Podwyżka w pracy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-28, 18:48   #61
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: podwyżka - co i jak?

w sumie Twoje odpowiedzi także z kulturą mają niewiele wspólnego
Ktoś zadał konkretne pytanie, Ty odpowiadasz kilkoma wyrazami jakby ciężko było normalnie odpisać nie wiem, posty sobie nabijasz czy co...
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 17:34   #62
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: podwyżka - co i jak?

Cytat:
Napisane przez Manehajera Pokaż wiadomość
Macie jakieś doświadczenia związane z rozmową z szefem na temat podniesienia wynagrodzenia?
Kiedy jest najgorszy/najlepszy czas? Jak zacząć? I co mówić?

Piszcie o swoich doświadczeniach

W mojej byłej pracy ciężko było o podwyżkę. Było praktykowane odchodzenie od premii w zamian za nieznaczącą "podwyżkę" - czyli jakieś 150zł brutto.
Najgorszy czas to chyba taki czas, kiedy przedsiębiorstwo ma problemy z płynnością finansową. Wtedy tnie się koszty na całej linii.
Jak zacząć ? Myślę, że podstawą jest odpowiednie przygotowanie. Spisałabym sobie na kartce wszystkie argumenty jakie mogę zaprezentować szefostwu i porozmawiałabym na spokojnie - bez napięcia. O mnie , o pracy.
Wszystko też zależy jaki profil finansowy ma przedsiębiorstwo, jakie mamy stosunki z szefostwem i pozostałą załogą, jak długo współpracujemy i jak wykonujemy swoje obowiązki.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:13   #63
poszukujee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 20
podwyżka w pracy

Od pól roku pracuję na stanowisku biurowym. Jest to moja druga praca tego typu (mam w sumie około 3 lat doświadczenia). Za pół miesiąca kończy mi się umowa, która będzie przedłużana, już szef mi o tym wspominał. Podczas tego pół roku przybyło mi sporo obowiązków. Teraz od nowego roku też przybędzie z tego co wspominał szef. Nie jestem dobra w negocjacjach, jeśli chodzi o kasę, a wiem, że szef sam z siebie raczej nic nie zaproponuje, a ja chciałabym podwyżkę...
Pytanie czy mogę porposić po takim czasie pracy i jeśli tak, to ile? Wiem, że to zależy od firmy, stanowiska itp, ale zupełnie się nie orientuje ile mogłabym powiedzieć. Podpowiecie coś?
poszukujee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:26   #64
2016050952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 019
Dot.: podwyżka w pracy

O podwyżkę rozmawiać można zawsze, w najgorszym przypadku jej nie zostaniesz.
Wysokość zależy od kwoty bazowej.
2016050952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 20:41   #65
poszukujee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 20
Dot.: podwyżka w pracy

a może ktoś mi podać jakiś przykład? Albo o jaki procent może być podwyżka?
poszukujee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 19:39   #66
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: podwyżka w pracy

Cytat:
Napisane przez poszukujee Pokaż wiadomość
a może ktoś mi podać jakiś przykład? Albo o jaki procent może być podwyżka?
zarabiam 10tys, po 3 latach prosze o 3 tys.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-25, 11:27   #67
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: podwyżka w pracy

Ja dostałam 30% podwyżki. Autorko, musisz się dobrze przygotować do rozmowy. Wypisz sobie na kartce, jakie dokładnie obowiązki Ci doszły, ile musiałaś się szkolić, żeby ogarnąć nowe tematy, jeśli udało Ci się coś usprawnić w firmie albo oszczędzić na czymś itp. to koniecznie powiedz o tym pracodawcy. Myślę, że jak się dobrze zaprezentujesz to może się udać, ale moim zdaniem argumenty to podstawa
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-27, 10:47   #68
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: podwyżka w pracy

Wiele zalezy od kwot o jakich mówimy.
Ja dostałam ostatnio około 15%, jestem średnio zadowolona. Myślę, że 20-25% jest ok
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-27, 13:04   #69
Zdrigu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: podwyżka w pracy

Ile mogą zarabiać konsultanci na wesele? widziałem takie agencje i się zastanawiam jak oni mogą tam zarabiać.. kto woglę może brać usługi konsultanta na wesele...
Zdrigu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 12:57   #70
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Ocena roczna - podwyżka

Cześć


Za kilka dni mam rozmowę roczną.

W swojej firmie (korpo-mało znana, branża IT) pracuję rowno rok i 2 miesiące.
Przyszłam do swojego działu na stanowisko administratora. Dział można powiedzieć od momentu jak przyszłam zaczął się rozwijać, to znaczy bardzo dużo ludzi odeszło, przyszli nowi, nowe szefostwo, nowe zasady działania, nowe obowiązki.



W tej chwili jestem jednym z najbardziej doświadczonych pracowników, pracuję swobodnie. Nigdy też nie było wobec mnie uwag, że robię coś źle, za wolno, niedokładnie. Cały team był zazwyczaj chwalony, wygenerowaliśmy spore oszczędności dla firmy.


Dodam, że jak przyszłam do pracy to dostałam stawkę podstawową, po 3 miesiącach próbnych dostałam 200 zł netto więcej i od tego czasu zero premii, dodatków, czegokolwiek nawet na święta. Niestety jest to chytra firma.


Teraz na ocenie rocznej chcę prosić o podwyżkę. Uważam, że jak na to co robię zarabiam za mało. Jest to moja pierwsza praca w takiej firmie i nie mam pojęcia o ilę mogę prosić, żeby się nie zbłaźnić.

Chciałam poprosić o 500 brutto, ale pewnie dadzą mniej, więc waham się czy na początek nie podać np. 600brutto i potem zejść.


Proszę o rady jak się do tego przygotować i jaka podwyżka byłaby sensowna po ponad roku pracy.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 13:46   #71
Minnie_Collins
Raczkowanie
 
Avatar Minnie_Collins
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 69
Dot.: Ocena roczna - podwyżka

Moim zdaniem chcesz prosić o bardzo mało.

W firmie nie ma (?) premii ani żadnych bonusów, to zaśpiewaj odpowiednio więcej.

Przygotuj sobie konkretną listę zasług - ile firma dzięki twojej pracy zaoszczędziła, usprawniła, poprawiła. Przypomnij im, że skoro do tej pory zbieraliście pochwały, a sama reorganizacja działu zakończyła się sukcesem - to czas porozmawiać o wymiernych profitach za dobrze wykonaną robotę

Nie bój się mówić, że w innych firmach są premie, multisporty, opieka medyczna itd., wtedy im powinno zaświtać w głowach, że kilka stówek dla jednej Aredhel to lepszy deal, niż luxmed dla całej załogi.

Śmiało mów o swoich oczekiwaniach, sygnalizuj wyraźnie, że będziesz wracać do tematu podwyżki, bo często szefostwo lubi zakładać, że gadka o podwyżce to tylko przy okazji przedłużania umowy lub oceny rocznej. A przecież o kasie można rozmawiać zawsze i wszędzie, więc nawet jeśli cię teraz spławią lub dadzą ochłapy, to zapowiedz się, że wkrótce wrócisz z tematem.
__________________
Sprzątanie ponad wszystko!
Minnie_Collins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-17, 14:04   #72
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Ocena roczna - podwyżka

To znaczy mam multisporta, opiekę medyczną, ale to koniec benefitów. Na Święta nie ma ani grosza dla nikogo.


Nie powiem, zyskałam tu dobre doświadczenie, lubię tą pracę i chętnie się angażuję. Uważam, że właśnie to doświadczenie, które zyskałam daje w tej chwili przewagę, bo na tej podstawie można wprowadzić wiele sensownych usprawnień. Zresztą, pewne moje inicjatywy już są w trakcie wdrażania, nic przełomowego, ale zawsze na plus. Oczywiście powiem o tym wszystkim na rozmowie.



Co do tej podwyżki po okresie próbnym to była ona przewidziana już na samym początku jak tylko zadzwonili do mnie z ofertą.


Dodam, że w tej chwili nie mam nawet 3k na rękę, dla mnie jest to mało. W sumie nie jest to moja pierwsza praca, mam 4 lata doświadczenia w administracji, mam wykształcenie, pracuję z angielskim.
Nie wiem czy to ma znaczenie, bo w korpo to jest norma, tylko najgorsze, że nie mam wyczucia o ile mogę prosić na początek.


Wydaje mi się, że 3200 na rękę powinnam mieć spokojnie za swoją pracę, tak ogólnie ale ta firma w życiu mi tyle nie da. Chociaż to 3k netto by mnie zadowoliło, ale musiałabym dostać wtedy ok.400brutto podwyżki.


Chciałabym tu zostać, rozwijać się i dać coś od siebie dla firmy, ale jeśli nie dostanę podwyżki to nie mam motywacji generować dla nich żadnych zysków, bo sama nic z tego nie mam.


Wiem też, że oni wolą zatrudnić nowych niż zapłacić więcej obecnemu pracownikowi dlatego nie chcę przegiąć z roszczeniami i strzelić sobie w kolano.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 10:35   #73
Gibbie
Przyczajenie
 
Avatar Gibbie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 24
Dot.: Podwyżka w pracy

Niestety, korpo w Polsce mają bardzo głupią zasadę polegającą na sugerowaniu, że pracownik ma siedziec cicho bo na jego miejsce jest juz 5 kolejnych chętnych. Moim zdaniem to jest strasznie toksyczne i nic dziwnego, ze prowadzi do patologii na rynku.
__________________
Lepiej należeć do niektórych niż do wszystkich.
Gibbie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 16:32   #74
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Podwyżka w pracy

Cytat:
Napisane przez Knoppersik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
jestem ciekawa jak u was wygladaly kwestie zwiazane z podwyzka. Same wychodzilyscie z taka inicjatywa czy pracodawca?
Otoz ja od 4 miesiecy jestem zatrudniona na umowe zlecenie, pracowałam na mniej wiecej pół etatu ze wzgledu na studia. Teraz szefowa w zwiazku z dłuższa nieobecnoscia jednego z pracownikow poprosila mnie o przychodzenie (przez okres wakacji) codziennie (caly etat). Nie jest mi to na reke, szczegolnie w takim okresie wakacyjnym, ale jestem sklonna sie na to zgodzic, jezeli bede mogla spokojnie wyjechac na wakacje w wyznaczonym przeze mnie terminie. I pojawia sie kwestia podwyzki... Przy zatrudnieniu szefowa powiedziała, ze "teraz masz tyle, a pozniej pomyslimy" ale poki co cisza. I zastanawiam sie czy nie zapytac sie jej, czy bylaby mozliwosc troche wyzszej placy ze wzgledu na wzrost godzin. Czy nie wypada i czekac az to ona cos zaproponuje?
Czy jest możliwość podwyżki w związku z: ...
- co zrobilaś,
- jakie zadania,
- jak pracowałaś w tym czasie,
- nadgodziny,
- zaangażowanie,
-zrealizowane projekty.

Na koniec mówisz, ile chcesz tej podwyżki, zawyżając o jakieś 200-300 zł, żebyś nie straciła, gdy szefowa będzie zbijała kwotę.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 11:31   #75
Cukru_lyzeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 20
Awans, podwyżka

Cześć. Jestem rok po studiach, od roku pracuję w jednej firmie. Początkowo jako laborant laboratorium kontroli jakości za najniższą krajową, po 2 przejęłam obowiązki technologa chemicznego- radzę sobie, robię wszystko co trzeba i jak trzeba, stworzyłam nawet 2 nowe produkty. Ale.. Nie dostałam nadal umowy technologa, choć minęło już sporo czasu (od listopada 2020), odkąd robię wszystko to, co robił technolog, ciąży na mnie odpowiedzialność.

W czym tkwi problem? W podejściu szefa. Sam nie proponuje zmiany umowy, ani tym bardziej podwyżki. Jego podejście jest takie, że jest wygodnie tak jak jest i zbywa mnie, kiedy tylko zaczynam temat.

Nie umiem zmusić się, żeby pójść I stanowczo zażądać podwyżki i nowej umowy, nie umiem tego uargumentowac chyba.. Przywykłam, że jest kiepsko, ale jakoś jest. Jest mi źle, ale nie umiem wyjść ze strefy komfortu i rozwiązać problemu.

Doradźcie coś, dajcie kopa w tylek...
Cukru_lyzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 13:22   #76
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Awans, podwyżka

Cytat:
Napisane przez Cukru_lyzeczka Pokaż wiadomość
Cześć. Jestem rok po studiach, od roku pracuję w jednej firmie. Początkowo jako laborant laboratorium kontroli jakości za najniższą krajową, po 2 przejęłam obowiązki technologa chemicznego- radzę sobie, robię wszystko co trzeba i jak trzeba, stworzyłam nawet 2 nowe produkty. Ale.. Nie dostałam nadal umowy technologa, choć minęło już sporo czasu (od listopada 2020), odkąd robię wszystko to, co robił technolog, ciąży na mnie odpowiedzialność.

W czym tkwi problem? W podejściu szefa. Sam nie proponuje zmiany umowy, ani tym bardziej podwyżki. Jego podejście jest takie, że jest wygodnie tak jak jest i zbywa mnie, kiedy tylko zaczynam temat.

Nie umiem zmusić się, żeby pójść I stanowczo zażądać podwyżki i nowej umowy, nie umiem tego uargumentowac chyba.. Przywykłam, że jest kiepsko, ale jakoś jest. Jest mi źle, ale nie umiem wyjść ze strefy komfortu i rozwiązać problemu.

Doradźcie coś, dajcie kopa w tylek...

Lepsza chwila wstydu (tzn. być może nieprzyjemniej rozmowy) niż kolejne miesiące frustracji.


Do kiedy masz obecną umowę?
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-20, 14:06   #77
Cukru_lyzeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 20
Dot.: Awans, podwyżka

Mam umowę na stałe. Z jednej strony super, z drugiej strony nie mają presji, żeby zmieniać umowę itd.
Cukru_lyzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-20 15:06:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.