Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-18, 11:44   #1
juss1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5

Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie


Witam,
Jestem z Siewierza i planuje ślub. Zastanawiam się m.in. nad tymi dwoma salami? Może ktoś posiada informacje na temat tych sal? Może ktoś był tam na weselu lub innym przyjęciu i może się wypowiedzieć co do jedzenia, wystroju, organizacji itp.? Każde informacje będę mi przydatne
juss1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 18:13   #2
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

Co prawda wesele jeszcze przede mną, ale mogę co nieco opisać Finezję (btw tam odbędzie się nasze wesele).

Nie byliśmy na żadnym weselu w Finezji, ale rok temu byliśmy na balu andrzejkowym organizowanym przez tą salę. Po pierwsze- wystrój piękny Ale wiadomo, to kwestia gustu i można obejrzeć zdjęcia na stronie internetowej

Posiłki były bardzo smaczne, duże porcje. Bardzo sympatyczna obsługa. Podobnie sama właścicielka- niektórym może wydać się oschła, ale znam Panią Małgorzatę osobiście i wiem, że po prostu taki ma styl bycia Jest świetną organizatorką i z opinii znajomych, którzy wyprawiali tam swoje wesele wiem, że to odpowiednia osoba
Moim zdaniem- same zalety Więcej będę mogła napisać po naszym weselu, a przypuszczam, że Ci się troszkę spieszy

Na kiedy planujecie ślub? (Terminy w Finezji są dość odległe).
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 18:32   #3
Fiolek_x
Przyczajenie
 
Avatar Fiolek_x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

Jedyny lokal jaki mogę odradzić to "Zajazd Leśny" w Siewierzu. Byłam tam zaproszona jako gość weselny. Sale hmm może inaczej znajduje się tam hol, w którym wszyscy się bawili a po zejściu z paru schodków była sala, w której się siedziało i konsumowało zaraz obok był ładny taras. Przywitanie młodych było miłe, następnie poszliśmy na bardzo smaczny obiad gdzie dojść długoo czekaliśmy na kuski śląskie - już myślałam, że się ich nie doczekam bo obiad stygł. Donieśli je na szczęście ale nie wiem czy kucharz czekał na to aż o nich zapomnimy i zapchamy się ziemniakami czy, że woli wydać mniejszą porcje bo zostanie na potem hmm. Po obiedzie był pierwszy taniec i tort - bardzo smaczny tort, ciasta też mieli dobre. Następnie były podane zimne płyty i na tym kończą się pozytywy... 3 razy była zwrócona uwaga kelnerom z prośba o doniesienie zimnej płyty na patery to: albo za chwile, albo tak już, albo zaraz podamy ciepły posiłek to nie będziemy teraz dokładać do pater może później... lekceważący stosunek tutaj był. Ja nie dostałam ciepłego dania ponieważ nie było mnie przy stole, tak czy siak sadzę, ze ta porcja powinna tam stać i czekać na mnie albo ktoś powinien zauważyć, ze nie mam porcji i donieść ciepłą - także obyłam się bez niej. Była sytuacja kiedy to kelner wychodził do domu z ciężkim koszem przykrytym obrusem hmm nie mogę go o nic podejrzewać ale domysły same się nasuwają co mogło w nim być... z czasem donieśli coś na te zimne płyty ale bez szaleństw. Kiedy wesele dobiegało końca, obsługa powiedziała młodym, ze mają na 2 dzień przyjechać po to co zostało do jedzenia bo dzisiaj już tego nie przygotują. No to pojechali i przyjechali prawie z niczym... a przecież widzieliśmy, ze zostało dużo mięsa z obiadu, krokiety i z pewnością dużo wędliny która miała być doniesiona na patery oraz sałatki to kucharz powiedział, ze on je wyrzucił bo były z majonezem a przecież logicznej jest to, ze przez jedną noc w lodówce nic nie mogło im się stać. Po rozmowie z właścicielami odnosimy wrażenie, że kelnerzy robili wszystko świadomie i za ich przyzwoleniem a jedzenie, które nie zostało wydane miało być na poczet bieżącej konsumpcji obecnych klientów... bo przecież inaczej sobie tego nie można wytłumaczyć. Można tam podjechać na smaczny obiad czy deser ale co do robienia imprezy w tym zajeździe to bym się grubo zastanowiła...
Fiolek_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 13:02   #4
tatami
Rozeznanie
 
Avatar tatami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 969
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

Ja tez co do Zajazdu Leśnego mam mieszane uczucia. Co prawda nie byłam tam na weselu, tylko na komunii kuzyna, jedzenie dobre, jednak primo: nie zawsze ciepłe, secundo: nie zawsze na czas (czyli jedni dostali, drudzy pół godzinki czekali :P). W ogóle obsługa jakaś taka niezorganizowana. Ciekawostką jest fakt, że 3 lata później kuzynka robiła wesele. Mogę tylko przypuszczać, czemu z Leśnego zrezygnowała :P
__________________
Ślubowaliśmy

Lody miętowe

tatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 19:05   #5
juss1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
Na kiedy planujecie ślub? (Terminy w Finezji są dość odległe).
Aż tak bardzo się jeszcze nie spieszę Chciałabym ślub na wiosnę, więc wiosna 2013 raczej odpada bo w co lepszych salach to raczej nie będzie miejsc, więc pozostaje tylko rok 2014:/ A Ty ile wcześniej zamawiałaś salę?

A czy ktoś był na jakimś przyjęciu organizowanym w Alfie Mierzęcicach?

A może ktoś jeszcze zna fajne sale (nie remizy), w których mogę wynająć własną kucharkę? Wiem tylko o Domie Weselnym Amor na Hucie Starej, a gdzieś jeszcze?
juss1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 17:23   #6
tatami
Rozeznanie
 
Avatar tatami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 969
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

Cytat:
Napisane przez juss1 Pokaż wiadomość
Aż tak bardzo się jeszcze nie spieszę Chciałabym ślub na wiosnę, więc wiosna 2013 raczej odpada bo w co lepszych salach to raczej nie będzie miejsc, więc pozostaje tylko rok 2014:/ A Ty ile wcześniej zamawiałaś salę?

A czy ktoś był na jakimś przyjęciu organizowanym w Alfie Mierzęcicach?

A może ktoś jeszcze zna fajne sale (nie remizy), w których mogę wynająć własną kucharkę? Wiem tylko o Domie Weselnym Amor na Hucie Starej, a gdzieś jeszcze?
Ja nie byłam na żadnej imprezie w Alfie w Mierzęcicach, bo trochę inne okolice, ale mam w Siewierzu rodzinę, więc wiem, gdzie jest Alfa (bo o tą dyskotekę Ci chodzi prawda? jeśli nie to sorki za pomyłkę :P). W każdym razie ja bym się nie zdecydowała... Okolica mało ciekawa, wyjście prosto na ulicę. Moim zdaniem słabo.
Natomiast jeśli chcesz wynająć własną kucharkę to sprawdź Dom Kultury w Siewierzu (chyba tak to się nazywa, w każdym razie chodzi mi o to to koło biblioteki). Bardzo ładnie wyglądał po przystrojeniu i mieści dużo osób. A akustyka na sali też dobra. No i jest miejsce na wypoczynek dla "zmęczonych" poza salą
__________________
Ślubowaliśmy

Lody miętowe

tatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 18:11   #7
Fiolek_x
Przyczajenie
 
Avatar Fiolek_x
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 9
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

Byłam w "Finezji" na 18-stce kuzynki i stwierdzam, że sala i cały budynek jest bardzo ładny, parking też pomieści sporo aut, mają bardzo ładnie zrobione otoczenie w tym ogródeczek. Jedzenia jest dużo i jest bardzo smaczne, a kelnerzy w miarę możliwości nadążają za całością. Stoły były bardzo ładnie przystrojone w długie kielichy na których mieściły się raz świeże kwiaty na kolejnych owoce. Jako gość oceniam sale i całą reszte za bardzo udaną i myślę godną polecenia powodzenia lasencje.
Fiolek_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-06, 19:01   #8
Mimbla88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

Cześć Sama też myślę o ślubie na wiosnę 2014, ale myślałam, że wiosna to mało popularny termin. Zarówno w Alfie, jak i w Finezji jest ładna sala i dobre jedzenie. Wiadomo, że obie sale wyjdą drożej, niż remiza z własną kucharką, ale jest organizacja na wysokim poziomie i niczym nie trzeba się martwić. Z pobliskich remiz - w Ożarowicach jest ładna sala - jakbyś się jednak zdecydowała na opcję z kucharką A brałaś pod uwagę Rotundę, skoro to najbliżej Ciebie?

Edytowane przez Mimbla88
Czas edycji: 2012-03-06 o 19:03
Mimbla88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 13:13   #9
Alyssum
Wtajemniczenie
 
Avatar Alyssum
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 830
Dot.: Finezja Wojkowice Kościelne, Alfa Mierzęcice -opinie

witam

byłam na weselu w Alfie w Mierzęcicach jak i w Finezji w Wojkowicach Kościelnych. Do Alfy mam kilka km do Finezji troszkę dalej

Alfa- to była kiedyś dyskoteka jeszcze do 2008 roku, potem zrobiono z tej sali salę weselną. Szczerze wystrój typowo dyskotekowy za dużo tam nie pozmieniali ale z tego co widzę każdy wali do niej drzwiami i oknami ceny za mocno wygórowane, tym bardziej, że to nie żaden hotel z zewnątrz wygląda jak zwykła remiza, prosto przy trasie a po drugiej stronie ulicy ośrodek zdrowia. Co do jedzenia to było ok, jednak ja jestem na nie ze względu, że dla mnie nic szczególnego - bardziej pamiętam to jako dyskotekę bo sama za gówniarza chodziłam

Cena bardzo wygórowana. W tym roku za 1 dzień wesela biorą 180 zł, poprawiny dodatkowo za 80 zł co wynosi 260 zł za osobę co jest przesadą po całości. Sala jest 2 piętrowa, jak ktoś ma dużo gości to siedzą na górze i na dole co mi by takie coś nie odpowiadało. Przed salą nie ma nic szczególnego bo droga, postawionych kilka parasoli. Ale to moje zdanie, oczywiście jak komuś się podoba to ok sala posiada własną stronę internetową w google wpisać Alfa Mierzęcice i wyskoczy

Co do Finezji - moja kuzynka miała tam wesele w 2010 roku, cena za osobę 190 zł jeden dzień, to również dość drogo ale sala jest bardzo nowa od 2009 roku działa. Co do jedzenia mi tam smakowało, piękny hol i wspaniałe ubikacje Sala 2 piętrowa więc w tym przypadku przy większej ilości ludzi będzie to wyglądało jak w Alfie. Minusy tej sali:

- zespół weselny jest w dość dziwnym miejscu ustawiony, jakby w kącie i miałam wrażenie, że cisną się tam niemiłosiernie,

-przed salą nie ma żadnych atrakcji bo biegnie droga z trasy Katowice-Częstochowa, z tyłu jest parking i plac zabaw dla dzieci a obok las

-i teraz ogromny minus - przy Finezji stoją panie lekkich obyczajów ogólnie na tej trasie w kilku miejscach te panie mają swoje miejscówki. Akurat gdy byłam na weselu żadnej pani tam nie było ale nie wyobrażam sobie sytuacji gdyby jednak stała
__________________


Edytowane przez Alyssum
Czas edycji: 2012-07-10 o 13:17
Alyssum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.