Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 130 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 10:09   #3871
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez iwoona Pokaż wiadomość
W tym momencie jestem na etapie szukania kremu nawilżającego który mnie nie zapcha, póki co wykańczam Excipiale (miałam gratis do tabletek) i krem pichotowy ale ostatnio przeczytałam że może zapychać, do zmywania twarzy żel Bielendy, Aloes, który właśnie mi się skończył i zamierzm kupić Baby Dream rossmanowski, zastanawiam się też nad jakimś lekkim olejkiem, ale już sama nie wiem czy to dobry pomysł, choć potrzebuje teraz solidnego nawilżenia, moja skóra dosłownie pije wszystko.

A i dzisiaj derma przepisała mi Differin... i zapomniałam zapytać ile tego wzięłam

Skutki uboczne miałam różne na różnych etapach, od suchości ust potem ciała zaczynając, jakiś czas bolała mnie wątroba więc zmniejszyłam dawkę, na notorycznym bólu kręgosłupa kończąc. I jeszcze suchośc oczu mi przeszkadzała bo noszę szkła kontaktowe.
Ja też mam problemy z odnalezieniem kremu który by mnie nie zapchał. Jeśli chodzi o żel do mycia to polecam od siebie Cetaphil lub Jadwiga do cery trądzikowej albo o wiele tańszy żel z Biedronki Be Beauty - micel.
Z olejkami miałam styczność, mieszałam je z żelem HA, ale jakoś nie byłam zadowolona z nawilżenia, próbowałam tych które podobno nie mają skłonności do zapychania i są lekkie: konopny, z pestek arbuza.

Też mam suchość oczu, a muszę co dziennie trochę czasu spędzić przez monitorem, i jest to dość uciążliwe. Używam żelu do oczu, zawsze pomagał mi świetnie, a teraz oczy wciąż czerwone i suche.

Dzięki za odpowiedź.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 11:15   #3872
lu_lu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam,
Jestem tu nowa, choć jako "podglądacz" od dawna ;-) i od razu biegnę do tematu dla mnie - mój "kompan" trądzik.
Wielu rzeczy już próbowałam, nawet polecanych powyżej przez "wizażowe ekspertki" ;-) i ma pytanie: czy wiecie coś na temat leczenia trądziku srebrem? Moja ciotka używa do twarzy jakiegoś preparatu w płynie (ze srebrem) i twierdzi, że srebro jest idealne do tego tupu problemów ze skórą. Tylko że samo twierdzenie, nie do końca mnie przekonuje. Czy macie jakieś doświadczenia z tym srebrem (poza biżuterią oczywiście)?
lu_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-09, 11:31   #3873
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zaleca sie, zaleca. Przy cerze tłustej i trądzikowej występuje niedobór kwasu linolowego (omega 6) w sebum, dlatego warto stosować te bogate w niego i w kwas linolenowy (omega 3) chociazby dlatego, że nasz organizm nie umie ich sobie wyprodukowac dlatego trzeba je skutecznie dostarczac zarówno wewn. jak i zewn.
Jeszcze jedna rzecz, najlepsze nawilżenie (tu zatrzymanie TEWL) daje kombinacja olejów (kwasów tłuszczowych), steroli, lecytyny i ceramidów. Sek w tym, ze chyba ciezko znaleść gotowca z taka mieszanką.
Ale jeśli już kupujemy oleje to polecam do tego wziąć frakcje steroli.

No to mnie zgasiłaś ;p
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 18:30   #3874
Adelajda84
Wtajemniczenie
 
Avatar Adelajda84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 352
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam mnie na syfki znajoma dermatolog poleciła myc twarz płynem do higeny intymnej i przez 6 tyg pic miksture z drożdzy.
Adelajda84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-10, 20:30   #3875
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Adelajda84 Pokaż wiadomość
Witam mnie na syfki znajoma dermatolog poleciła myc twarz płynem do higeny intymnej i przez 6 tyg pic miksture z drożdzy.

Dobra rada tym bardziej, że picie drożdży ma dobroczynne działanie na włosy Przy tym buzia może się oczyszczać i przez pewien okres możesz zauważyć spotęgowanie wysypu. Warto byłoby zaopatrzyć się w coś do stosowania miejscowego, choćby zachwalany na wizażu ascefan ( poczytaj kwc). Jeśli jednak problem jest duży (czyt. dużo pryszczy, ropnych, wągrów, zaskórników) to obawiam się, że to może być dużo za mało.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 16:37   #3876
sence
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

ŚWIETNA METODA ( WSZYSTKO BEZ RECEPTY )
Dziewczęta odkryłam ostatnio świetną metode . KOrzystam z niej dopiero 4 dni i już widzę ogromną różnice!!
Wszystko jest opisane na stronie acne.org( stworzona przez kolesia który sam zmagał się z trądzikiem i w ten sposób pomaga innym) ale w skrócie wam opisze.
Zakupcie drogie panie delikatną emulcje do twarzy Cetaphil (ok 25 zł u mnie) krem brevoxyl(20 zł), i krem Balleneum Baby Basic( wydatek 30 zł, ale starcza mi juz na 2 miesiąc,jest polecony mi przez dermatologa). To wszystko.
Oto jak wygladać ma prawidłowa pielegnacja tymi środkami:
1. Opłukac twarz ciepłą wodą( jak najmniej dostykać rękoma)
2. Umyć twarz BARDZO DELIKATNIE żelem Cetaphil( ledwo co dotykać rękoma)
3. Nie szorować itp.
4. Twarz wycieramy w CZYSTY, DELIKATNY ręcznik najlepiej pozostawić do wyschnięcia przez 10 min.
5. Smarujemy twarz kremem( delikatnie!, nie wcieramy mocno, lekko )
6. Pozostawiamy lekką warstwę kremu do wchłonięcia przez 10- 15 minut.
7. Używamy kremu Baby Basic jako kremu nawilżającego .


Całe to "przedstawienie" może i zajmuje więcej czasu, ale wierzcie mi WARTO. U mnie inwestycja w "leki" i czas sie na razie opłaca!! I bedę kontynuować.
NAjważniejsze to DELIKATNOŚĆ, SYSTEMATYCZNOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ. Na moją cere zadziałało..spróbujcie
sence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 19:41   #3877
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez sence Pokaż wiadomość
ŚWIETNA METODA ( WSZYSTKO BEZ RECEPTY )
Dziewczęta odkryłam ostatnio świetną metode . KOrzystam z niej dopiero 4 dni i już widzę ogromną różnice!!
Wszystko jest opisane na stronie acne.org( stworzona przez kolesia który sam zmagał się z trądzikiem i w ten sposób pomaga innym) ale w skrócie wam opisze.
Zakupcie drogie panie delikatną emulcje do twarzy Cetaphil (ok 25 zł u mnie) krem brevoxyl(20 zł), i krem Balleneum Baby Basic( wydatek 30 zł, ale starcza mi juz na 2 miesiąc,jest polecony mi przez dermatologa). To wszystko.


Całe to "przedstawienie" może i zajmuje więcej czasu, ale wierzcie mi WARTO. U mnie inwestycja w "leki" i czas sie na razie opłaca!! I bedę kontynuować.
NAjważniejsze to DELIKATNOŚĆ, SYSTEMATYCZNOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ. Na moją cere zadziałało..spróbujcie

Pod warunkiem że kogoś parafina nie zapycha... W innym przypadku ten krem może siać niezłe spustoszenie Wklejam skład:
Aqua, Petrolatum, Paraffinum liquidum, Glyceryl Stearate SE, Lanolin, Citric Acid, Cetearyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Sodium Cetearyl Sulfate, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-11, 20:20   #3878
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

moja buzia za parafinę bardzo się obraża, nie tykam jej w kosmetykach do twarzy.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-11, 22:33   #3879
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja jestem już zmęczona przetłuszczaniem sie mojej skóry
Jakikolwiek nie nałoże puder, po kilku godzinach się waży
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 13:42   #3880
zosia1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Witam,
Słyszałam i stosowałam srebro, bardzo pomaga ponieważ srebro bije bakterie, wirusy grzyby itd. oraz super oczyszcza skórę. Poza tym świetnie działa tez na podrażnienia i zaczerwienienia( nie szczypie), a dodatkowo jest super po depilacji. Ja stosuję do przemywania twarzy a potem psikam jeszcze złotem w płynie.
Poleciłam ostatnio koleżance,która miała straszne problemy ze skórą i była zachwycona wcześniej stosowała rózne rzeczy i poprawa była tylko na trochę. Może mówimy o tym samym, jak sie nazywa to co stosuje ciotka?
pozdr
zosia1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-14, 13:53   #3881
zosia1979
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lu_lu Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem tu nowa, choć jako "podglądacz" od dawna ;-) i od razu biegnę do tematu dla mnie - mój "kompan" trądzik.
Wielu rzeczy już próbowałam, nawet polecanych powyżej przez "wizażowe ekspertki" ;-) i ma pytanie: czy wiecie coś na temat leczenia trądziku srebrem? Moja ciotka używa do twarzy jakiegoś preparatu w płynie (ze srebrem) i twierdzi, że srebro jest idealne do tego tupu problemów ze skórą. Tylko że samo twierdzenie, nie do końca mnie przekonuje. Czy macie jakieś doświadczenia z tym srebrem (poza biżuterią oczywiście)?
Hej,
jeśli chodzi o srebro to ja mogę polecić-choć nie jestem chyba jeszcze "wizażową ekspertką" ;-).
Stosowałam, i podaję dalej. Srebro jest z natury bardzo antybakteryjne, wybije wszystkie syfki Doskonale oczyszcza i nie podrażnia (po tonizowaniu mnie nie szczypała buzia). Obecnie nadal stosuje do przemywania twarzy (wacik, na to płyn i przemywam), zresztą zamiennie ze złotem.

W każdym razie u mnie póki co po trądziku ani śladu!

A jeśli mogę spytać, jakiego konkretnie płynu używała Twoja ciocia?
zosia1979 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 11:36   #3882
lu_lu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez zosia1979 Pokaż wiadomość

A jeśli mogę spytać, jakiego konkretnie płynu używała Twoja ciocia?
Hej, Antybakteryjny tonik na bazie srebra Ag123, polskiej marki. Taka biała butelka z atomizerem (łatwe przy spryskiwaniu buzi).
No nic trochę poczytałam, trochę posłuchałam, podobnież rewelacja.. Spróbuję i zobaczymy ;-)
lu_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-17, 15:01   #3883
szajn87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 157
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

mam 24lata i ciagle mam problemy z cerą, nie jakieś poważne ale rzadko się zdarza,żebym nie miała na twarzy krostek... robią mi się najczęściej na policzkach, na linii żuchwy i na szyi... parę lat temu brałam diane35 na polepszenie cery,ale przestałam,bo źle się po tym czułam. byłam też na zabiegu oczyszczania twarzy u kosmetyczki,ale nic niepomogło - tylko oberwało mi się za to od dermatologa... stwierdziła,że jak będę chodzić na takie wyciskanki to nie będzie mnie leczyć...sama z kolei zaproponowała zabieg alma pixel (kontrolowane oparzenia twarzy)-bardzo bolesny,dość kosztowny ok.200zl i również mało skuteczny... do tego chodzenie z poparzona twarzą przez tydzień to nic przyjemnego... smarowałam też twarz clindacne, locacidem i metronidazolem ale tylko mocno wysuszały.... myję twarz rano i wieczorem... wcześniej używałam kosmetyków drogeryjnych,ale na święta dostałam zestaw la roche posay - tonik,krem do twarzy i wodę termalną. myślałam że będą lepiej działać ale jakiś spektakularnych zmian nie widzę... byłam też na 4zabiegach mikrodermabrazji, przez tydzień po było ok,ale potem powrót do stanu wyjściowego... w czwartek idę do innego dermatologa... planowałam też kupić jakieś kosmetyki na mazidłach... myślałam o spirulinie do robienia maseczek, hydrolacie oczarowym i aloesowym i oleju tamanu... myślicie że warto kupić coś jeszcze?? czytałam,że polecacie babydream z rossmana - wczoraj chciałam kupić,ale było tyle tego,że postanowiłam poczekać i dopytać którego konkretnie używacie - były różne kolory - balsamy, szampony i żele... który polecacie do mycia twarzy?? i ostatnie pytanie - chodzi o dietę... co się powinno jeść a czego unikać w trosce o ładną cerę?? staram się nie pić alkoholu, nie jeść słodyczy, używam mało soli, cukru. pije dużo wody mineralnej (Muszynianka),staram się nie jeść ostrych potraw... co mogę zrobić jeszcze??

Edytowane przez szajn87
Czas edycji: 2012-02-17 o 15:04
szajn87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-20, 21:25   #3884
cle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 30
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to za dużo oba peelingi;p ja jednak zdecydowałam sie na mechaniczny, bo nie mam ostatnio stanów zapalnych, i jest dobrze, nie wysypało, nie podrażniło.
mechaniczne przy trądziku ponoć nie są wskazane - rada mojej kosmetyczki, ja zmagam się z trądzikiem na czole, głównie zaskórniki, byłam ostatnio u swojej kosmetyczki i zrobiła mi peeling z kwasów jak na razie (minęło 2 tygodnie) efekt jest super - przede wszystkim nic nowego nie wyskakuje a to co było się wyciszyło. zabieg trzeba powtarzać.

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Pod warunkiem że kogoś parafina nie zapycha... W innym przypadku ten krem może siać niezłe spustoszenie Wklejam skład:
Aqua, Petrolatum, Paraffinum liquidum, Glyceryl Stearate SE, Lanolin, Citric Acid, Cetearyl Alcohol, Sodium Hydroxide, Sodium Cetearyl Sulfate, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben.
olej parafinowy tworzy tzw. olkuzję ciągłą - film na powierzchni skóry, który absolutnie nie jest wskazany dla cer tłustych trądzikowych, jest komedogenny.
Natomiast wskazane są niektóre oleje roślinne, ale też nie wszystkie, do cer trądzikowych nie powinno się stosować m.in. oleju z migdałów, pestek winogron
cle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 08:18   #3885
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez szajn87 Pokaż wiadomość
mam 24lata i ciagle mam problemy z cerą, nie jakieś poważne ale rzadko się zdarza,żebym nie miała na twarzy krostek... robią mi się najczęściej na policzkach, na linii żuchwy i na szyi... parę lat temu brałam diane35 na polepszenie cery,ale przestałam,bo źle się po tym czułam.(...)
? czytałam,że polecacie babydream z rossmana - wczoraj chciałam kupić,ale było tyle tego,że postanowiłam poczekać i dopytać którego konkretnie używacie - były różne kolory - balsamy, szampony i żele... który polecacie do mycia twarzy?? i ostatnie pytanie - chodzi o dietę... co się powinno jeść a czego unikać w trosce o ładną cerę?? staram się nie pić alkoholu, nie jeść słodyczy, używam mało soli, cukru. pije dużo wody mineralnej (Muszynianka),staram się nie jeść ostrych potraw... co mogę zrobić jeszcze??
u mnie podobnie,
do oczyszczania uzywam babydream niebieskiego zelu, tonikow oraz plynu micelarnego
co jakis czas plynu afronis, na noc czesto brevoxylu
kilka razy w tygodniu robie maseczki z glinki w proszku (najbardziej lubie czerwona)
czasami punktowo olejku z drzewa herbacianego
krem do twarzy mieszam z zelem hialuronowym
na blizny potradzikowe zorac

ale wlasciwie caly czas mi cos wyskakuje chociaz jest lepiej niz kiedys, bo u mnie zima sie wszystko nasilalo

aktualnie siedze w domu, wiec nie uzywam makijazu, a u mnie on chyba tez pogarsza sprawe
__________________
http://www.pmiska.pl/

Edytowane przez lotta_983
Czas edycji: 2012-02-21 o 08:21
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 09:51   #3886
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
u mnie podobnie,
do oczyszczania uzywam babydream niebieskiego zelu, tonikow oraz plynu micelarnego
co jakis czas plynu afronis, na noc czesto brevoxylu
kilka razy w tygodniu robie maseczki z glinki w proszku (najbardziej lubie czerwona)
czasami punktowo olejku z drzewa herbacianego
krem do twarzy mieszam z zelem hialuronowym
na blizny potradzikowe zorac

ale wlasciwie caly czas mi cos wyskakuje chociaz jest lepiej niz kiedys, bo u mnie zima sie wszystko nasilalo

aktualnie siedze w domu, wiec nie uzywam makijazu, a u mnie on chyba tez pogarsza sprawe
Toniki ? Ale bezalkoholowe?
Często trafiam na opinie, że toniki wbrew pozorom wcale nie sa takie fajne dla cery...

U mnie też brak makijażu sporo pomógł, łatwiej jest leczyć w każdym razie.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 10:45   #3887
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Toniki ? Ale bezalkoholowe?
Często trafiam na opinie, że toniki wbrew pozorom wcale nie sa takie fajne dla cery...

U mnie też brak makijażu sporo pomógł, łatwiej jest leczyć w każdym razie.
ja glownie tego z AA do cery atopowej..teraz podbieram mamie jakis "łagodny" z pharmaceric...raz mialam hydrolat aloesowy, ale glownie sluzyl mi do "rozmemłania" maseczek z glinki
niedlugo bede robic tonik z kwasu kojowego
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 18:17   #3888
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Toniki ? Ale bezalkoholowe?
Często trafiam na opinie, że toniki wbrew pozorom wcale nie sa takie fajne dla cery...

U mnie też brak makijażu sporo pomógł, łatwiej jest leczyć w każdym razie.
Dlaczego?
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 20:54   #3889
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Dlaczego?
Nie pamiętamdokładnie. Było coś o tym, że niektóre mogą być komadogenne, no i rzecz jasna - alkohol nie jest dobry dla cery, a toniki przeważnie go zawierają. Musiałybyście poszukać info o tym, ja wiem, że gdzieś to czytałam ostatnio na Wizażu.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-21, 21:11   #3890
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Nie pamiętamdokładnie. Było coś o tym, że niektóre mogą być komadogenne, no i rzecz jasna - alkohol nie jest dobry dla cery, a toniki przeważnie go zawierają. Musiałybyście poszukać info o tym, ja wiem, że gdzieś to czytałam ostatnio na Wizażu.
Nie używam toniku,ale chciałam właśnie włączyć do pielęgnacji więc zapytałam bo się trochę wystraszyłam tą informacją
Myślałam o bezalkoholowym z Urody. Ma dobre opinie i skład.
Dokładnie jest to ten - KLIK
Teraz się zastanawiam czy jest sens..
Cera mi się szybko świeci i podkład waży na twarzy,więc chciałam ją jakoś uregulować.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 22:07   #3891
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Mi kiedyś pani kosmetyczka odradziła stosowanie toników, że to niby głupota- wymysł koncernów kosmetycznych i nic dobrego nie robi. Nigdy ich nie używałam w związku z tym. Gdy pojawiły się problemy z cerą poszłam do dermatologa, pani lekarz też nie wspominała o tonikach, ale powiedziała, że przed użyciem ( wtedy epiduo, a teraz tri) mam przemyć twarz płynem micelarnym i odczekać, bo on i tak tonizuje twarz. I tak też robię wolę taki sposób 2 w 1. Oczyszczanie i tonizowanie. Zresztą toniki z BU to całkiem inna bajka niż te drogeryjne, które naprawdę nie wiadomo jaką mają funkcję i czemu służą.
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-21, 22:12   #3892
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Nie używam toniku,ale chciałam właśnie włączyć do pielęgnacji więc zapytałam bo się trochę wystraszyłam tą informacją
Myślałam o bezalkoholowym z Urody. Ma dobre opinie i skład.
Dokładnie jest to ten - KLIK
Teraz się zastanawiam czy jest sens..
Cera mi się szybko świeci i podkład waży na twarzy,więc chciałam ją jakoś uregulować.
Ojjj, nie wiem czy ten tonik ma taki dobry skład! Glikol propylenowy? Matko, w życiu, no PEG wysoko.
Ogólnie to ja słyszałam, że toniki dlatego nie są dobre, bo one wiadomo mają substancje czyszczące, np SLS, czyli detergenty, albo w ogóle substancje czyszczące, które znajdują się w żelach do myćia, itp. Wiadomo, żel zmywasz, a tonik zostaje a wraz z nim te wszystkie niefajne rzeczy.
Ja osobiście nie używam toniku (już nie pamiętam od kiedy) i wszystko jest ok.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Mi kiedyś pani kosmetyczka odradziła stosowanie toników, że to niby głupota- wymysł koncernów kosmetycznych i nic dobrego nie robi. Nigdy ich nie używałam w związku z tym. Gdy pojawiły się problemy z cerą poszłam do dermatologa, pani lekarz też nie wspominała o tonikach, ale powiedziała, że przed użyciem ( wtedy epiduo, a teraz tri) mam przemyć twarz płynem micelarnym i odczekać, bo on i tak tonizuje twarz. I tak też robię wolę taki sposób 2 w 1. Oczyszczanie i tonizowanie. Zresztą toniki z BU to całkiem inna bajka niż te drogeryjne, które naprawdę nie wiadomo jaką mają funkcję i czemu służą.
No i to też racja
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 01:22   #3893
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja nie używam produktów z BU, ale sądzę, że na pewno lepszy jest np. jakiś hydrolat niż tonik drogeryjny/apteczny/itp.

Jam póki co, po umyciu twarzy, przemywam twarz micelem (w sumie nie ma to u mnie celu poza "domyciem"), czasem używam mleka, które o dziwo trochę nawet pomaga

Jeszcze się boję zainwestować w produkty z BU. Poza tym mam wiele kosmetyków niedokończonych

Mi dermatolog wręcz zabronił używania toniku.

A ja nadal sie zastanawiam co kupić do mycia twarzy... mam parę pozycji, ale jakoś nie mogę sie zdecydować;/ a studencka kieszeń ograniczona.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 08:54   #3894
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Ja nie używam produktów z BU, ale sądzę, że na pewno lepszy jest np. jakiś hydrolat niż tonik drogeryjny/apteczny/itp.

Jam póki co, po umyciu twarzy, przemywam twarz micelem (w sumie nie ma to u mnie celu poza "domyciem"), czasem używam mleka, które o dziwo trochę nawet pomaga

Jeszcze się boję zainwestować w produkty z BU. Poza tym mam wiele kosmetyków niedokończonych

Mi dermatolog wręcz zabronił używania toniku.

A ja nadal sie zastanawiam co kupić do mycia twarzy... mam parę pozycji, ale jakoś nie mogę sie zdecydować;/ a studencka kieszeń ograniczona.
To tak jak i moja, a z czystym sumieniem mogę polecić Baby Dream.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 11:22   #3895
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

No własnie Babydream mi polecano. Ja jeszcze myślałam nad żelem z Fitomedu, ale on ma na początku SLS ;/ albo nad mydłem Alep, ponoć pomaga.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:40   #3896
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
Mi kiedyś pani kosmetyczka odradziła stosowanie toników, że to niby głupota- wymysł koncernów kosmetycznych i nic dobrego nie robi. Nigdy ich nie używałam w związku z tym. Gdy pojawiły się problemy z cerą poszłam do dermatologa, pani lekarz też nie wspominała o tonikach, ale powiedziała, że przed użyciem ( wtedy epiduo, a teraz tri) mam przemyć twarz płynem micelarnym i odczekać, bo on i tak tonizuje twarz. I tak też robię wolę taki sposób 2 w 1. Oczyszczanie i tonizowanie. Zresztą toniki z BU to całkiem inna bajka niż te drogeryjne, które naprawdę nie wiadomo jaką mają funkcję i czemu służą.
Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Ojjj, nie wiem czy ten tonik ma taki dobry skład! Glikol propylenowy? Matko, w życiu, no PEG wysoko.
Ogólnie to ja słyszałam, że toniki dlatego nie są dobre, bo one wiadomo mają substancje czyszczące, np SLS, czyli detergenty, albo w ogóle substancje czyszczące, które znajdują się w żelach do myćia, itp. Wiadomo, żel zmywasz, a tonik zostaje a wraz z nim te wszystkie niefajne rzeczy.
Ja osobiście nie używam toniku (już nie pamiętam od kiedy) i wszystko jest ok.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------



No i to też racja
Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
Ja nie używam produktów z BU, ale sądzę, że na pewno lepszy jest np. jakiś hydrolat niż tonik drogeryjny/apteczny/itp.

Jam póki co, po umyciu twarzy, przemywam twarz micelem (w sumie nie ma to u mnie celu poza "domyciem"), czasem używam mleka, które o dziwo trochę nawet pomaga

Jeszcze się boję zainwestować w produkty z BU. Poza tym mam wiele kosmetyków niedokończonych

Mi dermatolog wręcz zabronił używania toniku.

A ja nadal sie zastanawiam co kupić do mycia twarzy... mam parę pozycji, ale jakoś nie mogę sie zdecydować;/ a studencka kieszeń ograniczona.
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
Toniku w takim razie wprowadzać nie będę
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 15:53   #3897
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez angiee0902 Pokaż wiadomość
No własnie Babydream mi polecano. Ja jeszcze myślałam nad żelem z Fitomedu, ale on ma na początku SLS ;/ albo nad mydłem Alep, ponoć pomaga.
ja uzywam juz chyba 3 butelke Babydream i jest super, a wystarcza na b.długo i za niską cenę dobry skład.
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:09   #3898
jofka
Zadomowienie
 
Avatar jofka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 970
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A propos u mnie na blogu jest o pielęgnacji cery tłustej właśnie baby Dreamem!
Świetnie się spisuje!
__________________
Blogujemy

25.08 Codzienny makijaż na lato.
28.07 Must have dla cery tłustej- żel LASS ze złotem!
07.07 Nowość:Mleczko do ciała Isana z 10% mocznikiem.
08.06 "Rajstopy w spray'u od Sally Hansen taniej.







Loving & be loved by U
jofka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 16:19   #3899
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A ja już sobie odpuściłam stresowanie się pryszczakami. To o wiele bardziej pogarsza sytuacje. Jak coś ma wyrosnąć to i tak wyrośnie i postanowiłam, że nie będę z tym robić NIC;]. To nie jest warte moich nerwów, nakładania pasty cynkowej, gmyrania, cudowania i wiecznego patrzenia w lusterko, czy znowu czasem nie wykluwa się coś nowego.
Nie liczę sytuacji, w której wyrośnie biały czubek (bo wtedy pewnie wycisnę).
Jestem doskonałym przykładem na to, jak zmasowany atak ze wszystkich frontów przeradza się w olewanie problemu.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-22, 17:13   #3900
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez jofka Pokaż wiadomość
A propos u mnie na blogu jest o pielęgnacji cery tłustej właśnie baby Dreamem!
Świetnie się spisuje!
Przeczytałam u Ciebie na blogu o pudrze Almay Pure Blends. Masz może jego cały skład na pudełku? W necie nie mogę znaleźć.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.