proszę o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-09, 18:07   #1
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413

proszę o radę


Witam!

Chciałabym zasięgnać rady od doświadczonych wizażanek w odchudzaniu.
Ostatnia wizyta u internisty uświadomiła mi, że powinnam zadbać o swoją wagę. Mam nadwagę. Ważę około 72 kg przy wzroście 166 cm, powinnam schudanć przynajmniej 7 kg. Mam 24 lata. Siedzący tryb w pracy.
Jem trzy posiłki dziennie. Śniadanie-zazwyczja musli, o 12 kanapka, okolo godziny 17 obiad-zazwyczaj piers z kurczaka, salata.
W domu posiadam mini silownie, w ktorej mam
- ab swing
- rowerek stacjonarny
- wiosla
-steper

Od wczoraj wrocilam do cwiczen w silowni. Cwiczylam wczoraj i dzis po okolo 40 minut.
Chcialabym poprosic Was o rade, co robie zle, jakie nawyki powinnam wprowadzic do swojego zycia, aby schudnac 7-9 kg.

pozdrawiam i czekam na odp.
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:18   #2
kasia19987
Raczkowanie
 
Avatar kasia19987
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Zawsze tam gdzie Ty:*
Wiadomości: 424
Dot.: proszę o radę

Cytat:
Napisane przez stokrocia Pokaż wiadomość
Witam!

Chciałabym zasięgnać rady od doświadczonych wizażanek w odchudzaniu.
Ostatnia wizyta u internisty uświadomiła mi, że powinnam zadbać o swoją wagę. Mam nadwagę. Ważę około 72 kg przy wzroście 166 cm, powinnam schudanć przynajmniej 7 kg. Mam 24 lata. Siedzący tryb w pracy.
Jem trzy posiłki dziennie. Śniadanie-zazwyczja musli, o 12 kanapka, okolo godziny 17 obiad-zazwyczaj piers z kurczaka, salata.
W domu posiadam mini silownie, w ktorej mam
- ab swing
- rowerek stacjonarny
- wiosla
-steper

Od wczoraj wrocilam do cwiczen w silowni. Cwiczylam wczoraj i dzis po okolo 40 minut.
Chcialabym poprosic Was o rade, co robie zle, jakie nawyki powinnam wprowadzic do swojego zycia, aby schudnac 7-9 kg.

pozdrawiam i czekam na odp.
Moim zdaniem powinnas dodac do diety wiecej bialka np, serki wiejskie, powinnas pic duzo wody i jesc w miare duzo warzyw. Jedz czesto ok 4-5 posilkow dziennie w malych porcjach Cwicz i chudnij Powodzenia zycze i wytrwalosci
__________________
Było: 80kg
Lato 2009r: 63kg
Jest: 69kg
Zaczynamy--> 22.02.2010
10 9 8 7 6 5 4 3 2 1







kasia19987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 18:20   #3
stokrocia
Raczkowanie
 
Avatar stokrocia
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 413
Dot.: proszę o radę

Pije duzo wody i herbatek. Nie jem slodyczy prawie w ogole. Nie slodze.
Jak radzicie cwiczyc na tych sprzetach do mam? Ile minut na kazdym? Wystarczy codziennie 40 min po pracy?
stokrocia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 20:19   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: proszę o radę

Zabrzmi to mało logicznie , ale jesz zdecydowanie za mało i pewnie dlatego przytyłaś. Wiadomo, organizm spowolnił metabolizm bo malutko dostawał. Więc musisz jeść więcej, zadbać o składniki odżywcze - jesz chyba bardzo monotonnie, a to nie wpływa najlepiej na organizm.

Co najmniej 5 posiłków dziennie co 3, max 4 godziny, zdrowe węglowodany, więcej białka, warzywa i owoce, orzechy, tłuste ryby morskie - cenne źródło zdrowego tłuszczu. To tak w największym skrócie, najlepiej będzie jak poczytasz "Nasze codzienne jadłospisy" i uzbroisz się w cierpliwość, bo spowolniony metabolizm nie da się łatwo i szybko pokonać.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.