Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-25, 17:45   #181
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

a na jakim poziomie chcialabys tych korepetycji udzielac?

Szczerze mowiac znam wiele osob, ktore dorabiaja sobie korkami np. z angielskiego, a potem gdy uzywaja przy mnie tego jezyka, to lapie sie za glowe slyszac bledy, jakie popelniali. Ja mimo, iz znam jezyki bardzo dobrze i uzywam ich na codzien, balabym sie brac od kogos pieniadze za cos takiego, bo to duza odpowiedzialnosc, z ktorej niestety wiele osob sobie nie zdaje sprawy. Za to chetnie pomagam ludziom za darmo i sobie chwala

Pamietam, jak w szkole duzo znajomych narzekalo, ze ma slabe oceny np. z matmy czy angielskiegp, chociaz maja korki i sie ucza.
ja kiedys tez sporo chodzilam na korepetycja, ale wybieralam tylko i wylacznie osoby z wyksztalceniem w tym kierunku, bo wiedzialam czego moge sie sppdziewac. Ale niektprzy wola zaplacic mniej...


A odpowiadajac na twoje pytania - poszlabym w marketing szeptany, powiesila ogloszenia np. w podstawowkach, lokalnych gazetkach, facebookach, opowiadala ludziom, ze udzielasz korkow, rpdzicom dzieci itd

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2017-05-25 o 17:46
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 19:14   #182
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Myślałam szczególnie o poziomie gimnazjum, dla licealistów ewentualnie konwersacje do matury podstawowej. Dużo czasu poświęcam na angielski szczególnie-czytam książki, słucham dużo. Rok temu zdałam FCE, za miesiąc podchodzę do CAE. Brać nie chcę dużo...

Edytowane przez tessa16
Czas edycji: 2017-05-25 o 19:15
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 19:20   #183
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

ahh no to na pewno dasz rade
Moze twoi znajomi maja mlodsze rodzenstwo? Niech z nimi pogadaja, a dzieciaki niech wspomna o tym swoim znajomym. Na pewno wiedza, czy ktos nie ma problemu z angirlskim i nie mysli o korkach
Moze grupy na fb gimnazjow w okolicy? Grupy klasowe?
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 19:23   #184
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Na grupie z gimnazjum już się ogłosiłam... Mam jedną chętną ... zobaczymy czy będzie lepiej w przyszłości

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

No mam nadzieję Mam dość dużo materiałów do nauki, nazbierało mi się przez te wszystkie lata książek i kserówek.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-26, 16:10   #185
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Najlepiej działają jednak znajomości. Ja zaczęłam, bo koleżanka mnie poleciła (sama nie mogła mieć już dodatkowych uczniów). Jeśli nie masz takich znajomości, to ogłoszenia na różnych portalach, ale przede wszystkim szukaj w szkołach.

No i dokształć się trochę w zakresie glottodydaktyki, bo nie jest łatwo uczyć języków obcych w ciekawy, ale co najważniejsze - w EFEKTYWNY sposób.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-28, 13:58   #186
zosiakowal
Przyczajenie
 
Avatar zosiakowal
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 19
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Najlepsza reklama to poczta pantoflowa, jak zaczynalam to miałam 2 osoby z ogłoszeń rozwieszonych na przystankach autobusowych, potem poszło lawinowo, mam tylko jedno ogłoszenie na e-korepetycje, a jak mieszkasz w dużym mieście to rozwieś ogłoszenia w jakimś blokowisku, a jak na wsi to lepiej bo mniejsza konkurencja
zosiakowal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 14:56   #187
joanna_ekorepetycjenet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Post Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Pozwolę sobie trochę pomóc. Ostatnio wydaliśmy e-book, który może okazać się bardzo przydatny dla osób, które chciałyby dorabiać, mają ku temu możliwości i umiejętności, ale średnio wiedzą jak zacząć.

Ze strony http://www.e-korepetycje.net/ebook-zawod-korepetytor możesz za darmo pobrać e-booka pt.: "Zawód: Korepetytor", gdzie w prosty i zrozumiały sposób opisujemy od czego w ogóle zacząć prowadzenie korepetycji, jak je prowadzić, jak tworzyć materiały i przede wszystkim jak się reklamować (też za darmo). Myślę, że jak przeczytasz tego e-booka, to będzie Ci po prostu łatwiej.
joanna_ekorepetycjenet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-30, 16:51   #188
reila_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 304
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Myślałam szczególnie o poziomie gimnazjum, dla licealistów ewentualnie konwersacje do matury podstawowej. Dużo czasu poświęcam na angielski szczególnie-czytam książki, słucham dużo. Rok temu zdałam FCE, za miesiąc podchodzę do CAE. Brać nie chcę dużo...
Z certyfikatami to spoko

Generalnie poszukaj po znajomych rodziców, może ich znajomi mają dzieci, które chcą się poduczyć przez wakacje, albo muszą bo np. nie zdały do następnej klasy.

Plus portale lokalne, twojego miasta, regionu. I grupy na fejsie na pewno jakieś są.
reila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-30, 17:26   #189
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Mieszkasz w małym mieście? Z całym szacunkiem, ale prawdopodobnie w życiu nie zdecydowałabym się na korepetytora z FCE (lub równoległym z innego języka) - nawet dla dziecka.

Nie twierdzę oczywiście, że na pewno żadnych chętnych nie znajdziesz, zwłaszcza jeśli to mała miejscowość i angliści nie rosną na każdym drzewie, ale na dzień dzisiejszy słabo to widzę. Jak u Ciebie z wymową? Ogarniasz fonetykę i fonologię języków, których chcesz nauczać? Rozumiesz i 'czujesz' gramatykę, tak żeby potrafić wytłumaczyć zagadnienia gramatyczne w sposób klarowny i zrozumiały (że o bezbłędnym nie wspomnę)?

Poza tym piszesz, że chcesz pracy, w której "nie trzebaby się było ludziom pokazywać". Niestety, nauczanie jest zajęciem, w którym umiejętności komunikacyjne odgrywają ogromną rolę. Nie wszyscy specjaliści w swojej dziedzinie są dobrymi nauczycielami właśnie z tego powodu.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 09:33   #190
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7425296 1]Mieszkasz w małym mieście? Z całym szacunkiem, ale prawdopodobnie w życiu nie zdecydowałabym się na korepetytora z FCE (lub równoległym z innego języka) - nawet dla dziecka.

Nie twierdzę oczywiście, że na pewno żadnych chętnych nie znajdziesz, zwłaszcza jeśli to mała miejscowość i angliści nie rosną na każdym drzewie, ale na dzień dzisiejszy słabo to widzę. Jak u Ciebie z wymową? Ogarniasz fonetykę i fonologię języków, których chcesz nauczać? Rozumiesz i 'czujesz' gramatykę, tak żeby potrafić wytłumaczyć zagadnienia gramatyczne w sposób klarowny i zrozumiały (że o bezbłędnym nie wspomnę)?

Poza tym piszesz, że chcesz pracy, w której "nie trzebaby się było ludziom pokazywać". Niestety, nauczanie jest zajęciem, w którym umiejętności komunikacyjne odgrywają ogromną rolę. Nie wszyscy specjaliści w swojej dziedzinie są dobrymi nauczycielami właśnie z tego powodu.[/QUOTE]


Miałam na myśli pracę kelnerki itp. kiedy wszyscy oczekują od ciebie szybkiej obsługi i patrzą ci na ręce. To mnie najbardziej stresuje. Kiedy tłumaczę coś komuś nie czuję takiej presji. W tym miesiącu zdaję CAE, więc będzie to certyfikat na wyższym poziomie (wiem, że FCE w dzisiejszych czasach to nic wielkiego). Dużo czasu spędzam z językiem angielskim. Czytam, oglądam filmy itp. A od października miejmy nadzieję będę studiować anglistykę ...
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 10:30   #191
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Dużo czasu spędzam z językiem angielskim. Czytam, oglądam filmy itp.
To dobrze dla Ciebie samej, ale za mało do uczenia, w każdym razie do dobrego uczenia. Z drugiej strony jest też wielu beznadziejnych 'anglistów' nawet z mgr przed nazwiskiem, którzy jakimś cudem uczą więc oh well.

Możesz próbować i może nawet znajdziesz chętnych. Ale jeśli pójdziesz na filologię, to prawdopodobnie bardzo szybko zobaczysz, że wcale nie znasz języka tak rewelacyjnie, jak Ci się wydawało

Swoją drogą po co Ci te certyfikaty skoro wybierasz się na anglistykę? Jeszcze TOEFL albo IELTS rozumiem ale te?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-01, 10:46   #192
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Mam świadomość, że nie znam języka perfekcyjnie xd daleko mi do tego i wiem, że nigdy nie będę go znała tak jak native... Ale wydaje mi się, że z moim poziomem mogę pomóc osobom, które ledwo co dukają i potrzebują poprawić swoje podstawy. Dużo moich koleżanek udziela korków w taki sposób.
A odnośnie certyfikatów- mogą się przydać chyba przy różnych wymianach studenckich np. Erasmus itp.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-01, 11:18   #193
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Dużo moich koleżanek udziela korków w taki sposób.
Dużo osób udziela korepetycji lub uczy w szkołach, choć nie powinn tego robić

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
A odnośnie certyfikatów- mogą się przydać chyba przy różnych wymianach studenckich np. Erasmus itp.
Moim zdaniem szkoda kasy na certyfikaty z języka, który się studiuje w ramach filologii, chyba, że - jak IELTS czy TOEFL - mają znaczenie w przypadku studiowania za granicą lub przy emigracji.

Ale to tylko moja opinia, każdy robi jak uważa.

Chociaż z drugiej strony niestety dyplom uzyskują też osoby, które nie powinny go otrzymać, wtedy taki CPE jest niestety dodatkowym potwierdzeniem biegłości. Sytuacja patologiczna no ale.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 18:18   #194
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7430460 6]Dużo osób udziela korepetycji lub uczy w szkołach, choć nie powinn tego robić



Moim zdaniem szkoda kasy na certyfikaty z języka, który się studiuje w ramach filologii, chyba, że - jak IELTS czy TOEFL - mają znaczenie w przypadku studiowania za granicą lub przy emigracji.

Ale to tylko moja opinia, każdy robi jak uważa.

Chociaż z drugiej strony niestety dyplom uzyskują też osoby, które nie powinny go otrzymać, wtedy taki CPE jest niestety dodatkowym potwierdzeniem biegłości. Sytuacja patologiczna no ale.[/QUOTE]


Widzę, że ma Pani pojęcie na ten temat. Studiowała Pani języki/ uczy Pani? Co powinien robić dobry korepetytor?
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 19:28   #195
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Widzę, że ma Pani pojęcie na ten temat. Studiowała Pani języki/ uczy Pani? Co powinien robić dobry korepetytor?
Uczyć 😎 najlepiej zacząć od siebie.

Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 19:36   #196
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Korepetycje - co i jak?

Dobry korepetytor powinien mieć pojęcia o medotyce nauczania. O tym jakie są różnice w uczeniu się zależnie od wieku i jeszcze kilka innych takich drobiazgów, których nie załatwi żaden poziom znajomości języka.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-03, 19:44   #197
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
A odnośnie certyfikatów- mogą się przydać chyba przy różnych wymianach studenckich np. Erasmus itp.
Nie łudź się. Moje nigdy mi się nie przydały a na wymiany jeździłam.
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 03:49   #198
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
Nie łudź się. Moje nigdy mi się nie przydały a na wymiany jeździłam.
zalezy. Na mojej uczelni poza srednia i dzialalnoscia w organizacjach studenckich dostajemy tez punkty za jezyk. I kazdy certyfikat i ocena z niego uzyskata daje inna ilosc punktow do sumy za wymiany
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 06:39   #199
201706191326
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 126
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
zalezy. Na mojej uczelni poza srednia i dzialalnoscia w organizacjach studenckich dostajemy tez punkty za jezyk. I kazdy certyfikat i ocena z niego uzyskata daje inna ilosc punktow do sumy za wymiany
To studiujesz na bardzo dziwnej uczelni Prywatnej może?

Punkty za posiadanie zewnętrznego, płatnego certyfikatu - to pewnie w ogóle nie jest zgodne z zasadami Erazmusa.

EDIT. Chyba cię źle zrozumiałam. Piszesz, że punkty dostaje się za język, nie za certyfikat. Czyli certyfikat traktowany jest jako dowód znajomości języka podobnie jak kurs na uniwersytecie?

No to chyba oczywiste, że coś takiego może mieć miejsce. Natomiast na anglistyce nie będzie miało. Chyba, że autorka miałaby zaawansowany certyfikat np. z niemieckiego i chciała jechać do Niemiec.

Edytowane przez 201706191326
Czas edycji: 2017-06-04 o 06:41
201706191326 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-04, 14:55   #200
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Cytat:
Napisane przez fanka_teleranka Pokaż wiadomość
To studiujesz na bardzo dziwnej uczelni Prywatnej może?

Punkty za posiadanie zewnętrznego, płatnego certyfikatu - to pewnie w ogóle nie jest zgodne z zasadami Erazmusa.

EDIT. Chyba cię źle zrozumiałam. Piszesz, że punkty dostaje się za język, nie za certyfikat. Czyli certyfikat traktowany jest jako dowód znajomości języka podobnie jak kurs na uniwersytecie?

No to chyba oczywiste, że coś takiego może mieć miejsce. Natomiast na anglistyce nie będzie miało. Chyba, że autorka miałaby zaawansowany certyfikat np. z niemieckiego i chciała jechać do Niemiec.
publiczna, ekonomiczna co roku wyjezdza od nas kilkaset osob, ale nadal chetnych jest wiecej niz miejsc, wiec oceniane jest kilks elementow.
Jezyk mozna zaliczyc albo na podstawie darmowego egzaminu na uczelni, albo za pomoca certyfikatu, wiec wybor nalezy do samego kandydata

I na kazdej uczelni widzialam inne zasady rekrutacji na erasmusa, wiec nie wydaje mi sie, zeby byly jakies odgorne reguly (?) Chyba, ze sa hahaha

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2017-06-04 o 14:56
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 09:54   #201
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Ja po 3 latach udzielania korepetycji się rozwinęłam na tyle, żeby zacząć z tego wyciągać dobre pieniądze. Teraz pracuje zawodowo i powiem, że jest ciężko po 8 godz. pracy jechać jeszcze na korki, ale pieniądze są na tyle motywujące, że nie chcę tego rzucać.
Z moich doświadczeń wynika, że najważniejsza jest osobowość nauczyciela a w drugiej kolejności wiedza. Mam koleżankę, która udziela korepetycji z matematyki, jest zdolną studentką z niemal samymi piątkami w indeksie, a do tego świetnie potrafi się zareklamować. Problem w tym, że większość ludzi, po paru lekcjach rezygnuje i moim zdaniem, może niesłusznym (nie wiem) przyczyną jest to, że jest typową służbistką i nie potrafi nawiązać kontaktu z uczniami.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 10:27   #202
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Teraz pracuje zawodowo i powiem, że jest ciężko po 8 godz. pracy jechać jeszcze na korki, ale pieniądze są na tyle motywujące, że nie chcę tego rzucać.
Może niech to uczniowie przyjeżdżają do Ciebie?

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Z moich doświadczeń wynika, że najważniejsza jest osobowość nauczyciela a w drugiej kolejności wiedza.


Moim zdaniem obie rzeczy są tak samo ważne. Co z tego, że nauczyciel będzie miał świetny kontakt z uczniem, jeśli brakuje wiedzy merytorycznej, lub nie będzie potrafił dobrze jej przekazać.

Cytat:
Widzę, że ma Pani pojęcie na ten temat. Studiowała Pani języki/ uczy Pani? Co powinien robić dobry korepetytor?
Dobry korepetytor musi przede wszystkim mieć szeroką wiedzę merytoryczną z przedmiotu, który wykłada: nie może być przysłowiowe"trzy lekcje do przodu", to niepoważne.

Jeżeli chodzi o języki to przede wszystkim dogłębna znajomość i rozumienie 1) gramatyki (tak jak w matmie) - dosłownie znajomość języka od podszewki + umiejętność klarownego przedstawienia tych zagadnień (często przecież osobom mniej zdolnym, bystrym).

Oraz 2) wymowy - znajomość fonetyki i fonologii danego języka i umiejętność skontrastowania jej w odniesieniu do języka polskiego. Po to, żeby móc uczniowi pokazać różnice w dźwiękach, ukierunkować na produkcję właściwych dźwięków w języku obcym - to jest ogromnie ważne, a tak niewielu nauczycieli zwraca na to uwagę (część sama nie ogarnia i nie potrafi mówić, a jakimś cudem nie tylko otrzymała jakiś dyplom/certyfikat, a także zabiera się za uczenie )

Do tego jak wyżej niemniej ważna jest osobowosć i umiejętności komunikacyjne. Masz się porozumieć z uczniem, stworzyć z nim pewną relację, sprawić, by czuł się pewnie w rozwijaniu swoich umiejetności językowych.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 11:41   #203
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7457206 6]Może niech to uczniowie przyjeżdżają do Ciebie?
[/QUOTE]

Niestety odpada, nie mam własnego mieszkania, a wynajmuję razem z grupką innych osób.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 12:25   #204
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7457206 6]Może niech to uczniowie przyjeżdżają do Ciebie?





Moim zdaniem obie rzeczy są tak samo ważne. Co z tego, że nauczyciel będzie miał świetny kontakt z uczniem, jeśli brakuje wiedzy merytorycznej, lub nie będzie potrafił dobrze jej przekazać.



Dobry korepetytor musi przede wszystkim mieć szeroką wiedzę merytoryczną z przedmiotu, który wykłada: nie może być przysłowiowe"trzy lekcje do przodu", to niepoważne.

Jeżeli chodzi o języki to przede wszystkim dogłębna znajomość i rozumienie 1) gramatyki (tak jak w matmie) - dosłownie znajomość języka od podszewki + umiejętność klarownego przedstawienia tych zagadnień (często przecież osobom mniej zdolnym, bystrym).

Oraz 2) wymowy - znajomość fonetyki i fonologii danego języka i umiejętność skontrastowania jej w odniesieniu do języka polskiego. Po to, żeby móc uczniowi pokazać różnice w dźwiękach, ukierunkować na produkcję właściwych dźwięków w języku obcym - to jest ogromnie ważne, a tak niewielu nauczycieli zwraca na to uwagę (część sama nie ogarnia i nie potrafi mówić, a jakimś cudem nie tylko otrzymała jakiś dyplom/certyfikat, a także zabiera się za uczenie )

Do tego jak wyżej niemniej ważna jest osobowosć i umiejętności komunikacyjne. Masz się porozumieć z uczniem, stworzyć z nim pewną relację, sprawić, by czuł się pewnie w rozwijaniu swoich umiejetności językowych.[/QUOTE]

Plus do tego dobre, aktualne materiały, podręczniki, znajomość źródeł internetowych i aplikacji.



Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 18:52   #205
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Cytat:
Napisane przez semantique Pokaż wiadomość
Plus do tego dobre, aktualne materiały, podręczniki, znajomość źródeł internetowych i aplikacji.



Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka
Tak, a przede wszystkim dużo materiałów autentycznych lub minimalnie adaptowanych.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 00:30   #206
Prof_prof
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 1
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

1.Zarejestruj swój profil na różnych platformach, aby uzyskać korepetycje.
2.Przed pierwszą lekcją z uczniami wysyła kilka pytań, na które mają odpowiedzieć, aby określić motywację, cele, pragnienia itp.
3. Na podstawie tych informacji wystarczy przygotować materiały i plany i na pierwszej lekcji negocjować z uczniem.

P.S. Kilka przykładów platform korepetycji:
https://www.etutor.pl/
https://www.preply.com/pl/
https://www.e-korepetycje.net/ (jak zauważyłem ktoś już o tym wspomniał)

Edytowane przez Prof_prof
Czas edycji: 2022-05-10 o 00:35 Powód: added the info to the message
Prof_prof jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-14, 19:53   #207
Ertix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 129
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Odnoszę wrażenie że spora część z Was na zbyt idealistyczne podejście do nauczycieli.
Gdyby było tak jak piszecie, to nikt nie powinien nauczać. Nie każdy korepetytor też się orientuje w nowościach.
Co do wymowy, to z angielskim jest taka sprawa, że ta jest kwestią baaardzo szeroką. No bo, co to właściwie znaczy dobra angielska wymowa, i na jakiej podstawie się o to opierać? Na konkretnym akcencie? Tych w angielskim jest mnóstwo.
Zauważyłem że dla statystycznego Polaka, nawet jeśli nejtiw nie mówi w sposób typowy dla standardowego akcentu brytyjskiego/amerykańskiego/innego, to znaczy że nie zna dobrze języka. Stąd właśnie mam takie zdanie, że są bardzo macie wyidealizowany obraz nauczania angielskiego.
Ertix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-14 20:53:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.