Czy lakier szkodzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-01, 19:51   #1
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954

Czy lakier szkodzi?


Witam .
Wątek 'z innej beczki' niż te obecne na forum. Otóż, zastanawiam się nad tym, czy lakier do paznokci szkodzi, ale nie mam na myśli szkodzenia paznokciom, bo to łatwo zauważyć, ale szkodzenie zdrowiu. Szukałam w Google, przeczytałam tam, że w lakierze przede wszystkim szkodzi toksyczny formaldehyd i toluen. Z tym, że teraz już chyba żaden lakier nie zawiera tych składników (nawet takie za 5 zł mają napisane na opakowaniu "nie zawiera..."), a lakier nadal ma bardzo intensywny zapach i zastanawiam się czy nie szkodzi np. układowi oddechowemu. Staram się malować paznokcie przy otwartym oknie, ale i tak trochę się ten lakier wdycha.
Zapraszam do podzielenia się swoimi przemyśleniami na ten temat .
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 20:07   #2
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Czy lakier szkodzi?

jejciu, a ja tak uwielbiam ten zapach, że wącham z buteleczki często ale ja tak mam-benzyna, lakiery, flamaster na spirytusie
nastraszyłaś mnie, to chętnie poczytam, co kto ma do powiedzenia, to się oduczę
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:38   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Czasem szkodzi. Ale raczej z uwagi na substancje w składzie, które są bezwonne.
Niektóre lakiery mogą np. uszkodzić męski płód dlatego nie powinno się malować paznokci w czasie ciąży. Poza tym na podstawie stanu paznokcia można ocenić stopień prawidłowego dotlenienia płodu więc lepiej na czas ciąży odstawić całkiem malowanie paznokci, żeby ginekolog mógł łatwo ocenić czy paznokcie nie są zbyt błękitne, nie mają skaz, odbarwień itd.
Lepiej kupować droższe lakiery z etykietką o dokładnym składzie chemicznym.
Z bardzo szkodliwych lakierów mogę odradzić Sally Hansen- sama kiedyś kupiłam i nadal mam ale po pierwsze mocno barwią płytkę a po drugie skład mają straszny. A sama etykieta ze składem jest nie do odczytania- mikroskopijne białe literki.
Dużo lepsze są polskie wibo czy ingloty.
Substancje zapachowe mogą podrażniać, to kwestia bardzo indywidualna, bardziej szkodzi wdychanie zmywacza niż lakieru dlatego podczas zmywania paznokci warto odkręcać butelkę ze zmywaczem na krótko i nie wdychać zbyt wielu oparów zmywacza.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 12:09   #4
mln
Rozeznanie
 
Avatar mln
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 954
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Czasem szkodzi. Ale raczej z uwagi na substancje w składzie, które są bezwonne.
Niektóre lakiery mogą np. uszkodzić męski płód dlatego nie powinno się malować paznokci w czasie ciąży. Poza tym na podstawie stanu paznokcia można ocenić stopień prawidłowego dotlenienia płodu więc lepiej na czas ciąży odstawić całkiem malowanie paznokci, żeby ginekolog mógł łatwo ocenić czy paznokcie nie są zbyt błękitne, nie mają skaz, odbarwień itd.
Lepiej kupować droższe lakiery z etykietką o dokładnym składzie chemicznym.
Z bardzo szkodliwych lakierów mogę odradzić Sally Hansen- sama kiedyś kupiłam i nadal mam ale po pierwsze mocno barwią płytkę a po drugie skład mają straszny. A sama etykieta ze składem jest nie do odczytania- mikroskopijne białe literki.
Dużo lepsze są polskie wibo czy ingloty.
Substancje zapachowe mogą podrażniać, to kwestia bardzo indywidualna, bardziej szkodzi wdychanie zmywacza niż lakieru dlatego podczas zmywania paznokci warto odkręcać butelkę ze zmywaczem na krótko i nie wdychać zbyt wielu oparów zmywacza.
A wiesz jak nazywają się te szkodliwe substancje (oprócz toluenu i formaldehydu)? Kupiłam sobie niedawno top coat z Sally Hansen i skład był bardzo czytelny, sprawdzałam składniki w Internecie i wydawało mi się, że nie ma w nich niczego bardzo szkodliwego.
mln jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 09:16   #5
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Czy lakier szkodzi?

niby sa takie dla alergików zmniejszą ilościa chemikalii ale lakier to lakier. Wnika w paznokcie i osłabia je. ale coż.... wszysto szodzi.
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-16, 14:24   #6
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Czy lakier szkodzi?

uważam, że jest szkodliwy . trochę poczytałam o szkodliwym długofalowym działaniu na układ nerwowy, oddechowy czy rozrodczy.
Będę starała się zrezygnować z malowania paznokci, chociaż to nie jest łatwe, przyzwyczaiłam się do połyskujących paznokci, a nie matowych.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 17:30   #7
MariaNowacka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
GG do MariaNowacka
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Gdyby był szkodliwy to chyba nie byłby sprzedawany? Ja generalnie lubię ten zapach... :P
MariaNowacka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-18, 10:56   #8
Kelaya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Myślę, że nie szkodzi. Nie wdychasz go codziennie bez przerwy. Niektórzy wdychają ten zapach z buteleczki bo im się podoba.
Kelaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 12:03   #9
OlkaPe
Raczkowanie
 
Avatar OlkaPe
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 215
Dot.: Czy lakier szkodzi?

ja myślę, że lakiery do paznokci nie szkodzą zdrowiu, nie wdychamy tego przez cały dzień codziennie, chyba, że pracujesz w jakiejś fabryce.... ja zawsze czytam skład i na ogół kupuje lakiery znanych marek, ostatnio sally hansen
__________________
"Nie szukaj szczęścia w gwiazdach cudzego nieba, kiedy własne wisi Ci nad głową."
OlkaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 13:37   #10
ZawszeNaDiecie
Przyczajenie
 
Avatar ZawszeNaDiecie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: Czy lakier szkodzi?

No dobra niby rzeczy które szkodza nie powinny byc w obiegu...ale niektórym odżywka eveline bardzo szkodzi i wciąż jest dostępna. Moze tak właśnie jest z niektórymi lakierami...ja właśnie szukam teraz powodu dla któego tak strasznie mi się lamią...może własnie przez lakier.
ZawszeNaDiecie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 11:05   #11
gskjgd
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 19
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Czasem szkodzi. Ale raczej z uwagi na substancje w składzie, które są bezwonne.
Niektóre lakiery mogą np. uszkodzić męski płód dlatego nie powinno się malować paznokci w czasie ciąży. Poza tym na podstawie stanu paznokcia można ocenić stopień prawidłowego dotlenienia płodu więc lepiej na czas ciąży odstawić całkiem malowanie paznokci, żeby ginekolog mógł łatwo ocenić czy paznokcie nie są zbyt błękitne, nie mają skaz, odbarwień itd.
Lepiej kupować droższe lakiery z etykietką o dokładnym składzie chemicznym.
Z bardzo szkodliwych lakierów mogę odradzić Sally Hansen- sama kiedyś kupiłam i nadal mam ale po pierwsze mocno barwią płytkę a po drugie skład mają straszny. A sama etykieta ze składem jest nie do odczytania- mikroskopijne białe literki.
Dużo lepsze są polskie wibo czy ingloty.
Substancje zapachowe mogą podrażniać, to kwestia bardzo indywidualna, bardziej szkodzi wdychanie zmywacza niż lakieru dlatego podczas zmywania paznokci warto odkręcać butelkę ze zmywaczem na krótko i nie wdychać zbyt wielu oparów zmywacza.
a to nie miałam pojęcia o takich rzeczach :O
gskjgd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 12:33   #12
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Mnie lakier pozwolił na zapuszczenie paznokci, utwardził je i przez to rosły, po zmyciu płytka jest błyszcząca i gładka.
Sądzę że są szkodliwe lakiery jak używamy jakieś tam kiepskie, bazarowe, nieznanych firm. Ja wybieram te co są popularnych firm, i malują nimi tysiące kobiet, nie mam żadnych kłopotów.
Zapach czasem przeszkadza, i wietrzę miejsce gdzie maluję, lub wyrzucam od razu z domu waciki ze zmywaczem z resztkami lakieru.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 21:08   #13
izzale
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 39
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność... wiele rzeczy szkodzi a i tak je robimy... trzeba by chyba wąchać lakier non stop przez jakiś dłuższy czas.
izzale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 23:21   #14
surrrykatka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Kolonia surykatek w Namibii
Wiadomości: 422
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez izzale Pokaż wiadomość
Nie popadajmy ze skrajności w skrajność... wiele rzeczy szkodzi a i tak je robimy... trzeba by chyba wąchać lakier non stop przez jakiś dłuższy czas.

Dokładnie!
A powietrze na dworze nie szkodzi? Tyle tam spalin. Szczególnie w Krakowie, jak ostatnio w TV mówili
Autorko, jak idziesz ulicą i ktoś pali to nie szkodzi?
A dezodorant? Wdychasz go przecież, czy chcesz, czy nie. Odświeżacz powietrza tak samo.
Może i trochę przez 5 minut szkodzi, ja z malowania paznokci nie zrezygnuję (chyba że na rzecz hybrydy/żelu). Jest tyle rzeczy, które mi szkodzą... A i tak wolę przeżyć życie tak jak lubię, a nie zastanawiać się, że coś mi może zaszkodzić, bo to bez sensu.
Płyn do mycia naczyń to też chemia. Zjadasz jej mikroskopijne cząsteczki. Szminkę również zjadasz, i to w ilości którą już możesz zauważyć gołym okiem.

Edytowane przez surrrykatka
Czas edycji: 2015-11-11 o 23:23
surrrykatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-12, 15:28   #15
FitKinga
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 37
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Haha dokładnie. Nie przesadzajmy drogie Panie.
FitKinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 11:06   #16
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: Czy lakier szkodzi?

a te lakiery termiczne to wywołują raka jak myślicie bo już coraz wiecej jest wątpliwości.
Jest nawet taki wątek na forum https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post41011088
niby modne a szkodliwe?
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 11:09   #17
eM_Ka_
Wtajemniczenie
 
Avatar eM_Ka_
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 683
Dot.: Czy lakier szkodzi?

a co w dzisiejszych czasach nie jest szkodliwe? nie popadajmy w paranoje
eM_Ka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-23, 01:21   #18
miskina
Raczkowanie
 
Avatar miskina
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Moim zdaniem zdecydowanie bardziej szkodzi paznokciom zmywacz, niż lakier. A jeśli pod lakier użyje się bazy, powinno być ok.
miskina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 09:07   #19
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez eM_Ka_ Pokaż wiadomość
a co w dzisiejszych czasach nie jest szkodliwe? nie popadajmy w paranoje
emka tak nie mozna mówić, ty jesteś chyba pesymistycznie nastawiona do wszystkiego co
A zdrowy rozsądek szkodzi?
Coś gdzieś czytałam że na zachodzie pojawiają się już lakiery nietoksyczne
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 16:40   #20
Konstancja1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 13
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Jeżeli patrzeć na to pod tym kątem, to nie tylko lakiery do paznokci, ale i niemal wszystkie inne kosmetyki trzeba wyrzucić Bo chyba przy każdej substancji chemicznej istnieje jakieś ryzyko.
Konstancja1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 10:12   #21
malinis
Raczkowanie
 
Avatar malinis
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 105
Dot.: Czy lakier szkodzi?

moja babcia mówiła, że wszystko jest dla ludzi, ale w umiarze. banał, a się sprawdza jasne, ciąża wymusza na kobietach lepszą jakość życia, co oczywiście jest zrozumiałe. jednak wg mnie wystarczy trzeźwo na to patrzeć. malowanie paznokci przez 5-10 min lakierem bez szkodliwych substancji nie będzie bardziej szkodliwe niż godzinny spacer w smogu, np w Krakowie - jak wspomniały wcześniej dziewczyny. nie ma co tracić głowy
malinis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 10:21   #22
Strudel
Raczkowanie
 
Avatar Strudel
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 63
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez Konstancja1 Pokaż wiadomość
Jeżeli patrzeć na to pod tym kątem, to nie tylko lakiery do paznokci, ale i niemal wszystkie inne kosmetyki trzeba wyrzucić Bo chyba przy każdej substancji chemicznej istnieje jakieś ryzyko.
To samo mogłabym napisać Wszystko w granicach rozsądku Przecież nie jesz tego lakieru
__________________
Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości.
Samuel Beckett
Strudel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-23, 17:32   #23
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Czy lakier szkodzi?

zniszczyłam sobie malowaniem paznokcie, zadzieraja się ,łamia. Miałam pomalowane cały czas.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 23:20   #24
201606220925
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 873
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez loipop Pokaż wiadomość
zniszczyłam sobie malowaniem paznokcie, zadzieraja się ,łamia. Miałam pomalowane cały czas.
wiele lakierów nie ma szkodliwych substancji i nie niszczy paznokci, np Inglot, Essie. są droższe od tych rossmanowskich, ale zdarzają się promocje np w Hebe na Essie, a po za tym lepiej zainwestowac w lakiery ktore posłużą nam na dłuzej i nie zniszczą paznokci
201606220925 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 13:28   #25
201701191223
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 693
Dot.: Czy lakier szkodzi?

nie mam dostępu do essie ani inglota używam golden rose, wibo, miss sporty.
201701191223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 17:25   #26
mirimah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 94
Dot.: Czy lakier szkodzi?

wydaje mi się, że nie ma co świrować. coraz więcej marek produkuje bezpieczne kosmetyki.
mirimah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-25, 19:21   #27
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Nie zapominajmy o tym, że to zmywacze do paznokci często nam szkodzą i są bardziej szkodliwe od lakierów - potrafią przesuszyć płytkę, odwodnić ją i potem paznokcie stają się łamliwe i kruche.
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 09:12   #28
ciekawajak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 118
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez mirimah Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że nie ma co świrować. coraz więcej marek produkuje bezpieczne kosmetyki.
Myślisz o tych naturalnych od <reklama>? też maiałam okazje wypróbować - supe
__________________
Wiedza to skarb. Dlatego pytam często by być bogatą

Edytowane przez czuszka82
Czas edycji: 2016-04-07 o 09:24 Powód: reklama tego samego produktu któryś raz z kolei
ciekawajak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-07, 12:30   #29
drozdobyx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 18
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Owszem, szkodliwość jakąś tam mogą mieć , ale jak się maluje paznokcie raz na czas np. raz w tygodniu lub rzadziej to wcale nie powinno szkodzić paznokciom.
drozdobyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-15, 15:56   #30
Yenotek
leśny stwór
 
Avatar Yenotek
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 8 380
Dot.: Czy lakier szkodzi?

Cytat:
Napisane przez ZawszeNaDiecie Pokaż wiadomość
No dobra niby rzeczy które szkodza nie powinny byc w obiegu...ale niektórym odżywka eveline bardzo szkodzi i wciąż jest dostępna. Moze tak właśnie jest z niektórymi lakierami...ja właśnie szukam teraz powodu dla któego tak strasznie mi się lamią...może własnie przez lakier.

borze szumiący, nie mogę już czytać tych bzdur o szkodliwości. Znam przypadki kobiet, które odkąd Eveline wprowadziło słynną odżywkę ją stosują i nie ma dla nich lepszej.
Formaldehyd jest substancją, która jednym szkodzi innym nie. Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że farby też są szkodliwe, bo dużo z nich zawiera parafenylenodiaminę, która może być silnym alergenem. Są kremy/preparaty, które jednym pomagają a innym tak potrafią zapchać skórę, że przez miesiące się leczą... itd. itp.


A teraz wracając do tematu wątku. Nie sądzę, by lakier szkodził na tyle, by trzeba było zaprzestać malować paznokcie. Jak już ktoś tutaj napisał - nie popadajmy w paranoje, bo stwierdzimy, że ogólnie życie szkodzi zdrowiu.. i życiu.
__________________
Naturalna pielęgnacja z Magdą

Edytowane przez Yenotek
Czas edycji: 2016-04-15 o 15:59
Yenotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-29 00:39:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:05.