Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:) - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-11, 10:15   #871
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A jaki masz rozmiar buta ?
Teraz nie jest tak źle, ale ja ogólnie mam chorobę lokomocyjną i jak zaczynałam studia to po 3 godzinach miałam dość podróży. Ostatnio nawet mi się poprawiło,mogę czytać książki i nie robi mi się niedobrze, więc czas leci szybciej. Zwykle też zasypiam na godzinkę a czasem zdarzy mi się przegadać całą drogę :d
jeżdżę zwykle raz na 2-3 miesiące
36-37 :d
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:18   #872
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
a jaki masz rozmiar buta ?

jestem z Chrzanowa tylko pociągi go omijają...ale urzęduję na co dzień w Poznaniu


A to troche dalej mamy do siebie, 25 km

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

No chyba rzeczywiście się rozszerza, bo na mojej trasie (Warszawa-Gdańsk) też to widać; jak mój syn był mały to Intercity jeździliśmy 3,5h a teraz 7 - w porywach 7 i pół
Żyć, nie umierać

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-11 o 11:19
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:21   #873
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
najzdrowszy jest umiar. we wszystkim. pewnie dało by się jakoś rozsądnie skomponować nawet owocową dietę, ale ja się zawsze dziwię po co? do tego typu diet dochodzi pewnie jakaś ideologia. choć taka dobrze skomponowana dieta zawsze będzie lepsza niż niedbała i źle zaplanowana dieta wszystkożercy


za dużo cukrów prostych nie jest dobre, bo łatwo o sytuację gdy ich nadmiar jest zamieniany na tłuszcz. w przypadku węglowodanów złożonych ta energia jest wydzielana stopniowo i łatwiej ją na bieżąco wykorzystać. ale bardziej chodzi mi o te cukry proste ze słodkości w formie wszechobecnej sacharozy, owoców bym nie demonizowała do końca. Czasem organizm potrzebuje szybkiego paliwa, tak jak clochek napisała np przed uprawianiem sportu czy nawet przed nauką i wtedy taki banan jest jak znalazł

ja przede wszystkim uważam, że ważne aby dieta była urozmaicona. Nawet jak zjemy 5 porcji owoców bo mamy ochotę to świat się nie zawali. Ale ważne, żeby to nie było np 5 bananów, ale bardziej różnorodnie (dla przykładu pół kilograma bananów ma ponad 3 razy więcej kalorii niż pół kg truskawek). dla mnie jeszcze ważne jest aby warzyw nie zastępować owocami. bo ogólnie cała kampania jedź 5 porcji warzyw i owoców jest dla mnie trochę niedopracowana. bo np moja koleżanka rozumie to właśnie tak, że ma zjeść 5 bananów (bo tylko banany lubi, warzyw prawie wcale) i będzie git. Ja bym raczej powiedziała, jedź przynajmniej te 4 porcje warzyw i do tego 2 porcje owoców...
bardzo rozsadnie napisane
ja, jak mam problemy z organizacja pieciu porcji warzyw, to sobie na przyklad rano przygotowuje bio-marchewki i w pudelku zabieram je do pracy. i chrupie
(i nie, jeszcze nikt na mnie dziwnie nie patrzyl... niektorzy nawet pytaja, czy sie moga poczestowac )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:30   #874
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

U mnie na uczelni wiele dziewczyn przynosi marchewki pokrojone w paseczki i chrupie jak paluszki. Kiedyś mi tak smaka narobiono, że wracając kupiłam marchewki.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:46   #875
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
U mnie na uczelni wiele dziewczyn przynosi marchewki pokrojone w paseczki i chrupie jak paluszki. Kiedyś mi tak smaka narobiono, że wracając kupiłam marchewki.
a widzisz, to bardzo dobry nawyk
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 11:58   #876
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a widzisz, to bardzo dobry nawyk
Ja jakoś nie przepadałam za marchewką ale kupiłam raz marwit z okazji zdrowego trybu życia i okazało się że mam alergię, miałam usta jak angelina jolie (niestety nie tylko usta urosły) i gdybym wypiła więcej zapuchłoby mi całe gardło, nieźle się strachu najadłam
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 12:52   #877
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kejtigda Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie przepadałam za marchewką ale kupiłam raz marwit z okazji zdrowego trybu życia i okazało się że mam alergię, miałam usta jak angelina jolie (niestety nie tylko usta urosły) i gdybym wypiła więcej zapuchłoby mi całe gardło, nieźle się strachu najadłam
nie wiem wprawdzie co to marwit, ale jak masz alergie, to tego wiecej nie kupuj moja kolezanka kiedys tez spuchla w srodku nocy - dobrze, ze akurat po nocach czyta ksiazki, wiec nie udusila sie we snie. usta miala tez niczym gwiazda hollywood, ale z gardlem to juz nie ma zartow dostala zastrzyki w pore i minelo... okazalo sie, ze bidulka po nastu latach musi wrocic na diete bezglutenowa
procz marchewek mozna sobie inne warzywka wymyslic. moj kolega nosi do pracy kolorowy miks - zaleznie od pory roku. jakies pomidorki, papryczki... no i na stolowce mamy wybor surowek i gotowanych warzyw. jak nic ciekawego z dan glownych nie ma, to idzie sie najesc tez roslinkami
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 13:24   #878
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez kejtigda Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie przepadałam za marchewką ale kupiłam raz marwit z okazji zdrowego trybu życia i okazało się że mam alergię, miałam usta jak angelina jolie (niestety nie tylko usta urosły) i gdybym wypiła więcej zapuchłoby mi całe gardło, nieźle się strachu najadłam
a masz jeszcze alergie na inne owoce ? wiesz bo uczulenie na samą marchewkę brzmi lekko abstrakcyjnie, zazwyczaj ta alergia łączy się z innymi alergiami i to raczej rzadki alergen. obstawiałabym bardziej, że kupiłaś wersję z selerem, który jest bardzo częstym alergenem, albo mniej prawdopodobna wersja że to jakaś reakcja na pozostałości nawozów i jakaś eko marchewka sama w sobie nie powodowałaby takiej reakcji (tak jak sok z takiej eko marchewki)...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-11 o 13:27
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:46   #879
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Kejtigdo, Wszelkie alergie na naturalne substancje to temat bardzo złożony. Dużo zależy od tego na czym te marchewki marwitu wyrosły i gdzie. Może się okazać, że jakaś seria soków uczuli, a następna już nie. Jeżeli do tej pory nigdy nie miałaś podobnych odczynów po marchewce, to wątpie, że jest to alergia na to warzywo, tym bardziej, że uczulenie na marchew jest niezwyklą rzadkością.

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:42 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
a masz jeszcze alergie na inne owoce ? wiesz bo uczulenie na samą marchewkę brzmi lekko abstrakcyjnie, zazwyczaj ta alergia łączy się z innymi alergiami i to raczej rzadki alergen. obstawiałabym bardziej, że kupiłaś wersję z selerem, który jest bardzo częstym alergenem, albo mniej prawdopodobna wersja że to jakaś reakcja na pozostałości nawozów i jakaś eko marchewka sama w sobie nie powodowałaby takiej reakcji (tak jak sok z takiej eko marchewki)...
Akurat Marwit nie jest eko
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 13:58   #880
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Akurat Marwit nie jest eko
wiem, dlatego uwzględniłam też opcję związaną z pozostałością azotanów czy jakiś innych nawozów. marchewka strasznie chłonie takie badziewia.
piłam ten sok raz w życiu i pod każdym względem nie umywa się do świeżo wyciśniętego soczku ze swojskich marchewek, ma taki dziwny posmak...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 14:20   #881
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

ooo, sok ze swojskich marchewek lubie tez marchewe utarta z jablkiem

a teraz sobie zrobilam zawijane nalesniki z serkiem chrzanowym i wedzonym lososiem, posypane koperkiem - mniam!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 14:27   #882
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

jakie rozmowy o jaedzonku

ja w tym tygodniu (myślę, że czwartek/piątek) idę na większe zakupy jedzeniowe do Organic Farma.
Teraz przeglądam ich sklep internetowy
http://www.ekosfera24.pl/
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 14:34   #883
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ooo, sok ze swojskich marchewek lubie tez marchewe utarta z jablkiem

a teraz sobie zrobilam zawijane nalesniki z serkiem chrzanowym i wedzonym lososiem, posypane koperkiem - mniam!
ach suróweczka z marchewki

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
jakie rozmowy o jaedzonku

ja w tym tygodniu (myślę, że czwartek/piątek) idę na większe zakupy jedzeniowe do Organic Farma.
Teraz przeglądam ich sklep internetowy
http://www.ekosfera24.pl/
ceny stacjonarnie sporo się różnią od internetowego (zazwyczaj na korzyść internetowego z tego co pamiętam), a asortyment też nie do końca się pokrywa...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 15:19   #884
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
wiem, dlatego uwzględniłam też opcję związaną z pozostałością azotanów czy jakiś innych nawozów. marchewka strasznie chłonie takie badziewia.
piłam ten sok raz w życiu i pod każdym względem nie umywa się do świeżo wyciśniętego soczku ze swojskich marchewek, ma taki dziwny posmak...
Marwitów poza tym nie polecam kupowac latem, bardzo szybko sie psują, czasem już w sklepie na półce niestety

Co racja to racja, sama planuję zakup sokowirówki

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ooo, sok ze swojskich marchewek lubie tez marchewe utarta z jablkiem

a teraz sobie zrobilam zawijane nalesniki z serkiem chrzanowym i wedzonym lososiem, posypane koperkiem - mniam!
A ja na diecie , jak mozesz być taka podła .

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
jakie rozmowy o jaedzonku

ja w tym tygodniu (myślę, że czwartek/piątek) idę na większe zakupy jedzeniowe do Organic Farma.
Teraz przeglądam ich sklep internetowy
http://www.ekosfera24.pl/


A ja właśnie wcinam suszonego ananasa co prawda nie pisze, żeby był ekologiczny, ale często jest w takich właśnie sklepach i polecam. Rewelacyjna przekąska, jak dla mnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 15:36   #885
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

wiecie ogólnie marwit jest sokiem niepasteryzowanym więc broń Cię panie Boże brać z półki, on musi być przetrzymywany w lodówce. W ogóle strasznie mnie bawi jak w naszej kochanej stolicy widzę sklepy gdzie takie soki trzyma się na ladzie a nie w lodówce, zresztą widziałam poza lodówką nawet jogurty itp
może 15 lat temu w moim małym miasteczku to było normą, ale że w dzisiejszych czasach w dużym mieście nikt na to nie reaguje...

a ja właśnie robię muffiny z jagodami, nie ma to jak zachomikowane jagódki. skuszę się pewnie jeszcze na czekoladowe. macie może przepis na sprawdzone muffiny czekoladowe, bo nie mogę znaleźć swojego?
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-11 o 15:43
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 16:06   #886
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
wiecie ogólnie marwit jest sokiem niepasteryzowanym więc broń Cię panie Boże brać z półki, on musi być przetrzymywany w lodówce. W ogóle strasznie mnie bawi jak w naszej kochanej stolicy widzę sklepy gdzie takie soki trzyma się na ladzie a nie w lodówce, zresztą widziałam poza lodówką nawet jogurty itp
może 15 lat temu w moim małym miasteczku to było normą, ale że w dzisiejszych czasach w dużym mieście nikt na to nie reaguje...

a ja właśnie robię muffiny z jagodami, nie ma to jak zachomikowane jagódki. skuszę się pewnie jeszcze na czekoladowe. macie może przepis na sprawdzone muffiny czekoladowe, bo nie mogę znaleźć swojego?

No tak, mówiąc półki miałam na myśli lodówkę, bo jeszcze nie widziałam u nas, żeby stały na ladzie, to są sokki jednodniowe, niektóre trzydniowe, np grajpfrutowy, ale latem nawet kupowane z lodówki w domu są już zepsute. więc nie polecam Podejrzewam, że to wina dostawców, którzy przewożą te soki w rozgrzanych do granic możliwości, nasłonecznionych samochodach.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 17:04   #887
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
jakie rozmowy o jaedzonku

ja w tym tygodniu (myślę, że czwartek/piątek) idę na większe zakupy jedzeniowe do Organic Farma.
Teraz przeglądam ich sklep internetowy
http://www.ekosfera24.pl/
A Organic Farma to nie czasem ten sklep?
http://www.organicmarket.pl/

__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 17:26   #888
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
A Organic Farma to nie czasem ten sklep?
http://www.organicmarket.pl/

, tylko to jest stacjonarnie w Galerii

a jak chcę zamówić przez internet, to przekierowuje mnie do tamtego sklepu
w tamtym sklepie internetowym tylko oglądalam asortyment, ale już Aga napisała, że się różnią i cenowo też.
Pojadę do stacjonarnego pod koniec tego tygodnia i obadam
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 17:33   #889
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
, tylko to jest stacjonarnie w Galerii

a jak chcę zamówić przez internet, to przekierowuje mnie do tamtego sklepu
w tamtym sklepie internetowym tylko oglądalam asortyment, ale już Aga napisała, że się różnią i cenowo też.
Pojadę do stacjonarnego pod koniec tego tygodnia i obadam
No patrz, a ja myślałam, że oni nie mają ze sobą nic wspólnego! dziękuję za uświadomienie
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-11, 19:46   #890
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Ja uwielbiam sok z marchewki. Kiedyś raz, dla próby wypiłam dwa soki ze sklepu. Jednego nie dało się wypić, o mało nie zwymiotowałam, a drugi był wymieszany z jabłkiem. Nie ma to jak własny soczek. Moja mama w ciąży bardzo dużo soku z marchwi piła.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 20:27   #891
agusskaa2
Zadomowienie
 
Avatar agusskaa2
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 393
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Hej,

nie wiem, czy to dobre miejsce, ale wątek płotkowy wydaje mi się jedynym odpowiednim (jeśli się mylę - najmocniej przepraszam, dopiero od niedawna zaglądam na forum biochemiczne )

Mam do Was ogromną prośbę dotyczącą pomocy wybrania odpowiednich kosmetyków dla mnie.
Myślałam o zamówieniu na stronie Biochemii Urody, Mazidłach i stronie Zrób sobie krem.

Mam dosyć okropny rodzaj cery. Kiedyś myślałam, że zła pielęgnacja sprawia, że nie umiem jej odpowiednio określić.
Mam cerę suchą, często widoczne są suche skórki, albo maluteńkie wysuszone "placki" skóry. Zawsze po umyciu wodą moja cera jest mocno ściągnięta, wydaje się podrażniona. Mam skłonność do zaskórników, czasami pojawiają się zmiany - trądzik gruzdkowo-krostkowy, do zaczerwienienia policzków. Zazwyczaj "wysypy" pojawiają się tuż przed rozpoczęciem nowego cyklu.
Mam kilka widocznych naczynek na cerze, a proces gojenia śladów po wypryskach trwa bardzo długo. Mam bardzo jasną cerę i takie jasnoróżowe punkty dość nieestetycznie wyglądają.

Z doświadczenia wiem, że peelingi chemiczne dobrze robią na ew. wypryski, tym samym - fatalnie na obszary pozbawione ich.
Wiele kosmetyków wysusza moją cerę. Zmęczona szukaniem odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia, a zarazem oczyszczenia i tonizowania, pomyślałam, że może kosmetyki bardziej naturalne, będą dla mnie odpowiednie.

Ach, zapomniałam wspomnieć, że empirycznie zdaje się, że nie doświadczyłam zatykania porów, ale często przy zbyt intensywnym natłuszczaniu pojawiało się kilka wyprysków. (Najlepiej czuję się z cerą natłuszczoną, nie - nawilżoną, jakby nawilżacze były za słabe dla jej regeneracji..)
Cerę mam młodą, bez zmarszczek (20lat)

To trochę jak zamknięte koło. Liczę na Waszą pomoc, bo metoda prób i błędów nie zawsze się sprawdza..

Myślałam o Biochemii Urody:
hydrolacie oczarowym,
żelu hialuronowym z panthenolem
oleju z pestek malin
maśle shea /(karite?)
serum - olejek regulującym Lemon eko
serum odbudowującym
olejku myjącym pomarańczowym
peelingu enzymatycznym eko

Zrób sobie krem:
kremie na noc - 7witamin
wodzie micelarnej dla cery wrażliwej
hydrolacie geraniowym, melisowym,ylang-ylang,
maśle kakaowym
maśle mango
olejku z nasion truskawki
kremie z kwasem migdałowym
delikatnym kremie z kwasami PHA
olejku z orzechów laskowych
olejku makadamiaPewnie dokonam jeszcze selekcji w tych zestawach, ale będę bardzo wdzięczna za Wasze wszystkie rady i uwagi.

Pozdrawiam ciepło,
Agnieszka
__________________
agusskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:03   #892
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Agusska, nie wiem jaką masz cerę, nie widze jej, ale najprawdopodobniej masz cerę tłustą lecz odwodnioną. Czy masz widoczne pory?

Zapraszam na ten wątek też: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=591995

Tak, shea to inaczej karite, a żel Ha polecam bez dodatków. Zamiast kremu migdalowego, polecam kupić kwas migdałowy i na ZSK masz przepis na tonik z tego. Poza tym wykreśliłam wszystko co wg mnie jest Ci zbędne. Krem lepiej kup gdzie indziej i polecam krem na noc Vegecell Aubrey organics. Jeśli uzywasz żeli do mycia to zastąp je mydłem np Rossmann Babydream, Alterra Z maślanką lub Lawendowa farma owsiany bobas Polecam też w rossie kupić sobie gabeczki celulozowe do mycia twarzy Calyspo ( 2 w opakowaniu), lepiej oczyszczają niż waciki.

Myślałam o Biochemii Urody:
hydrolacie oczarowym,
żelu hialuronowym
serum - olejek regulującym Lemon eko
olejku myjącym pomarańczowym
peelingu enzymatycznym eko
olej z pestek malin

Zrób sobie krem:
wodzie micelarnej dla cery wrażliwej
hydrolacie geraniowym, melisowym,ylang-ylang,
[/QUOTE]

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-11 o 21:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:15   #893
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez agusskaa2 Pokaż wiadomość
Hej,

nie wiem, czy to dobre miejsce, ale wątek płotkowy wydaje mi się jedynym odpowiednim (jeśli się mylę - najmocniej przepraszam, dopiero od niedawna zaglądam na forum biochemiczne )

Mam do Was ogromną prośbę dotyczącą pomocy wybrania odpowiednich kosmetyków dla mnie.
Myślałam o zamówieniu na stronie Biochemii Urody, Mazidłach i stronie Zrób sobie krem.

Mam dosyć okropny rodzaj cery. Kiedyś myślałam, że zła pielęgnacja sprawia, że nie umiem jej odpowiednio określić.
Mam cerę suchą, często widoczne są suche skórki, albo maluteńkie wysuszone "placki" skóry. Zawsze po umyciu wodą moja cera jest mocno ściągnięta, wydaje się podrażniona. Mam skłonność do zaskórników, czasami pojawiają się zmiany - trądzik gruzdkowo-krostkowy, do zaczerwienienia policzków. Zazwyczaj "wysypy" pojawiają się tuż przed rozpoczęciem nowego cyklu.
Mam kilka widocznych naczynek na cerze, a proces gojenia śladów po wypryskach trwa bardzo długo. Mam bardzo jasną cerę i takie jasnoróżowe punkty dość nieestetycznie wyglądają.

Z doświadczenia wiem, że peelingi chemiczne dobrze robią na ew. wypryski, tym samym - fatalnie na obszary pozbawione ich.
Wiele kosmetyków wysusza moją cerę. Zmęczona szukaniem odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia, a zarazem oczyszczenia i tonizowania, pomyślałam, że może kosmetyki bardziej naturalne, będą dla mnie odpowiednie.

Ach, zapomniałam wspomnieć, że empirycznie zdaje się, że nie doświadczyłam zatykania porów, ale często przy zbyt intensywnym natłuszczaniu pojawiało się kilka wyprysków. (Najlepiej czuję się z cerą natłuszczoną, nie - nawilżoną, jakby nawilżacze były za słabe dla jej regeneracji..)
Cerę mam młodą, bez zmarszczek (20lat)

To trochę jak zamknięte koło. Liczę na Waszą pomoc, bo metoda prób i błędów nie zawsze się sprawdza..

Myślałam o Biochemii Urody:
hydrolacie oczarowym,
żelu hialuronowym z panthenolem
oleju z pestek malin
maśle shea /(karite?)
serum - olejek regulującym Lemon eko
serum odbudowującym
olejku myjącym pomarańczowym
peelingu enzymatycznym eko

Zrób sobie krem:
kremie na noc - 7witamin
wodzie micelarnej dla cery wrażliwej
hydrolacie geraniowym, melisowym,ylang-ylang,
maśle kakaowym
maśle mango
olejku z nasion truskawki
kremie z kwasem migdałowym
delikatnym kremie z kwasami PHA
olejku z orzechów laskowych
olejku makadamiaPewnie dokonam jeszcze selekcji w tych zestawach, ale będę bardzo wdzięczna za Wasze wszystkie rady i uwagi.

Pozdrawiam ciepło,
Agnieszka
Witaj
Idąc po kolei, dobrym zakupem będzie hydrolat oczarowy, może nie nawilża zbyt dobrze, ale est bardzo przyjemny, łagodzący. Ha z pantenolem, bardzo fajny, ale przy dłuższym stosowaniu mnei akurat wysuszył na wiór. Myślę, że można go stosować na noc raz na jakiś czas w mieszance z olejem.
Olej z pestek malin, jak najbardziej, ale nie spodziewaj się po nim dużego nawilżenia, jest to lekki olej, nie zapycha porów.
Serum lemon radzę omijać z daleka. mam z nim bardzo złe doświadczenia. Poza tym lato idzie, nie zapychaj się filtrami na dzień, spróbuj łagodnej pielęgnacji na poczatek.
Olejek myjący - fajnie, ale potzrebne będzie dodatkowe myjadło. Mydło np Les Argiles z Czerwoną glinką lub Brązowa glinka firmy Logona. Peeling enzymatyczny jest fajny, bardzo delikatny, przyda się takiej skórze jak Twoja na suche skórki, ale na zaskórniki jest za słaby. Radzę połączyć peeling ze szmartką z mikrofibry, efekty są świetne, widoczne od razu.
Krem na dzien polecam AA eco z rokitnikiem, raz dziennie na dzien cienką warwą.
Woda micelarna - jeśli chcesz zrobić ok, fajna jest bardzo z Yves rocher Culture bio i micel aa eco i nienaturalna ale nadal bliska mojemu sercu Bioderma Sensibio;P Olej z orzechów włoskich jest lżejszy, z laskowych nie znam, nie słyszałam o nim zbyt wiele, macadamia może zapychać, może być stosowana raz na jakiś czas na noc. Na naczynka hydrolat z kocanki, olejek z opuncji figowej, macerat z kasztanowca

EDIT: Korah mnie ubiegła, to specjalistka, posłuchaj jej;D
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2012-03-11 o 21:19
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:22   #894
joanna_87
Zakorzenienie
 
Avatar joanna_87
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: pomorskie województwo,
Wiadomości: 13 331
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

hej mogę się dołączyc? ja akurat do pracy biorę pokrojone jabłko, banana
__________________
2017 :
picie H2O
czytanie książek
ubieranie się kobieco
nie przejmowanie się głupotami
regularnie spisywanie wydatków
angielski: fce + filmy i seriale
głosowanie na lp 3
patenty żeglarskie V i VI
nauka pływania c.d.

Zakochana od 12.11.2015 roku
joanna_87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:25   #895
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez joanna_87 Pokaż wiadomość
hej mogę się dołączyc? ja akurat do pracy biorę pokrojone jabłko, banana
Tylko jeśli jesteś eko wariatką i masz wrodzone kusicielstwo U nas same takie Witamy
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 21:48   #896
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Agusska, jp91 dobrze gada i jej też po częsci powinnaś posłuchać. Tylko jakaś skromna się ostatnio zrobiła, ale nie wierz w to, ani przez moment. To czysta kokieteria

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:02   #897
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Agusska, jp91 dobrze gada i jej też po częsci powinnaś posłuchać. Tylko jakaś skromna się ostatnio zrobiła, ale nie wierz w to, ani przez moment. To czysta kokieteria

bo boję się Ciebie, Pani porywcza, zaraz o ścianę mną rzucisz! Wrzuc zdjecia swoich myszek
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:03   #898
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
bo boję się Ciebie, Pani porywcza, zaraz o ścianę mną rzucisz! Wrzuc zdjecia swoich myszek
Ok, wrzucę jak zrobię a nie boisz sie widoku krwi ?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:09   #899
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ok, wrzucę jak zrobię a nie boisz sie widoku krwi ?
Krwi nie, w ogóle ja mam dziwne rzeczy, których się boję. Jak widzę operację zaćmy/jaskry i te druciki latające w oku to robię się zielona, ale operacje na sercu czy w ogóle w brzuchu to luzik, nawet apetytu dostaję. Boli mnie jak ktoś przetnie sobie skórkę wokół paznokci albo między palcami ale jakieś paskudne złamanie, np druty z nogi nie robią na mnie wrażenia. Dziwna jestem
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-11, 22:14   #900
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji:)

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Krwi nie, w ogóle ja mam dziwne rzeczy, których się boję. Jak widzę operację zaćmy/jaskry i te druciki latające w oku to robię się zielona, ale operacje na sercu czy w ogóle w brzuchu to luzik, nawet apetytu dostaję. Boli mnie jak ktoś przetnie sobie skórkę wokół paznokci albo między palcami ale jakieś paskudne złamanie, np druty z nogi nie robią na mnie wrażenia. Dziwna jestem

Świetnie, w takim razie chętnie rzucisz okiem na urwany ogon i zjadanie mniejszej myszy przez wiekszą

A tak na powaznie, to ja tez się brzydzę, jak pokazują w telewizji takie szczegóły, kiedys nawet zdarzyło mi się zwymiotowac, gdy widziałam laserowe operowanie siatkówki oka
Ale za to bardzo sie wzruszam na widok operacji przeszczepów serca, ryczę jak niemowlę, gdy lekarz chwyta czyjeś bijące serce w swoje lateksowe rękawiczki. Czysta poezja
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:51.