Polacy i zapachy..... Tragedia - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-13, 01:35   #121
Trinity
Raczkowanie
 
Avatar Trinity
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 256
GG do Trinity
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Mysle, ze cena odgrywa jedna z wiekszych rol w doborze perfum, zwlaszcza wsrod mlodziezy, ktora nie pracuje... Z checia wybralabym jakis drogi, pachnacy caly dzien piekna wonia perfum, ale mnie nie stac na tyle... Ale mysle, ze pachnidelka w cenie tych z katalogu z AVONu tez sa dobrej jakosci i pachna cudnie... Jednak co druga dziewczyna ich uzywa... To zalezy od usposobienia czlowieka, czy nie przeszkadza mu to, ze danym zapchem pachnie wiele osob... wg mnie zapach, to rzecz wazna, ale nie na tyle, zeby panikowac i szukac zapachu, ktorego nikt nie uzywa...
__________________
... Angel Of Darkness...
Trinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 21:53   #122
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

roqfort
JESTES WSPANIALY, MASZ KLASE!!!
JUZ CIE LUBIE!!!!

ja uwielbiam YSL ( kiedych Campagne , teraz pod inna nazwa Ivresse )
pozdrawiam
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 10:09   #123
pepsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

W wątku przewinęła się nazwa background Jil Sander. Od prawie dwóch lat choruję na ten zapach, więc jeżeli ktoś może coś poradzić w sprawie namiarów na sklep, w którym jest szansa nabyć to cudo, to będę dozgonnie wdzięczny...
pepsee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 16:37   #124
lady-dark
Zadomowienie
 
Avatar lady-dark
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocek
Wiadomości: 1 713
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Przeczytałam ten wątek na tyle ile zdołałam;p. Zgadzam się z założycielem tematu! Również uważam, że to jak pachniemy jest bardzo ważne, przecież najpiękniejsze jest niewidoczne dla oka . Podziwiam ludzi którzy mają takie fantastyczne kolekcje! Przerażają mnie sterty straganów sprzedający podróbki - buble - przeraża mnie to że ludzie jeszcze kupują coś takiego - za wszelkim celem - po to by pachnieć jakimś ładnym i modnym jak to często jeszcze mówią : ,,perfumem''.
lady-dark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 22:42   #125
akurat
Rozeznanie
 
Avatar akurat
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ostatni blok w mieście
Wiadomości: 898
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez lady-dark
Przerażają mnie sterty straganów sprzedający podróbki - buble - przeraża mnie to że ludzie jeszcze kupują coś takiego - za wszelkim celem - po to by pachnieć jakimś ładnym i modnym jak to często jeszcze mówią : ,,perfumem''.
albo perfumą
__________________
WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO
K.S.
akurat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 12:34   #126
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Tragedią można by nazwać zapach niemytych ludzi w autobusach, zgoda. Ale jesli chodzi o gust perfumeryjny, to nie jest jeszcze tak źle. Nie wyobrażam sobie nastolatki pachnącej Guerlainem, bo to ani ta półka, ani ten wiek. Natomiast CK One jest bardzo ładnym, nienarzucającym się zapachem i nie sądzę, żeby ludzie kupowali go tylko dzięki reklamie. Reklama może co najwyżej zachęcić do wypróbowania produktu, ale co do kupna, to albo nam się podoba, albo nie. A że niektóre zapachy czuc na co drugiej kobiecie, to widocznie albo te panie mają taki gust (mnie się szalenie podoba Coco Mademoiselle, ale nie kupię, bo są zbyt popularne), albo faktycznie idą z prądem.

Zresztą uważam, że naprawdę świetny zapach zawsze się sprzeda.
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 19:17   #127
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Tragedią można by nazwać zapach niemytych ludzi w autobusach, zgoda. Ale jesli chodzi o gust perfumeryjny, to nie jest jeszcze tak źle. Nie wyobrażam sobie nastolatki pachnącej Guerlainem, bo to ani ta półka, ani ten wiek. Natomiast CK One jest bardzo ładnym, nienarzucającym się zapachem i nie sądzę, żeby ludzie kupowali go tylko dzięki reklamie. Reklama może co najwyżej zachęcić do wypróbowania produktu, ale co do kupna, to albo nam się podoba, albo nie. A że niektóre zapachy czuc na co drugiej kobiecie, to widocznie albo te panie mają taki gust (mnie się szalenie podoba Coco Mademoiselle, ale nie kupię, bo są zbyt popularne), albo faktycznie idą z prądem.

Zresztą uważam, że naprawdę świetny zapach zawsze się sprzeda.
Błagam, nie zaczynajmy znowu tego samego! To jedna z niewielu kwestii, które mnie delikatnie mówiąc... wkurza
Mam 19 lat i co prawda Guerlaina nie noszę, ale uwielbiam nietypowe zapachy - Black Cashmere, Pocałunek Smoka, NU, Agenta, kocham kadzidła, orienty, lubię szypry i różne dziwadła nie są mi straszne. I co? Mam nie nosić, bo jestem za mała? Mam się pozbawiać tego cudownego uczucia, kiedy rano mogę zaciągać się zapachem i myśleć „o tak, to jest to!”?
Mam nie nosić, bo to nie moja półka? To co? Zostaje mi Avon i Puma (nic absolutnie nie mam do tych zapachów!) Kupić sobie jakiegoś bezdusznego świeżucha i woreczki foliowe ?
Przepraszam, musiałam, normalnie się zdenerwowałam
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-15, 19:20   #128
twister_male
BAN stały
 
Avatar twister_male
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Inąd
Wiadomości: 813
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Błagam, nie zaczynajmy znowu tego samego! To jedna z niewielu kwestii, które mnie delikatnie mówiąc... wkurza
Mam 19 lat i co prawda Guerlaina nie noszę, ale uwielbiam nietypowe zapachy - Black Cashmere, Pocałunek Smoka, NU, Agenta, kocham kadzidła, orienty, lubię szypry i różne dziwadła nie są mi straszne. I co? Mam nie nosić, bo jestem za mała? Mam się pozbawiać tego cudownego uczucia, kiedy rano mogę zaciągać się zapachem i myśleć „o tak, to jest to!”?
Mam nie nosić, bo to nie moja półka? To co? Zostaje mi Avon i Puma (nic absolutnie nie mam do tych zapachów!) Kupić sobie jakiegoś bezdusznego świeżucha i woreczki foliowe ?
Przepraszam, musiałam, normalnie się zdenerwowałam
Popieram cie Tulipanko. Mam 18 lat i też jestem za oryginalnością. Nie dawajmy się zaszufladkować...
twister_male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 19:34   #129
Dallale
Rozeznanie
 
Avatar Dallale
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 718
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Błagam, nie zaczynajmy znowu tego samego! To jedna z niewielu kwestii, które mnie delikatnie mówiąc... wkurza
Mam 19 lat i co prawda Guerlaina nie noszę, ale uwielbiam nietypowe zapachy - Black Cashmere, Pocałunek Smoka, NU, Agenta, kocham kadzidła, orienty, lubię szypry i różne dziwadła nie są mi straszne. I co? Mam nie nosić, bo jestem za mała? Mam się pozbawiać tego cudownego uczucia, kiedy rano mogę zaciągać się zapachem i myśleć „o tak, to jest to!”?
Mam nie nosić, bo to nie moja półka? To co? Zostaje mi Avon i Puma (nic absolutnie nie mam do tych zapachów!) Kupić sobie jakiegoś bezdusznego świeżucha i woreczki foliowe ?
Przepraszam, musiałam, normalnie się zdenerwowałam
Oj tak, mogę się podpisać pod Twoją wypowiedzią, Tulipanko
Denerwuje mnie stereotypowe podejście do zapachów i szufladki, do których są wrzucane - z napisem : dla blondynek, brunetek, młodych, dojrzałych, etc. Jedynym kryterium doboru zapachu powinien być indywidualny gust, a ten często nie jest związany z wiekiem. Szufladkowanie jest doprawdy pozbawione sensu.
__________________

Dallale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 19:36   #130
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez twister_male Pokaż wiadomość
Popieram cie Tulipanko. Mam 18 lat i też jestem za oryginalnością. Nie dawajmy się zaszufladkować...
Ja ten sam rocznik co Twister i nieco młodsza od Tulipanki,podpisuję się pod ich wypowiedziami obiema rękami.Bardzo mnie denerwuje takie właśnie narzucanie komuś czym ma pachnieć tylko ze względu na wiek.Fakt faktem to czy zapach na danej osobie dobrze leży i czy do niego pasuje nie zależy absolutnie od wieku.Lubię delikatne słodziaki jak Baby Doll,Bright Crystal itp ale też nie czuję się winna że sprawia mi przyjemność noszenia cięższych i bardziej inwazyjnych zapachów jak Słoń,Addict,Alien czy Pure Poison
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 06:54   #131
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Dyskusja o tym, komu jaka półka pasuje jest deczko bez sensu. Gdy nastolatka nosi Guerlaina, nie jest to kwestia dopasowania do półki tylko zasobności rodzicielskiego portfela i nic nikomu do tego.

Ale pozwólmy ludziom teoretyzować i w dyskusjach dopasowywać zapachy do wieku, koloru włosów czy oczu - przecież nie zabraniają nam nosić tego co chcemy - to tylko ich luźne skojarzenia.

Mnie najbardziej drażnią teksty w stylu: nosisz CK - nie masz gustu, chcesz pachnieć jak dresiarz - kup sobie Active Bodies, chcesz woniać jak bezkarczny właściciel BMW - zlej się Fahrenhaitem. Ktoś się tu zachwycał klasą autora wątku i takich tekstów właśnie...
To jest klasa? Bo pachnie czymś szczególnym, trudnodostępnym, rzadko noszonym? Wolne żarty...
Wkurzyłam się normalnie...
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-16, 20:21   #132
kass
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 83
GG do kass
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Każdy/a z Was ma odrobinę (a czasem więcej niż odrobinę) racji. Sama pisałam o braku odwagi do indywidualizmu zapachowego w wątku o perfumach naszych mężczyzn, o tych wszystkich Aqua di Gio, Bossach i Kenzo...

Ale to co chciałabym powiedzieć w kontekście tej dyskusji da się sprowadzić do jednej kwestii:

Nie nosimy na szyi karteczki z napisem "Jestem oryginalny - Mam na sobie perfumy za 600,00, które kupić można tylko w jednym sklepie na kontynencie, skomponowane przez takiego i takiego mistrza".

Nawet najdroższe, najtrudniejsze do zdobycia i po mistrzowsku złożone perfumy, jeśli nie trafią na sprzyjające sobie "środowisko", czyli właściwą "chemię" skóry, styl ubierania, urodę i osobowość właściciela, staną się nijakie. Nie będą dopełniać całości, nie podkreślą indywidualności, nie staną się tą wymarzoną, wyrafinowaną kropeczką nad "i", będę po prostu dziwnie (dziwacko) a w najlepszym przypadku przeciętnie (o zgrozo!!!!) pachnieć.

To tak jak z ekskluzywną kiecą - można mieć krawieckie cudo od mistrza, ale jeśli nie pasuje ona do naszej osobowości, urody, firgury, stanie się jedynie drogą szmatką...
kass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-16, 20:33   #133
Melka224
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 117
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
Błagam, nie zaczynajmy znowu tego samego! To jedna z niewielu kwestii, które mnie delikatnie mówiąc... wkurza
Mam 19 lat i co prawda Guerlaina nie noszę, ale uwielbiam nietypowe zapachy - Black Cashmere, Pocałunek Smoka, NU, Agenta, kocham kadzidła, orienty, lubię szypry i różne dziwadła nie są mi straszne. I co? Mam nie nosić, bo jestem za mała? Mam się pozbawiać tego cudownego uczucia, kiedy rano mogę zaciągać się zapachem i myśleć „o tak, to jest to!”?
Mam nie nosić, bo to nie moja półka? To co? Zostaje mi Avon i Puma (nic absolutnie nie mam do tych zapachów!) Kupić sobie jakiegoś bezdusznego świeżucha i woreczki foliowe ?
Przepraszam, musiałam, normalnie się zdenerwowałam
Nie szufladkowałabym zapachów pod kątem wieku. Znam kobiety 40letnie które noszą namiętnie tylko świeże zapachy i nie wyobrażam ich sobie w ciężkich amrbowych czy szyprowych kompozycjach.
Z drugiej strony młoda dziewczyna z powodzeniem może nosic Guerlainy (łącznie z wiekowym acz nieśmiertelnym Shalimarem) i jeśli sama go wybrała to efekt może być zachwycający.
Nigdy nie sugeruję się wiekiem w doborze perfum. Tym mogę kierować się kupując leki
To byłoby dziwne: teraz przekraczam 30-tkę wiec czas na to i na to, a na to czas będzie za 10 lat...
Najważniejsze co nam się podoba. Perfumy są jak suknie, niektóre wieczorowe inne takie na bal przebierańcow, inne jak sari...Same decydujemy co wybieramy na dany dzień, nastrój, chwilę.
Melka224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 09:43   #134
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez Melka224 Pokaż wiadomość
Nigdy nie sugeruję się wiekiem w doborze perfum. Tym mogę kierować się kupując leki
I buty. Kiedyś przyjdzie czas na ortopedyczne.
Cytat:
Napisane przez Melka224 Pokaż wiadomość
To byłoby dziwne: teraz przekraczam 30-tkę wiec czas na to i na to, a na to czas będzie za 10 lat...
Najważniejsze co nam się podoba. Perfumy są jak suknie, niektóre wieczorowe inne takie na bal przebierańcow, inne jak sari...Same decydujemy co wybieramy na dany dzień, nastrój, chwilę.
A jednak są ludzie, którzy twierdzą, że po 30-tce / 40-tce mini nie przystoi. A po 70-tce to już wygląda nieco nie teges.
Ale chyba z drugiej strony, nie przeszkadzałoby mi gdyby moja babcia pachniała Baby Doll, jakkolwiek dziwnie to brzmi.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 10:52   #135
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez pepsee Pokaż wiadomość
W wątku przewinęła się nazwa background Jil Sander. Od prawie dwóch lat choruję na ten zapach, więc jeżeli ktoś może coś poradzić w sprawie namiarów na sklep, w którym jest szansa nabyć to cudo, to będę dozgonnie wdzięczny...
Może być ciężko- mój ojciec używał kiedyś tego zapachu, ostatni flakon wykupił jakieś dwa lata temu w małej perfumerii, do tego dodano mu tester, bo nie spodziewali się więcej dostaw. Szukaj w internecie /może aukcje na zagranicznym e-bayu/ albo w małych perfumeriach, bo w sieciówkach go raczej nie uświadczysz.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:12   #136
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
I buty. Kiedyś przyjdzie czas na ortopedyczne.
Przepraszam, rozśmieszyłaś mnie

Cytat:
A jednak są ludzie, którzy twierdzą, że po 30-tce / 40-tce mini nie przystoi. A po 70-tce to już wygląda nieco nie teges.

Znam Panią znacznie starszą, no już koło 60-tki ma, z upodobaniem noszącą mini. Eleganckie mini od kostiumów.
Fenomenalna figura, długie zgrabne nogi, zadbana. I tylko siateczka zmarszczek na kiedyś ładnej twarzy za pierwszym razem robi wrażenie dysonansu. potem już nie.
Bo to zupełnie fajne że ma odwagę, skoro nadal ma "warunki"
__________________
podpis usuniety przez administracje - zawieral nieoplacona reklame
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 11:37   #137
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez Toccata Pokaż wiadomość
Znam Panią znacznie starszą, no już koło 60-tki ma, z upodobaniem noszącą mini. Eleganckie mini od kostiumów.
Fenomenalna figura, długie zgrabne nogi, zadbana. I tylko siateczka zmarszczek na kiedyś ładnej twarzy za pierwszym razem robi wrażenie dysonansu. potem już nie.
Bo to zupełnie fajne że ma odwagę, skoro nadal ma "warunki"
To do kostiumów szyje się mini?
Ja mam znajomą w wieku lat 55, super figurka, wszystko na swoim miejscu, bardzo zgrabne nogi - też nosi krótkie spódnice, ale takie przed kolano. Wygląda super. Z drugiej strony - nie wygląda na tyle lat. Prawdziwe mini to chyba takie do pół uda.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 16:48   #138
Toccata
Zadomowienie
 
Avatar Toccata
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 322
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
To do kostiumów szyje się mini?
Ja mam znajomą w wieku lat 55, super figurka, wszystko na swoim miejscu, bardzo zgrabne nogi - też nosi krótkie spódnice, ale takie przed kolano. Wygląda super. Z drugiej strony - nie wygląda na tyle lat. Prawdziwe mini to chyba takie do pół uda.
Ups
Stara i zacofana jestem
Pani nosi spódniczki "przed kolano". Na moje oko - krótkie.

A takiej mini do pół uda jakoś nigdy nie nazywałam spódniczką Twiedziłam, że to "przepaska biodrowa"
__________________
podpis usuniety przez administracje - zawieral nieoplacona reklame
Toccata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 19:58   #139
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez Toccata Pokaż wiadomość
Ups
Stara i zacofana jestem
Pani nosi spódniczki "przed kolano". Na moje oko - krótkie.

A takiej mini do pół uda jakoś nigdy nie nazywałam spódniczką Twiedziłam, że to "przepaska biodrowa"
To ja mam same przepaski w domu.
A tak poważnie - do pół uda to jeszcze "telewizora" nie widać.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 11:14   #140
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Ciepłe dni nadeszły, więc trochę z obawą zaczęłam wsiadać do środków komunikacji miejskiej. Zdarzały mi się różne zapachowe przygody, ale najwidoczniej coś się zmieniło, ponieważ wszyscy w metrze, autobusach i tramwajach czyściutcy i domyci, a co dziwniejsze, coraz więcej osób pachnie! Nie zawsze jestem w stanie skojarzyć nazwy, ale co i rusz do mojego nosa dociera jakiś miły zapach perfum...
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 11:52   #141
mementos
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 167
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez kass Pokaż wiadomość
Nawet najdroższe, najtrudniejsze do zdobycia i po mistrzowsku złożone perfumy, jeśli nie trafią na sprzyjające sobie "środowisko", czyli właściwą "chemię" skóry, styl ubierania, urodę i osobowość właściciela, staną się nijakie. Nie będą dopełniać całości, nie podkreślą indywidualności, nie staną się tą wymarzoną, wyrafinowaną kropeczką nad "i", będę po prostu dziwnie (dziwacko) a w najlepszym przypadku przeciętnie (o zgrozo!!!!) pachnieć.

To tak jak z ekskluzywną kiecą - można mieć krawieckie cudo od mistrza, ale jeśli nie pasuje ona do naszej osobowości, urody, firgury, stanie się jedynie drogą szmatką...
Tu się zgadzam jak najbardziej. Nie liczy się TO CO nosimy, ale JAK to nosimy, czy to do nas pasuje, do całkoształtu stylu. Niepotrafię sobie np wyobrazić młodej kobietki w letniej sukience, w adidasach, pachnącej opium. Jedno nie pasuje do drugiego. I tutaj mieści się dlamnie pojęcie stylu, i klasy. Ktoś kto ma klase, potrafi to ze sobą zestawić, i nawet jeśli kocha ten opium nie będzie nim pachnieć w nieodpowiednim zestawieinu.
mementos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 11:57   #142
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez mementos Pokaż wiadomość
Tu się zgadzam jak najbardziej. Nie liczy się TO CO nosimy, ale JAK to nosimy, czy to do nas pasuje, do całkoształtu stylu. Niepotrafię sobie np wyobrazić młodej kobietki w letniej sukience, w adidasach, pachnącej opium. Jedno nie pasuje do drugiego. I tutaj mieści się dlamnie pojęcie stylu, i klasy. Ktoś kto ma klase, potrafi to ze sobą zestawić, i nawet jeśli kocha ten opium nie będzie nim pachnieć w nieodpowiednim zestawieinu.
A ja się tutaj tak do końca nie zgodzę
Dlaczego Opium nie pasuje do letniej sukienki? Każda skóra jest inna i na każdym ten sam zapach może całkiem inaczej się rozwijać.
Chodzi tutaj raczej o umiar w stosowaniu danego pachnidła
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 12:05   #143
mementos
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 167
Dot.: Polacy i zapachy..... Tragedia

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
A ja się tutaj tak do końca nie zgodzę
Dlaczego Opium nie pasuje do letniej sukienki? Każda skóra jest inna i na każdym ten sam zapach może całkiem inaczej się rozwijać.
Chodzi tutaj raczej o umiar w stosowaniu danego pachnidła
umiar to podstawa bo ani dobry smak ani gust ani tym bardziej człowiek z klasą niepowinien być posądzony o brak umiaru.

a ad tego opium to ja nie wyrocznia ja nie wyrokuje, ja mówię jak jest w moim prywatnym odczuciu ja bym tego nie zestawił tak jak marynarki z adidasami, co sam na włąse oczy wiel;e razy widziałem, aczkolwiek dopuszczalne są kontrasty, tylko własnie kontrast też trzeba umieć zestawić, dobrać do siebiebie nie każdy to potrafi to jest ten styl.
mementos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.