Trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-11, 08:37   #1
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Lightbulb

Trądzik


Hey. Wiem, że mnóstwo ludzi ma problemy z trądzikiem, ale ja już do niego nie mam siły Już nawet nie wierzę, ze to się da wyleczyć.Przyzwyczaiłam się juz do tego że mi w szkole dokuczają, ale gdy pomyślę,że jadę nad morze ( a uwielbiam i umiem pływać szczególnie w Bałtyku..) to mi się aż niedobrze robi jak widzę siebie z całymi plecami, ramionami i dekoltem w krostach DO dermatologa nie pójdę, bo moja siostra leczyła się u niego długo, wydała kupę kasy na leki, chodziła na złuszczanie i to wszystko nic jej nie dało, a nawet pogorszyło stan skóry, a teraz ma blizny. Wiem, ze w moim przypadku nie musi tak być, ale mojej mamy i tak nie namówię na wizytę u lekarza. Może mógłby mi ktoś poradzić jak można się uporać z trądzikiem samemu?Dziękuję, za wszystkie rady i proszę o pomoc...
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 08:54   #2
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Ja mam już dość! :(

martusko radze ci jednak wybrac sie do dermatologa - INNNEGO (oczywiscie nie tego, co chodzila twoja siostra). kazda skora jest inna - inaczej reaguje na masci, zele, peelingi, maseczki, oczyszczanie, itd. nie wiem ile masz lat, ale jesli jestes w okresie dojrzewania to jest nadzieja, ze to wszystko minie, jednak nie mozna teraz tej skory zostawic bez pielegnacji.

aha, nawet nie napisalas jaki masz rodzaj cery. to byloby na pewno pomocne.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 08:57   #3
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Ja mam już dość! :(

Wydaj mi się, że powinnaś zmienić nastawienie. Wiem, że jest Ci ciężko, ale myślenie non stop, że i tak nigdy nie pokonasz tradzkiu jest dołujące i odbiera Ci wiarę w zwycięstwo To nie prawda, że jeśli siostrze nie udało się skutecznie zwalczyć tradziku, to Tobie również się nie uda. Może poprostu trafiła na złego (czytaj. łasego na kasę) dermatologa. Dziewczyny na wizażu non stop wymieniają się poradami i polecają sobie dobrych dermatologów warto również byłoby poszukać dermatologa na forum www.gazeta.pl.

Rozumię co czujesz bo pod koniec podstawówki również dopadł mnie trądzik i nie wspominam tego okresu różowo. Wiadomo, że później po podstawówce nowa szkoła, nowi ludzie i chce się wyglądać dobrze. A w liceum jako jedyna w klasie miałam aż takie problemy z cerą Chce w ten sposób pokazać Ci, że nie jesteś sama ze swoim problemem

Wpisz w wyszukiwarkę tradzik pokaże Ci się wiele postów na ten temat. To prawdziwa skarbnica informacji Już wiele razy ten temat przewijał się na forum i dziewczyny podawały już wiele sposobów na walkę z nim. Oczywiście wiadomo, że tradzik nie ustąpi po kilku dniach, ale nie można się załamywać i wytrwale małymi kroczkami, metodą prób i błędów należy walczyć z tym paskudztwem.

Jeśli trądzik jest naprawdę duży może powinnaś udać się do ginekologa czy też enkrynologa i zbadać poziom hormonów.

Trzymaj się cieplutko i głowa do góry
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 09:01   #4
anetkadg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z internetu :P
Wiadomości: 244
GG do anetkadg
Dot.: Ja mam już dość! :(

Zgadzam się, powinnaś iść do dermatologa. Są różne rodzaje trądziku i każdy się inaczej leczy. Na swoją rękę nie próbuj tego zwalczyć bo jeśli nie działa już zwykły tonik i żel oczyszczający do twarzy to możesz pogorszyć stan skóry. Może być tak że twoja skóra jest uczulona na pewne składniki wykorzystywane w ogólnodostępnych preparatach na trądzik. Wtedy dermatolog przepisze odpowiednie maści, toniki itd. Uwierz mi jeśli masz trądzik i nie potrafisz sobie z nim poradzić tymi preparatami które są ogólnodostępne to trzeba się wybrać do lekarza. Ja też to przerabiałam i teraz z trądzikiem mam spokój.
__________________
anetkadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 15:10   #5
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Smile Dot.: Ja mam już dość! :(

Dziękuję za słowa otuchy Jakoś postaram się namówić mamuśkę na pójście do dermatologa.Mam dopiero 13 lat więc moze da się jeszcze wyleczyc te wstrętne pryszcze:P Pozdrawiam
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.