Dziwne nuty w perfumach... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-23, 17:43   #1
malena18
Rozeznanie
 
Avatar malena18
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 647

Dziwne nuty w perfumach...


Znacie może jakieś perfumy o niezwykłych składnikach? Chodzi mi o takie rzadko spotykane w perfumach, np. mleko, drewno, paproć, arbuz, pietruszka, jesienne liście, zboże, trawa itp Lubię niebanalne zapachy i właśnie takiego poszukuję
malena18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 17:55   #2
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Ozon w Oxygene, Lanvin now każdym razie zapach ozonu

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:20   #3
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Ciekawe zapachy:)

W słynnym i nieodżałowanym "Le Feu" pojawia się nuta... mleka, obok klasycznych drzewno-kwiatowych. Efekt jest mocno nietypowy. Ale zapach upolować można już tylko na aukcjach albo zagranicą.

W "Beyond Paradise" użyto podobno zapachów nieznanych wcześniej perfumiarstwu (dzięki współpracy koncernu EL z kornwalijskim projektem "Eden", czyli gigantyczną szklarnią-ekosystemem ziemskim w miniautrze), bardzo egzotycznych roślin. Ale efekt jest mocno taki sobie. :/ Kompozycja wyszła banalna, gdybym nie wiedziała, że zawiera jakieś trudne do wymówienia składniki, wzięłabym go za jeszcze jeden modny zlepek kwiatków i "świeżości".

Zapachy o nietypowych nutach (np. "świeże pranie", "koktajl na wódce" , "herbatnik", "brud", "sushi", "burza", "wiśnie w czekoladzie", "sałata", "guma", "skondensowane mleko"... jest tego mnóstwo!) produkuje nowojorska firma Demeter
http://www.fashion-planet.com/shoppi...meterhome.html
Niestety u nas nie są dostępne.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:32   #4
Madlaine
Zakorzenienie
 
Avatar Madlaine
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 4 720
Dot.: Ciekawe zapachy:)

pixie własnie miałam napisac o Demeter, ale byłas szybsza

tak swoją droga, czasem nietypowe zestawienie typowych składników bywa o wiele bardziej zaskakujące, niż niejeden rzadki składnik
Madlaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-23, 19:36   #5
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Cytat:
Napisane przez Madlaine
pixie własnie miałam napisac o Demeter, ale byłas szybsza


Cytat:
tak swoją droga, czasem nietypowe zestawienie typowych składników bywa o wiele bardziej zaskakujące, niż niejeden rzadki składnik
To prawda, np. "Eau des Marveilles" Hermesa to zapach, w którym odwrócono tradycyjną "piramidkę" i drzewno-przyprawowe akordy są w nucie głowy, a cytrusy w nucie głębi. Mnie się bardzo spodobał, choć w pierwszym kontakcie wprawia w lekkie osłupienie.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 02:25   #6
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Cytat:
Napisane przez pixie7
Zapachy o nietypowych nutach (np. "świeże pranie", "koktajl na wódce" , "herbatnik", "brud", "sushi", "burza", "wiśnie w czekoladzie", "sałata", "guma", "skondensowane mleko"... jest tego mnóstwo!) produkuje nowojorska firma Demeter
http://www.fashion-planet.com/shoppi...meterhome.html
Niestety u nas nie są dostępne.
a skad wiesz o tych perfumach? uzywalas? no ten brud to mnie zaintrygowal.. ciekawe jak wg tych perfumiarzy pachnie brud
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 10:06   #7
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Talking Dot.: Ciekawe zapachy:)

DKNY Woman, pachnie m.in. wódką , liśćmi pomidora, tulipanem, brzozą Przecudowny zapach.
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 12:02   #8
Juleczka100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1
GG do Juleczka100
Dot.: Ciekawe zapachy:)

ja polecam PROVOCATIVE Elizabeth Arden
pachnie BIAŁYM PIASKIEM(podobno jako jedyny), oprócz tego pigwa, lotos, lilia imbirowa, orchidea, papaja, różowa frezja, drzewo hinoki, i czerwona ambra (ponoć bardzo silny afrodyzjak )
Mi się efekt niezwykle podoba ))
Juleczka100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 12:04   #9
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
a skad wiesz o tych perfumach? uzywalas? no ten brud to mnie zaintrygowal.. ciekawe jak wg tych perfumiarzy pachnie brud
Niestety nie dane mi było używać, o produktach Demeter przeczytałam pierwszy raz w brytyjskim Cosmo, parę ładnych lat temu, jak tylko weszły na rynek stały się hitem wśród "celebrities". "Brud" jest ponoć jednym z najpopularniejszych!
Ma je amerykańska Sephora (wynika z webstrony), byłoby fajnie gdyby i nasza wprowadziła, chętnie bym obwąchała. No ale Ty możesz spróbować poszukać i zdasz nam relację!
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 12:23   #10
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Cytat:
Napisane przez pixie7
Ma je amerykańska Sephora (wynika z webstrony), byłoby fajnie gdyby i nasza wprowadziła, chętnie bym obwąchała. No ale Ty możesz spróbować poszukać i zdasz nam relację!
o, to jak bozia rzuci sephore na moja droge to zaraz zobacze niestety nie mam zadnej sephory w okolicy, a moze lepiej, bo raczej niepotrzebne mi kolejne miejsce szatanskich kuszen
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 12:28   #11
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
o, to jak bozia rzuci sephore na moja droge to zaraz zobacze niestety nie mam zadnej sephory w okolicy, a moze lepiej, bo raczej niepotrzebne mi kolejne miejsce szatanskich kuszen
Super, trzymam za słowo! Myślę, że nie tylko ja się chętnie dowiem czy "Brud" albo "Burak" to fajne perfumy, czy niefajne.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-24, 12:30   #12
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Ciekawe zapachy:)

kilka lat temu w naturze na wyprzedaży natknęłam się na wodę toaletową o zapachu pieprzu... nie znam jednak nazwy, bo specjalnie się nie interesowałam nią , ale zapach był naprawdę oryginalny i niecodzinny
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 12:38   #13
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Akurat arbuz czy nuty drzewne są bardzo często spotykane w perfumach
Najbardziej oryginalne kompozycje - bardzo niespotykane mają marki niszowe, czyli słynny Serge Lutens, Demeter, Gobin Daude, Comme des Garcons itd, L'Artisan. Dzięki uprzejmości różnych forumowiczów poznałam trochę niszowców i niektóre są moim zdaniem tylko i wyłącznie do podziwiania a nigdy do noszenia (no dobra, przyznam się, kilka mi się bardzo spodobało).
W tradycyjnych szerzej dostępnych perfumach tez spotyka się często bardziej oryginalne składniki, np. słynna mleczna nuta w Le Feu, Kingdom ma nutkę potu. Bardzo słynny Jicky Guerlaina miał według kreatora pachnieć jak pot czystej kobiety
Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 15:43   #14
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Zapach mleka sojowego jest w Simply Clinique. Zdaniem twórcy te perfumy mają pachnieć jak zapach niemowlęcia. Ja małych dzieci nie lubie więc nawet nie wąchałam no i co potrafi uczynić reklama
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 15:48   #15
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Cytat:
Napisane przez pixie7
To prawda, np. "Eau des Marveilles" Hermesa to zapach, w którym odwrócono tradycyjną "piramidkę" i drzewno-przyprawowe akordy są w nucie głowy, a cytrusy w nucie głębi. Mnie się bardzo spodobał, choć w pierwszym kontakcie wprawia w lekkie osłupienie.
EdM zawiodło mnie strasznie najpierw się o nim naczytałam i urzekła mnie wizja tych przypraw i drzewa, a na koniec cytrusów. Potem wąchany przy atomizerze i na papierku podobał mi się szalenie, ale gdy w końcu zdobyłam próbkę okazało się że na mnie pachnie poprostu nie do zniesienia. Nie mogłam wytrzymac sama ze sobą, bo czułam się jak wysmarowana przyprawą Maggie. Żałuje, bo to naprawdę ciekawa kompozycja.
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 20:39   #16
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Ciekawe zapachy:)

Cytat:
Napisane przez pixie7
Zapachy o nietypowych nutach (np. "świeże pranie", "koktajl na wódce" , "herbatnik", "brud", "sushi", "burza", "wiśnie w czekoladzie", "sałata", "guma", "skondensowane mleko"... jest tego mnóstwo!) produkuje nowojorska firma Demeter
http://www.fashion-planet.com/shoppi...meterhome.html
Niestety u nas nie są dostępne.
ależ bym chciala niuchnąć sobie burzę
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:42   #17
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dziwne nuty w perfumach...

Czytając forum trafiłam na opinie że Black Casmir DK pachnie trupem i cmentarzem, albo że w Le Feu majaczy zapach nieświeżego mleka Bardzo mnie zaintrygowały te opisy . Le feu pewnie już nie powącham chyba ze trafię nań gdzieś za granicą(a tak btw to czym wg was rózni sie jego nowa wersja?? póki co jeszcze dostępna, ja narazie nie znam żadnej z nich, bardzo mnie zaciekawiły te perfumy
Z perfum które znam moge wymienic Eternity CK, nie wiem dlaczego ale gdy wdycham ten zapach czuję sie jak u dentysty na borowaniu...to chyba przez tą dziwną dentystyczną, kamforową nutę...Jeśli znacie jeszcze jakies dziwolągi perfumeryjne to prosze wpisujcie
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:49   #18
Aurita
Raczkowanie
 
Avatar Aurita
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Wiadomości: 75
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

Wydaje mi się, że o "trupią" nutę najczęściej był oskarżany Angel, przynajmniej jeśli chodzi o "efekty" po kilku minutach na skórze (przyznam że nie czuję tego, choć gdy pierwszy raz wąchałam aż mnie odrzuciło... )
Trupi, lub trupio-ziemisty jest dla mnie Halloween J. del Pozo - nie potrafię powiedzieć co dokładnie tworzy taki "aromacik", ale tak mi się kojarzy... A może tylko na mnie tak pachnie?/ :p
Aurita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 15:54   #19
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

A ja trupie nuty wyczuwam w Gabrieli Sabatini - tej granatowej - w Alienie plastik i kiosk "Ruchu", w Escadzie Sentiment gumę balonową... ale i tak najgorszym horrorem jest Black Cashmere
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-14, 15:55   #20
kroliczek190
Zadomowienie
 
Avatar kroliczek190
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 020
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

...aha zapomniałam że aptekę czuję w zapachach Lacoste
kroliczek190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 16:02   #21
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

aha...jeszcze mi sie przypomniało ze w Nature Millenaire Yves rocher czuję drewno , a w Contradiction CK szampana co do tych perfum mam bardzo pozytywne odczuciaJa akurat jakoś nie czuje trupa w Angel, nawet zamierzałam je kiedys kupić..ale po drodze urzekły mnie inne perfumy i zrezygnowałam . Dawno ich juz nie wąchałam , a podobno jest to zapach który móżna albo kochać albo nienawidzić
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 16:15   #22
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

To zależy co nam się z trupem kojarzy! Dla jednych może to być zapach kalii (piękny zapach, nie zdawałam sobie sprawy, że kalia potrafi tak pięknie pachnieć!), dla innych zapach kamfory, albo w ogóle białych kwiatów, których mnóstwo na pogrzebie, ale chyba najbardziej skojarzony z trupem zapach to zapach kadzidła kościelnego. Nie znaczy to, ze trup tak pachnie, ale związana jest z tym cała "otoczka". W końcu kadzidła kościelnego używa się też podczas wielkich uroczystości kościelnych, niekoniecznie smutnych. W każdym razie jest to zapach "traumatyczny", zapadający silnie w pamięć. Jeśli dodamy do tego silne emocje związane z utratą bliskiej osoby i jej wygląd, no to mamy potem ataki paniki....
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 19:12   #23
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

W Black Cashmere nie czuję ani trupa :0 ani kadzidła ale syrop na kaszel z dzieciństwa - Tussipect chyba. Ale ja w ogóle jestem dziwna, bo Cashmere bardzo lubię
Kadzidło i stary, drewniany kościół czuję w Organzie Indecence, tu wanilia schodzi na dalszy plan, no a superhiper kadzidło czuję w Gucci pour Homme - lubię na TŻ, ale w ograniczonych ilościach, czasami mu podkradam i węszę w upojeniu
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:22   #24
lola23
Wtajemniczenie
 
Avatar lola23
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 522
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

Black Cashmere nie kojarzy mi się ani z kosciołem ani z syropem , wyczuwam tam dym cygara , słodko- tajemniczy , seksowny . To moja miłość od pierwszgo powąchania.
lola23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 20:43   #25
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

hah
zapach cygara czy tytoniu... odnajduje w Alchimie
dla mnie to taki meski pierwiastek w tych perfumach i pewnie dlatego tak mi sie z
sexem kojarzy :P
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-14, 22:13   #26
Meariel
调解人
 
Avatar Meariel
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź/Warszawa
Wiadomości: 2 938
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

Dla mnie "O de Lancome" ma starodawna, babciną nutę Pachnie zupełnie nie współcześnie, przynajmniej na mnie. Jeśli wysyłałabym babcię na randkę, to skropiłabym ją właśnie ta woda
__________________
Make up, not war!
Meariel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 01:15   #27
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

bvlgari black pachnie jak dla mnie silnikiem, smarem samochodowym, spalona guma zreszta nie tylko mi sie tak kojarzy
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2015
uwielbiam ten zapach - jest bardzo meski, oryginalny, intrygujacy.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 13:59   #28
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

Cytat:
Napisane przez vanilla_sky
bvlgari black pachnie jak dla mnie silnikiem, smarem samochodowym, spalona guma zreszta nie tylko mi sie tak kojarzy
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=2015
uwielbiam ten zapach - jest bardzo meski, oryginalny, intrygujacy.
Nawet "flakonik" wyglada jak opona samochodowa Ide dzis do perfumerii bo mnie ciekawość zje
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 15:13   #29
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

Cytat:
Napisane przez kizia mizia
Nawet "flakonik" wyglada jak opona samochodowa Ide dzis do perfumerii bo mnie ciekawość zje
dokladnie zapach palonej gumy i klockow hamulcowych..
i jak ten zapach moze byc unisex?
facet rozumiem- jesli ktos ma slabosc do mechanikow samochodowych to pewnie go kreci..ale kobieta pachnaca jak opona
toz to sam sex
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-15, 18:09   #30
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Dziwne nuty w perfumach...

ja tez nie rozumiem zupelnie, ze wiele osob uznaje ten zapach za unisexowy - dla mnie to zapach dla typowego samca w stylu stan kowalski
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.