Cena na metce a cena przy kasie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-09, 18:23   #1
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 674

Cena na metce a cena przy kasie?


Wiele razy słyszałam/czytałam, że sprzedawca musi sprzedać mi towar po cenie na metce/półce, nawet jeśli jest ona przez pomyłkę za niska. Byłam wczoraj w jednej z sieciówek i była właśnie taka sytuacja, a sprzedawczyni powiedziała, że po pierwsze nie ma możliwości skasowania rzeczy w innej cenie niż system pokazuje, po drugie może mi odmówić sprzedaży jeżeli tylko ta jedna sztuka miała inną cenę, a cała reszta takich samych na wieszaku inną. Kupiłam po wyższej cenie i mam tę rzecz razem z metką, ale chciałabym się dowiedzieć, czy mogę jednak powalczyć w jakiś sposób o to? Czy rzeczywiście nie muszą mi sprzedać rzeczy w takiej sytuacji?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:31   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Wiele razy słyszałam/czytałam, że sprzedawca musi sprzedać mi towar po cenie na metce/półce, nawet jeśli jest ona przez pomyłkę za niska. Byłam wczoraj w jednej z sieciówek i była właśnie taka sytuacja, a sprzedawczyni powiedziała, że po pierwsze nie ma możliwości skasowania rzeczy w innej cenie niż system pokazuje, po drugie może mi odmówić sprzedaży jeżeli tylko ta jedna sztuka miała inną cenę, a cała reszta takich samych na wieszaku inną. Kupiłam po wyższej cenie i mam tę rzecz razem z metką, ale chciałabym się dowiedzieć, czy mogę jednak powalczyć w jakiś sposób o to? Czy rzeczywiście nie muszą mi sprzedać rzeczy w takiej sytuacji?
Ja zawsze mam w Biedronkach takie przejścia.
Raz jakoś latem 2011 były akurat promocje produktów dla zwierzaków, patrzę, że żwirek jest po 5zł. No to kolega podwiózł mnie autem i biorę tych żwirków 6 od razu, a pani na kasie nabija cenę 8zł, ja jej mówię, że cena na półce jest inna, a ona że nie może mi sprzedać w innej cenie, niż w systemie. Zdenerwowałam się, zostawiłam jej te żwirki i wyszłam.
Ceny na półce nie zmienili, 3 dni później dalej było 4,99
Nienawidzę takiego czegoś.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:33   #3
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Wiele razy słyszałam/czytałam, że sprzedawca musi sprzedać mi towar po cenie na metce/półce, nawet jeśli jest ona przez pomyłkę za niska. Byłam wczoraj w jednej z sieciówek i była właśnie taka sytuacja, a sprzedawczyni powiedziała, że po pierwsze nie ma możliwości skasowania rzeczy w innej cenie niż system pokazuje, po drugie może mi odmówić sprzedaży jeżeli tylko ta jedna sztuka miała inną cenę, a cała reszta takich samych na wieszaku inną. Kupiłam po wyższej cenie i mam tę rzecz razem z metką, ale chciałabym się dowiedzieć, czy mogę jednak powalczyć w jakiś sposób o to? Czy rzeczywiście nie muszą mi sprzedać rzeczy w takiej sytuacji?
Jeżeli masz już to w domu, nawet z metką z niższą ceną to myślę, że nie ma sensu wracać i walczyć o zwrot i ponowną sprzedaż po mniejszej cenie bo sama metka jest dosyć niewiarygodna. Mogłaś przecież sama zmienić cene w domu i próbowac oszukać sklep - oczywiście to tylko taki przykład, nie próbuję Cie o nic oskarżać

W takich sytuacjach lepiej od razu przy kasie prosić kierownika i z nim próbować się dogadać, sprzedawca najczęsciej nie może samodzielnie podjąć decyzji o sprzedaży towaru po niższej cenie. A jeśli by to zrobił bez konsultacji to mógłby później być zmuszony oddać z własnej kieszeni różnicę.

W sklepach spozywczych często są właśnei takie sytuacje że cena na cenówce jest inna niż w systemie, ale sprzedawcy czasem po prostu mają w sklepie tyle pracy przy dokładaniu towaru, metkowaniu, sprzataniu, sprawdzaniu terminów, pilnowaniu klientów i kasowaniu, że nie wyrabiają się ze wszystkimi obowiązkami i nie nadążają ze zmienianiem cen - ja takie przeoczenia rozumiem, moze przez to że sama wiele lat pracowałam w sklepie.

Edytowane przez 201707171556
Czas edycji: 2012-12-09 o 18:38
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:38   #4
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 674
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

No właśnie ludzie zwykle o to nie walczą, ja też nie, ale tutaj cena nawet ta niższa była dla mnie duża, więc chciałam chociaż z tego skorzystać... ostatnio dorwałam ponad połowę tańszy stanik w Decathlonie, jedna sztuka tylko a reszta w zwykłej cenie ale wtedy chodziło o to, że był z innej linii produkcyjnej i nawet kod miał inny, przy kasie normalnie nabijało niższą cenę.
Najbardziej mnie zastanawia kwestia tego, czy rzeczywiście jeśli wszystkie produkty mają wyższą cenę a jeden niższą to wtedy nie mogę go kupić po tej niższej?

---------- Dopisano o 18:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Durga Pokaż wiadomość
Jeżeli masz już to w domu, nawet z metką z niższą ceną to myślę, że nie ma sensu wracać i walczyć o zwrot i ponowną sprzedaż po mniejszej cenie bo sama metka jest dosyć niewiarygodna. Mogłaś przecież sama zmienić cene w domu i próbowac oszukać sklep - oczywiście to tylko taki przykład, nie próbuję Cie o nic oskarżać

W takich sytuacjach lepiej od razu przy kasie prosić kierownika i z nim próbować się dogadać, sprzedawca najczęsciej nie może samodzielnie podjąć decyzji o sprzedaży towaru po niższej cenie. A jeśli by to zrobił bez konsultacji to mógłby później być zmuszony oddać z własnej kieszeni różnicę.
Metka jest dość nietypowa akurat, nie taka zwykła nalepka z ceną tylko typowa dla tej sieciówki, więc choćbym chciała, nie dałoby się jej przekleić, nawet przy odklejaniu czegokolwiek ona by się podarła.
Z kierownikiem rozmawiałam, i właśnie to mi powiedziała, co napisałam w pierwszym poście. Jakoś odruchowo napisałam, że sprzedawczyni, bo to z nią najpierw rozmawiałam a potem poprosiła kierownika
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:47   #5
picnic
Rozeznanie
 
Avatar picnic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 563
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

W takiej sytuacji przy kasie grzecznie cytujesz art. 543 kodeksu cywilnego (łatwo zapamiętać numerek) "Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży". Muszą sprzedać po cenie na metce - warto wiedzieć na przyszłość.
picnic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:49   #6
darkdot
Zakorzenienie
 
Avatar darkdot
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 268
GG do darkdot
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Pamiętam jak jedna blogerka dosyć dawno już opisywała sytuację w sklepie, były przeceny w h&m. Znalazła jakieś futerka z nową ceną 5zł, więc zachwycona okazją od razu do kasy i chce kupować. Przy kasie mówią, że to pomyłka przy metkowaniu i one kosztują po przecenie tak naprawdę 75zł (chyba). Ale blogerka zaczęła się "kłócić", że prawa konsumenta, kodeks cywilny itp. i sprzedali jej te futerko za 5zł.

Edytowane przez darkdot
Czas edycji: 2012-12-09 o 18:50
darkdot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:53   #7
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 674
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Czyli kierowniczka sobie wymyśliła to, że jak inne identyczne rzeczy kosztują więcej to ta jedna nie może być sprzedana po niższej cenie? Jeśli tak to oprócz prośby o zwrot różnicy w cenie napiszę też skargę, bo przecież nie może sobie nakłamać byle mi tylko towaru taniej nie sprzedać Chodzi akurat o dużą sieć odzieżową, więc może jakoś się uda wywalczyć... powinni dbać o klienta.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 18:55   #8
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
No właśnie ludzie zwykle o to nie walczą, ja też nie, ale tutaj cena nawet ta niższa była dla mnie duża, więc chciałam chociaż z tego skorzystać... ostatnio dorwałam ponad połowę tańszy stanik w Decathlonie, jedna sztuka tylko a reszta w zwykłej cenie ale wtedy chodziło o to, że był z innej linii produkcyjnej i nawet kod miał inny, przy kasie normalnie nabijało niższą cenę.
Najbardziej mnie zastanawia kwestia tego, czy rzeczywiście jeśli wszystkie produkty mają wyższą cenę a jeden niższą to wtedy nie mogę go kupić po tej niższej?
Możesz kupić ją po niższej. Następnym razem powiedz kierowniczce żeby pokazała Ci podstawę prawną. Nie pokaże bo takiej nie ma. A Ty za to możesz jej powiedzieć żeby się zapoznała z artykułem 543 kodeksu cywilnego oraz z rozporządzeniem ministra finansów w sprawie szczegółowych zasad uwidaczniania cen towarów i usług oraz sposobu oznaczania ceną towarów przeznaczonych do sprzedaży.
Miałaś prawo kupić to po takiej cenie jaka jest widoczna na metce. I szczerze...? Jeśli to drogi towar a różnica była znaczna to ja bym tam wróciła.

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

O, picnic już podała nr. art.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:58   #9
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ja zawsze mam w Biedronkach takie przejścia.
Raz jakoś latem 2011 były akurat promocje produktów dla zwierzaków, patrzę, że żwirek jest po 5zł. No to kolega podwiózł mnie autem i biorę tych żwirków 6 od razu, a pani na kasie nabija cenę 8zł, ja jej mówię, że cena na półce jest inna, a ona że nie może mi sprzedać w innej cenie, niż w systemie. Zdenerwowałam się, zostawiłam jej te żwirki i wyszłam.
Ceny na półce nie zmienili, 3 dni później dalej było 4,99
Nienawidzę takiego czegoś.
Miałam podobną sytuację z ciastem. Cena 4,99. Podchodzę do czytnika- o ileś więcej. Podeszłam do jednej z pań pracujących i pytam, dlaczego pod ciastem jest niższa cena, a na czytniku wyższa.
- Bo koleżanki jeszcze nie zdążyły zmienić...

Ciekawe, ile takich cen koleżanki 'nie zdążyły' zmienić...

Tylko wiecie, nie zawsze pracownik winny... Co każą robić pracownicom niektórzy sprzedawcy ....
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 18:59   #10
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 674
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Tylko jeśli tam wrócę to oni i tak nic nie zrobią, pani powie mi pewnie to samo a nawet jeśli ją przekonam, to nie może sobie ot tak wyjąć pieniędzy z kasy i mi oddać różnicy w cenie... zwrot też nie wchodzi w grę bo wtedy trafiłam dodatkowo na promocję, która już się skończyła i zapłaciłabym i tak więcej Myślicie, że mam szansę coś zdziałać jeśli napiszę albo zadzwonię do tej sieci?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:01   #11
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez picnic Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji przy kasie grzecznie cytujesz art. 543 kodeksu cywilnego (łatwo zapamiętać numerek) "Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży". Muszą sprzedać po cenie na metce - warto wiedzieć na przyszłość.
Parę razy w Carrefourze kupiłam tak książki. Na książce cena niższa, na kasie nabiło wyższą. Poszłam do punktu obsługi, bez problemu zwrócili mi różnicę.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 19:03   #12
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Miałam podobną sytuację z ciastem. Cena 4,99. Podchodzę do czytnika- o ileś więcej. Podeszłam do jednej z pań pracujących i pytam, dlaczego pod ciastem jest niższa cena, a na czytniku wyższa.
- Bo koleżanki jeszcze nie zdążyły zmienić...

Ciekawe, ile takich cen koleżanki 'nie zdążyły' zmienić...

Tylko wiecie, nie zawsze pracownik winny... Co każą robić pracownicom niektórzy sprzedawcy ....
Akurat właśnie w Biedronkach spotykam się z tym wręcz nagminnie, biorąc pod uwagę, że gotówki ze sobą za wiele nie noszę, a kartą tam płacić nie można, to nie zawsze wiem, czy wystarczy mi na zakupy, bo znowu jakieś ceny mogą się nie zgadzać: a to sok na półce 2,49 a przy kasie 3,49, a to z jogurtem to samo.
Czasem udaje się trafić na osobę, która może cofnąć transakcję i wprowadzić cenę z półki, ale spotkałam się też z "to kupuje pani czy nie?"
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:07   #13
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

wróć się wykłócać. ehh takie kity wciskają w sklepach. Mi ostatnio sprzedawczyni próbowała wmówić, że jeśli naprawa reklamacyjna przewyższy 15% wartości towaru, to ja płacę za naprawę Potem trochę zeszła z tonu i powiedziała, że w gdy naprawa przekroczy 15%, to towaru nie naprawiają, tylko zwracają kasę. Akurat tu mnie pamięć zawiodła i nie wiedziałam czy mają takie prawo Wydawało mi się, że to ja decyduję o formie reklamacji.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:08   #14
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Tylko jeśli tam wrócę to oni i tak nic nie zrobią, pani powie mi pewnie to samo a nawet jeśli ją przekonam, to nie może sobie ot tak wyjąć pieniędzy z kasy i mi oddać różnicy w cenie... zwrot też nie wchodzi w grę bo wtedy trafiłam dodatkowo na promocję, która już się skończyła i zapłaciłabym i tak więcej Myślicie, że mam szansę coś zdziałać jeśli napiszę albo zadzwonię do tej sieci?
W takich sprawach trzeba być stanowczym i konkretnym . Wracasz z paragonem, cytujesz podany artykuł, prosisz o podstawę prawną- jak napisała koleżanka.
Jak nie, prosisz o rozmowę z kierownikiem/ właścicielem.

Podam przykład mojej ciotki: nie mogła doprosić się gminy o remont dachu kamienicy. Pisała pisma, jeździła osobiście. Któregoś dnia, z dachu spadła dachówka. Ciotka wzięła dachówkę, pojechała do gminy, upaćkaną błotem rzuciła wójtowi na biurko, mówiąc:
-Niech tylko to komuś spadnie na głowę...

Pojechała na zakupy, po ok. 2 h wraca, ekipa 'od dachów' pod blokiem stoi

Po niedługim czasie zrobili dach. A że ciotka i drugi wujek znają się na tych sprawach, panowie dachówkarze lekko nie mieli
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:12   #15
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Jeśli cena jest na metce to sprzedawca ma obowiązek sprzedać towar w cenie, która na niej widnieje, jednak jeśli jest tych rzeczy więcej i tylko jedna z nich ma inną cenę to już może okazać się, że klienci zamieniają metki.

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2012-12-09 o 19:14
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:14   #16
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Akurat właśnie w Biedronkach spotykam się z tym wręcz nagminnie, biorąc pod uwagę, że gotówki ze sobą za wiele nie noszę, a kartą tam płacić nie można, to nie zawsze wiem, czy wystarczy mi na zakupy, bo znowu jakieś ceny mogą się nie zgadzać: a to sok na półce 2,49 a przy kasie 3,49, a to z jogurtem to samo.
Czasem udaje się trafić na osobę, która może cofnąć transakcję i wprowadzić cenę z półki, ale spotkałam się też z "to kupuje pani czy nie?"
Tak jest też w Kauflandzie. Przykład (zrobiłam kiedyś test) - żarówki:
10 rodzajów żarówek, pod spodem 15 cen. Pod żarówkami jedna cena, na czytniku inna cena, na paragonie- inna. Oczywiście zawyżone.

Kupiłam kiedyś zestaw słodyczy świątecznych. W 2 pudłach były. Jedne za 1,49, drugie za 2,49. Wzięłam te tańsze.
Sprawdziłam na czytniku, cena się (wyjątkowo) zgadzała. Na paragonie o ileś wyższa. Poszłam do punktu, babka wielce oburzona, że jej szanowną zawracam (wyglądam młodo, pewnie pomyślała, że ja jakaś gówniara jestem ). Ja swoje, ta swoje.
Ona: - Trzeba na czytniku sprawdzać!
Ja: - 1,49.

Babka wkurzona, ale zwróciła- łachy nie robiła

TERAZ PRZED ŚWIĘTAMI TAKI RZECZY TO NORMALKA
- trzeba wszystko sprawdzać, analizować- tylko kto ma na to czas?

Jak mówią: promocje są czasem droższe, niż 'nie promocje' .

Edytowane przez Nimfa20
Czas edycji: 2012-12-09 o 19:18
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:15   #17
ahmily
Zakorzenienie
 
Avatar ahmily
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 461
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

ja miałam podobną sytuację z chłopakiem, widzieliśmy kurtkę w Croppie za 219 zł, idziemy z nią do kasy, a Pani nabija nam 249. Pytamy się o co chodzi, a ona twierdzi, że nie zdążyli jeszcze zmienić ceny na metce. Podziękowaliśmy, później jednak po nią wróciliśmy i już była cena zmieniona. Później się dowiedzieliśmy, że mogliśmy się wykłócać, ze nie obchodzi nas, że nie zdązyli zmienić
__________________
od nowa
ahmily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:19   #18
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Tak jest też w Kauflandzie. Przykład (zrobiłam kiedyś test) - żarówki:
10 rodzajów żarówek, pod spodem 15 cen. Pod żarówkami jedna cena, na czytniku inna cena, na paragonie- inna. Oczywiście zawyżone.

Kupiłam kiedyś zestaw słodyczy świątecznych. W 2 pudłach były. Jedne za 1,49, drugie za 2,49. Wzięłam te tańsze.
Sprawdziłam na czytniku, cena się (wyjątkowo) zgadzała. Na paragonie o ileś wyższa. Poszłam do punktu, babka wielce oburzona, że jej szanowną zawracam (wyglądam młodo, pewnie pomyślała, że ja jakaś gówniara jestem ). Ja swoje, ta swoje.
Ona: - Trzeba na czytniku sprawdzać!
Ja: - 1,49.

Babka wkurzona, ale zwróciła- łachy nie robiła
W Kauflandzie tylko raz mi się zdarzyło, że cena się nie zgadzała, nuggetsy przy kasie okazały się chyba o złotówkę droższe, niż miały być.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:21   #19
69love69
Zakorzenienie
 
Avatar 69love69
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 4 413
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez darkdot Pokaż wiadomość
Pamiętam jak jedna blogerka dosyć dawno już opisywała sytuację w sklepie, były przeceny w h&m. Znalazła jakieś futerka z nową ceną 5zł, więc zachwycona okazją od razu do kasy i chce kupować. Przy kasie mówią, że to pomyłka przy metkowaniu i one kosztują po przecenie tak naprawdę 75zł (chyba). Ale blogerka zaczęła się "kłócić", że prawa konsumenta, kodeks cywilny itp. i sprzedali jej te futerko za 5zł.
Pamiętam, byla to dokladnie Charlize Mystery, fajnie, ze podalyscie artykul dokladnie, zapisze sobie na przyszlosc
69love69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-09, 19:25   #20
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Czyli kierowniczka sobie wymyśliła to, że jak inne identyczne rzeczy kosztują więcej to ta jedna nie może być sprzedana po niższej cenie? Jeśli tak to oprócz prośby o zwrot różnicy w cenie napiszę też skargę, bo przecież nie może sobie nakłamać byle mi tylko towaru taniej nie sprzedać Chodzi akurat o dużą sieć odzieżową, więc może jakoś się uda wywalczyć... powinni dbać o klienta.
Okłamała cię mówiąc wprost.
Mi się zdarzały takie sytuacje w sklepach i w sieciówkach zawsze sprzedawali po cenie z metki przepraszając za zamieszanie.
W markecie, który mam po drodze i często odwiedzam czasem cena promocyjna na półce nie zgadza się z ceną przy kasie. Wówczas pytają czy kupuję w wyższej cenie, czy rezygnuję. Odpowiadam stanowczo, że kupuję, ale w cenie, która mnie obowiązuje, czyli tej która wisi przy produkcie.
Zwykle wówczas dzwonią po kierowniczkę, która wprowadza jakąś zmianę w systemie na chwilkę i tym sposobem kupuję w niższej cenie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:29   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Wenress Pokaż wiadomość
Wiele razy słyszałam/czytałam, że sprzedawca musi sprzedać mi towar po cenie na metce/półce, nawet jeśli jest ona przez pomyłkę za niska. Byłam wczoraj w jednej z sieciówek i była właśnie taka sytuacja, a sprzedawczyni powiedziała, że po pierwsze nie ma możliwości skasowania rzeczy w innej cenie niż system pokazuje, po drugie może mi odmówić sprzedaży jeżeli tylko ta jedna sztuka miała inną cenę, a cała reszta takich samych na wieszaku inną. Kupiłam po wyższej cenie i mam tę rzecz razem z metką, ale chciałabym się dowiedzieć, czy mogę jednak powalczyć w jakiś sposób o to? Czy rzeczywiście nie muszą mi sprzedać rzeczy w takiej sytuacji?
Miałam tak w realu, tzn... cena na półce powiedzmy 15 zł, na metce 15 zł. przy kasie 25. Pani dała mi paragon powiedziała że mam iść do punktu obsługi klienta to na pewno zwrócą. No dobra idę. Pani mi mówi buahahha nie???? Jest w systemie 25. No to ja mówię: poproszę kierowniczkę działu, przychodzi jakaś pancia, i do mnie... z japą, że absolutnie że nie może że po prostu nie zdążyli zmienić ceny bo 15 zł to stara cena 25 to nowa. Powiedziałam że mnie to obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg że ma burdel na swoim stanowisku pracy i poproszę rozmawiać z jej przełożonym oraz proszę mi podać swoje imię i nazwisko to osobiście złożę skargę że wprowadza mnie klienta w błąd oraz nie panuje nad tym co ma u siebie na dziale.
Oj jak pani zmieniła zdanie oj jak szybko mi to 10 zł podała
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:40   #22
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Miałam raz taką sytuację - kupowałam w Reserved sukienkę na Sylwestra, zauważyłam stos kobaltowych sukienek po 39,99, wziełam w moim rozmiarze, leżała idealnie. Nawet chwili się nie zastanawiałam, lecę do kasy. Kolejka kosmicznie długa. Wreszcie po prawie pół godziny stania, zostałam obsłużona, szykuję 40 zł, a tu pani do mnie: "Poproszę 99,99". A ja szok. Pytam: "A jaką cenę pani widzi na metce?". Ona oczywiście, że to pomyłka i prawidłowa cena to 100 zł, bo taka widnieje w systemie, bla bla bla. To jej mówię, że oszukują klientów. Ona do mnie, ze jeśli ktoś tu oszukuje to pewnie ja, bo sobie sama przykleiłam metkę. Ale miałam szczęście, bo byłam z koleżanką, która również zwróciła uwagę na tą sukienkę ze względu na cenę, ale jej nie kupiła, więc zaczęła się razem ze mną wykłócać, bo nie uśmiechało mi się płacić o 60 zł więcej. W końcu przyszedł kierownik. Tu już spokojnie podszedł do sprawy, poszliśmy do stoiska z sukienkami, obejrzeliśmy po kolei wszystkie i okazało się że kilka miało cenę niższą, a reszta wyższą. Mimo wszystko powiedział, że wprowadzili mnie w błąd, bla bla bla i sprzedali mi po cenie niższej.
Także zawsze trzeba się o to wykłócać, tak jak jedna z dziewczyn podała, jest na to paragraf i cena na metce jest ceną obowiązującą. Czy przez pomyłkę przylepiona, czy nie, jak im się trafi taka sytuacja to może rozważniej będą pilnować cen na metkach
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:47   #23
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Miałam raz taką sytuację - kupowałam w Reserved sukienkę na Sylwestra, zauważyłam stos kobaltowych sukienek po 39,99, wziełam w moim rozmiarze, leżała idealnie. Nawet chwili się nie zastanawiałam, lecę do kasy. Kolejka kosmicznie długa. Wreszcie po prawie pół godziny stania, zostałam obsłużona, szykuję 40 zł, a tu pani do mnie: "Poproszę 99,99". A ja szok. Pytam: "A jaką cenę pani widzi na metce?". Ona oczywiście, że to pomyłka i prawidłowa cena to 100 zł, bo taka widnieje w systemie, bla bla bla. To jej mówię, że oszukują klientów. Ona do mnie, ze jeśli ktoś tu oszukuje to pewnie ja, bo sobie sama przykleiłam metkę. Ale miałam szczęście, bo byłam z koleżanką, która również zwróciła uwagę na tą sukienkę ze względu na cenę, ale jej nie kupiła, więc zaczęła się razem ze mną wykłócać, bo nie uśmiechało mi się płacić o 60 zł więcej. W końcu przyszedł kierownik. Tu już spokojnie podszedł do sprawy, poszliśmy do stoiska z sukienkami, obejrzeliśmy po kolei wszystkie i okazało się że kilka miało cenę niższą, a reszta wyższą. Mimo wszystko powiedział, że wprowadzili mnie w błąd, bla bla bla i sprzedali mi po cenie niższej.
Także zawsze trzeba się o to wykłócać, tak jak jedna z dziewczyn podała, jest na to paragraf i cena na metce jest ceną obowiązującą. Czy przez pomyłkę przylepiona, czy nie, jak im się trafi taka sytuacja to może rozważniej będą pilnować cen na metkach
Jaka bezczelna kasjerka...
A co do ceny, to co innego złotówka różnicy na soku, a co innego sukienka ponad 2 razy droższa...
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:50   #24
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

No dokładnie. Dlatego stwierdziłam, że nie odpuszczę im, bo to nie jest właśnie złotówka różnicy na śmietanie tylko 60 zł na sukience.
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:55   #25
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Jeśli cena jest na metce to sprzedawca ma obowiązek sprzedać towar w cenie, która na niej widnieje, jednak jeśli jest tych rzeczy więcej i tylko jedna z nich ma inną cenę to już może okazać się, że klienci zamieniają metki.
A obsługa jest od tego, żeby pilnować takich rzeczy. Jeśli podejrzewają, że to dany klient zamienił to muszą to udowodnić.

Poza tym z tego co mówi Wenress to była to metka z nadrukowaną ceną a nie przyklejoną, taka jak w h&m czy innej Zarze. Taką ciężko zamienić.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:55   #26
organizm
Zakorzenienie
 
Avatar organizm
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 000
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Miałam raz taką sytuację w Sephorze. Cena na półce była niższa niż nabiło się przy kasie. Zgłosiłam to, pani poszła sprawdzić, zawołała jakąś kierowniczkę i zapłaciłam niższą cenę. W ogóle nie robiły problemu.
__________________
"If you think you can, you can.
If you think you can't, you are right."
/Mary Kay Ash/

organizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:55   #27
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 674
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Dziękuję Wam, napisałam maila póki co, jak nie odpiszą zbyt szybko to przejdę się do sklepu i nie wyjdę, dopóki nie zwrócą mi pieniędzy
I powiem Wam, że od teraz mam zamiar przy każdej takiej sytuacji kłócić się do skutku, choćby o głupie 2 złote. Szczególnie jestem wkurzona tym, że ściemniają na wszystkie możliwe sposoby żeby tylko nas spławić :/
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 19:57   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
No dokładnie. Dlatego stwierdziłam, że nie odpuszczę im, bo to nie jest właśnie złotówka różnicy na śmietanie tylko 60 zł na sukience.
Już kij z tą różnicą, ale kasjerka oskarżająca klientkę o oszustwo? To jest karygodne
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:04   #29
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

No tego już w ogóle nie skomentuję Ale obsługa w Polsce jeszcze pozostawia wiele do życzenia
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:08   #30
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: Cena na metce a cena przy kasie?

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ale obsługa w Polsce jeszcze pozostawia wiele do życzenia
Myślę, że mogłoby się to zmienić gdyby sprzedawcy-kasjerzy byli lepiej wynagradzani i zatrudnieni na umowę o pracę.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 16:57:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:52.