Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-29, 19:12   #2011
Aiwe
Raczkowanie
 
Avatar Aiwe
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 45
GG do Aiwe
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Aiwe, odnośnie emulgatorów. U mnie na zanieczyszczenie porów i skłonność do drobnych zmian zapalnych (zaznaczam, że nie mam zaawansowanego trądziku) wpływają przede wszystkim pochodne kwasów tłuszczowych. Niedawno zastąpiłam je włóknami pomarańczowymi (emulgujący biopolimer) i nie stwierdziłam negatywnego wpływu.

Dla mnie najważniejsze jest, jakie substancje korzystnie wpływające na cerę mam w kosmetyku, niskie stężenie czy brak emulgatorów niewiele pomoże, jeśli nie będę stosować substancji złuszczających. Aktualnie używam serum bez emulgatorów z kwasami AHA/PHA/LHA 10% i jest to chyba najlepsza rzecz, jaką udało mi się wyprodukować. Stan cery poprawił się tak bardzo, że na razie nie chcę eksperymentować z emulgatorami. Na pewno będę kontynuować przygodę z włóknami pomarańczowymi.
Właśnie chciałabym wprowadzić jakiś kwas do pielęgnacji. Mam dużo zmian zapalnych, przebarwień. Myślałam żeby zacząć delikatnie, bo to pierwsze próby z kwasami a mam wrażliwą skórę, poza tym słońce będzie coraz mocniej przypiekało. Pomimo że używam filtra 50, to trochę się boję wyższych stężeń.

Chciałam zrobić serum do codziennego stosowania 2% kwasu salicylowego, rozpuścić w maceracie z zielonej herbaty, maceratu nie więcej niż 15% , woda i kilka kropel kwasu mlekowego do pH 3,5-4. Myślisz że włókna pomarańczowe się nadają żeby mi się to wszystko nie rozwarstwiło?

Twoje serum które stworzyłaś to migdał, kwas laktobionowy i LHA tak? Wszystkich kwasów łącznie 10%? Możesz zdradzić recepturę skoro tak dobrze się u Ciebie sprawdza? Czy 10% to będzie za dużo jak na początek z kwasami?

Czaję się od dłuższego czasu, podczytuje wątki kwasowe i ciągle nie wiem od czego zacząć. Skóra nie wygląda dobrze i chciałabym już coś konkretnie działać.
Aiwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-29, 23:57   #2012
nuna_77
Zadomowienie
 
Avatar nuna_77
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 1 738
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Hej
Zastanawiam się, czy któraś z Was miała problem z cerą w ciąży i czy mogłaby mi coś polecić?
Ja miałam, wychodziły mi bolesne duże wypryski, używałam kremu z Bioderma taki zielony i po nim wszystko zniknęło, polecam.
http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...ction/678.html
To chyba ten
__________________
Ćwiczę z Jillian
Mel B
Tiffany boczki
8 abs

Edytowane przez nuna_77
Czas edycji: 2013-06-29 o 23:59
nuna_77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 13:31   #2013
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Hej
Zastanawiam się, czy któraś z Was miała problem z cerą w ciąży i czy mogłaby mi coś polecić?
Ja używałam kremu antybakteryjnego Saluterra. Są to niemieckie kosmetyki naturalne, bez parabenów, alergenów, barwników. W ciąży nie ryzykowałabym używając chemii... Mi akurat ten krem bardzo pomógł. Poza tym zdrowe żywienie.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 13:37   #2014
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Ja używałam kremu antybakteryjnego Saluterra. Są to niemieckie kosmetyki naturalne, bez parabenów, alergenów, barwników. W ciąży nie ryzykowałabym używając chemii... Mi akurat ten krem bardzo pomógł. Poza tym zdrowe żywienie.
Myślę że u nas np. Alterra z rossmanna by się sprawdziła albo jakieś kosmetyki ze sklepów zielarskich/ekologicznych.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 19:11   #2015
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Ja używałam kremu antybakteryjnego Saluterra. Są to niemieckie kosmetyki naturalne, bez parabenów, alergenów, barwników. W ciąży nie ryzykowałabym używając chemii... Mi akurat ten krem bardzo pomógł. Poza tym zdrowe żywienie.
Używajac kosmetyków naturalnych również się ryzykuje. Kosmetyki naturalne, nawet z napisem "bez alergenów" mogą równiez uczulac.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 20:57   #2016
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Używajac kosmetyków naturalnych również się ryzykuje. Kosmetyki naturalne, nawet z napisem "bez alergenów" mogą równiez uczulac.
Dokładnie, na dodatek nie sa tak dobrze przebadane
I tak sprawdziłam jakiś antybakteryjny krem Saluterry, jest tam ekstrakt z szałwii. Szałwia jest odradzana w ciąży i podczas laktacji, co prawda to olejek eteryczny (a konkretnie jego składnik tujon), nie ekstrakt jest uważany za szkodliwy dla płodu, ale kto wie czy jakaś mniejsza zawartość tujonu nie występuje w suchym ekstrakcie? Z pewnością też nie ma sensu porównać ilości zaabsorbowanej przy piciu kubka herbatki i smarowaniu gramem kremu, ale jak ktoś jest przewrażliwiony to i nad kremem sie zastanowi. Tak czy inaczej sugerowałabym mniej bezkrytyczne podejscie do "natury".
Podobnie można znaleźć ostrzeżenia przed używaniem kwasu salicylowego w ciąży, jednak wg badań nawet podawane doustnie niskie dawki kwasu acetylosalicylowego są bezpieczne, wiec krem z malutka ilości kwasu salicylowego raczej też.
Safety of skin care products during pregnancy
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2013-06-30 o 21:00
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 08:31   #2017
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Myślę że u nas np. Alterra z rossmanna by się sprawdziła albo jakieś kosmetyki ze sklepów zielarskich/ekologicznych.
Mam olejek do ciała i peeling z Alterry, jest bardzo fajny

---------- Dopisano o 09:28 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Dokładnie, na dodatek nie sa tak dobrze przebadane
I tak sprawdziłam jakiś antybakteryjny krem Saluterry, jest tam ekstrakt z szałwii. Szałwia jest odradzana w ciąży i podczas laktacji, co prawda to olejek eteryczny (a konkretnie jego składnik tujon), nie ekstrakt jest uważany za szkodliwy dla płodu, ale kto wie czy jakaś mniejsza zawartość tujonu nie występuje w suchym ekstrakcie? Z pewnością też nie ma sensu porównać ilości zaabsorbowanej przy piciu kubka herbatki i smarowaniu gramem kremu, ale jak ktoś jest przewrażliwiony to i nad kremem sie zastanowi. Tak czy inaczej sugerowałabym mniej bezkrytyczne podejscie do "natury".
Podobnie można znaleźć ostrzeżenia przed używaniem kwasu salicylowego w ciąży, jednak wg badań nawet podawane doustnie niskie dawki kwasu acetylosalicylowego są bezpieczne, wiec krem z malutka ilości kwasu salicylowego raczej też.
Safety of skin care products during pregnancy
W ciąży nie można stosować witaminy A. To na pewno. Poza tym nie ma szczególnych przeciwwskazań. Takie opowieści o szałwii czy np. olejku lawendowym to bajki o żelaznym wilku. Oczywiście, jak się karmi piersią, to nie można pić herbatki z szałwii, bo zatrzymuje laktacje. Natomiast ja akurat stosowałam Saluterrę w ciąży i dziecko mam zdrowe Nie podchodzę bezkrytycznie do kosmetyków naturalnych, lubię też kosmetyki apteczne. Jako iż jestem dziennikarką, zebrałam dokładne informacje na ten temat. Zawsze dokładnie sprawdzam skład. Testuje na sobie, co jest dobre dla mojej skóry. Pytałam kilku lekarzy o skład Saluterry i wszyscy powiedzieli, że jest bezpieczny i nie ma żadnych przeciwwskazań. Niech się tu wypowie lekarz, farmaceuta, biochemik. Chyba, że Ty uprawiasz jeden z tych zawodów?

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Używajac kosmetyków naturalnych również się ryzykuje. Kosmetyki naturalne, nawet z napisem "bez alergenów" mogą równiez uczulac.
Tak Droga Agnieszko987 Dlatego, żebyś nie ryzykowała polecam Ci taką dietę: http://natemat.pl/66343,mezczyzna-ze...-dotykiem-boga
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 08:33   #2018
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość

W ciąży nie można stosować witaminy A. To na pewno. Poza tym nie ma szczególnych przeciwwskazań. Takie opowieści o szałwii czy np. olejku lawendowym to bajki o żelaznym wilku. Oczywiście, jak się karmi piersią, to nie można pić herbatki z szałwii, bo zatrzymuje laktacje. Natomiast ja akurat stosowałam Saluterrę w ciąży i dziecko mam zdrowe Nie podchodzę bezkrytycznie do kosmetyków naturalnych, lubię też kosmetyki apteczne. Jako iż jestem dziennikarką, zebrałam dokładne informacje na ten temat. Zawsze dokładnie sprawdzam skład. Testuje na sobie, co jest dobre dla mojej skóry. Pytałam kilku lekarzy o skład Saluterry i wszyscy powiedzieli, że jest bezpieczny i nie ma żadnych przeciwwskazań. Niech się tu wypowie lekarz, farmaceuta, biochemik. Chyba, że Ty uprawiasz jeden z tych zawodów?
Kiedyś nie było takiego 'parcia' na jedzenie w ciąży oraz kosmetyki, i jakoś zdrowi też się rodziliśmy. Moja mama kosmetyków używała mało- jedynie co to jakiś jeden krem do twarzy i tyle, ewentualnie jakieś perfumy.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 09:04   #2019
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Tak Droga Agnieszko987 Dlatego, żebyś nie ryzykowała polecam Ci taką dietę: http://natemat.pl/66343,mezczyzna-ze...-dotykiem-boga
u mnie na osiedlu też jest taki jeden, co się żywi energią kosmiczną... I nic nie je, tylko pije i czasem zje jakieś ciacho ("bo to nie jedzenie"). Za to czasem go odwiedza córka, znajoma mojego ojca, i tak komentowała jego żywienie się energią kosmiczną: "w ciągu dnia to rzeczywiście nic nie je, ale w nocy słychać tylko trzaskanie drzwi lodówki"
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 10:41   #2020
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
W ciąży nie można stosować witaminy A. To na pewno.
Nie mozna stosować doustnie nadmiaru wit. A, nie mozna stosować dosutnie retinoidów, nie powinno sie stosować zewnętrznie retinoidów (bo badania są sprzeczne), ale raczej można stosować zewnętrznie retinol i jego estry (sałabo sie wchłaniają - nie podnoszą stęz. retinolu w osoczu.).

Cytat:
Napisane przez Prodomostra
Poza tym nie ma szczególnych przeciwwskazań. Takie opowieści o szałwii czy np. olejku lawendowym to bajki o żelaznym wilku. Oczywiście, jak się karmi piersią, to nie można pić herbatki z szałwii, bo zatrzymuje laktacje. Natomiast ja akurat stosowałam Saluterrę w ciąży i dziecko mam zdrowe Nie podchodzę bezkrytycznie do kosmetyków naturalnych, lubię też kosmetyki apteczne. Jako iż jestem dziennikarką, zebrałam dokładne informacje na ten temat. Zawsze dokładnie sprawdzam skład.
Testuje na sobie, co jest dobre dla mojej skóry.
Właśnie o tym pisze - by zachować zdrowy rozsądek i nie dzielić świata kosmetyków na złą "chemie" i dobrą "nature", bo wszystko jest chemią. A herbatki z szałwi nie jest zalecane nie tylko w czasie laktacji, ale również w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Prodomostra
Pytałam kilku lekarzy o skład Saluterry i wszyscy powiedzieli, że jest bezpieczny i nie ma żadnych przeciwwskazań. Niech się tu wypowie lekarz, farmaceuta, biochemik. Chyba, że Ty uprawiasz jeden z tych zawodów?
A czy ja mówie, ze krem jest niebezpieczny? Mówie (w zasadzie pisze), ze nawet (a moze przede wszystkim) w "naturalnych" kremach pełnych ekstraktów czy olejków moża znaleźć składniki, które w danej dawce i podanej w konkretny sposób mozą być szkodliwe dla płodu. Ale to nie znaczy, ze krem od razu jest szkodliwy. Tak jak ta "chemia", która byś nie ryzykowała.
Ja nie musze być lekarką, farmaceutką czy biochemiczką, bo nie przedstwiam tu sowich opinii, tylko opieram sie na publikowanych opiniach przedstwicieli ww zawodów (patrz --> zalinkowany artykuł o pielegnacji w ciazy)

Cytat:
Napisane przez Prodomostra
Tak Droga Agnieszko987 Dlatego, żebyś nie ryzykowała polecam Ci taką dietę: http://natemat.pl/66343,mezczyzna-ze...-dotykiem-boga
Nie ładnie Agnieszka zwróciła Ci uwage na czarno - białe, panikarsko - bezkrytyczne podjeście do "chemii" - "natury", a Ty odwracasz kota ogonem, jakby to ona siała tu panike.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2013-07-01 o 11:04
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 10:59   #2021
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Nie ładnie Agnieszka zwróciła Ci uwage na czarno - białe, panikarsko - bezkrytyczne podjeście do "chemii" - "natury", a Ty odwracasz kota ogonem, jakby to ona siała tu panike.


Szanujmy siebie nawzajem i nie popadajmy w skrajności - nie każda chemia jest zła, a podczas ciąży bardziej skłaniałabym się w stronę kosmetyków aptecznych
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 12:28   #2022
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Kiedyś nie było takiego 'parcia' na jedzenie w ciąży oraz kosmetyki, i jakoś zdrowi też się rodziliśmy. Moja mama kosmetyków używała mało- jedynie co to jakiś jeden krem do twarzy i tyle, ewentualnie jakieś perfumy.
No właśnie i na pewno rodziło się więcej zdrowych dzieci kiedyś niż dziś. Także umiar i zdrowy rozsądek wskazany we wszystkim

---------- Dopisano o 13:28 ---------- Poprzedni post napisano o 13:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość


Szanujmy siebie nawzajem i nie popadajmy w skrajności - nie każda chemia jest zła, a podczas ciąży bardziej skłaniałabym się w stronę kosmetyków aptecznych
I trochę więcej dystansu i poczucia humoru - widzę, że tego niektórym tu bardzo brakuje
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 13:14   #2023
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
No właśnie i na pewno rodziło się więcej zdrowych dzieci kiedyś niż dziś.
Jeśli faktycznie kiedyś były zdrowsze, to tylko dlatego, ze te mniej zdrowe płody rodziły sie martwe lub umierały zaraz po narodzinach. Na przestrzeni XX wieku, w krajach rozwiniętych śmiertelność noworodków i matek przy porodzie spadał o prawie 100%!
Poza tym kiedyś nie było takiej swiadomości szkodliwego wpływu chociazby alkoholu i papierosów na płód, a na pewno palenie był znacznie bardziej popularne niż dzisiaj. Do tego dochodzi jeszcze lepsza jakość środowiska wynikająca z większej świadomości, technologi, jak i bardziej restrykcyjnego prawa.
Wiec pomijając już te zmarłe przy porodzie, nie sadze by wsród tych, które przeżyły było więcej zdrowych dzieci.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 13:29   #2024
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Poza tym kiedyś dokonywano selekcji, której po dziś dzień dokonują zwierzęta.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-01, 22:07   #2025
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
Tak Droga Agnieszko987 Dlatego, żebyś nie ryzykowała polecam Ci taką dietę: http://natemat.pl/66343,mezczyzna-ze...-dotykiem-boga
Wypowiedzi nie komentuję, bo nigdzie nie napisałam, że boję się ryzykować hey wyjaśniła o co chodziło mi
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 08:50   #2026
GreenSlinky
Raczkowanie
 
Avatar GreenSlinky
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 106
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Szukam filtra dla siebie, bo mam zamiar zacząć stosować kwas migdałowy. Jaki byście poleciły? Taki do 50 zł góra. Zastanawiałam się na Vichy matującym ale boje się, że mnie zapcha...
__________________
It's okay to be any kind of woman you wanna be. I wish the world would see that.
~ LynZ Way
GreenSlinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 09:13   #2027
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Szukam filtra dla siebie, bo mam zamiar zacząć stosować kwas migdałowy. Jaki byście poleciły? Taki do 50 zł góra. Zastanawiałam się na Vichy matującym ale boje się, że mnie zapcha...
Dobre są też z LRP

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-02, 10:13   #2028
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Odp: Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIO

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Podzieliłabyś sie przepisem na to cudeńko?
Cudeńkiem bym tego nie nazwała, właściwości aplikacyjne są na razie dalekie od ideału (serum wymaga długiego wklepywania, jest nieco zbyt lepkie). Chociaż dla działania mogę się klepać nawet godzinę . Następną wersję na pewno zmodyfikuję. Wybacz, że nie podam receptury, pracuję od lat nad czymś, co być może wykorzystam kiedyś do celów komercyjnych. Gdybyś była zainteresowana patentem z LHA: http://www.freepatentsonline.com/5667789.html. Dodam, że moje serum ma niższe pH (3.5-3.8), mimo to przy zawartości ksantanu + HA 0,35%, z fazą olejową 19% trzyma się zaskakująco dobrze.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 08:14   #2029
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Szukam filtra dla siebie, bo mam zamiar zacząć stosować kwas migdałowy. Jaki byście poleciły? Taki do 50 zł góra. Zastanawiałam się na Vichy matującym ale boje się, że mnie zapcha...
Ja mam Vichy, ale nie matujący tylko velvety cream 50 SPF. Jak dla mnie bardzo fajny W zeszłym roku miałam Biodermę, też super.
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-03, 11:31   #2030
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny poradźcie: do mojego ślubu zostało 2 miesiące. Do tego czasu cera się uspokoiła już nie wyskakiwały pryszcze a blizny znikały. Od 2 tygodni znów pojawiają się bolęce nie ropne stany zapalne. Myślicie że warto przejśc kurację antybiotykiem doustnym?
Obecnie nakładam zamiennie epiduo i acnederm co drugą noc (zamiennie).
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-03, 19:23   #2031
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez GreenSlinky Pokaż wiadomość
Szukam filtra dla siebie, bo mam zamiar zacząć stosować kwas migdałowy. Jaki byście poleciły? Taki do 50 zł góra. Zastanawiałam się na Vichy matującym ale boje się, że mnie zapcha...
Mnie Vichy matujący okropnie zapchał, do tej pory nie mogę poradzić sobie z zaskórnikami po nim teraz używam Avene emulsja matująca i pomimo tego, że bieli i jest tłusty to nie narzekam.

Edytowane przez april_20
Czas edycji: 2013-07-03 o 19:24
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 07:19   #2032
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie: do mojego ślubu zostało 2 miesiące. Do tego czasu cera się uspokoiła już nie wyskakiwały pryszcze a blizny znikały. Od 2 tygodni znów pojawiają się bolęce nie ropne stany zapalne. Myślicie że warto przejśc kurację antybiotykiem doustnym?
Obecnie nakładam zamiennie epiduo i acnederm co drugą noc (zamiennie).
Wiadomo, że każda z nas chce ślicznie wyglądać na ślubie, więc jak najbardziej weź antybiotyk, jeśli wcześniej pomagał Ci na takie problemy Dla mnie ślub był pięknym dniem i super wygląd też miał znaczenie Doradź się może też dermatologa, ale jak zostały tylko dwa miesiące, to ja bym nie ryzykowała z czymś nowym. Powodzenia
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 13:48   #2033
kass_3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 48
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

błagam, pomóżcie,kopiuję to z jakiegoś martwego wątku...

lecze trądzik od około 6 miesięcy u dermatologa... efekty oczywiscie są, ale nie takie jakich sie spodziewałam... blizny pozostały, jedynie trochę zbledły (miałam 2x Jessnera i 1x IPL) brałam Tetralysal, który oczywiście nie pomógł. Po tej całej kuracji zostały tylko blizny, buzia była gładka. Niestety po jakimś tygodniu znowu coś wyskakuje, mam teraz 2 niefajne czerwone ślady nad brwią (dodam że nie wyciskałam mocno...) i ze 2 przy ustach... Boję się że na drugim policzku niedługo znowu coś się pojawi...

kiedy powiedziałam pani doktor przy okazji, że wypadają mi włosy (na potęgę, wystarczy że poruszę gwałtownie głową) kazała zbadac hormony (TSH, FT3 I FT4)
to ma jakis związek z łojotokiem? dodam, że jestem jeszcze większym nieszczęśnikiem, bo mam łupież, który zapewne łączy się z łojotokiem... niestety teraz nie mam czasu na chodzenie po lekarzach, za miesiąc planuję zbadać krew.
kass_3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 18:16   #2034
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Czy mogę tego używać???

Mam 15 lat i skórę twarzy skłonną do trądziku, miewam wypryski. Również zauważyłam że jest wrażliwa, np. podczas używania mocnych kosmetyków, dotykania itp. Czasem jest sucha
Używam obecnie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...alizujacy.html ale efektów nie widzę.

Po prostu mam dość, chciałabym mieć tą upragnioną czystą, "idealną" skóre bez wyprysków. Nie wiem już czego używać. Przetestowałam już tyle preparatów i zwątpiłam... po rewitalizujące do antybakteryjnych. Twarz wycieram czystym ręcznikiem papierowym.

Może znacie jakieś dobre sposoby na tego typu sytuacje i poradzicie mi coś?
Na przykład o działaniu harbaty z bratka, czy jakiś tabletkach lub AVENE - kosmetyki?
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 19:15   #2035
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Czy mogę tego używać???

Poleciłabym Ci Ziaję Nuno, zel do mycia i tonik, u mojego syna to działa bardzo ładnie, nie ma alkoholu, nie wysusza, wydajne i raczej tanie. Ale to juz sama musisz sobie dobrać co Twojej cerze najbardziej odpowiada....
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 20:19   #2036
NoPerfect
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 40
Dot.: Czy mogę tego używać???

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Poleciłabym Ci Ziaję Nuno, zel do mycia i tonik, u mojego syna to działa bardzo ładnie, nie ma alkoholu, nie wysusza, wydajne i raczej tanie. Ale to juz sama musisz sobie dobrać co Twojej cerze najbardziej odpowiada....
Kosmetyki z Ziaji już byłam w posiadaniu lecz niestety nie mogę sobie przypomnieć skutków ich używania. Natomiast wydaje mi się że zakupię Krem Nuno Antybakteryjny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...akteryjny.html, zobaczymy przynamniej nawilżę skórę
NoPerfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-04, 20:40   #2037
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Czy mogę tego używać???

musisz znaleźć coś dla siebie,wiem to trudne.
Unikaj sklepowych serii przeciwtrądzikowych (mają zazwyczaj alkohol w składzie!),przerzuć się na apteczne.Nie wysuszaj twarzy!(możesz sobie coś punktowo na niespodzianki stosować),skup się na nawilżaniu,a matującego używaj pudru.
a jak będzie bardzo źle to wybierz się do dermatologa. A i nie wyciskaj,ślady mogą po tym pozostać,uważaj też na kosmetyki do twarzy używane latem,żeby nie było fotouczulające,to tyle co mi przychodzi do głowy

bratka możesz wypróbować,nie jest zły,ale może wystąpić wysyp na początku stosowania,dodatkowo dużo się po nim sika i przyspiesza przemianę materii.
jeżeli chodzi o Avene to mają oni dobre dermokosmetyki,poproś w aptece o próbki,ja sama używam zielonego żelu do twarzy, sprawdza się bardzo dobrze i jest strasznie wydajny(mam już 8-my miesiąc opakowanie 300 ml,kupione za 28 zł i została mi jeszcze 1/4)
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2013-07-04 o 20:43
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 21:56   #2038
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Czy mogę tego używać???

Cytat:
Napisane przez NoPerfect Pokaż wiadomość
Mam 15 lat i skórę twarzy skłonną do trądziku, miewam wypryski. Również zauważyłam że jest wrażliwa, np. podczas używania mocnych kosmetyków, dotykania itp. Czasem jest sucha
Używam obecnie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...alizujacy.html ale efektów nie widzę.

Po prostu mam dość, chciałabym mieć tą upragnioną czystą, "idealną" skóre bez wyprysków. Nie wiem już czego używać. Przetestowałam już tyle preparatów i zwątpiłam... po rewitalizujące do antybakteryjnych. Twarz wycieram czystym ręcznikiem papierowym.

Może znacie jakieś dobre sposoby na tego typu sytuacje i poradzicie mi coś?
Na przykład o działaniu harbaty z bratka, czy jakiś tabletkach lub AVENE - kosmetyki?
Ja polecam serię ziaja med "Kuracja antybakteryjna". DOstepne w aptece. Stosowałam żel i tonik Tu moja recnezja żelu:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...#review-549615
Z kremu byłam mniej zadowolona, ale na poczatek może Ci podpasuje.

Na pewno nie wysuszy. Do tego żelu nie musisz stosować toniku bo nie zaburza ph skóry. Jak powyzej radzę omijać drogeryjne kosmetyki, garnier krostek nie wyleczy, a może zaognić stan... Bratek może dawać dobre efekty, ale 1 co to często wysyp krostek, bo ciało oczysczza się, z toksyn/... Potem jest lepiej.

Pamiętak też, że "swoje" musisz przeczekać i nie będziesz miała idealnie gładkiej czystej skóry po 1 kosmetyku niestety...

Nie zapominaj o nawilżaniu. Ja stosuję codziennie oliwkę Hipp. Przy wysuszonej skórze jest za słaba. W takim przypadku lepsze są kremy z lipidami. Typowe "nawilżające" nie dadzą rady. Nie używaj silnych kosmetyków bo to najgorsze co możesz zrobić...

Dobrym wyjściem są także olejki myjące (np. z biochemmii urody). Nie wysuszają, lekko nawilżają i nie drażnią krostek.

Pamiętaj też by nie stosować pilingów z drobinkami- one mogą rozsiać wypryski. Lepsze będą enzymatyczne.

Jeśli twój problem się nasili idź do dermatologa.

Ps. Mam nadzieję,ze nie powtarzam się za dziewczynami powyżej. Nie czytałam wszystkich wypowiedzi
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 10:29   #2039
pannamima
Zakorzenienie
 
Avatar pannamima
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8 331
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czytałam kilka stron wątku wstecz, ale nazw filtrów które używacie nie znalazłam. Polecicie coś? Prawie wyleczyłam podskórny trądzik i szukam filtru fotostabilnego, niezapychającego najlepiej matującego :P
Czy któraś używa Vichy Capital Solieil, który jest na kwc zachwalany?
pannamima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 10:39   #2040
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez pannamima Pokaż wiadomość
Czytałam kilka stron wątku wstecz, ale nazw filtrów które używacie nie znalazłam. Polecicie coś? Prawie wyleczyłam podskórny trądzik i szukam filtru fotostabilnego, niezapychającego najlepiej matującego :P
Czy któraś używa Vichy Capital Solieil, który jest na kwc zachwalany?

Hej, może podzielisz się tym jak udało Ci się pozbyć tego trądziku? niestety co do filtra to nie pomogę, wszystkie powyżej SPF 30 mnie zapychają.
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:57.