bardziej jej nie wysuszyć? Z góry dziękuję.
koniecznie unikaj Sodium Laureth Sulfate - wysusza, podrażnia.. składniki z końcówką -paraben, z PEG w nazwie i najlepiej też konserwantów. w sumie to najbezpieczniej będzie używać w pełni naturalnych kosmetków. jeśli chcesz wiedzieć więcej napisz mi prywatną wiadomość, powiem ci na jakie inne składniki uważać

Edytowane przez aralka1234
Czas edycji: 2014-04-10 o 22:10
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 22:10   #5
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

Ja tez mam azs i uzywam do kapieli plynow z johnsona dla malych dzieci . Mam duzo problemow z pudrami, podkladami itp skora mi sie wysusza i wogole

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-10, 22:41   #6
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

Saminka - to zdziwiłaś mnie niesamowicie, bo produkty Johnson nie mają zbyt dobrej opinii, nawet w aptece jak powiedziałam pani, że mój synek ma problem ze skórą to zapytała czy czasami nie używam Johnsona bo często podrażniają. Jakiś czas temu musieli wycofać część produktów.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-11, 12:22   #7
Saminka
Raczkowanie
 
Avatar Saminka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 419
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Saminka - to zdziwiłaś mnie niesamowicie, bo produkty Johnson nie mają zbyt dobrej opinii, nawet w aptece jak powiedziałam pani, że mój synek ma problem ze skórą to zapytała czy czasami nie używam Johnsona bo często podrażniają. Jakiś czas temu musieli wycofać część produktów.
Powaznie? Mi osobiscie nic nie jest a mam plyn johnsona z pompka i jest ok ale za to bialy jelen zel pod prysznic to masakra jest, tak samo z mydlami...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
2011
2012

lipiec 2014 Aniołkowa mama
Saminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-11, 12:45   #8
kornelcia7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 155
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

Mnie po szamponie Johnson strasznie swędziała głowa... A kupiłam właśnie z myślą, żeby dać głowie odpocząć od podrażnień... No i ten zapach... Ale nigdy więcej... Niestety, nie zawsze to co dla dzieci jest dobre...
Trzeba sprawdzać składy i tak jak dziewczyny piszą- naturalne kosmetyki, bez tych najgorszych świństw i typowo do skóry z AZS.
kornelcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 20:06   #9
Eweluxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: AZS- jakich składników unikać w kosmtykach

Cytat:
Napisane przez kornelcia7 Pokaż wiadomość
Mnie po szamponie Johnson strasznie swędziała głowa... A kupiłam właśnie z myślą, żeby dać głowie odpocząć od podrażnień... No i ten zapach... Ale nigdy więcej... Niestety, nie zawsze to co dla dzieci jest dobre...
Trzeba sprawdzać składy i tak jak dziewczyny piszą- naturalne kosmetyki, bez tych najgorszych świństw i typowo do skóry z AZS.
Czyli kosmetyki dla dzieci to sprawa inwidualna ? Dzięki dziewczyny za pomoc, jeszcze nie wiele wiem na ten temat, bardzo pomogłyście
Eweluxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-09 21:06:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.