Nowa galeria - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-12, 14:59   #31
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez aksamitnie Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o grubą kasę na reklamę.. nie trzeba wykładać grubej kasy na nią.. żeby zadziałać trzeba tylko troszkę pomyśleć i się na tym znać.. podobnie z pozycjonowaniem itd... no ale ok, jeśli robi to jakiś amator to rzeczywiście.. przyznaję racje :P
Pozwolę sobie się nie zgodzić. To, co piszesz, miało rację bytu jakieś 2 lata temu, ale nie dziś, przy takiej konkurencji. Jest kilka dużych galerii (w których w sumie i tak sprzedają te same osoby), które dzielą między sobą tort, jakim jest ten konkretny rynek. Każda nowa, w której siłą rzeczy będą sprzedawać w dużym stopniu te same osoby co tam, musi naprawdę wydać dużo, żeby, jak to się ładnie mówi, zaistnieć w świadomości klientów, "Żeby zadziałać" to za mało. Wszystkie sztuczki z podręczników "marketingu w Internecie" etc. w tym wypadku raczej się nie sprawdzą, bo to też dość specyficzny rynek, tak swoją drogą.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 16:03   #32
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

Przemilcze 99 % kwestii - jedynie doczepię się do tego, iż prosiłbym o bardziej wnikliwe czytanie wiadomości, ponieważ nie jestem kobietą.

Z góry dziękuję. Chyba, że poprzednie wiadomości nie były do mnie.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie się nie zgodzić. To, co piszesz, miało rację bytu jakieś 2 lata temu, ale nie dziś, przy takiej konkurencji. Jest kilka dużych galerii (w których w sumie i tak sprzedają te same osoby), które dzielą między sobą tort, jakim jest ten konkretny rynek. Każda nowa, w której siłą rzeczy będą sprzedawać w dużym stopniu te same osoby co tam, musi naprawdę wydać dużo, żeby, jak to się ładnie mówi, zaistnieć w świadomości klientów, "Żeby zadziałać" to za mało. Wszystkie sztuczki z podręczników "marketingu w Internecie" etc. w tym wypadku raczej się nie sprawdzą, bo to też dość specyficzny rynek, tak swoją drogą.
mhmm.. to też przemilcze

ale dziękuję za opinie
__________________
Czy istnieje potrzeba stworzenia nowej - idealnej galerii wyrobów handmade? Dorzuć swoją opinię!
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 16:17   #33
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez aksamitnie Pokaż wiadomość
Przemilcze 99 % kwestii - jedynie doczepię się do tego, iż prosiłbym o bardziej wnikliwe czytanie wiadomości, ponieważ nie jestem kobietą.

Z góry dziękuję. Chyba, że poprzednie wiadomości nie były do mnie.
Hmm.. nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym przemilczaniem, ale brzmi jakbyś oczekiwał, że ludzie będą pisać same opinie typu "och tak, zakładaj nową galerię, czekamy na Ciebie, to łatwe, proste i przyjemne i w dodatku da się na tym zrobić kupę kasy w miesiąc bez inwestycji, masz tylko zrobić to, to, to i to, dać taką a taką marżę, fajny panel, design a osiągniesz murowany sukces". "Przemilczanie" kwestii trudnych, możliwości niepowodzenia, krytyki to najprostsza droga do tego żeby spalić biznes. Jak prosisz publicznie o zdanie to licz się z tym, że dostaniesz kompletny SWOT, a nie tylko SO. Nad WT po prostu trzeba się zastanowić i popracować a nie przemilczać. Co do tego, że nie jesteś kobietą - to faktycznie był to najistotniejszy element wcześniejszych wypowiedzi...
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 18:35   #34
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez aksamitnie Pokaż wiadomość
mhmm.. to też przemilcze

ale dziękuję za opinie

Mam takie pytanie: czy kiedykolwiek sprzedawałeś biżuterię przez Internet? Jaką i gdzie? Ile i jak długo?

Bo ja ją sprzedaję od roku, w 6 miejscach, jako firma a nie jako "moja radosna twórczość własna" i "trochę" już widziałam i "trochę" wiem jak to działa. Tak jak wszyscy w tym wątku. I z tą wypowiedzią smoczka:

Cytat:
brzmi jakbyś oczekiwał, że ludzie będą pisać same opinie typu "och tak, zakładaj nową galerię, czekamy na Ciebie, to łatwe, proste i przyjemne i w dodatku da się na tym zrobić kupę kasy w miesiąc bez inwestycji, masz tylko zrobić to, to, to i to, dać taką a taką marżę, fajny panel, design a osiągniesz murowany sukces". "Przemilczanie" kwestii trudnych, możliwości niepowodzenia, krytyki to najprostsza droga do tego żeby spalić biznes
zgadzam się w 100%.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 08:55   #35
czeremiqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 55
Dot.: Nowa galeria

Myślę sobie... jeśli masz pomysł - SPRÓBUJ potrzeba nam galerii klasy Trendy (nowym ciężko się dostać), czy Paki (nie odpowiadają i coraz bardziej zarzucają się bibelotami z cyklu zaskocz nas materiałem z którego można zrobić biżu a coraz mniej srebra i szlachetności)...
zgadzam się z Dziewczynami - REKLAMA, REKLAMA, POMYSŁ... wersja anglojęzyczna, prowizja max. 20 % a przede wszystkim pozyskanie dużej ilości artystów z renomą i nowych dobrych, którzy u Ciebie wyrobiliby sobie markę - bo to głównie oni przyciągną klientów... z tym będzie najtrudniej, wiadomo reklama, pozycjonowanie itp. to nie wszystko. bez artystów nie ma galerii z rękodziełem ;-) zamiast wkurzać się na Smoczka za szczerość radziłabym Ją do siebie przekonać żeby Swoim nazwiskiem pomogła Ci w zaistnieniu nowej galerii
powodzenia
__________________
Czeremiqa
czeremiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 09:19   #36
Achnes
Zadomowienie
 
Avatar Achnes
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 853
Dot.: Nowa galeria

No i koło się zatacza, bo aby zrobić galerię z półki Trendymanii trzeba być znanym lub mieć znaną galerię.(założycielką jej jest znana biżuteryjka, osoby przeszły do niej bo wiedzą, że a)wydała na reklamę b) znają ją z innego forum c) ona sama jest znana i przyciąga klientów tam). Poza tym tym osobom w większości jest tam dobrze, wszystkie prace się sprzedają: więc po co się gdzieś przenosić?
Zgodzę się ze Smoczkiem w kwestii reklamy. Samo pozycjonowanie to nie wszystko. Wiele kobiet nie myśli żeby wpisać "galeria internetowa kolczyki" ale widzi reklamę na stronie i robi "kik" - jak jej się podoba - podaje namiary koleżankom. Osoby zainteresowane rękodziełem owszem, trafią.
To co napisały dziewczyny jest bardzo ważne i skoro każda popiera poprzednią to nie jest to wymysł jednej ale prawda sprawdzona przez wiele.
My nie bronimy Ci założyć galerii, a zakładaj sobie. Ale jak chcesz zaistnieć to słuchaj potencjalnych projektantów.
Smoczek jest naprawdę genialną artystką, która sprzedaje w najlepszych galeriach i wierzę w to, co mówi.

Edytowane przez Achnes
Czas edycji: 2009-08-13 o 09:20
Achnes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 09:39   #37
aksamitnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 11
Dot.: Nowa galeria

Jeśli chodzi o mnie to sie na nikogo nie wkurzam i nie chce wkurzac i się pienić.. poprostu założyłem ten wątek.. aby pozbierać opinie i uwagi, tylko tyle. Myślę, że na kłotnie i spory nie ma tu miejsca.

Jeśli ktoś nie chce pisać o swoich pomysłach, to rownież do tego nie zmuszam, to każdego wolna wola.

Jak również nie chce nikogo oceniać. Tak samo nie chciałbym aby ktokolwiek oceniał mnie, niewiedząc kim jestem. Przecież się nie znamy.. i ja nie mam pojęcia kim Wy jesteście i czym zajmujecie się na co dzień.. i odwrtonie... może jedna z dziewczyn nagle okazać się właścicielką jakiegoś wielkiego portalu, a druga wybitną artystką itd.

Ten wątek to tylko chęć poznania opinii.. i od słów krytyki nie uciekam, tylko zaznaczam, że jeszcze nie ma co krytykować, bo galerii nie ma ;]

A jeśli chodzi o smoczka.. niewiem czemu ma takie nastawienie do mnie.. typu "anty", bynajmniej tak czuje... szukałem jej prac, bo tak ją chwalicie, chciałem pooglądać.. i nie wiem gdzie znaleźć. Może podrzucicie jakiś link? Albo Smoczku Ty podrzucisz jeśli jeszcze czytasz ten wątek?

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

ok znalazlem ;> oglądam
__________________
Czy istnieje potrzeba stworzenia nowej - idealnej galerii wyrobów handmade? Dorzuć swoją opinię!
aksamitnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 09:49   #38
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Nowa galeria

Aksamitnie, wpisz w google Drakonaria - od razu znajdziesz.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-13, 10:20   #39
czeremiqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 55
Dot.: Nowa galeria

ps. Smoczku czekam na Twoją galerię
__________________
Czeremiqa
czeremiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 16:46   #40
orangecountry
Zadomowienie
 
Avatar orangecountry
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 397
GG do orangecountry
Dot.: Nowa galeria

smocze opowieści świetny pomysł smoczku jak założysz galerię to mnie przygarniesz....?
__________________
------------------------------------------

my world , my love, my wire [czyli mój wąteczek z biżuterią.]-


wymienię:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post30284685
orangecountry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 15:49   #41
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Nowa galeria

hehehe, rany ale się porobiło - właśnie przelotem jestem w Krakowie w trakcie urlopu. Nie jestem "anty" - po prostu mam taką naturę, że uważam, że na samym wstępie warto przewidzieć wszystkie trudności, możliwe zagrożenia itd. żeby się na każdą ewentualność przygotować.
Co do ewentualnej swojej galerii, to tak jak mówię dopiero za jakieś dwa lata. Jak się wyrobię bardziej, nauczę więcej technik i zostanę drugą Coco Chanel ( z tym ostatnim to żartuję :P)
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-18, 08:48   #42
czeremiqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 55
Dot.: Nowa galeria

Cytat:
Napisane przez smoczek Pokaż wiadomość
Co do ewentualnej swojej galerii, to tak jak mówię dopiero za jakieś dwa lata. Jak się wyrobię bardziej, nauczę więcej technik i zostanę drugą Coco Chanel ( z tym ostatnim to żartuję :P)
widzisz, a już tyle osób poszłoby za Tobą w ogień ;-) ja też
__________________
Czeremiqa
czeremiqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.