codzienna pielegnacja 25 lat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-25, 12:46   #1
inga.baltina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 16

codzienna pielegnacja 25 lat


Mam szafke pelna kosmetykow, ktorych czesto nawet nie uzywam... Jak pielegnowac mieszana cere w wieku 25 lat i co nalezy do podstawowego zestawu kosmetykow do codziennej pielegnacji??
inga.baltina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 13:40   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: codzienna pielegnacja 25 lat

Nie mam co prawda 25 lat, bo 10 mniej Ale kiedyś dostałam na jakiejs promocji Nivea małą książeczkę i zaraz ci wszystko napiszę:
kosmetyki do codziennej pielegnacji cery w wieku 25+ lat
(wszystkie typy cery)
- kremowy żel do mycia twarzy
- mleczko do demakijażu
- tonik
- krem na dzień (w przypadku nivea podali oczywiscie swój sepcyfik-"complete protection")
- krem pod oczy
- krem regenerujący na noc
Raz na tydzień:
- maseczka
no i peeling oczywiscie, tego nie ma w ksiązeczce Nivea, no ale to jest oczywiste. Pozdrawiam
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 17:38   #3
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: codzienna pielegnacja 25 lat

ja mamlat 22, ale zgodnie z najnowszymi tendencjami, pt "better prevent than cure" nie szukam juz kosmetykow dla nastolatek tylko 20+, wiec chyba mamy zblizona sytuację, zwłaszcza że tez mam cerę mieszaną
raczej nie zdarza mi się kupowac kosmetyków, których potem nie używam(fuksiara ze mnie, nie?
czasem zmieniam firmy, zeby nie przyzwyczajac skory do tych samych składników
ale do rzeczy:
~mleczko + tonik(bez alkoholu!)
~krem lub żel na dzień(ostatnio wyprobowuje Dermedic, jestem zadowolona;wczesniej Vichy)
~krem na noc, trochę odżywczy, bardzo nawilżający(teraz też Dermedic)
~maseczka oczyszczająca(błoto Apisu jest b.dobre), 2xtydz.
~maseczka nawilżająca, regenerująca, energetyzująca,odżywcza, na pękające naczynka, itp(dotleniająca Soraya, z omegaplanktonem czy jakoś tak Daxa,Nivea, Eris, itp), 2-3xtydz., w zależnosci od potrzeby i nastroju
~peeling enzymatyczny, nie toleruję nawet tych z najdrobniejszymi dronbinkami, 1xtydz.
~pod oczy jeszcze nie krem, ale np. lubię żel Ziaji ze świetlikiem,jest świetny na podrażnienia
~o "pierdólkach" typu odżywka do rzęs, coś na "niespodzianki" ktore w róznych fazach miesiąca mogą się pojawic już nie wspomnę

myśle że taki zestaw stosuje duzo kobiet, niezaleznie od wieku...z czasem zmienia się tylko antybakteryjny żel na regeneracyjne serum, ale "szkielet" pozostaje ten sam (chyba...jak się mylę, proszę mnie poprawić
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 17:54   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: codzienna pielegnacja 25 lat

przede wszystkim codziennie krem z filtrem nie niższym niż spf15; do tego dobry preparat oczyszczający, chętnie z użyciem wody; piling 1 -2 razy w tyg. reszta wg. uznania, byle łagodna dla skóry.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 18:08   #5
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: codzienna pielegnacja 25 lat

to zalezy jeszcze od wrażliwości skóry, często cera mieszana ma rozszerzone naczynka albo jest alergiczna czy atopowa....woda, zwłaszcza twarda może szkodzić
choć są kobiety, które uważają, że czyszczenie skóry tylko mleczkiem i tonikiem to nie to samo co porządne szorowanie żelem pod kranem...
aha, maseczka z drożdzy to niekwestionowany przebój, uwielbiam
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 18:18   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: codzienna pielegnacja 25 lat

ogólnie niestosowanie wody zwykle nie wychodzi skórze na dobre (osoby niestosujące wody mają zmienioną flore bakteryjna skóry- żródło: dr.M.Noszczyk.). należy jedynie zadbać o dobrą jakość wody (przegotowana/oligoceńska/z butelki albo chociaż woda termalna po użyciu mleczka i toiku) i odpowiedni preparat myjący.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-25, 18:27   #7
kamkam
Rozeznanie
 
Avatar kamkam
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Lu :)
Wiadomości: 769
Re: codzienna pielegnacja 25 lat

nie jest tak źle, moja twarz ma codziennie kontakt z wodą choćby podczas mycia włosów
no i maseczki zawsze nią zmywam, nie daje się tego dokładnie zrobić mleczkiem i tonikiem
ale żeby mi się chciało tę wodę przegotowywać czy stosować mineralną...oj nie, za wygodna jestem
kamkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.