Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-05, 20:24   #2191
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

co do zmarszczek mi izo splycil bardzo znacznie ale nadal je dostrzegam troszeczke
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-05, 22:42   #2192
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
E tam, zmarszczki. Wolałabym żeby mnie wysyp ominął Jak narazie prawie 20 dzień, poza pryszczem-fasolą tragedia sie nie dzieje i oby tak dalej. Do osób na początku kuracji : jak u Was z wysypem?
Ja mam dzisiaj 36 dzien i mi sie juz wszystko goi, wysyp mialam ale maly i to gdzies na samym poczatku.. teraz mam tak gdyby mi wagry wychodzily.. takie dziwne to no
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 12:13   #2193
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ciągle myśle , że mnie wysyp ominie i jedyny potwór od izoteku to będzie ten pryszcz-fasola, trzymajcie kciuki
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 18:22   #2194
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam

Od jakiś 2-3 lat dręczy mnie ten okropny trądzik , głownie jest umiejscowiony na brodzie, ostatnio tez na policzkach.Są to albo twarde bolace guzy które przechodza w ropne albo małe ropniaki..
smarowałam się już Differinem (chyba 3 podejścia ), Epi Duo , Zineryt i jakoś efektów na dłuższa metę brak.
Dodatkowo mam cerę naczynkową , z częstym rumieniem i te maści nie były dla niej dobre.
Ostatnio byłam u innej dermatolog i zaproponowała mi terapię Izotekiem , stwierdziła ze szkoda czasu na te wszystkie maści.Kazała przemyśleć, poczytać i wrócić we wrześniu ...
Poczytałam i mam ogromne wątpliwości bo jest to bardzo silny lek o bardzo wielu skutkach ubocznych i negatywnym wpływie na np wzrok, kości itp
Nie wiem czy te kilka pryszczy jest warte faszerowaniu się przez 9 miesięcy retinoidami...nie wiem co robić
Chwiałabym się pozbyć tego problemu ale nie kosztem zdrowia..
może coś zaproponujecie innego , może picie bratka przyniesie jakieś efekty? Bo łojotokową mam strasznie cerę
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 19:46   #2195
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Myślę, że wokół tego leku urosła jakaś demoniczna aura. Skutki uboczne towarzyszą terapii, ale po niej wszystko powinno wracać do normy. Ja podchodzę do sprawy rozsądnie - Izotek to nie heroina. To jedyny skuteczny lek na trądzik. Jeśli ktoś ma ochote zmarnować tak jak to zrobiłam 11 lat życia na ciąganie sie po dermatologach i wymienianie leków co 2 miesiące przy zerowych efekach to spoko. Ja osobiście nie wierzę, że trądzik może wyleczyć cokolwiek innego. Może zaleczyć, zmienić postać tak, ale nie wyleczyć. Lata prób żeby pozbyć się trądzika przez inne leki to dobrowolne niszczenie własnej psychiki. Niedługo kończe 1 miesiąc kuracji i póki co żadna tragedia się nie dzieje, o ile pod wpływem izotretynoiny mój trądzik nie zacznie zostawiać mi jakiś dziur w twarzy to będę bardzo zadowolona z tej terapii - część efektów już widać
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 20:42   #2196
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czytałam też po zakończeniu terapii skutki uboczne mogą być nieodwracalne i kilka osób na forum izotek pisało ze u nich tak było
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 21:04   #2197
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Kuracji dzień 78.
W następnym tygodniu znowu będę musiała zrobić badania, bo po 90 tabletce 20 mg prawdopodobne przejdę na 30 mg. Trochę się obawiam o stan cery, ale cóż... może nie będzie źle.
Aktualnie przez upały (oczywiście używam filtra) mam po przejściu na dworze taką pokarbowaną, podrażnioną skórę. Oby do jesieni. Bo zimą to też mało fajnie.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-06, 21:44   #2198
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Myślę, że wokół tego leku urosła jakaś demoniczna aura. Skutki uboczne towarzyszą terapii, ale po niej wszystko powinno wracać do normy. Ja podchodzę do sprawy rozsądnie - Izotek to nie heroina. To jedyny skuteczny lek na trądzik. Jeśli ktoś ma ochote zmarnować tak jak to zrobiłam 11 lat życia na ciąganie sie po dermatologach i wymienianie leków co 2 miesiące przy zerowych efekach to spoko. Ja osobiście nie wierzę, że trądzik może wyleczyć cokolwiek innego. Może zaleczyć, zmienić postać tak, ale nie wyleczyć. Lata prób żeby pozbyć się trądzika przez inne leki to dobrowolne niszczenie własnej psychiki. Niedługo kończe 1 miesiąc kuracji i póki co żadna tragedia się nie dzieje, o ile pod wpływem izotretynoiny mój trądzik nie zacznie zostawiać mi jakiś dziur w twarzy to będę bardzo zadowolona z tej terapii - część efektów już widać
może i urosła jakaś demoniczna aura ale mi na prawdę izo dał nieźle w kość i nie piszę żadnych głupot, nie wymyślam sobie tych skutków zresztą wiesz o tym bo Ci pisałam. U mnie w pierwszym miesiącu kuracji też było wspaniale. Więc to na prawdę musi być przemyślana decyzja na 1000000%. aaaaania ja też nie miałam jakiejś masakry na buźce ale męczyłam się z tym już parę ładnych lat i nie dawałam rady. Nawet nie myśłałam jaki ten lek jest silny i jakie wywołuje skutki no i rzeczywistość okazała się brutalna ale teraz tego nie cofnę.

Pojawiły mi się 2 krostki na czole z ropą. Mam nadzieję, ze szybko sobie pójdą. Boli mnie jak nawet się pojawi jakiś mikroskopijny pryszcz bo mam trochę stracha. Ale te wiąże z okresem i może też słodycze i cola na to wpłynęły bo ostatnio strasznie z tym przegięłam.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 09:23   #2199
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

No tak, statystycznie pewnie jedna na ileś osób ma problem z jakimś skutkiem ubocznym po kuracji, ale ja nie widzę innych sposobów żeby się trądzika pozbyć. Opcjonalnie można czekać do 60-tki, nigdy nie widziałam babci z trądzikiem
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:06   #2200
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
No tak, statystycznie pewnie jedna na ileś osób ma problem z jakimś skutkiem ubocznym po kuracji, ale ja nie widzę innych sposobów żeby się trądzika pozbyć. Opcjonalnie można czekać do 60-tki, nigdy nie widziałam babci z trądzikiem


no to sie modl aby i ciebie nie dojechal najgorszy skutek uboczny czyli owlosienie...... ;/
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-07, 21:38   #2201
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

przydałoby mi sie na głowie hehe
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 11:35   #2202
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a ja niosę złe wieści. własnie byłam u dermatologa, bo jednak moja panika była słuszna. cera poprawiła się na 2 dni, a potem znowu zaczęło wychodzić...derm powiedział, ze mam minimalny nawrót, przepisał mi duac i skinoren i powiedział, żebym się zgłosiła we wt, na jakieś konsultacje z innymi lekarzami, żeby podjać decyzje, co ze mną zrobić dalej... chyba nie muszę dodawać, że jestem na skraju załamania, a całą drogę do domu przepłakałam jak głupia ;(
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 13:50   #2203
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
a ja niosę złe wieści. własnie byłam u dermatologa, bo jednak moja panika była słuszna. cera poprawiła się na 2 dni, a potem znowu zaczęło wychodzić...derm powiedział, ze mam minimalny nawrót, przepisał mi duac i skinoren i powiedział, żebym się zgłosiła we wt, na jakieś konsultacje z innymi lekarzami, żeby podjać decyzje, co ze mną zrobić dalej... chyba nie muszę dodawać, że jestem na skraju załamania, a całą drogę do domu przepłakałam jak głupia ;(
o mamo trzymaj się kochana
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 21:29   #2204
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
a ja niosę złe wieści. własnie byłam u dermatologa, bo jednak moja panika była słuszna. cera poprawiła się na 2 dni, a potem znowu zaczęło wychodzić...derm powiedział, ze mam minimalny nawrót, przepisał mi duac i skinoren i powiedział, żebym się zgłosiła we wt, na jakieś konsultacje z innymi lekarzami, żeby podjać decyzje, co ze mną zrobić dalej... chyba nie muszę dodawać, że jestem na skraju załamania, a całą drogę do domu przepłakałam jak głupia ;(
jezus kochana wspolczuje ale to duzo pryszczy sie pokazalo????? po jakim czasie????? ile jestes po kuracji???
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 22:22   #2205
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
a ja niosę złe wieści. własnie byłam u dermatologa, bo jednak moja panika była słuszna. cera poprawiła się na 2 dni, a potem znowu zaczęło wychodzić...derm powiedział, ze mam minimalny nawrót, przepisał mi duac i skinoren i powiedział, żebym się zgłosiła we wt, na jakieś konsultacje z innymi lekarzami, żeby podjać decyzje, co ze mną zrobić dalej... chyba nie muszę dodawać, że jestem na skraju załamania, a całą drogę do domu przepłakałam jak głupia ;(
przykre bardzo, nawet wolę sobie nie wyobrażać sobie co czujesz

z moim samopoczuciem teraz gorzej bo troszkę mi się czoło pogorszyło... no ale już baaardzo długo nic kompletnie mi nie wyskakiwało więc pewnie teraz moja cera ma gorszy okres.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-08, 23:50   #2206
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
a ja niosę złe wieści. własnie byłam u dermatologa, bo jednak moja panika była słuszna. cera poprawiła się na 2 dni, a potem znowu zaczęło wychodzić...derm powiedział, ze mam minimalny nawrót, przepisał mi duac i skinoren i powiedział, żebym się zgłosiła we wt, na jakieś konsultacje z innymi lekarzami, żeby podjać decyzje, co ze mną zrobić dalej... chyba nie muszę dodawać, że jestem na skraju załamania, a całą drogę do domu przepłakałam jak głupia ;(
Głowa do góry kochana Życie nie rzuca nam takich kłód pod nogi których nie da się przeskoczyć,więc i z tym na pewno sobie poradzisz. Płacz działa oczyszczająco teraz będziesz mieć więcej siły do walki
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 09:28   #2207
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej,

a macie zmiany nastroju w sensie depresję? Bo ja mam doła i nie wiem czy jest to spowodowane moją sytuacją rodzinno- zawodową ( 10 mies temu zmarł mi mąż no i się zaczęło ) czy to wina tych proszków? Zamiast cieszyć się ładną cerą to widzę paskudnego ryja....
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 19:00   #2208
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Jezu.. chyba przestanę tutaj wchodzić i czytać cokolwiek bo jeszcze pogarszam swoje samopoczucie widzę

U mnie po trzech miesiącach strasznie, bolące pryszcze, fatalny nastrój, ciągłe zmęczenie, skóra jak pomarańcza, podskórne krostki, fuj

Posmarowałam się effaclarem duo, zawiera kwas, wiem, że nie powinnam ale nie mogę już patrzeć na swoją cerę, jest okropna, chcę, żeby się cokolwiek złuszczyła...

Edit: zapomniałam o zmarszczkach...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 19:18   #2209
trafficjam
Raczkowanie
 
Avatar trafficjam
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzięki dziewczyny za wsparcie. Kuracje skończyłam w kwietniu i wszystko było idealnie, w lipcu zaczęło się psuć, pozatykały mi się pory i zaczęły sie z tego robić pryszcze w okolicach nosa i pod oczami. Teraz się już uspokoiło, myślę, że to duac sobie z tym świetnie poradził i zasuszył. Tragedii jako takiej nie ma w zasadzie, tzn. i tak jest o niebo lepiej niż przed kuracją i nadal chwale izo pod niebiosa, bo uratował mnie z dołka. Tak starsznie sie tym przeraziłam, bo już kilka razy się bardzo rozczarowałam po zakonczeniu stosowania róznych leków, po których zawsze były bolesne i silne nawroty. Teraz jest bardzo łagodnie, ale sam fakt, ze znowu musze się smarować tymi maściami, że codziennie rano lece do lustra sprawdzić, czy coś się nie pojawiło, po prawie roku czystej cery jest przytłaczający. Dzisiaj się czuje o wiele lepiej niż wczoraj, bo w zasadzie większośc mi poznikała i są malusieńskie ślady, ale boje się, że to chwilowe polepszenie i znowu się zacznie...
trafficjam jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-09, 19:38   #2210
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Kuracje skończyłam w kwietniu i wszystko było idealnie, w lipcu zaczęło się psuć, pozatykały mi się pory i zaczęły sie z tego robić pryszcze w okolicach nosa i pod oczami. Teraz się już uspokoiło, myślę, że to duac sobie z tym świetnie poradził i zasuszył. Tragedii jako takiej nie ma w zasadzie, tzn. i tak jest o niebo lepiej niż przed kuracją i nadal chwale izo pod niebiosa, bo uratował mnie z dołka. Tak starsznie sie tym przeraziłam, bo już kilka razy się bardzo rozczarowałam po zakonczeniu stosowania róznych leków, po których zawsze były bolesne i silne nawroty. Teraz jest bardzo łagodnie, ale sam fakt, ze znowu musze się smarować tymi maściami, że codziennie rano lece do lustra sprawdzić, czy coś się nie pojawiło, po prawie roku czystej cery jest przytłaczający. Dzisiaj się czuje o wiele lepiej niż wczoraj, bo w zasadzie większośc mi poznikała i są malusieńskie ślady, ale boje się, że to chwilowe polepszenie i znowu się zacznie...
musimy się wspierać, jesteśmy dla siebie obcymi osobami ale w końcu wszystkie zmagamy się z tym samym okropieństwem jakim jest trądzik.
Rozumiem Twoją rozpacz, w końcu izo to ostatnia nadzieja.
Ale może faktycznie Twoja cera ma jakiś gorszy okres i niedługo będzie lepiej? wiem, ze tak się łatwo mówi ale tego się trzymaj.
mi też pojawiła się kolejna krosta na czole (dwie pozostałe już się powoli goją) i moje samopoczucie od razu jest gorsze. Nie mogę mieć cały czas cery czystej na 100% niestety. Może przyczyną pogorszenia są też te upały... już nie wyrabiam i wszystko bym dała za ochłodzenie (na szczęście będzie )
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-09, 23:44   #2211
alutka
Przyczajenie
 
Avatar alutka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny, też postanowiłam się podzielić moimi wrażeniami z kuracji
Zaczęłam brać aknenormin jakoś pod koniec października i już jestem na końcówce terapii. Stan mojej cery zdecydowanie się poprawił- przed kuracją przez jakieś 2 lata walczyłam z trądzikiem różnymi kremami, maściami i innymi cudami, które czasem pomagały, ale w zasadzie to nie przyniosły żadnego konkretnego rezultatu. Jakiś rok temu czułam się tak źle z moją okropną twarzą, że podczas wyjść z mieszkania miałam jedynie ochotę założyć papierową torbę na głowę. Byłam załamana, nawet nie chciało mi się spotykać z najbliższymi znajomymi i rodziną.
Na początku brania aknenorminu oczywiście miałam bardzo wysuszoną skórę, łupież, i przesuszone wargi. Włosy też mi zaczęły mocniej wypadać i tak naprawdę jeszcze cały czas lecą mi z głowy znacznie bardziej, niż wcześniej. Wydaje mi się, że też zmienił mi się ogólny nastrój, jakaś taka bardziej zamulona jestem (?). Ale uwierzcie mi dziewczyny- widząc zmiany na swojej twarzy, nawet nie zwracam uwagi na te skutki uboczne. Nie są one jakoś uciążliwe, szczególnie teraz (no bo na początku przesuszona skóra na twarzy była niełatwa do zniesienia, ale po jakimś czasie problem zupełnie zniknął).
Jeśli chodzi o czas, to poprawa zaczęła się chyba jakoś w grudniu, choć to różnie bywało- np. jedna strona twarzy ładnie się goiła, druga dalej mizernie, a po kilku dniach znów nawrót. Totalna poprawa pojawiła się chyba jakoś w marcu, czy kwietniu. Od tamtego czasu niemal zupełnie zapomniałam o uczuciu posiadania pryszczy. Raz tylko, na początku maja, pojawiły się nagle 2 na brodzie. Potem, aż do teraz, żadnej niemiłej niespodzianki. Czasem jakiś mały wyprysk, ale taki słabo zauważalny.
Wyniki- cholesterol w zasadzie cały czas blisko granicy, ale za to ostatnio trójglicerydy bardzo mi podskoczyły ponad normę. Ale przyznać muszę, że żadnej diety przez cały czas nie stosowałam, alkoholu też ani trochę nie unikałam (bywam niekiedy imprezową studentką ). Podczas ostatniej wizyty lekarz przejrzał moje wyniki i stwierdził, że po zaprzestaniu brania leku wyniki powrócą do normy, a i tak już jestem na kończącej dawce.

Mam tylko nadzieję, że trądzik nie powróci po jakimś czasie, jak to niekiedy bywało u innych osób. Jestem dobrej myśli.

Jeśli ktoś tak samo jest załamany stanem swojej twarzy, jak byłam ja rok temu, to niech się nie zastanawia! A skutki uboczne to pikuś, uwierzcie mi.
__________________
tylko deszcz zmyje z szyb
brudny śnieg.
alutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 09:23   #2212
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Fajnie przeczytać w końcu pozytywny wpis, dzięki Tymczasem u mnie 23 dzień, i zauważyłam wgłębienie w brodzie. Jestem troche zła, bo nie miałam tam żadnego wyprysku, po prostu zrobiło się samo - strach pomyśleć co będzie jak tak będą mi się robiły dziury na całej twarzy same z siebie. Mam nadzieję, że wyrówna się w trakcie trwania kuracji...
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 17:09   #2213
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czy któraś z Was zaryzykowała effaclar duo bądź inny krem na bazie kwasu na buzię w trakcie kuracji?

Jestem w trzecim miesiącu na dawce zmniejszonej do 20 mg i mój stan jest tragiczny, podratowałam się tym kremem. W nocy obudziłam się z piekącymi policzkami, skóra była czerwona i straszna, od rana siedzę z wazeliną na buzi i nie wiem czego się spodziewać kiedy ją zmyję
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 20:57   #2214
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Fajnie przeczytać w końcu pozytywny wpis, dzięki Tymczasem u mnie 23 dzień, i zauważyłam wgłębienie w brodzie. Jestem troche zła, bo nie miałam tam żadnego wyprysku, po prostu zrobiło się samo - strach pomyśleć co będzie jak tak będą mi się robiły dziury na całej twarzy same z siebie. Mam nadzieję, że wyrówna się w trakcie trwania kuracji...

hehe skąd ja to znam ;p mi sie robily i robia dolki gdzie keidys bylo sporo pryszczy ;p

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was zaryzykowała effaclar duo bądź inny krem na bazie kwasu na buzię w trakcie kuracji?

Jestem w trzecim miesiącu na dawce zmniejszonej do 20 mg i mój stan jest tragiczny, podratowałam się tym kremem. W nocy obudziłam się z piekącymi policzkami, skóra była czerwona i straszna, od rana siedzę z wazeliną na buzi i nie wiem czego się spodziewać kiedy ją zmyję
no wlasnie podczas kuracji zadnych takich masci itp nie wolno !!!! takie sa tego konsekwencje ja na początku uzywalam meijscowo papke co kiedys uzywalam tez i powiem ze to bylo nie potrzebne i wysuszalo tylko ;/
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 07:02   #2215
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Palinka, a jak u Ciebie? Widzisz jakąś poprawe? Te dołki, które Ci się zrobiły miały kolor skóry czy były zaczerwienione?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2013-08-11 o 08:40
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 09:21   #2216
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

A moja cera ma się gorzej w trakcie lata niestety
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 10:11   #2217
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

u mnie tez zaczynaja sie pojawiac dziurki ;/ iwgl cera sie wydaje taka zmeczona...
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 12:25   #2218
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Te dziurki robią się jak dawka jest zbyt duża, skóra robi się zbyt krucha chyba, ja zauważyłam, że jak przeszłam na mniejszą przestały się pojawiać. Nie zwiększam na razie.

Co do effaclar duo, większych zniszczeń nie zauważyłam.. Naskórek tylko lekko się wysuszył. Mam nadzieję, że mi się złuszczy ta okropna skóra
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 13:17   #2219
palinkaaa13
Raczkowanie
 
Avatar palinkaaa13
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 254
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Palinka, a jak u Ciebie? Widzisz jakąś poprawe? Te dołki, które Ci się zrobiły miały kolor skóry czy były zaczerwienione?
wiesz co u mnie te dołki i wgłębienia to są różnie raz koloru cielistego przeważnie nad ranem a takto potrafia w ciąglu chwili nie wiem gorąca, ciepłęj wody bądz dortykania buzi zrobić się czerwonawe.

Ogólnie też tak myślałam, ze jak mam większą dawkę 40 mg codziennie to one sa większe jednak a teraz widzę, ze bez różnicy albo minimalnie naprawdę. Jestem teraz na 20 mg codziennie i nadal są widoczne znacznie.

Co do skóry to niestety stoi wsyztsko w miejscu a nawet troszki sie pogorszylo.... ciagle mi jakies pryszczki odtatnio wylaza fakt znikaja szybko ale jednak.... no i mam pelno pod skora tego... na brodzie mam je i mam.... mam tez takie bliznowce chyba od dlubania igla kiedys w nich tez gleboko cos siedzi na bank bo sa takie napeczniale
palinkaaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-11, 16:23   #2220
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Eh. A mnie wyskoczyła ni z tego ni z owego dioda na środku policzka. Pół biedy, że już dzisiaj, po wczorajszym weselu. A już było nieźle.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.