Okulary z Fielmann'a - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 21:43   #1
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273

Okulary z Fielmann'a


Korzystałyście kiedyś z tej firmy optycznej?
Jakie macie wrażenia?
Jakie robiłyście okulary?
Jak długo czekałyście?


Zapraszam do podzielenia się wrażeniami
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 22:37   #2
Ewlyn
Zakorzenienie
 
Avatar Ewlyn
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Portugalia
Wiadomości: 3 483
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Korzystałam i byłam bardzo zadowolona. Nie pamiętam ile się czekało, bo to już jakiś czas temu. Ale obsługa bardzo mila, badanie na miejscu i okulary są super dopasowane. Mam tez przeciwsłoneczne od nich i TZ tez. Oboje zadowoleni

Brzmi jak reklama trochę... ale ja ich polecam.
__________________
Storczyki
Ewlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 22:46   #3
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Okulary z Fielmann'a

ja też jestem zadowolona mam od nich okulary od ponad roku i nic się z nimi nie dzieje, a we wrześniu wybieram się też na dopasowanie soczewek.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 22:49   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Korzystałam, mam do dzisiaj. Okulary do czytania i prowadzenia auta itp. Najtańsze oprawki plastikowe w stylu kujonek chyba 29 zł mnie kosztowały. Generalnie cenowo mają wielki wybór od taniutkich do drogich. Czas oczekiwania - bardzo krótki. Miło że oddali mi receptę od lekarza bo moim znajomym niektórzy optycy zabierali. Tylko pani w salonie mnie zdenerwowała aż prawie wióry leciały... Bo ja chciałam okulary bez antyrefleksu bo nawet nie noszę ich codziennie tylko wtedy kiedy mnie bolą oczy, zmęczą się i tak dalej. A pani tak zaczęła nalegać by wziąć droższe że stało się to wręcz bezczelne i nie reagowała na moje setne NIE, DZIĘKUJĘ, NIE TRZEBA. Prawie doszło do tego że mi tych okularów nie sprzedała ale okulary mam już rok noszą się bardzo dobrze, nic z nimi nie jest. Polecam.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 23:12   #5
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Robiłam okulary córce chyba 2 lata temu, ale szkła u nich wychodziły dość drogo więc zamówiliśmy gdzie indziej.Skończyło się na oprawkach. Super wybór oprawek, także tych tańszych, świetna obsługa. O szkłach słyszałam , że to niekoniecznie Carl Zeiss jak zapewniają, ale nie wnikałam, bo zrobiłam u optyka.
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 23:44   #6
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Mam od nich druga parę okularów. Pierwszą zam awiałam 3 lata temu, szlifowane szkła[ze wzgledu na dużą grubośc] bez żadnych antyrefleksów itp. Oprawki takie, do których chyba przyrosnę na jeszcze długi okres czasu - zwykłe czarne kujonki, wtedy wpromocji za 39 zł w zeszłe lato niestety spadłą mi na nie encyklopedia[lezały na ziemi, a oncyklepodia nałózku ] i mało co z nich zostało, wiec musiałam znowu zrobić sobie nową parę. Tym razem mam antyrefleksy i inne cuda na kiju. No i zdecydowałam się na te same oprawki, rok temu kosztowaly mnie 79. Za każdym razem nie czekałam długo, nawet nie pamietam ile. Początkowo kupowałam też u nich soczewki, aczkolwiek zrezygnowałam, bo raz- wychodziło mnie to o wiele drożej niż w sklepie 'T woje soczewki' dwa soczewki na moją wadę musieli sprowadzać i czekałam na nie do 5 dni, gdzie w 'Twoje soczewki' mam tą moc od ręki ale badz co badz - sklep trzeba poelcic, bo ejst tego godny jesli chodzi o okulary i ja akurat trafiałam na miła obsługę
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 00:34   #7
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja jestem zadowolona, bardzo tanie oprawki, ale szkła drogawe, jednak trafiłam na promocję, gdzie okulary ze szkłami przeciwsłonecznymi dostałam za ok 80 zł, więc 2 pary okularów (zwykłe i słoneczne) wyszły bardzo korzystnie. Ciekawy wybór oprawek, serwis, i do tego ubezpieczenie od zniszczenia, kradzieży lub zgubienia w cenie. Trochę długi czas oczekiwania, normalne szkła tydzień, słoneczne około 10 dnu.
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-12, 09:40   #8
mimosa
Rozeznanie
 
Avatar mimosa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 650
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Myślę że firma jest solidna. Miałam (mam wciąż jako zapasowe) od nich okulary chyba przez 8 lat (jestem krótkowzroczna, były supercienkie i niestety nie tanie, to trzeba przyznać). Okulary (i ja) miałyśmy zderzenie z pewnym słupem betonowym Ja miałam siniaka, oprawki metlowe pogięte, /szkła bez śladu uzkodzenia, jeśli nie jak nowe to dlatego że miały tyle lat. /wymienic oprawek sie nie da. Zrobilam sobie nowe okulary, w innej firmie zeby bylo taniej. Nie wspomne gdzie, bo po tym jak spaprali szkla, wymienili to wadliwe w ciagu tygodnia, ale.. Zalowalam ze oszczedzaqlam. Aha, i Fielmann kilkakrotnie za darmo doginal i uszczelnial jakims klejem te stare oprawki (zanim zdecydowalam ie je wymienic). Polecam.
mimosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 12:18   #9
Bothi
Rozeznanie
 
Avatar Bothi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 591
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja kupowałam okulary pół roku temu. Nie zależało mi na drogich oprawkach, więc zakupiłam plastikowe za 30zł, za to wybrałam sobie droższe szkła z antyrefleksem. Niestety nie trafiłam na dobrego sprzedawcę, pani mi nie doradzała, nie mówiła jak wyglądam i czy mi te oprawki pasują, przynosiła mi inne niż prosiłam. W rezultacie sama wybrałam sobie oprawki, oczywiście się później okazało, że są za szerokie do mojej twarzy (patrząc w lustro tego nie widziałam, dopiero zobaczyłam, gdy zrobiłam sobie zdjęcie w okularach). Przesyłka miała przyjść do mnie w ciągu tygodnia, nie dotarła w umówionym czasie. Zadzwoniłam do nich i się okazało, że dopiero paczkę dziś wysłali . Plus za to, że przy zakupie okularów badanie jest darmowe, a pani badająca wzrok była bardzo miła. Okulary po pół są w bardzo dobrym stanie, na pewno skorzystam jeszcze raz z usług tej firmy.
Bothi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 13:24   #10
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Okulary korekcyjne robił tż, dwa razy, za każdym razem zrobione profesjonalnie i po konkurencyjnych cenach, markowe oprawki w cenie dużo niższej niż gdzie indziej. Robił też słoneczne z mocami, w bardzo przystępnej cenie. Także zadowolony.

Mi poprawiali partaninę po VE, naginali oprawki źle wyprofilowane. Poprawili bardzo dobrze.

Bardzo fajna możliwość z ubezpieczeniem okularów, wiem, że w innych salonach też jest, ale tu jest zdecydowanie korzystniej cenowo niż w VE.

Ja sama kupowałam dwa razy w Fielmannie słoneczne okulary.
Jestem zadowolona, ceny także niższe niż gdzie indziej. Fachowa i miła obsługa, nienarzucająca swojej obecności, szybki czas realizacji usługi.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 14:52   #11
kassinda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Korzystałam i jestem bardzo zadowolona. Generalnie mają ogromny wybór oprawek + dobre ceny. Zawsze nosiłam okularki, ale ostatnio zdecydowałam się na soczewki. Kupiłam je w fielmannie i zapłaciłam niecałe 100 zł za dwie paczki jednodniowych soczewek super tanio!
kassinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-24, 07:49   #12
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja na jesieni znowu kupowałam u nich 2 pary oprawek dla dzieci; są bezkonkurencyjni: ładne i tanie. Pani z obsługi bezbłędnie trafia w gust i potrzeby, dobiera oprawki do twarzy praktycznie za pierwszym trafieniem. Soczewki nadal u optyka, ale widzę , ze różnica w cenie praktycznie żadna więc gdybym miała Fielmanna blisko to bym już i szkła u nich zamawiała (dla 2 dzieci więc trochę jest biegania).
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-30, 23:02   #13
katcherina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja stanowczo NIE POLECAM !!!
Nie rzucajcie się na taniość i badanie za darmo - dla dobra waszych oczu.
Okularki poszłam tam zrobić sobie jakieś 3 lata temu, na co dzień noszę soczewki, więc potrzebowałam tylko czegoś na wieczór przed telewizor. Skusiłam się (o zgrozo !!!) na promocję oprawy+szkła za niecałe 40 zł. Po pierwsze mimo, że miałam receptę od lekarza i doskonale wiedziałam jakich mocy szkieł potrzebuję, to uparli się na wykonanie swojego badania, oczywiście przekorygowali mi wadę. A propos - dla wszystkich, którzy myślą, że w Fielmannie bada ich okulista lub wykwalifikowany optometrysta po studiach - mogą być w błędzie - większość pracowników jest po przeszkoleniu i tyle. Po drugie, w życiu nie miałam tak badziewnych okularów jak te z Fielmanna (ale co tu się spodziewać za niecałe 40 zł), zniekształcały, obraz był niewyraźny, koszmar !!! Poza tym, Pani sprzedająca za wszelką cenę usiłowała mi wcisnąć szkła z antyrefleksem za większą kaskę i wywiązał się taka awantura, że koniec końców na Panią została złożona skarga.
Teraz mam okulary ze "zwykłego optyka", plastikowe, cienkie szkła z AR, modne, nowoczesne oprawki, a całość za 120 zł (w Fielmannie najtańsze plastikowe szkła bez AR kosztują 231 zł !!!, a gdzie jeszcze oprawki?). Kontynuując, oprawki z Fielmanna (nie te markowe jak RB) to totalne badziewie produkowane w chinach (tak, tak, Pani sprzedająca mi też mówiła, że niemieckie...), w "normalnych optykach" można dostać super oprawki polskiej produkcji. Większość oprawek jest niemodnych, wzory są na jedno kopyto, wszystkie takie wymacane.
To jeszcze nie koniec - w tym samym czasie, co ja okulary w Fielmannie zrobił sobie mój chłopak i zgadnijcie co??? Zniekształcały mu obraz, badanie "lekarskie" źle wykonane, źle dobrane szkła. Kolejna katastrofa !!! przestrzegam !!!
Podkreślam, że korzystałam z promocji (wtedy niecałe 40 zł, a teraz niecałe 60 zł za oprawki +szkła), nie wiem jak jest z droższymi szkłami w Fielmannie, ale jeśli najtańsze plastiki kosztują 231 zł (wiadomość z przed 4 dni - byłam pytać osobiście) i nawet jeśli znajdziemy u nich tanie oprawki , to okulary w podstawowej wersji wyjdą ok. 300 zł !!!
I ostatnia sprawa - wszystkie soczewki okularowe produkowane przez firmę Carl Zeiss mają grawer w kształcie litery Z z brzegu i dostaje się certyfikat autentyczności (można sprawdzic te informacje na stronie Zeiss'a) - czy ktoś kiedykolwiek dostał coś takiego w Fielmannie???
W każdym razie polecam przejście się po małych niepozornych optykach, gdzie można kupić polskie oprawki i polskie soczewki, nieraz lepsze jakościowo i dużo tańsze. Pozdrawiam.
katcherina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 12:17   #14
robertyna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Okulary z Fielmann'a

przepraszam was że taki temat a tym forum ale szukam pracy i nie wiem czy się zdecydować na fielmanna. ktoś z was ma już jakieś doświadczenia, pracuje lub pracował? czytam niby te opinie na forach ale wolę jeszcze popytać. pomożecie proszę?

http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠pl/opinie_czytaj,76738
robertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 07:53   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja właśnie jestem w trakcie kupowania tam okularów - tzw. wczoraj wybrałam oprawki, Pani mnie pomierzyła, ale dzisiaj mam tam przyjść bez soczewek na oczach i upewni się co do mojej wady - czy nie stwierdzimy, że np. ćwiarteczkę można by dorzucić. Jak na razie wrażenia mega pozytywne w porównaniu do małego salonu optycznego, w którym od lat zamawiałam okulary, ale w który chyba zapomniano, że mamy XXI wiek i obsługa klienta się nieco zmieniła przez lata. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że trochę w tym bajery, technik sprzedaży (manipulacji ), ale jak mam wydać 600 zł na okulary (oprawki plus szkła) to lubię być dopieszczona, a nawet i nieco bajerowana, a nie traktowana jak ktoś, kto przeszkadza pani sprzedawczyni w medytowaniu za ladą. Zawsze była zwolenniczką małych zakładów optycznych, szczególnie rodzinnych, ale cóż, w większości z nich obserwuję niezbyt profesjonalne podejście do klienta.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-02-10 o 17:28
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 17:03   #16
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ostatnio przechodząc obok ich salonu zauważyłam na wystawie oprawki, które mi się podobały - za 39, 49 zł - identyczne w małym, "osiedlowym" optyku były za 120-150... Zastanawia mnie, jak cenowo wychodzą szkła, bo skoro oprawki tanie, to może odbijają sobie na cenie szkieł? Ktoś tam kupował ostatnio i może się podzielić orientacyjną ceną za szkła z antyrefleksem?
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 18:05   #17
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja za same szkła zapłaciłam 460 zł, jedno szlifowane bo mam dużą różnicę w wadzie między oczami, antyrefleks chyba jakiś podstawowy.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 18:30   #18
Aiji_
Raczkowanie
 
Avatar Aiji_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 135
Dot.: Okulary z Fielmann'a

To chyba sporo. Ja przy wadzie -4 i -4,5 w tym "osiedlowym" optyku za zwykłe szklane szkła ze zwykłym antyrefleksem dałam 120 zł...

A orientujecie się, czy można kupić oprawki w jednym miejscu, np u tego Fielmanna, a szkła wstawić w innym optyku?
Aiji_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 19:21   #19
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Cytat:
Napisane przez Aiji_ Pokaż wiadomość
To chyba sporo. Ja przy wadzie -4 i -4,5 w tym "osiedlowym" optyku za zwykłe szklane szkła ze zwykłym antyrefleksem dałam 120 zł...



A orientujecie się, czy można kupić oprawki w jednym miejscu, np u tego Fielmanna, a szkła wstawić w innym optyku?

Pewnie, że mozna.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-19, 12:08   #20
palma_kokosowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 97
Dot.: Okulary z Fielmann'a

moje przedostatnie okulary kupiłam właśnie tam.
teraz namówiłam przyjaciółkę, chłopaka i drugą przyjaciółkę (powinni mi płacić jakąś prowizję! )
wg mnie to najlepsza firma. są mega profesjonalni, mają świetny serwis! ostatnio przyszłam do nich z okularami kupionymi w innym sklepie i dopasowali mi je za darmo. o czyszczeniu tymi śmiesznymi specyfikami nie wspomnę.
jak mi się rozlecą te, które mam, wracam do Fielmanna
jedyny mankament to brak zaangażowania pracowników przy wyborze oprawek. są strasznie znudzeni. chyba że mają taką politykę, żeby nie przeszkadzać. nie wiem
palma_kokosowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-10, 14:47   #21
czeekolada
Raczkowanie
 
Avatar czeekolada
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 108
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Witam,
ja właśnie wczoraj odebrałam okulary od Fielmanna. Pani, która mnie wcześniej obsługiwała wykazała się dużą cierpliwością i jeszcze większą wiedzą, bowiem interesowały mnie okulary wyłącznie lekkie czyli tytan lub patentki, a że moje cylindry w soczewkach okularowych wykluczyły patentki przeglądałyśmy tytanowe i efekt jest taki, że mam dobrane bardzo efektowne okulary do twarzy, ponadto Pani o nazwisku na Cz. (ładne ptasie ) wykazała się dość wysoką fachowością, ponieważ moje soczewki należało bardzo zeszlifować aby były wizualnie delikatne i pasowały do oprawek. Proszę mi wierzyć, że spędziłam tam dość dużo czasu i obserwowałam również obsługę innych klientek i uważam, że obsługa bardzo rzetelna. Ponadto wybrałam jeszcze okulary przeciwsłoneczne z soczewkami korekcyjnymi za którymi obecnie czekam, ale i tutaj Pani Cz. udzieliła bardzo fachowej rady. W związku z powyższym szczerze polecam ten zakład optyczny.
czeekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 18:41   #22
Kowalijka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Od wielu lat kupuję tam okulary i zawsze byłam zadowolona. Niestety kilka dni temu odebrałam nowe okulary, które krzywo leżały mi na nosie (pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło). Powyginano je, ale nie mogłam ich używać, bo za bardzo cisnęły mnie za uszami, dlatego kolejnego dnia poszłam do salonu, by mi je dopasowano ponownie. Nic to nie pomogło, dlatego po dwóch dniach poszłam znowu. I znowu za bardzo cisnęły, do tego są strasznie krzywe, aż wstyd zdjąć okulary przy ludziach. Dzisiaj postanowiłam je zwrócić (jest taka możliwość: gwarancja satysfakcji). Pani, która mnie obsługiwała wmawiała mi, że okulary posiadają odpowiednią szerokość (no chyba czuję, że nie), że gdyby były proste, to byłyby krzywe na twarzy, i że to jest za wcześnie na decyzję o zwrocie (a można to zrobić w każdym momencie). Zgłupłam, poszłam sobie oburzona potraktowaniem mnie przez obsługę. Okulary pomimo poprawek wciąż są niewygodne, więc podczas kolejnej wizyty muszę je zwrócić. Aż sama dziwię się swojej sierotowatości i zachowaniu obsługi Fielmanna.
Kowalijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-16, 17:02   #23
Costa_Chic_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 90
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja przyznam szczerze, że kiedyś wybrałam się tam z mamą, ponieważ chciała coś dla siebie wybrać, ale pomimo dużego wyboru i rzeczywiście bardzo atrakcyjnych cen, wyszłyśmy z niczym
__________________
Blog: http://beauty-fashion-and-style.blogspot.com/
Najnowszy post -Ostatnio przeczytane <--- nowy cykl na blogu!!
Costa_Chic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-04, 22:25   #24
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Wybrałam tam dzisiaj okulary przeciwsłoneczne, do których zrobią mi szkła przyciemniane korekcyjne. Byłam również w Vision Express i różnica w podejściu obsługi do klienta ogromna. W Fielmannie spędziliśmy chyba z 2 godziny (TŻ również wybrał sobie okulary). Przymierzanie, oglądanie. Pan, który nas obsługiwał sam podpowiadał "a może jeszcze te, o tutaj jeszcze ten model, mam jeszcze pomysł...". Nie było olewczego "to niech pani jeszcze sobie popatrzy i coś może wybierze". Przymierzyłam kilka modeli marek, które normalnie bym ominęła szerokim łukiem. Przy okazji wypatrzyłam model, który sobie zafunduję jesienią już jako normalne korekcyjne. Muszę pochwalić, bo naprawdę w porównaniu do VE (gdzie usłyszałam, że z moją wadą wzroku to ewentualnie się zmieszczę w 2 tysiącach złotych za przyciemniane korekcyjne i w sumie zerowa pomoc w doborze oprawek) wypadają super. W dodatku odkąd właśnie u nich dobrano mi właściwą wadę wzroku (gdzie przez lata zapisywano mi mniej "bo po co takie mocne dawać"), wzrok mi się poprawił o ćwiartkę.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-07-04 o 22:27
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 12:53   #25
Martus001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Korzystałam 7 lat temu i oprawki zostały mi dobrane idealnie. Nie miałam zastrzeżeń ani do jakości wykonania ani do obsługi. W lipcu tego roku trafiłam na fatalną Sprzedawczynię. Sama musiałam biegać od gabloty do gabloty i wybierać oprawki. Pani nie wysiliła się na żadne doradztwo. Skutkiem tego były źle dobrane oprawy, które po wielu próbach dopasowania, wymianie nosków zwróciłam w ramach gwarancji satysfakcji. Tydzień temu byłam w salonie, aby dobrać nowe oprawy. Pani z gwarancji poświęciła mi 5 minut w biegu tłumacząc się trwającym szkoleniem. Podesłała do obsługi młodą Panią Sprzedawczynię. Dobrałyśmy oprawki, ale wydaje mi się że i tym razem jest problem z oprawkami. Wrzynają się w nos tworząc rany. Dzisiaj idę na dopasowanie i zobaczymy jak będzie. Jakoś obsługi w przeciągu kilku lat zdecydowanie się pogorszyła Co do drugiej firmy nie mogę na razie nic powiedzieć, bo dopiero zamierzam do nich iść i sprawdzić poziom obsługi i ceny.
Martus001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-10, 13:45   #26
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Cytat:
Napisane przez Martus001 Pokaż wiadomość
Korzystałam 7 lat temu i oprawki zostały mi dobrane idealnie. Nie miałam zastrzeżeń ani do jakości wykonania ani do obsługi. W lipcu tego roku trafiłam na fatalną Sprzedawczynię. Sama musiałam biegać od gabloty do gabloty i wybierać oprawki. Pani nie wysiliła się na żadne doradztwo. Skutkiem tego były źle dobrane oprawy, które po wielu próbach dopasowania, wymianie nosków zwróciłam w ramach gwarancji satysfakcji.
(...)
No właśnie ostatnio znajomy chciał tam wybrać okulary i trafił na sprzedawczynię, jak z Twojego opisu - bardzo niezainteresowaną swoją pracą. Ostatecznie poszedł do konkurencji.

Niestety moja przygoda z przyciemnianymi szkłami skończyła się tak, że musiałam okulary oddać - nie dało się w nich chodzić, bo powierzchnia szkła była za duża i miałam coś w rodzaju drgania obrazu. Więc w moim przypadku albo szkła przyciemniane, ale niewielkie (a ja sobie wybrałam właśnie takie dosyć spore, klasyczne przeciwsłoneczne), albo soczewki. Na plus to, że bez dyskusji zwrócono mi pieniądze. Także nie stracili klientki, wręcz przeciwnie - wiem, że mogę tam w razie czego spokojnie zamawiać i jakby było coś nie tak, to naprawdę przysługuje gwarancja. Tylko okularów mi szkoda, bo mega długo wybierałam, zastanawiałam się.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 02:07   #27
sylwiaklo1990
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 72
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Ja od nich kupowałam zarówno okulary i soczewki i musze powiedzieć, że byłam naprawde zadowolona z ich jakości. nic się z nimi nie działo nawet po długim użytkowaniu, bardzo porządnie sa wykonane, jest też w czym przebierać. Dla mnie to super alternatywa zamiast niektórych drogich lansiarskich sieciówek
sylwiaklo1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 23:49   #28
brodzkaannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 18
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Stale kupuję u nich soczewki, zdarzało mi się tez okulary. Fajne jest to, ze jest u nich coś takiego jak 3-letnia gwarancja, zpewnia to duży komfort psychiczny gdy kupujemy droższe okulary. Ogólnie mają dużo modeli oprawek w fajnych cenach. Myślę, że to jeden z lepszych optyków na rynku.
brodzkaannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-09, 08:36   #29
dzdzoanna
Przyczajenie
 
Avatar dzdzoanna
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 14
Dot.: Okulary z Fielmann'a

A mnie ciekawi, co sądzicie o optyku na Westerplatte. Muszę zamówić dla mojej mamy okulary progresywne i szukam odpowiedniego optyka. Znajoma poleciła mi to miejsce, może o nim słyszałyście? Mam blisko z domu dlatego pytam.
dzdzoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 11:23   #30
Marzena_j
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 7
Dot.: Okulary z Fielmann'a

Cała moja rodzina uzupełnia zapasy soczewek u Fielmanna. Produkty mają dobrej jakości, a oprawki do szkieł można znaleźć naprawdę w przystępnej cenie i w ciekawych formach. Ja jestem zadowolona i wiem, że nie przepłacam.
Marzena_j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-21 10:31:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:57.