Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-28, 18:56   #3241
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

No właśnie o to chodzi, że kwas kwasowi nierówny (witamina c to też kwas:P) I przy tym nie trzeba nawet filtrów używać.
Ja kończę właśnie pierwszą tubkę. Efektów antytrądzikowych brak, ale boję się że to obecność glycolu propylenowego Bardziej mi zależy na wybieleniu przebarwień więc może dam mu jeszcze szansę.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:04   #3242
barto17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 33
GG do barto17
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To można stosować kwas azelinowy latem?
barto17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 16:19   #3243
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Skoro nie jest fotouczulający to tak. Zresztą nawet na stronie jest informacja:
http://www.acnederm.pl/?inc_file=fakty.php
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 15:08   #3244
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ostatnio stałam się posiadaczką serum lemon z BU i teraz mam dylemat mały bo nie wiem jak często mogę go używać? Stosuję go co noc i zastanawiam się czy nie za często. Póki co żadnych niepokojących zmian nie zauważyłam.
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 15:21   #3245
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Na stronie BU w opisie stosowania jest napisane, że można go stosować codziennie lub co druga noc.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 18:07   #3246
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[[Dot wypowedzi Ineso ;18870682]Co Wy macie z tym odstawianiem Skinorenu na wiosnę??? Przecież to kwas azelainowy, który nie jest fotouczulający. Raczej niedobrym pomysłem jest wprowadzanie na wiosnę Effaclaru]

Hej, kurcze wlasnie od dwoch tygodni stosuje Effaclar Duo i tez sie zastanwialam jak to bedzie przy wiekszym naslonecznieniu, ale caly czas spedzam w pracy i zadko na zewnatrz. Zamowilam Anthelios SPF 50+ Fluid Extreme bo w przyszlym tygodniu bede sie szwedac po gorkach wiec na zimne dmuchac...
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 18:14   #3247
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Nie pamiętam ile BHA jest w Effaclar DUO, ale przy jakichkolwiek kwasach zalecany jest filtr na dzień. Nie ma znaczenie ile czasu trwa Twoja ekspozycja w słońcu, promieniowanie jest non stop, bez względu na porę roku i pogodę. Widzę, że jesteś nowa na forum, więc wiele przed Tobą Polecam podwieszony wątek Kompedium filtromaniaczki - tam znajdziesz podstawową wiedzą nt. uva i uvb.

PS jeśli chcesz zacytować post, kliknij w Cytuj - od razu na dole pojawi się okno odpowiedzi z zacytowanym już postem
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 18:20   #3248
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[[Dotyczy wypowiedzi Trawa_cytrynowa ; 18880837 Niby nie jest fotouczulający ale kwas to kwas. Wiadomo jak działa na skórę.
A Effaclar jest chyba jednym z łagodniejszych specyfików z kwasami. Dla mnie to krem, który cudów nie zdziała, ale ładnie podtrzyma efekty wcześniejszych kuracji.
Ale oczywiście mogę się mylić ]

Po dwoch tygodniach stosowania mam podobne zdanie o Effaclar Duo, ale poniewaz ma swietna baze pod inne kosmetyki to sie skusilam na zel do mycia Effaclar Purifying Foaming Gel / Anthelios SPF 50+ Fluid Extreme i Hydraphase Light, czekam az poczta dojdzie, moze ktos z WAs juz mial jakies doswiadczenia odnosne tego Anthelios SPF50+ Fluid? Bo byl jeszcze krem ale ze wgledu na baze wolalam wybrac bardziej wodna nie tlusta forme.

---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

serdeczne dzieki no jestem nowa nie ma co ukrywac
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 18:29   #3249
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dusiek1 Pokaż wiadomość
moze ktos z WAs juz mial jakies doswiadczenia odnosne tego Anthelios SPF50+ Fluid? Bo byl jeszcze krem ale ze wgledu na baze wolalam wybrac bardziej wodna nie tlusta forme.[COLOR="Silver"]
Skład tego fluidu chyba w tym roku trochę zmodyfikowano, ale tutaj masz recenzje poprzedniej wersji:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-6...eme-SPF-50.htm
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 18:33   #3250
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[QUOTE=Ineso;18955427] Nie pamiętam ile BHA jest w Effaclar DUO, ale przy jakichkolwiek kwasach zalecany jest filtr na dzień. Nie ma znaczenie ile czasu trwa Twoja ekspozycja w słońcu, promieniowanie jest non stop, bez względu na porę roku i pogodę. Widzę, że jesteś nowa na forum, więc wiele przed Tobą Polecam podwieszony wątek Kompedium filtromaniaczki - tam znajdziesz podstawową wiedzą nt. uva i uvb.


Hej, dzieki za informacje! Musze sprawdzic to kompedium a jezeli chodzi o BHA, tak wlasnie szukam na opakowaniu ... ale Effaclar ma LHA wiec troche inne niz beta i tez nie ma podanego stezenia :/ mam nadzieje ze Anthelios bedzie ok ...
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 18:44   #3251
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

E. Duo ma też BHA: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32416.htm

PS nie usuwaj podczas cytowania tych ramek [QUOTE] na pocz. i końcu
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-01, 18:58   #3252
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Acha! No widzisz, troche techniki i czlowiek sie kompletnie gubi Wielkie dzieki Ineso !!! Podpatrzylam ten anthelios i juz zaczynam lekko zalowac, ze go kupiam. Ale zobaczymy jak dojdzie to podam do wiadomosci jak sie u mnie sprawdza .. , super jest to forum, na prawde mozna sie dowiedziec wielu ciekawych rzeczy!
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 19:02   #3253
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dusiek1 Pokaż wiadomość
Podpatrzylam ten anthelios i juz zaczynam lekko zalowac, ze go kupiam. Ale zobaczymy jak dojdzie to podam do wiadomosci jak sie u mnie sprawdza !
Nic się nie martw na zapas - z filtrami jest generalnie problem. Ciężko dobrać do cery coś odpowiedniego. Anthelios to bardzo dobrze chroniący filtr.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 19:10   #3254
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

[QUOTE=Ineso;18955989]E. Duo ma też BHA: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-32416.htm

PS nie usuwaj podczas cytowania tych ramek
Cytat:
na pocz. i końcu
Oczywiscie masz racje, caprylol salicylic acid jest
I tak nie ma co sie na zapas zastanawiac .. bedzie dobrze

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

znowu cos mi nie wyszlo z tym cytowaniem :/
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 21:03   #3255
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Już kiedyś tu opisywałam swoją pielęgnację, ale mam zamiar wprowadzić parę zmian i mam pytanie - czy serum "Lemon" z BU można stosować teraz w okresie wiosna/lato ? Oczywiście przy użyciu filtrów na dzień
Z góry dziękuję
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 21:35   #3256
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Znów pytanie, na które odpowiedź jest na BU: ,,» Serum można bezpiecznie stosować także w okresie letnim, gdyż ze względu na bazę olejkową, Serum działa dużo łagodniej niż Tonik BHA 2% NIE powodując widocznego łuszczenia się skóry."
Ze względu na to, że żaden filtr 100% ochrony nie daje, aby uniknąć przebarwień raczej się radzi na wizażu, żeby odstawiać kwasy aha i bha na lato.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 23:36   #3257
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziękuję bardzo za odpowiedź I przepraszam za kłopot, nie wiem jak tego mogłam nie zauważyć na tej stronie Ślepota nie boli..
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 10:36   #3258
barto17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 33
GG do barto17
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mógłby mi ktoś powiedzieć, co się dzieje, używam Vichy Normaderm Żel złuszczający rano i wieczorem i mnie strasznie wysypało! nie wiem co się dzieje
barto17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 10:41   #3259
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez barto17 Pokaż wiadomość
Mógłby mi ktoś powiedzieć, co się dzieje, używam Vichy Normaderm Żel złuszczający rano i wieczorem i mnie strasznie wysypało! nie wiem co się dzieje
Od jak dawna go używasz? wprowadziłaś ostatnio jakieś nowe kosmetyki?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-03, 11:49   #3260
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Znów pytanie, na które odpowiedź jest na BU
Hej, witam
Tak sie rozgladam co oznacza skrot BU, troszke popatrzylam, poszperalam i dalej nie moge znalezc, czy moglabys mi podpowiedziec? sorki moja niewiedza jest przeogromna
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 11:54   #3261
Astro
Zadomowienie
 
Avatar Astro
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 692
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez dusiek1 Pokaż wiadomość
Hej, witam
Tak sie rozgladam co oznacza skrot BU, troszke popatrzylam, poszperalam i dalej nie moge znalezc, czy moglabys mi podpowiedziec? sorki moja niewiedza jest przeogromna
http://www.google.pl/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
__________________
NELSON-X
Astro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 12:26   #3262
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

A! Dziekuje serdecznie
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 18:39   #3263
b_i_a_n_k_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej dziewczyny
Mam taki problem. Stosuję od kilku dni pilarix. nie wiem czy go znacie więc napiszę skłąd:

PILARIX krem zawiera: - kwas salicylowy 2 %, mocznik 20% , panthenol, alantoinę.
Skład wg INCI:
Aqua, Urea, Ethylhexyl, Stearate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dicapryl Carbonate, Ceteareth 25, Butyyrospermum Parkii (Shea Butter), Salicylic Acid, Panthenol, Ethylparaben, Allantoin, Magnesium Sulfate 7x Hydrate

no i mam problem bo wysypało mnie bardzo, mam takie ropne krostki i bardzo nierówną skórę pozatym strasznie sie po nim błyszczę. nic nie pomaga nawet pudry. Widze zwiększone błyszczenie. i teraz nie wiem czy to efekt oczyszczania skóry czy mam go odstawiać bo mnie zapchał i mi nie służy. wiem ze nie jesteście wróżkami i nie wyczytacie z mojego opisu odpowiedzi na pytanie. ale chcaiałabym zebyście chociaż mi napisały czy któras z Was używałą tego kremu? i jakie efekty były? i czy w skłądzie jest może coś co może uczulać lub zapychać? dziękuję za odpowiedz.
b_i_a_n_k_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 19:52   #3264
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam
Czy jak filtr ma fotostabilne filtry (garnier ambre solaire) to czy mogę uzywac dowolnej kolorówki ?
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 14:20   #3265
dusiek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 22
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez b_i_a_n_k_a Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
Mam taki problem. Stosuję od kilku dni pilarix. nie wiem czy go znacie więc napiszę skłąd:

PILARIX krem zawiera: - kwas salicylowy 2 %, mocznik 20% , panthenol, alantoinę.
Skład wg INCI:
Aqua, Urea, Ethylhexyl, Stearate, Glyceryl Stearate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Dicapryl Carbonate, Ceteareth 25, Butyyrospermum Parkii (Shea Butter), Salicylic Acid, Panthenol, Ethylparaben, Allantoin, Magnesium Sulfate 7x Hydrate

no i mam problem bo wysypało mnie bardzo, mam takie ropne krostki i bardzo nierówną skórę pozatym strasznie sie po nim błyszczę. nic nie pomaga nawet pudry. Widze zwiększone błyszczenie. i teraz nie wiem czy to efekt oczyszczania skóry czy mam go odstawiać bo mnie zapchał i mi nie służy. wiem ze nie jesteście wróżkami i nie wyczytacie z mojego opisu odpowiedzi na pytanie. ale chcaiałabym zebyście chociaż mi napisały czy któras z Was używałą tego kremu? i jakie efekty były? i czy w skłądzie jest może coś co może uczulać lub zapychać? dziękuję za odpowiedz.
Czesc, nie uzywalam tego kremu ale wiem ze z moja cera, ktora jest mieszana nie moge uzywac shea butter ani Ethylhexyl pamitate. Shea butter jest tluszczem dlatego staram sie omijac z daleka mimo, ze kilka zrodel podaje ze nie jest zapychajacy - niestety u mnie blokuje ujscie sebum i jest wspaniala pozywka dla bacterii, dostawalam po nim krost. Dodatkowo ten ethylhexyl pamitate na nasze by to bylo jak pamitynian etyloheksanolu, jest rowniez zapychajacy, czesto stosuje sie go w kremach dla cer suchych. Z tego ze zawiera duzo mocznika wynika ze jest to krem do cery bardzo suchej, stad jezeli twoja cera ma sklonnosci do tradziku .... odstawilabym
dusiek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 23:09   #3266
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej Dziewczyny To znów ja Około miesiąca temu - dokładnie 9 kwietnia, poddałam do ocenienia mój plan pielęgnacji skóry, i od tamtego czasu parę rzeczy się zmieniło i może ja wkleję tamten post i dopiszę po prostu jakie zmiany zaszły I bardzo prosiłabym o ocenę teraźniejszego planu, czy jest ok Z góry bardzo dziękuję - będę wdzięczna za wszelkie uwagi jak i za podjęcie się próby ocenienia

Mam 17 lat , cerę mieszaną - wrażliwą , z rozszerzonymi porami , nierównym kolorytem cery , krostkami, zaskórnikami i gdzieniegdzie pojawiają mi się takie ranki po trądziku.Zaznaczam od razu, że oczywiście cery nie przesuszam - efekt odwrotny od zamierzonego ( kiedyś o tym nie wiedziałam i proszę bardzo trzeba się teraz męczyć..) ale nie mogę jej też mocno nawilżać, ponieważ większość kosmetyków mnie niestety zapycha..

Rano:
- dodane - od razu po przebudzeniu spryskuję twarz wodą mineralną
- BU - Olejek egzotyczny
- BU - Hydrolat oczarowy
- Bielenda -Krem matująco normalizujący Ogórek&Limonka -> zamiana na Hipp - krem pielęgnujący


Wieczorem:
- Ziaja - Demakijaż uniwersalny lub ten dwufazowy - do oczu. - wycofany - jednak przekonałam się do olejku do zmywania oczu.
- BU - Olejek egzotyczny
- BU - Hydrolat z kwiatu kocanki EKO - zastanawiam się nad zmianą na coś innego, ponieważ już jeden hydrolat stosuję 'za dnia' ale nie wiem kompletnie na co a i dodam, że dobrze się spisuję, więc nie wiem czy sens zmieniać ..?
- Ziaja Med, Kuracja antybakteryjna - Krem redukujący trądzik - kategorycznie wycofany i zamiana na -> BU - serum Lemon.
- Tribiotic/Sudocrem/Maść cynkowa - wycofane z wieczornej pielęgnacji - używam tylko jak siedzę w domu punktowo .
-

Co 2-3 dni peeling ST.Ives Morelowy peeling przeciwtrądzikowy + teraz tylko maseczka aspirynowa. Aktualnie zastanawiam się nad francuską zieloną glinką ze strony www.shea.pl - http://shea.pl/228,francuska-glinka-zielona-50g.html , tylko nie wiem czy będą jakieś widoczne rezultaty, czy szukać innej i nad jakąś maseczką nawilżającą, ale nie wiem jaka, bo zraziłam się do większości tego typu masek, bo mnie zapychały ...

Co do makijażu , to używam jak na razie podkładu z firmy Euphora -Long Cover Fluide ( który sobie chwalę) + puder matujący - aktualnie sypki Inglot na zmianę z MySecret.
Jednak, że zmieniłam swoją pielęgnację, zamierzam zmienić również produkty do makijażu, zwłaszcza, że nadchodzą ciepłe pory roku, na który ciężki, mocno kryjący podkład się nie nadaje. Zmiana - przymierzam się do zakupu podkładu mineralnego z Pixie Cosmetics i korektora z EDM

Dodatkowo zamierzam zacząć stosować filtry na twarz - myślę nad SPF30 - zmiana - teraz to raczej SPF50, ze względu na serum Moja twarz i dekolt i tak nigdy się nie opalają - za mało pigmentu w skórze w tych miejscach..A więc nie będzie tragedii, ponieważ i tak co roku na wakacje na te miejsca stosuję bronzery, samoopalacze, lub balsamy brązujące A po tak dużej ilości informacji jak bardzo słońce wpływa niekorzystnie na stan naszej skóry teraz i w przyszłości , wolę zacząć ją chronić już w tym wieku Tylko nadal zastanawiam się nad wyborem filtra - jak na razie wybrałam parę mnie interesujących i czekam na analizę składu - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=192278&page=54

Myślę też nad zakupem mydła afrykańskiego Dudu-Osun też ze strony www.shea.pl , bo słyszałam wiele pochlebnych opinii na jego temat i również prosiłabym o wypowiedzenie się w tej kwestii

Jeszcze raz bardzo dziękuję !
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 08:47   #3267
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
Co 2-3 dni peeling ST.Ives Morelowy peeling przeciwtrądzikowy + teraz tylko maseczka aspirynowa. Aktualnie zastanawiam się nad francuską zieloną glinką ze strony www.shea.pl - http://shea.pl/228,francuska-glinka-zielona-50g.html , tylko nie wiem czy będą jakieś widoczne rezultaty, czy szukać innej i nad jakąś maseczką nawilżającą, ale nie wiem jaka, bo zraziłam się do większości tego typu masek, bo mnie zapychały ...
nawilżająca maseczka, która mnie nie zapchała i którą sobie chwalę to maseczka z sorayi kuracja mineralno-nawilżająca (coś w ten smak nazwa) kiedyś były w różowych opakowaniach, teraz chyba zmieniły na jakieś białe.
A co do peelingu - nie wysypuje Cię po tym mechanicznym peelingu? Też go kiedyś używałam, ale później stwierdziłam, że na moją cerę nadaje się chyba jedynie delikatny enzymatyczny, chociaż od dłuższego już czasu zastanawiam się czy nie wrócić do mechanicznych, bo po moich są tak powolne efekty...
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 17:44   #3268
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny mam pytanie, czy mogę teraz uzywać na twarz wit c (Juwit), czy zostawić to na jesień? Szukałam teraz o tym info na forum, ale co osoba, to inna informacja. Czy można jej używać bez filtra, bo niby zawsze używam filtra Iwostin 50 na zmianę z babydream 50, ale nakładam filtr o 5 rano, a potem bywa, że o 14, czy 15 jestem na zewnątrz, bez poprawki filtrem, czyli pewnie już bez ochrony.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:15   #3269
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez wichrowe_wzgorza Pokaż wiadomość
nawilżająca maseczka, która mnie nie zapchała i którą sobie chwalę to maseczka z sorayi kuracja mineralno-nawilżająca (coś w ten smak nazwa) kiedyś były w różowych opakowaniach, teraz chyba zmieniły na jakieś białe.
A co do peelingu - nie wysypuje Cię po tym mechanicznym peelingu? Też go kiedyś używałam, ale później stwierdziłam, że na moją cerę nadaje się chyba jedynie delikatny enzymatyczny, chociaż od dłuższego już czasu zastanawiam się czy nie wrócić do mechanicznych, bo po moich są tak powolne efekty...
O, dziękuję bardzo Trzeba będzie sprawdzić cenę i wypróbować
Właśnie też się bałam wysypu, bo po większości mechanicznych takowe miałam, ale postanowiłam dać ostatnią szansę i wybór padł właśnie na ten - dzięki Wizażankom oczywiście I właśnie o dziwo, ten nic takiego nie powoduje !! Jestem naprawdę z niego bardzo zadowolona Niestety, ja bardzo nie lubię enzymatycznych ze względu na zbytnią delikatność i właśnie to o czym mówisz - powolne efekty.. Ale być może Ty masz bardzo wrażliwą cerę, która źle reaguje na takie mocne ścieranie, lub może problemy z większym trądzikiem,hmm? Bo z tego co wiem, to właśnie przy takich cerach nie powinno się mechanicznych peelingów stosować, bo dają efekty odwrotne od zamierzonego-podrażniają i 'roznoszą' wypryski po całej twarzy - i właśnie u mnie przy innych mechanicznych tak było a przy tym nie i się zastanawiam z czego to wynika
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:22   #3270
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czy mogę teraz uzywać na twarz wit c (Juwit), czy zostawić to na jesień? Szukałam teraz o tym info na forum, ale co osoba, to inna informacja. Czy można jej używać bez filtra, bo niby zawsze używam filtra Iwostin 50 na zmianę z babydream 50, ale nakładam filtr o 5 rano, a potem bywa, że o 14, czy 15 jestem na zewnątrz, bez poprawki filtrem, czyli pewnie już bez ochrony.
Stosowanie witaminy C nie wymaga ochrony przeciwsłonecznej. Sama wit. C wspomaga ochronę przed słońcem.
Iwostin 50 jest fotostabilny. Babydream 50 ten w tubce również. Więc pomimo braku reaplikacji, oba Cię chronią cały dzień (pomijam starcie ich, zmycie, itp.).
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:57.